Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Бях се сдобила с един билет от eDreams за смешни пари, но полетът после го анулираха по вина на АК. Мислех да не се занимавам с refund, но сега гледам, че eDreams по грешка са ми възстановили високата цена, която те са заплатили на АК вместо дребната сума, която бях платила на eDreams. Много мило от тяхна страна :) 

  • Харесвам 16
  • Браво 9
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 23 часа, Георги Матеев каза:

Не ми напомняй, че на аржентинската лична карта съм със снимка отпреди 6 години - когато съм подавал документите - и на която съм +15 кг. Отгоре на всичко е валидна до 2027 година и съм в траур :biggrin:

 

Успокоителното е, че картата няма да ми трябва особено, а за паспорта ме снимаха днес и ще е съвсем актуален :)

 

О да. И най-накрая ми се сбъдна мечтата да имам 2 валидни паспорта едновременно. Супер удобно в много ситуации.

Не бих отказал един австралийски или новозеландски паспорт всъщност. Британски или щатски не искам.

Честито! Ама, ако се беше родил в някой самолет по време на полет сега щеше да имаш паспорт за цял свят, предполагам  :) 

  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

След 2 отказа на Уиз да ми изплатят обезщетение за отменения полет Париж-София на 26.02,вчера получих следния мейл "След като прегледах обстойно случая, бих желал да Ви уведомя, че полетът е бил канселиран заради причини, които не следва да бъдат причислени към категорията на извънредните обстоятелства. Следователно потвърждавам, че в конкретния случай сме съгласни да изплатим обезщетение съгласно член 7 от Регламент 261/2004г. на ЕП и на Съвета в размер на 400 EUR на пътник.."

 

Можело,значи... :)

1:0 за мен :):):) 

  • Харесвам 9
  • Браво 9
Връзка към коментар
На 3/12/2018 в 21:29, Polina каза:

Да не оставяме историята недовършена:

 

Аз имах предвид ето, този концерт:

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искам да се похваля,че всички магеланци сте много готини!

Всеки един е полезен,важен и значим!

Щастлива съм,че съм сред Вас!Истинско богатство е да си сред пътуващи хора.Въпрос на личен избор кой,как и къде.Важна е тръпката и удоволствието!

Разбира се,че имам  и специални любимци сред Вас :)

Благодаря на @домосед, @master_of_germs, @Tedy, @cck, @Добри , @Guinness, @Radnev  и @FlyTraveler за вдъхновението!

Редактирано от jungfraujoch
  • Харесвам 7
  • Благодаря 5
Връзка към коментар
преди 1 час, Polina каза:

Значи сега... Да ви се похваля! 

Началото на март в магазинче си купих два зюмбюла... Едва прокарали зелени листенца. Традиционалистка съм... Мислех да си взема два лилави/сини. Обаче в последния момент докато гледах саксийките мернах една и любезният младеж каза: Няма да сбъркате, вземете я, ще бъде жълт. 

Аз впечатлена от обърнатото добро внимание към клиента, реших да не му чупя хатъра и си взех лилав/син и жълт. 

Седяха на балкона, пече ги слънце, духа ги вятър... Само снега им се размина (щот ги прибрах на северния балкон). Лилавия цъфна и се размириса... Днес обаче се прибирам и що да видя. Цъфнал целия и другия! И вярно е жълт! И цялата кухня, трапезария, коридори ухаят на зюмбюли! Обичам си я пролетта. Сега си чакам и люляците...

DSC_0944-EFFECTS.jpg.d3bf014ea943b8d4d47c96bf99b35b63.jpg

@Polina,зюмбюлите ти са разкошни!

Пожелавам ти ведро настроение,много усмивки и прекрасни моменти!Пролетта е ново начало,нови надежди и много красота!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , jungfraujoch каза:

@Polina,зюмбюлите ти са разкошни!

Пожелавам ти ведро настроение,много усмивки и прекрасни моменти!Пролетта е ново начало,нови надежди и много красота!

Благодаря! Пролетта и настроението са ми фантастични!!! 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Като стана въпрос за цветя,ето и част от моите мънички в двора.Очаквам лалетата,люляците и цъфналите дръвчета.

На всички магеланци пожелавам здраве и щастие!

Извинявам се за качеството на снимките.

29573083_10211584584159094_3243954787090751868_n.jpg

29468661_10211584586039141_8046594677818873431_n.jpg

29594629_10211584603879587_7267355911080004150_n.jpg

29595126_10211584584679107_9174976998148229714_n.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
На 3/28/2018 в 14:25, jungfraujoch каза:

Искам да се похваля,че всички магеланци сте много готини!

Всеки един е полезен,важен и значим!

Щастлива съм,че съм сред Вас!Истинско богатство е да си сред пътуващи хора.Въпрос на личен избор кой,как и къде.Важна е тръпката и удоволствието!

Разбира се,че имам  и специални любимци сред Вас :)

Благодаря на @домосед, @master_of_germs, @Tedy, @cck, @Добри , @Guinness, @Radnev  и @FlyTraveler за вдъхновението!

Ние не знаем с какво точно сме станали специални, поне аз не знам де :huh:, но се чувстваме поласкани и ти благодаря за този пост. Благодаря ти от името на всички, като имам предвид наистина всички:thankyou:.

Сигурен съм, че всеки един от нас се е почувствал по-добре, след като е прочел написаното от теб. :)

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Radnev каза:

Ние не знаем с какво точно сме станали специални, поне аз не знам де :huh:, но се чувстваме поласкани и ти благодаря за този пост. Благодаря ти от името на всички, като имам предвид наистина всички:thankyou:.

