Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Дани Магелани
Преди 1 час, Емика каза:

Похвалвам се с това, че се чувствам част от обществото на магеланци! Аз съм писала тук-там, че предпочитам да пътувам сама. И сега седя в един ресторант, в един град, хапвам вкусни неща, много ми е хубаво, и всъщност изобщо не мога дакажа, че съм сама. От време на време чета в сайта и споделям с вас и ми е още по-хубаво.😄

Ха ха! Ето един съмишленик! И аз най-често пътувам сама. Предимство е да си определяш сам програмата и темпото. Да правиш своите грешки, а не да си потърпевш от чуждите.

Пътуването сам  удвоява цената на хотелите, но пък води до оптимален краен резултат от видяното.

И все пак има и негативна страна. Хубавите моменти от едно пътуване е добре да изживееш и споделиш с някого!

Редактирано от Дани Магелани
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не знам дали е точно по темата, но днес се навършват точно 9 години от деня, в който този красавец обогати нашата къща с присъствието си. Познава какво е да приготвят куфари много добре, малко се сърди, но отговаря с лай на телефона, когато се обаждаш отдалеч и наистина посреща възторжено, когато се връщаме след пътуване. Тогава не му личеше, но днес е едричък голдън (около 40 кг), с прекрасен характер и прекалено бързо растяща козина.

cezar.jpg

  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 29.05.2018 г. в 17:16, Topfly каза:

Горд съм, че за последните 3 месеца успях да сваля 7 килограма, като целта ми е да сваля до края на годината още 10 килограма и да достигна до идеалното си тегло според индекса на телесната маса 🙂

Как промених живота си? Почнах два пъти на седмица да ходя на фитнес и всеки ден да ходя поне 10 000 стъпки мерени с мобилния телефон. Когато мога се качвам и слизам пеша по стълбите и по възможност гледам да не ползвам колата. Храненето го промених радикално, като се отказах от хляба и сладките неща, а количеството го намалих до ниво, където чувствам само минимален или нулев глад.

 

Не съм се съветвал със специалист и всякакви съвети как да продължа и да задържа килограмите на идеалното тегло са добре дошли. До сега спортът ми тежеше, но вече почвам да усещам едно приятно удоволствие след края на тренировките и от ден на ден съм все по фит 🙂 Целта ми е да вкарам спорта , като част от ежедневието, но все още нямам много ясна визия как ще надвия дългосрочно мързела и “по важните“ задачи, които трябва да свърша вместо да спортувам...

Аз, като човек, свалил/качил поне 300 кила през живота си, ти казвам браво! Борбата с “дебелите гени” е ужасна. И аз, лично вече почти съм се отказала. 

Това е формулата ,  драстично намаляване на въглехидратите до към 20% , а на останалата храна наполовина. Оптимално е 20/40/40 В/Б/М.

Не прекалявай със спорта, два пъти седмично е добре. 

Само че, като мине време, организмът се нагажда към намаления калориен прием.Ако спреш да сваляш и се получи “плато” в килограмите давам ти идея:

1. МерИ и обиколки - на ръка, на бедро, на корем. Може килограмите да не мърдат, но обиколките да намаляват.

2. Ако и в двете има застой, на всеки 7 дни, 6 диетувай, на 7-я яж, каквото ти душата иска, без да се ограничаваш.

Това се прави, за забързване на метаболизма отново.

Като се заговорихме на тази тема, ще дам малко информация.

Какво съм опитала аз.

Най-успешно - с НВ, ВБХ. У нас се продаваха едни храни, наречени “Диетал”, иначе са френски, не зная там под какво име са. На месец с тази храна се сваляха по 8-10 килограма. Горе-долу, като сваля 25, за три години,като си плюскам безогледно си ги връщам.

С Дюкан+3 седмично фитнес с инструктор, 25 за 4 месеца.

Като спрях фитнеса  взех да плюскам, след две години се върнах на изходно ниво.

Опитала съм и НВ ВМХ - ниско въглехидратно-високомазинно хранене. Това най-ми харесва - хапваш си сметанка и пържолки и си тънееш. Ама не, в комбинация с въглехидрати, те са почти изключени. 

Така че, ти също можеш да сменяш разните начини на хранене, в периодите на застой.

 

На 2.06.2018 г. в 21:33, Emil Chakalov каза:

...,че съм един щастлив баща на 50 години.

Поздрави от Краков

D96165DB-3D23-4D96-9E07-14646F2380EC.jpeg

Леле, какви сте хубави!Да сте живи и здрави и след време да има наредени и внуците около вас!

