Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Пиша, докато кърмя моето юначе - изпреварихме ви с две седмици. Още малко да влезем в ритъм и почвам да плануваме нашите пътувания. 9-месечното, което приключи, бе вълнуващо, но имаме толкова още много да показваме на Магеланчетата ни.

Честито магеланче, Masmiya. Много да ви радва!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съфорумци - да ви представя нашето ново магеланче - Милена (Мила на галено). Роди се преди 7 часа, на 3 април, 52 см, 3,576.

И докато вие обикаляхте света, аз си стоях вкъщи, но имам снимков материал как премина това 9 месечно пътуване :).

 

attachicon.gifimage.jpeg

attachicon.gifimage.jpeg

attachicon.gifimage.jpeg

О, колко е красива!!!!

Честито! И името й е прекрасно :)))

Да е жива и здрава Милена Магеланска, да е късметлийка и да обиколи света поне веднъж още преди да тръгне на училище!!!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма да оставаме много по-назад от японците. И ние можем да се наслаждаваме на ханами. Е, мащаба ни е по-скоро като за едно малко, малко ханамче.

 

attachicon.gifDSC00100.JPG

 

attachicon.gifDSC00125.JPG

 

Японците ни подарили 50 вишни. Около Ал. Невски видях само тази. Има и няколко пред народната библиотека.

Къде ли са останалите 40-45?

 

Самурайке, кой модел е тази вишна? :)

Има в Южния парк, даже имаше мраморна плоча, че са подарени от Япония, бла бла. Сега не знам дали стои още. И около японския хотел (сега Кемпински), ама нещо чувах, че ги били затрили и сложили нещо пластмасово.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честито на Травеолани и Masmiya! Да са здрави бебоците, спокойни и да сънуват друмища незнайни. :)

 

Вчера и аз разбрах, че очакваме бебе в семейството... ох, че хубаво. :) И преди да ме е метнал с честитки Капитана да уточня, че няма да съм майката. :lol: 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Честито на Травеолани и Masmiya! Да са здрави бебоците, спокойни и да сънуват друмища незнайни. :)

 

Вчера и аз разбрах, че очакваме бебе в семейството... ох, че хубаво. :) И преди да ме е метнал с честитки Капитана да уточня, че няма да съм майката. :lol:

Ми да взема да се направя на Капитана и да питам: "Значи ще си бабата?"

:)  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Няма да оставаме много по-назад от японците. И ние можем да се наслаждаваме на ханами. Е, мащаба ни е по-скоро като за едно малко, малко ханамче.

 

attachicon.gifDSC00100.JPG

 

attachicon.gifDSC00125.JPG

 

Японците ни подарили 50 вишни. Около Ал. Невски видях само тази. Има и няколко пред народната библиотека.

Къде ли са останалите 40-45?

 

Доколкото зная, до Японския хотел има няколко.

 

За вишната стана ясно, че моделът е добър за вишновка :)

 

 

Ми да взема да се направя на Капитана и да питам: "Значи ще си бабата?"

:)  

 
Едно време: казваме на някое приятелче - Вчера видях баща ти с брада. - Ама баща ми няма брада! - Значи е била майка ти!  :biggrin:
 
 

Нямат от ония ензим дето разгражда алкохола.

 
 
Е като го нямат „оня ензим“, дай да не пият, така ли? Хубава работа!  :wacko:
 
 
 
 
Да се похваля и аз, макар и не персонално: днес информационните табла по спирките в Пловдив вече работят :) Или поне част от тях :) Край на гадаенето кога ще пристигне автобусът! :) А в самия автобус пък една мома с електронен глас съобщава спирките :)
Дреболия, ама приятно :) :)
Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Да се похваля и аз, макар и не персонално: днес информационните табла по спирките в Пловдив вече работят :) Или поне част от тях :) Край на гадаенето кога ще пристигне автобусът! :) А в самия автобус пък една мома с електронен глас съобщава спирките :)
Дреболия, ама приятно :) :)

 

Ти трябваше първо да се похвалиш, че си пътувал с автобус. ;)

И така щяха да ти станат ;) ;) ;) Фалбите три.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 

 

 
 
 
 
Да се похваля и аз, макар и не персонално: днес информационните табла по спирките в Пловдив вече работят :) Или поне част от тях :) Край на гадаенето кога ще пристигне автобусът! :) А в самия автобус пък една мома с електронен глас съобщава спирките :)
Дреболия, ама приятно :) :)

 

Наистина в тези автобуси се чувстваш някак "евпропейски" :)

Момата съобщава за спирка била две,знаеш ли случайно къде е била :) .В някои автобуси системата работи поне от две седмици.

Връзка към коментар

Има в Южния парк, даже имаше мраморна плоча, че са подарени от Япония, бла бла. Сега не знам дали стои още. И около японския хотел (сега Кемпински), ама нещо чувах, че ги били затрили и сложили нещо пластмасово.

