Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 2 часа, DanielDimow каза:

Искам да Ви се похваля, че без да искам влязох във частта от форума, която е свързана с Dinners Club. Скролвах около 15-20 секунди в нея и след час и половина получих обаждане от неизвестен номер с идеята да ми предлагат да се присъединя към Dinners Club. Google is getting creepy!

Ако си влязъл през телефона, нищо чудно. В тази статия май е описано нещо подобно.

https://www.vesti.bg/bulgaria/nova-shema-za-pari-v-internet-udria-bylgarite-6075925

 

Преди време ми звъняха да ме питат летяла ли съм от Милано на един коя си дата с много закъснял полет, за да ми помогнат да получа обезщетение. Бях летяла с него, обаждането беше много рано сутринта на първия работен ден след полета. И въпреки, че отказах помощ, звъняха поне още 10 пъти, 3 месеца след като си получих обезщетението.

 

Грижат се за нас:biggrin: това е, няма шест пет, всичко се знае.

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, DanielDimow каза:

Искам да Ви се похваля, че без да искам влязох във частта от форума, която е свързана с Dinners Club. Скролвах около 15-20 секунди в нея и след час и половина получих обаждане от неизвестен номер с идеята да ми предлагат да се присъединя към Dinners Club. Google is getting creepy!

Не мисля че информацията е изтекла от форума. По-скоро си търсил в Гугъл нещо за Дайнърс и от там са те прихванали

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 26 минути , cybersimo каза:

Не мисля че информацията е изтекла от форума. По-скоро си търсил в Гугъл нещо за Дайнърс и от там са те прихванали

Абсолютно! Преди да си извадя картата, сума ти време рових из форума, всеки ден четях, па никой не ме покани.:(

Ти, сигурно,  чрез Гугъл си попаднал на форума и чичко Гугъл те е лапнал вднага.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, DanielDimow каза:

Искам да Ви се похваля, че без да искам влязох във частта от форума, която е свързана с Dinners Club. Скролвах около 15-20 секунди в нея и след час и половина получих обаждане от неизвестен номер с идеята да ми предлагат да се присъединя към Dinners Club. Google is getting creepy!

Няма абсолютно никакъв шанс това да е станало през форума, най-малкото ти нямаме телефонния номер :) По-скоро си прегледай компютъра за malware/вируси или виж дали нямаш някой плъгин на браузера, който покрай полезните неща които върши, може и да ти следи трафика. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 14/05/2018 в 10:59, Дани Магелани каза:

Няма да се правя, че нещо разбрах, освен че е за поздравления!

Закодирана 50-годишнина беше :)

 

Даже ме рицаросаха по поводa

 

image.png.7d78b0429f6928dafc5c0a6bd68c1f40.png

  • Браво 9
Връзка към коментар
преди 1 час, домосед каза:

Закодирана 50-годишнина беше :)

 

Даже ме рицаросаха по поводa

 

 

image.png.7d78b0429f6928dafc5c0a6bd68c1f40.png

 Наистина страшно закодирано.

В такъв случай както се казва "на патерица" Много здраве, щастие и каквото още си решиш!

(Пътешествията са по подразбиране)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, dimitrov6 каза:

От 30 години не съм бил на кино,а сега направо на Real 3D филм съм.Звука е брутален и не е за всеки.:)

Първото 3Д изживяване е интересно, после почва да ти писва и аз ако имам избор бих избирал 2Д филм всеки един път :) Но първия път и аз се шашках тия ми ти динозаври като ми скачаха от екрана :)

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 14.05.2018 г. в 23:13, Георги каза:

Няма абсолютно никакъв шанс това да е станало през форума, най-малкото ти нямаме телефонния номер :) По-скоро си прегледай компютъра за malware/вируси или виж дали нямаш някой плъгин на браузера, който покрай полезните неща които върши, може и да ти следи трафика. 

Извинявам се, ако сте ме разбрали погрешно. Не твърдя, че през форума е станало. Идеята ми е, че чичко гугъл следи абсолютно всичко. :)

Връзка към коментар

Ами факт е.