На 2.06.2018 г. в 21:37, oli_mali каза:

След като в продължение на няколко месеца ни отпадна ходенето до Мексико, а след това се разминахме и с Малдивите, умишлено не влизах редовно във форума, за да не се дразня допълнително как всички вие обикаляте къде ли не, а ние трябваше да се задоволяваме с околностите на София, вече мога да ви обявя и причината за това: Вчера на бял свят се появи първата ни рожба Мария, 3.100кг. , 50см! 🙂

П.С. Нямам търпение да разбера ЕГН-то й, за да резервирам билети, че сърце пусто не трае...

best beba.jpg

Честито!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Роми каза:

Не знам дали е точно по темата, но днес се навършват точно 9 години от деня, в който този красавец обогати нашата къща с присъствието си. Познава какво е да приготвят куфари много добре, малко се сърди, но отговаря с лай на телефона, когато се обаждаш отдалеч и наистина посреща възторжено, когато се връщаме след пътуване. Тогава не му личеше, но днес е едричък голдън (около 40 кг), с прекрасен характер и прекалено бързо растяща козина.

cezar.jpg

Красавец!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

От 2-3 дни сме в Сицилия.😁

Прекрасно е!

Това са няколко снимки от едно не толкова популярно място, но също толкова вълшебно, колкото и целия остров.

Laghetti Cavagrande:

P1120218.JPG.c85979be4e900277312390b095d05cd2.JPG

 

P1120219.JPG.7f2f6c72053001f7ae40560e6c2f3042.JPG

 

P1120245.JPG.a5e47ed734a7c7caf4735d581f96707b.JPG

 

P1120268.JPG.a882b7e71466a176ed693802cebdeef1.JPG

 

P1120277.JPG.63bff3851c0448ac7e1acfdb00858f27.JPG

 

 Искам специално да поздравя (да се чете „подразня“) @chandni, @Фичо и @Георги Матеев , които ме „скъсаха“ от бъзици за скъпите ми билети до Катания.😉😋

  • @chandni - с няколко типични за Сицилия снимки:

     

    P1120090.JPG.c6aab58f0fba9103e2f24a323b1cbecc.JPG

  •  

  • P1120382.JPG.7b6b11c1083a377069878e8cee3ff12a.JPG

  •  

  • P1120674.JPG.268670812cefb64b91d4fa58e4dd2ac2.JPG

  •  

  • P1120472.JPG.d95954fad48b7f18179152ca845edabc.JPG

 

  • @Фичо - с два плажа, разделени само от една скала (около 50 м.). Вторият (на третата снимка) е по за него.😉

P1120047.JPG.689193f36a67a36e8109e3a9282db59c.JPGP1120076.JPG.a5c0e05d5145bdd4bf218497c23dcc28.JPGP1120068.JPG.56bafa3a1b86e32e39832b9dc62f7268.JPG

  • @Георги Матеев - Специално съм му подготвил колаж – все си мисля, че сме от една кръвна група.😉

 1057825168_collage(1).jpg.464c276b0071e0d8a5aca3f98d4892d4.jpg

 

Накрая и да пожелая на @chandni и @Фичо – здрава, работна седмица в София,

а на @Георги Матеев само … седмица в София.

😉😋😁

  • Харесвам 27
  • Шок 2
  • Браво 5
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Яяяя, Венчо се появил! Че му избрах дерта къде се загуби.

Ама той, понасъбрал материал, похапнал, бравооо!😜

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 24.06.2018 г. в 23:48, ven62 каза:

image.png.c88981e4586a09a44aac4e396be16c0b.pngimage.png.c88981e4586a09a44aac4e396be16c0b.png

😉😋😁

image.png.c88981e4586a09a44aac4e396be16c0b.png

Тая снимка не трябваше да я показваш - даже не са измили поповите лъжички и пиявиците от чиниите 😁

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 1 час, Фичо каза:

image.png.c88981e4586a09a44aac4e396be16c0b.png

Тая снимка не трябваше да я показваш - даже не са измили поповите лъжички и пиявиците от чиниите 😁

 

 

На мене похвалването на @ven62  успокои душата ми и тревогите в нея. Месеци наред го мисля дали ще успее да преглътне разликата в цените на билетите, а вижте - поста му е достойно равен на кратка сводка от гореща точка на международен конфликт, особено с тагването на "обичайните заподозрени" @chandni, @Фичо и @Георги Матеев . Браво!

 

Хубаво изкарване и да ти е сладко!

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
В момента, Георги Матеев каза:

Визи за Намибия

Жоро, би ли казал за визата за Намибия документите по куриер ли ги прати, паспорта после сам ли го взе или пак с куриер? Ако си ползвал куриер, коя компания използва и какви са цените за доставката. 

 

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 минута , chandni каза:

Жоро, би ли казал за визата за Намибия документите по куриер ли ги прати, паспорта после сам ли го взе или пак с куриер? Ако си ползвал куриер, коя компания използва и какви са цените за доставката. 

