Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

И аз да се похваля - направихме си малка разходка (3000км) за 6 дни през 5 страни, по маршрута Бургас - Белград - Любляна - Триест - Пиран - Пула - Опатия - Загреб - Белград - Бургас и най-сетне видях малко от Хърватска и от Сърбия, защото до сега само ги преминавах транзитно, било то и с нощувка. Доволен съм, време е за планиране на следващото пътуване. 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

и аз да се похваля преди малко си закупих заветната каска за мотора....не е самолетен билет но пък е приспособление с което пътувам и виждам нови хоризонти и пътища....по някога ръчкането из разни сайтове и извиване на ръцете на разни търговци дава резултат при цена тук в милата ни родина от порядъка на 1050-1300 на мен ми излезе 570лв .......както се казва нов мото сезон нова каска нов късмет :)

да се похваля и с друго преди три дена завърших Магистратурата и вече официално съм Магистър по Защита на националната сигурност от Академията на МВР ( за което може и да ме оплюе някой, имайки предвид колко се обичат структурите за сигурност в милата ни родина ) :P  :P  :P  :P

  • Харесвам 25
Връзка към коментар

и аз да се похваля преди малко си закупих заветната каска за мотора....не е самолетен билет но пък е приспособление с което пътувам и виждам нови хоризонти и пътища....по някога ръчкането из разни сайтове и извиване на ръцете на разни търговци дава резултат при цена тук в милата ни родина от порядъка на 1050-1300 на мен ми излезе 570лв .......както се казва нов мото сезон нова каска нов късмет :)

да се похваля и с друго преди три дена завърших Магистратурата и вече официално съм Магистър по Защита на националната сигурност от Академията на МВР ( за което може и да ме оплюе някой, имайки предвид колко се обичат структурите за сигурност в милата ни родина ) :P  :P  :P  :P

Браво, имаме си моторист у нас, та знам, че каската е по - ценна от самолетен билет

А яке от кордура имаш ли?Че там отиде още един самолетен билет И за магистратурата -браво!

В тази връзка - снощи мъж ми имаше проверка в къщи във връзка с личното и ловното оръжие.Дойде един млад офицер от полицията, та ми напълни душата - интелигентен, възпитан, няма празни приказки.Точно по същество, направи ми страхотно впечатление.☺Пожелавам ти да си обичаш работата.☺

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Браво, имаме си моторист у нас, та знам, че каската е по - ценна от самолетен билет

А яке от кордура имаш ли?Че там отиде още един самолетен билет И за магистратурата -браво!

В тази връзка - снощи мъж ми имаше проверка в къщи във връзка с личното и ловното оръжие.Дойде един млад офицер от полицията, та ми напълни душата - интелигентен, възпитан, няма празни приказки.Точно по същество, направи ми страхотно впечатление.☺Пожелавам ти да си обичаш работата.☺

аз залагам на коженото....макар че имам и текстилно...но кожата си е кожа и като усещане а и като протекция....:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес ми се случи нещо хубаво. Дребно, но извършено от сърце, което ме кара да се усмихвам и сега :) Искам да благодаря на младежа, който ми кавалерства с вдигането на бариерата на служебния паркинг. Наведох се да му благодаря, но не си срещнахме погледите. За какво всъщност иде реч? Загледах се в младежа и уао - сякаш разпознах човека, на който дължим създаването и развитието на този прекрасен форум. Благодаря ти от сърце, Основателю !!! ПП: Леле-мале, ако съм се припознала ... да запазим мълчание,а :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Наведох се да му благодаря...

 

Ако е бил той, значи ти си висока 2.40-2.50... :)

 

...или караш нещо такова, де :)

 

Komatsu-3.gif

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Днес ми се случи нещо хубаво. Дребно, но извършено от сърце, което ме кара да се усмихвам и сега :) Искам да благодаря на младежа, който ми кавалерства с вдигането на бариерата на служебния паркинг. Наведох се да му благодаря, но не си срещнахме погледите. За какво всъщност иде реч? Загледах се в младежа и уао - сякаш разпознах човека, на който дължим създаването и развитието на този прекрасен форум. Благодаря ти от сърце, Основателю !!! ПП: Леле-мале, ако съм се припознала ... да запазим мълчание,а :)

 

Хахах, е чак пък толкова, и на мен редовно хора идващи от другата посока са ми вдигали бариерата, че иначе трябва да спреш, да сваляш прозорец, да ровичкаш, пък не винаги спираш достатъчно близо...дори не съм си и помислял да търся поглед, че да си приема благодарностите, просто цъкам и отминавам :) А паркинга ни определено има нужда от онова посочено от капитана в предишното мнение, ама това е друга тема :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

От 2013 година не бях прибавял нищо към фото екипировката си, а от края на 2011 не бях правил major upgrade.

Времето обаче назря и след много мислене, четене, дискутиране по форуми, сметки с калкулатора и тестове в магазина направих съответните покупки.

1. Абсолютно революционния нов телеобектив на Никон - единствения 300 мм прайм, който тежи само 755 гр. (предшественика му е почти двойно по-тежък и по-дълъг). Канон или който и да било друг от конкуренцията в момента няма нищо, което да е близко до тези параметри, като го гледаш не можеш съвсем да разбереш, че е телеобектив - Nikon 300mm f/4E PF ED VR. Изключително добра стабилизация. Качеството на снимките при f4 бленда не е по-лошо от това на 300 мм f/2.8  и той като е на f/4 (който е почти 4 пъти по-тежък и три пъти по-дълъг и е 10,000 лв +), да се разбира убийствено качество на образа.