Сигурен съм, че всеки един от нас се е почувствал по-добре, след като е прочел написаното от теб. :)

Защо сте специални ли? Защото споделяте емоциите и красивите си снимки по време на път.Всеки един по различен начин докосва сърцето ми.Било то с чудесен пътепис,книга,филм,чувство за хумор или нещо дребничко,но много интересно за мен.А както всички знаем,малките добринки са всъщност много важни,за да се вдъхновиш,да се усмихнеш ,да разшириш начина на възприемане на света и всичко,което ни заобикаля от гледната точка на специалният за теб човек.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да се похваля!
Получих много готина картичка от Кейптаун,Южна Африка!
Пропътувала е хиляди километри,за да стигне до мен точно на Цветница!
Изпрати ми я пътешественикът,който ме вдъхновява всеки ден,любимецът ми от Магеланци- @домосед

Надписана е много красиво и веселяшки,точно в домоседски стил!:)
Убедена съм,че някой ден ще видя тези пингвинчета на живо!

БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО, @домосед

29694545_10211612512137276_2001109387435407731_n.jpg

  • Харесвам 17
  • Браво 9
Връзка към коментар

Благодаря, @jungfraujoch, както казах днес, вдъхновението за научна работа ме осени на попрището жизнено в средата, ;) но мисля че приключенията в тази посока за последните четири и половина години са ми достатъчни.

Вече ще търся малко по-различни.

  • Харесвам 2
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Lyubina каза:

Похвалвам се - д-р, доктор.

@master_of_germs, с известно закъснение и приключения, преборихме се ;) 

Аууу, честито! Браво на теб! Много успехи ти пожелавам и да си жива и здрава, да им се радваш!:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Едно непознато животно ще демонстрирам – хвалба от телефонен оператор :biggrin: Не български...  

 

Значи, кацвам си со кротце, со благо в Лондон оня ден и телефонът ми започва да изплюва едни sms-и за такси от wi-fi roaming, при което започвам да настръхвам. След горчив опит със сметка от £330 в Индия, съм изключително внимателна с Интернет в чужбина. В случая пък знаех, че Интернетът ми във Виетнам е безплатен и съвсем настръхнах.

Суйна-буйна звъня на оператора си (3 Mobile) и става ясно, че говорим за ползван интернет в Doha и/или Банкок. И защото аз тъпо и упорито отхвърлям допълнителната такса (£30 и нагоре), прехвърлят ме към екипа за оплаквания. След индиеца – с който не можахме да се разберем по същество, започвам сладки приказки с един шотландец - моята слабост :) от complaint team. Аз наистина включих телефонът си в Доха (май) само да видя дали някой не ме е търсил (без да са изключени мобилните данни) и умната машинка е успяла да лепне трафик от някой ъпдейт вероятно, както поясни шотландецът. И наистина съм го ползвала минута-две само. 

В крайна сметка 3 Mobile прецениха, че коректен и лоялен клиент като мен не може да плаща глупави такси и премахнаха таксата веднага.

 

П.П. В Англия май само деца не се правят по телефона, но не мога да се обзаложа :lol:

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 3 минути , Rainy каза:

В крайна сметка 3 Mobile прецениха, че коректен и лоялен клиент като мен не може да плаща глупави такси и премахнаха таксата веднага.

:drinks: За Англия....

Аз нямах същия късмет със бантустанския мтел, които ме обрулиха за същото в щатите към сто евро есента...

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Получих си по пощата китайските батерийки, които купих от Ибей през октомври. Аз съм им свикнал  да чакам, ама сега направо ме утрепаха, това е нов рекорд.

  • Харесвам 3
  • Смея се 10
Връзка към коментар

Не е точно хвалене, просто ми стана тооолкова хубаво! И ми се искаше да го споделя...

 

Да възродиш човек, който е мечтал за дадено място - градините Kеukenkof - което място му се изплъзва по стечение на обстоятелства (оплаках се в Бенелюкс темата...) и да му го дадеш обратно. Безценно! Много сме свикнали да имаме. А жената, баба на две аутистични момчета, скромна та скромна, работлива, чудна българка, беше готова да ми плати разходите, защото я бяха излъгали. И като намерих супер скромно място за отсядане - и чаршафи ще си занесем, ама ще идем, се разтопи... Хора, не знаем какво имаме и от какво се оплакаме често. Сериозно.

 

Нямаше къде да го напиша другаде - да не притесня дамата, а много исках да го напиша, че ми се пръска душата в такива моменти. Няма по-хубаво от даването. Няма.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 7 часа, Rainy каза:

Не е точно хвалене, просто ми стана тооолкова хубаво! И ми се искаше да го споделя...

 

Да възродиш човек, който е мечтал за дадено място - градините Kеukenkof - което място му се изплъзва по стечение на обстоятелства (оплаках се в Бенелюкс темата...) и да му го дадеш обратно. Безценно! Много сме свикнали да имаме. А жената, баба на две аутистични момчета, скромна та скромна, работлива, чудна българка, беше готова да ми плати разходите, защото я бяха излъгали. И като намерих супер скромно място за отсядане - и чаршафи ще си занесем, ама ще идем, се разтопи... Хора, не знаем какво имаме и от какво се оплакаме често. Сериозно.

 

Нямаше къде да го напиша другаде - да не притесня дамата, а много исках да го напиша, че ми се пръска душата в такива моменти. Няма по-хубаво от даването. Няма.

Браво ,Рейни, много хубаво си направила. Че в нашите времена, човечността вече е на изчезване...

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.