Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

И аз да се похваля и да почерпя:

Похвал, похвал, похвал - поводът е тайна, ама е хубав.f0d3caed7abdeceff400489a7df43f06.gif

Заповядайте на по едно коктейлче, че още е след обед. :)

 

20120825220106164_1.jpg

 

2391.jpg

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

И аз да се похваля и да почерпя:

Похвал, похвал, похвал - поводът е тайна, ама е хубав.f0d3caed7abdeceff400489a7df43f06.gif

Заповядайте на по едно коктейлче, че още е след обед. :)

 

20120825220106164_1.jpg

 

2391.jpg

Да си жива и здрава! Все такива тайни поводи да имаш!

 

Коктейлчето ясно, ама това в чинията, моля, да му направиш пълен анализ що е то! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Коктейлчето ясно, ама това в чинията, моля, да му направиш пълен анализ що е то! 

Ето, заповядай, малко кулинарно ограмотяване:

                      

                                                     Най-скъпото кексче на  света

 

                          2430.jpg

 

" Най-скъпото кексче в света носи името "The Golden Phoenix" ("Златният феникс") и бе пуснато в продажба за рекордната цена от 1007 долара или 645 паунда.
 
Кулинарният шедьовър е създаден от най-качествения шоколад в света, който идва от Уганда, заедно с 23 листа от ядливо злато, които отговарят за кралския му дизайн. Направата му е в чест на отварянето на луксозното заведение Bloomsbury, намиращо се в Dubai Mall.
 
Освен тези две ценни съставки, "Фениксът" съдържа точното количество органично брашно и масло, внос от Англия, както и истинска ванилия, също от Източна Африка.
 
Златният десерт се сервира в позлатена чинийка от 24-каратово злато и златна лъжичка, в компанията на сочни червени ягоди. Като най-скъпото кексче в света, сервирането му също трябва да бъде специално. За целта се поръчва 48 часа предварително, за да бъде поднесено както трябва."
 
А мястото, където могат да се опитат подобни петифурки  на живо е в Дубай Мол, ето, тук.
 
photo-1.jpg?w=1024
Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Както винаги, Алекс, много полезна информация! В края на януари ще бъда там и ще опитам някое изкушение. Е, няма да е златното кексче, но нещо от от асортимента за "кусльовци"!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Както винаги, Алекс, много полезна информация! В края на януари ще бъда там и ще опитам някое изкушение. Е, няма да е златното кексче, но нещо от от асортимента за "кусльовци"!

Чак от златното не, ама има други от този сорт, виж менюто по- надолу.

И да покажеш, моля, какво опитваш, че да започнем със "завижд, завижд,завииииижд"e23f9acdd8f4df2cca48e8a22bdf1e4f.gif

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чак от златното не, ама има други от този сорт, виж менюто по- надолу.

И да покажеш, моля, какво опитваш, че да започнем със "завижд, завижд,завииииижд"e23f9acdd8f4df2cca48e8a22bdf1e4f.gif

Не зная дали да обещая. Да не се отрази зле на другите "кусльовци"?!
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не зная дали да обещая. Да не се отрази зле на другите "кусльовци"?!

Какво значи зле? Не знам на някого да му се е отразило зле нещо вкусничко. ;) ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Минахме с приятели през Атина и след нас камък върху камък не остана!

 

attachicon.gifIMG_8212.JPG

Аз пък като минах, дострояваха Акропола с още една чисто нова колона.

А ние се сърдим на Рашидов, че прави бутафория. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Минахме с приятели през Атина и след нас камък върху камък не остана!

 

attachicon.gifIMG_8212.JPG

 

Аз така убих Мъртво море преди няколко години, ама на магеланската сбирка разбрах, че още не са го погребали.  :lol:

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Аз така убих Мъртво море преди няколко години, ама на магеланската сбирка разбрах, че още не са го погребали.  :lol:

 

Ти да не си руснак, щото аз знам със сигурност, че руснаците са го убили.

 

Не са го прогребали, но стабилно са го осолили т.е. консервирали :)  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вече съм в отпуска. Никакви самолети (добре де, почти никакви) поне до нова година!

Завижд, завижд, завиииижд!За теб празниците са започнали.6e14d5990ac1770a75f3a931001e1464.gif

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Вчера ходих да подкрепя любимия отбор на Армията .Отидох със колата а се прибрах със това

http://www.vespa.bg/model-4-Primavera

Спечелих голямата награда :rolleyes:

Редактирано от Т.В.Т.
  • Харесвам 38
Връзка към коментар

Похвалвам се, че от Букинг ми възстановиха парите и нощувката в прекрасния Екселсиор в Болоня за 4-ма ми излезе 170 лв.

Дублираната резервация за мизерно апартаментче ми се отблагодари подобаващо!  :)

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Аааа яко :) Честито, със здраве да си го караш. И аз исках да отида, но нямаше как да отсъствам от работа по обяд :(

Вчера ходих да подкрепя любимия отбор на Армията .Отидох със колата а се прибрах със това

http://www.vespa.bg/model-4-Primavera

Спечелих голямата награда :rolleyes:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вчера ходих да подкрепя любимия отбор на Армията .Отидох със колата а се прибрах със това

http://www.vespa.bg/model-4-Primavera

Спечелих голямата награда :rolleyes:

Страхотно! И това ако не е награда за магеланец! Със здраве да го караш!

Връзка към коментар

Днес осъществих най-евтиния си полет в живота - за €0.30 (да, тридесет евроцента) от Атина до София.

Предполагам трудно, ако въобще някога, ще мога да подобря този рекорд, но с magelanci.com не се знае знае ли се!

  • Харесвам 30
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.