Значи, отварям си страницата на букинг в хрома и гледам хотел.

После в рекламите ми излиза този хотел, въпреки, че нищо не съм търсил с гугъл. 

Всъщност някой ползва ли Гугъл мапс и трафика в реално време? Много полезно бих казал. Но как се постига? Всеки, който си включи навигацията в Гугъл мапс, изпраща местоположението си и така се изчислява къде има задръствания.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

.Всъщност някой ползва ли Гугъл мапс и трафика в реално време? Много полезно бих казал. Но как се постига? Всеки, който си включи навигацията в Гугъл мапс, изпраща местоположението си и така се изчислява къде има задръствания.

Аз. Особено когато ползвам магистрали. Едно задръстнане и си блокиран с часове. Вече ми стана навик да ползвам телефонната кака...

Връзка към коментар

Аз не го ползвам, ако ми е познат района (нещо като "защо да ползвам патерици, след като и сам си ходя прекрасно"). Но винаги, като попадна в задръстване се сещам, че е трябвало да проверя преди това откъде да мина, нищо, че съм минавал 100 пъти вече... Абе роботизираме се вече, няма как. В тази връзка, направо да изкарат автономните коли, поне човек да може да чете или да си дремне докато пътува.

Редактирано от neuromancer
Връзка към коментар
преди 22 минути , neuromancer каза:

Всъщност някой ползва ли Гугъл мапс и трафика в реално време? Много полезно бих казал. Но как се постига? Всеки, който си включи навигацията в Гугъл мапс, изпраща местоположението си и така се изчислява къде има задръствания.

За България Google Maps е отвратителен за навигация - няколко пъти ме е обърквал и то в София - от тогава съм му ударил X

 

Waze е доста по-добър и надежден, когато става въпрос за трафик.

Връзка към коментар

Waze е собственост на Гугъл и ползва картите на компанията.  А Гугъл мапс позлва данни от Waze :)

Aко телефоните на ползващите карти не изпращат данни за локацията (както правят и някои телефони с Андроид), трябва някой да построи "умна" инфраструктура, която да сенсва задръстванията...

6 minutes ago, neuromancer said:

В тази връзка, направо да изкарат автономните коли, поне човек да може да чете или да си дремне докато пътува.

Работата по случая е напреднала сериозно, Още малко тестове и малко законодателство трябват....

Връзка към коментар
преди 3 минути , akair каза:

Waze е собственост на Гугъл и ползва картите на компанията.  А Гугъл мапс позлва данни от Waze :)

И аз така знам, и ми е чудно защо държат две приложения. И в Waze има информация за камерите, докато в гугъл няма. Много странно, но аз ще ползвам Waze, заради камерите.

 

Връзка към коментар
преди 18 минути , Фичо каза:

Само за България или по принцип по света? 

За навсякъде съм свикнал да я ползвам (разбира се ако имам достатъчно и приличен интернет когато е за чужбина).

 

За без интернет - най-доброто според мен е Here (We Go)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Лично мое мнение е, че waze е малко по-добро. Поне за България го предпочитам, но понякога в бързината докато шофирам се случва да ползвам и гугъл мапс, не е фатално.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам дали е за хвалене или за оплакване (предстои да разберем), но от вчера Мтел вече е А1. 

Компанията отдавна е част от австрийския концерн, но вече е ребрандирана. Ако си рестартирате телефоните, вече в мрежата ще пише A1 BG (вместо Mtel BG)

След като свалите от магазина мобилното приложение “Моят А1” (или обновите старото “Моят Мтел”) ще получите еднократен бонус от 10гб мобилен интернет на максимална скорост, валиден за 30 дни от датата на активиране. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

може би отнема време, но още вчера следобяд ги заявихме тия по 10GB интернет, и нищо - да сме чакали потвърдителен смс за тях, който така и не дойде, нито пък се вижда добавянето им към акаунтите ни

 

също така текущата ми фактура, която трябваше да излезе преди седмица, все още не е налична - това ребрандиране явно им изяжда всякакви ресурси да си движат нормално дейността

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.