Явно, това в Южния парк е друг подарък. Пред Ал. Невски също има плоча - 50 дръвчета по случай 40 годишнината от дипломатическите отношения между БГ и Япония.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 

 
Да се похваля и аз, макар и не персонално: днес информационните табла по спирките в Пловдив вече работят :) Или поне част от тях :) Край на гадаенето кога ще пристигне автобусът! :) А в самия автобус пък една мома с електронен глас съобщава спирките :)
Дреболия, ама приятно :) :)

 

Обзалагам се, че момата говори само на български.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ти трябваше първо да се похвалиш, че си пътувал с автобус. ;)

И така щяха да ти станат ;) ;) ;) Фалбите три.

 

Е, не, ние редовно се возим с автобуси :) Толкова редовно, че по някои линии вече шофьорите и кондукторите ни знаят, а миналата седмица и на отиване с малкия към яслата, и на връщане, бяхме поздравени от преминаващи автобуси :)

 

Наистина в тези автобуси се чувстваш някак "евпропейски" :)

Момата съобщава за спирка била две,знаеш ли случайно къде е била :) .В някои автобуси системата работи поне от две седмици.

 

Не зная къде е била, но ще се поинтересувам :) Да не е „Billa-2"? :)

 

 

Обзалагам се, че момата говори само на български.

 

Позна :) Но полека-лека се надявам да си изчистят недостатъците. До 2019 има време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обзалагам се, че момата говори само на български.

Само български ,вътре на екрана има надписи и те са на български.Представям си как бих се чувствал примерно в Израел ако системата е същата.

Billa 2 е но ударението и беше неправилно :)

Редактирано от traveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е, не, ние редовно се возим с автобуси :) Толкова редовно, че по някои линии вече шофьорите и кондукторите ни знаят

Има ли още кондуктори в пловдивските автобуси, щото днес мернах някъде из нета, че вече нямало?  :rolleyes:

Връзка към коментар

Има, Фичо. Официално трябваше да пуснат новата система за продажба на билети на 1 април  :biggrin: , но все още текат тестовете за връзка с НАП и съответният сертификационен процес, така че малко ще позакъснеят с преминаването на новия коловоз. Иначе електронни карти вече се продават, видях, че и карточетящите устройства изглеждат активни. До ден-два ще ги проверя :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само български ,вътре на екрана има надписи и те са на български.Представям си как бих се чувствал примерно в Израел ако системата е същата.

Billa 2 е но ударението и беше неправилно :)

Абе, какво ще им обръщаме внимание на чужденците, ние сме си "национално идентични", Булгар, Булгар.

 

 

 

.......

 

 

Позна :) Но полека-лека се надявам да си изчистят недостатъците. До 2019 има време.

 

Е това е оптимизъм. :)  Нали знаеш - това "Булгар" е на повече от век. :(

Връзка към коментар

Абе, какво ще им обръщаме внимание на чужденците, ние сме си "национално идентични", Булгар, Булгар.

 

 

Е това е оптимизъм. :)  Нали знаеш - това "Булгар" е на повече от век. :(

 

Тия дни си мислех, че ми се иска да отворя специална тема за обсъждане на „Бай Ганьо“ и Бай Ганьо - и творбата, и героя. Според мен в главите ни е набита (буквално набита - брутално, просташки, много по-просташки от самата ганьовщина) много погрешна представа за Алековия герой и за произведението изобщо. И всъщност ми стана интересно - откога „Бай Ганьо“ се изучава в училище? Почти съм сигурен, че от максимум 60 години. Това кореспондира с простащината, която споменах.

Някой ден ще отворя темата. Само да остане време и да си събера мислите малко...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Хваля се. Аз пък използвах информативните електронни табла в Пловдив преди капитана, още в събота. Не знаех, че тъкмо са стартирали, разбрах по-късно вечерта. Не бяха много синхронизирани явно, моят автобус дойде след 2 минути, а показваше, че ще дойде след 19. Не съм чула да съобщават спирките вътре, но може би бях съсредоточена в това да сляза възможно най-бързо и да продължа пеш. Вътре не се дишаше. Уж нови автобуси (приятна изненада), а климатиците мексикански  ;) . Премахването на кондукторите ще е супер от една страна, винаги са неприятни и вечно недоволни от пътникопотока типове и типки.

Другото, което е за хвалба към града - че доста велосипедисти са се появили по велоалеите. Все така (че и по-добре) да е! Само дано пловдивските шофьори да ги опазят, че все едно си в Мароко, следват свои правила на движение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Днес следобед реших да се порадвам на хубавото време и цъфналите дръвчета в Южен парк. Прибирам се и какво да видя, мъжо щастливо цъка електронни игри на телефона, а голямото дете изчистило апартамента с прахосмукачка и тъкмо приключваше забърсването със стирка. :O :O  :O   После си спомних как малкия напоследък все по-често прави салатата вечер... Боже, благодаря ти, ДОЖИВЯХ... :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo: 

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

Съфорумци - да ви представя нашето ново магеланче - Милена (Мила на галено). Роди се преди 7 часа, на 3 април, 52 см, 3,576.

И докато вие обикаляхте света, аз си стоях вкъщи, но имам снимков материал как премина това 9 месечно пътуване :).

 

attachicon.gifimage.jpeg

attachicon.gifimage.jpeg

attachicon.gifimage.jpeg

 

Здраве, здраве, много здраве и от мен.

Толкова хубаво и красиво, честито да ви е.

Да ви радва безкрай...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.