2. Nikon TC 14E III последно поколение телеконвъртър, който като го сложа на горния обектив ми дава още Х 1.4 пъти допълнително приближаване (ефективно става 420 мм), без видимо да разваля качеството на образа, блендата само се свива с една стъпка на 5.6, но при изключителните способности за снимане при високо ISO на телата, с които ще се използва (особено на новото), това не е никакъв проблем.

3. Едно от топ DSLR телата в момента, като в някои отношения бие и най-скъпите про тела - Nikon D750. Настоящия ми Д700 е убиец при снимки на ниско осветление, а този го слагал в джоба в това отношение т. е. извършва тотален геноцид (над конкуренцията). Добри снимки ставали докъм 11,000 ISO!!! Прави и HD видео, като плавно може да се сменя блендата по време на снимане (DSLR-ите не са много подходящи за видео де). При преминаване на 1.5 crop mode (еквивалент на APS-C) с горната комбинация от обектив и конвертор се стига до 630 мм ефективна фокусна дължина, като се увеличава и буфера на апарата при снимане на автоматични откоси.

 

4. Един висок клас германски B+W UV филтър, колкото да предпазва предното стъкло на обектива от драскане и очукване.

 

Сега вече няма да има компромис и ще нося две full frame тела със себе си (едно с широк и едно с телефото обектив) и ще мога да ползвам най-добрите си обективи, без да има нужда да ги сменям на едно тяло. Дано само Д750 ми пристигне навреме от УК, взех го по Ebay... Добрия стар Д50, с който правех "широките" снимки по време на сафари се превръща в учебен DSLR за дъщеря ми.

Ето малко тестови снимки, правени отдалеч с въпросния телефото обектив, телеконвертора (на 420 мм) и Д700. Всички снимки са правени и при ниско осветление:

post-794-0-09076600-1459281876_thumb.jpg

 

 

post-794-0-88276700-1459281952_thumb.jpg

 

 

post-794-0-28315500-1459282066_thumb.jpg

 

 

post-794-0-15249000-1459282076_thumb.jpg

 

 

post-794-0-15440200-1459282090_thumb.jpg

 

 

Новото тяло би трябвало да ги прави още по-добри...

Сега се чудя дали да не взема Sony RX100 III за видео, то и на RX 100 изглежда хубаво видеото, но апарата няма изваждащ се визьор. RX100 IV прави и 4К, но много скъпо ми се вижда. Цената на тези, които правят 4К видео ще пада доста според мен и то сравнително скоро.
 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Официално вече съм в отпуска и приключенско настроение! Остава да се преборя с бирата, сенките под очите и багажа :)

Само за протокола - успя ли да опереш палатката и изсъхна ли тя? :)

:) Знаеш, че те чакам за разказ още топъл-топъл...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От 2013 година не бях прибавял нищо към фото екипировката си, а от края на 2011 не бях правил major upgrade.

 

Времето обаче назря и след много мислене, четене, дискутиране по форуми, сметки с калкулатора и тестове в магазина направих съответните покупки.

 

Честито и на фокус! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Официално вече съм в отпуска и приключенско настроение! Остава да се преборя с бирата, сенките под очите и багажа :)

И аз потривам доволно ръце от сега като си помисля като се върнеш, на какъв разпит ще те подложа!  :wacko:  Кога е денят X? Желая ти много гладко и прекрасно изкарване в рая на земята, дано го почувстваш така!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз потривам доволно ръце от сега като си помисля като се върнеш, на какъв разпит ще те подложа!  :wacko:  Кога е денят X? Желая ти много гладко и прекрасно изкарване в рая на земята, дано го почувстваш така!

 

 Зависи на кое викаш "денят Х" - за мен е днес, но ако става въпрос за Палау - след 4 дена е.

 

 

Само за протокола - успя ли да опереш палатката и изсъхна ли тя? :)

:) Знаеш, че те чакам за разказ още топъл-топъл...

 

Госпожицата е като чисто нова, почти се подведох по шегите на Живко и за малко да ѝ туря и омекотителче :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

От 2013 година не бях прибавял нищо към фото екипировката си, а от края на 2011 не бях правил major upgrade.

 

Времето обаче назря и след много мислене, четене, дискутиране по форуми, сметки с калкулатора и тестове в магазина направих съответните покупки.

...

 

 

Честито!  Чудни снимки и кеф на макс ти желая с новата техника!  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Онзи ден се замислих дали има друго място в нета (на български език ),където човек може спокойно да се похвали с каквото и да било и да знае,че хората няма да му завидят,а по-скоро биха споделили радостта му. Това е още едно от нещата,които правят 'свърталището ни' наистина уникално място :)

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Онзи ден се замислих дали има друго място в нета (на български език ),където човек може спокойно да се похвали с каквото и да било и да знае,че хората няма да му завидят,а по-скоро биха споделили радостта му. Това е още едно от нещата,които правят 'свърталището ни' наистина уникално място :)

 

Ма бъркаш яко. Нямаш си на идея колко се гърча от завист, всеки път Матеев като пише в темата "В момента съм..." :)

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Ма бъркаш яко. Нямаш си на идея колко се гърча от завист, всеки път Матеев като пише в темата "В момента съм..." :)

 

И аз съм си написал (тука някъде) как ме "дразни" Матеев и почти всеки ден ми "разваля" настроението. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ма бъркаш яко. Нямаш си на идея колко се гърча от завист, всеки път Матеев като пише в темата "В момента съм..." :)

Хайде, Жоре(Матеев), "нагърчи" ги! :lol:

 

 

В тази връзка Матеев днес не е писал и взех да се притеснявам, че някой последовател на Уго Чавес го е заключил да гледа на видео негови речи... :P

Напразни са надеждите ти! :P

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.