Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Първоначално щях да пиша в "Искам да се оплача", обаче сега искам да (се) похваля - и по-точно да похваля booking.com.

 

В началото на септември след уговорка по имейл за 2-дневен гейм драйв в Mikumi National Park (Танзания) с Tan Swiss Lodge, направих резервация при тях през booking. Първоначално щях да резервирам директно с тях, без booking, но тъй като те твърдяха, че нямат вече двойни стаи и ни предлагаха бунгало (за цяло семейство), а на booking имаше двойни стаи, резервирах през booking. Резервацията беше за 8 и 9 ноември, с право на безплатна отмяна до 1 ноември. На 3 ноември (вчера), получавам имейл от Tan Swiss, че в резултат на някакви нови разпоредби, те вече нямат право да влизат в парка и съответно не могат да ни направят гейм драйв. Веднага им отговорих, че единствената причина да бием път и да отседнем при тях (на 5 часа с кола от Дар ес Салам в едната посока) е заради гейм драйва, и че след като има нови разпоредби, е редно да ни информират своевременно, а не 5 дни преди датата ни на пристигане и след като вече сме прехвърлили датата на безплатна отмяна на резервацията в booking. Последвал отговор от тях: "Всичко е наред вече, намерихме джип за вас". Е как така намерихте джип, нали проблемът беше в новите разпоредби? На въпрос от какъв характер точно са тези разпоредби и от кога са в сила, никакъв отговор. Естествено, изгубих и малкото останало доверие, което им имах, и любезно ги информирах, че няма да се възползвам от резервацията си, и няма да заплатя таксата за отмяна. Никакъв отговор. 

Днес звъннах на booking и те отмениха резервацията, както и таксата за отмяна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Кироооо и ти много внимателно като пишеш в тая тема! Рязко ми се повишава адреналина.. 

 

Затова трябва да идваме по-често на сбирките. Ама, Кире, верно ли?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Току що се сдобих с пропуск с free enty и 50% дискаунт от поръчките (400$  е входа в петък без пропуска) за Magnum Club Hong Kong LKF, и тръгвам натам, известен е като клуба на триадите в ХК, с най-скъп интериор(50 милиона ХК$) както и с високите си цени, но аз отивам да разгледам и за едно-две питиета само....

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Току що се сдобих с пропуск с free enty и 50% дискаунт от поръчките (400$  е входа в петък без пропуска) за Magnum Club Hong Kong LKF, и тръгвам натам, известен е като клуба на триадите в ХК, с най-скъп интериор(50 милиона ХК$) както и с високите си цени, но аз отивам да разгледам и за едно-две питиета само....

Аз рекох, че ще се хвалиш, че ще се жениш за виетнамка ;) ;) Ама и това е добре, браво!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Дебнах един хотел в агода от сумати време, накрая ми хареса цената от $30 на вечер. Оставих да резервирам за след два часа, че нямах номера на картата в мен, влизам и цената станала $40.  :mad:  Изтрих си кукитата и..хоп пак $30... ай честито.  :lol:

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Защо да има проблем ако се събира в куфара и е достатъчно лек? Аз имам един, който на килограми сигурно е колкото разрешените за целия ръчен багаж и не се наемам да опитвам :lol:

Главата му е тежка, метална, спокойно може да мине за оръжие.

Редактирано от Tedy
Връзка към коментар

Не оставяте човека да се изкефи... Все да Ви пише   :P  :P  :P

Полииии, ама ний, щот сме загрижени бе! ;) Че да не стане кат миналия път ;) с филипинските моми ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да се похваля, че от втория заход успяхме да кацнем тази вечер в София при много силна турболенциа - пропадания, подскачания, писъци, рев и изобщо пълна картина в почти ураганен вятър :)

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Ужас, отивай да пиеш бира на спокойствие :)

Да се похваля, че от втория заход успяхме да кацнем тази вечер в София при много силна турболенциа - пропадания, подскачания, писъци, рев и изобщо пълна картина в почти ураганен вятър :)

Връзка към коментар

Най-накрая си намерих външния хард диск, от много време липсваше. Много в безтегловност висиш, когато имаш толкова важни неща на нещо, знаеш че е вкъщи, но не си сигурен точно къде...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Най-накрая си намерих външния хард диск, от много време липсваше. Много в безтегловност висиш, когато имаш толкова важни неща на нещо, знаеш че е вкъщи, но не си сигурен точно къде...

Да не би, малката госпожица вече да взе да шета?

Ако още не е, да знаеш, че предстои.Тренирай търсене и намиране на разни работи:)))по-от ранко. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Тръгвам другия уикенд за пореден път по маршрут ХК, Китай (Гуанджоу), Сингапур, о-в Батам (Индонезиа)-(това е ново за мен), Балибаго, Лусон (Филипини)

.....та освен че се хваля, въпроса ми е за Батам-не съм бил изобщо в Индонезия и по точно хотели в Нагоя дистрикт, цени и други полезни неща(на лични е ок, няма да компрометирам информаторите :))


Не оставяте човека да се изкефи... Все да Ви пише   :P  :P  :P

С дълбок респект към форума, но събитията на живо са с водещи за мен, а тук-когато си мързелувам и няма активности в момента, или дремя на някое летище :), както явно някои разбират :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

 

И понеже шило в торба не седи си спретнах едно великденско околосветско пътешествие.

 

Машрутът през април ще е следния:

 

 
 
Пълна обиколка на Земята за точно 7 дни. 16 полета / 23893 мили / 38452 км.

 

Завиждам благородно! Но не са ли малко 7 дни? Поспри се, огледай се, порадвай се на живота и видяното...! Това желание да надскочиш себе си ли е или човешките възможности?

Връзка към коментар

Матеев, 7 дни не са ли твърде много? Така де - ако смениш посоката на летене, ще завъртиш обиколката за 6. И после цял ден - спане  :biggrin:

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Завиждам благородно! Но не са ли малко 7 дни? Поспри се, огледай се, порадвай се на живота и видяното...! Това желание да надскочиш себе си ли е или човешките възможности?

 

7 дни е цялото пътуване. Пояснявам. Навсякъде, с изключение на Бермуда и Хавай, ще съм транзит и без преспиване. 4 дни ще събирам тен на екзотични местенца - колкото е максимум плажа, който бих понесъл - и ще се радвам на живота :) Но също така ще летя сумарно 54 часа, което ме радва дори още повече.

 

Цялата идея тръгна от Island Hopper полета на United между Хонолулу и Гуам, който по път каца 5 пъти в Микронезия и Маршаловите острови. Практически ще имам панорамни полети над всичките тези острови, което честно казано ми е по-интересно, отколкото разходката на тях. А и си беше добро предизвикателство да направя пълна обиколка около Земята в едно единствено пътуване, което досега не ми се е случвало.

  • Харесвам 44
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.