Документите ги пратих по DHL - пратката струваше 85 лв. Обратното изпращане до Бг обаче щеше да излезне златно с куриер (над €100) и си взехме паспортите лично от посолството във Виена. Да живеят почти безплатните полети до Братислава 🙂 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Иван Попов каза:

Айде и аз да се похвал! 😋 Най-накрая, днес си защитих дипломната си работа😎! Много съм щастлив 😊 така, че вече се завръщам отново в пълна сила към форума. Благодаря на МАГЕЛАНЦИ, че пишат в него! 😉😊

Ауууу, браво и честито!

Сега ти се полага заслужена почивка, до някоя хубава дестинацийка.😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , AlexandraKo каза:

Ауууу, браво и честито!

Сега ти се полага заслужена почивка, до някоя хубава дестинацийка.😀

Благодаря! 

Сега юли море, дано да е заслужена. После съм с  магеланска инвазия от 26 до 30 юни! 😊

Най-вероятно това ще е. 

@aleksandrina за по 1 евро за къде? Да да 😊 благодаря, видях ги!

 

Редактирано от Иван Попов
допълнение
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Иван Попов каза:

Благодаря! 

Сега юли море, дано да е заслужена. После съм с  магеланска инвазия от 26 до 30 юни! 😊

Най-вероятно това ще е. 

Каквото и да е, заслужаваш го!

Защото следва нова крачка в живота ти.Успех, здраве и късмет ти желая от сърце!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Каквото и да е, заслужаваш го!

Защото следва нова крачка в живота ти.Успех, здраве и късмет ти желая от сърце!

Дано съм го заслужил. 😉

Благодаря ти от сърце @AlexandraKo, а АЗ това го пожелава на ВСИЧКИ от сърце! 😊

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Браво, Иване!

Аз да се похваля- 3 дни волейбол от най-висок клас. 6 мача между Русия, Италия, САЩ и Франция в "храма" на волейбола в Модена. 

Едва ли някога ще мога да гледам  накуп толкова звезди на живо.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 8
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 10 минути , Тони каза:

Браво, Иване!

Аз да се похваля- 3 дни волейбол от най-висок клас. 6 мача между Русия, Италия, САЩ и Франция в "храма" на волейбола в Модена. 

Едва ли някога ще мога да гледам  толкова звезди на живо.

Благодаря!

Видя ли сега 😂😀 хората ме оцениха и ме пуснаха!..... 😂 А не като теб 🤔 само с 2-ки. 😀

 

преди 10 минути , Тони каза:

Аз да се похваля- 3 дни волейбол от най-висок клас. 6 мача между Русия, Италия, САЩ и Франция в "храма" на волейбола в Модена. 

Едва ли някога ще мога да гледам  толкова звезди на живо.

Браво браво. 😋

 

преди 7 минути , Фичо каза:

Айде честито, ще трябва да почерпиш! 😁

Благодаря, ще почерпа разбира се 😉 и то огромно удоволствие! 😊😉 Ако си навит по бира или уиски...., а ще си пия бейлис.😅

Редактирано от Иван Попов
добавяне
Връзка към коментар

Иване, както знаеш при мене се минава много по-трудно. 😁😁😁😁

А ти от начало още не тръгна на добре. 😂

Редактирано от Тони
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Тони каза:

Иване, както знаеш при мене се минава много по-трудно. 😁😁😁😁

А ти от начало още не тръгна на добре. 😂

Мале дано да науча и да ме пуснеш .......  или май нямам шанс, много труден преподавател си значии, а и не само труден, а и гаден!  😂

Ами то нали знаеш изпит се дава,.. не се взима! 😋 

Абе все някога ще има за 2:49999 (почти 3).

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Иван Попов каза:

Айде и аз да се похвал! 😋 Най-накрая, днес си защитих дипломната си работа😎! Много съм щастлив 😊 така, че вече се завръщам отново в пълна сила към форума. Благодаря на МАГЕЛАНЦИ, че пишат в него! 😉😊

Честито, Ванко! Само напред и нагоре! И да почерпиш като се засечем, само да не кажеш пак, че не си ме видял 😋 😂. Да питам като вземеш и диплома, инж. Попов ли ще си? 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Костов каза:

Честито, Ванко! Само напред и нагоре! И да почерпиш като се засечем, само да не кажеш пак, че не си ме видял 😋 😂. Да питам като вземеш и диплома, инж. Попов ли ще си? 

Охо благодаря ти много, г-н Костов (да поздравиш принцесата😊)! Разбира се, че ще почерпя, няма да кажа нали вече се познаваме?😊

Да, точно така инж. Иван Попов, но за нея има още доста време. То са два отделни бакалавърски степени! 😊

Тегаво е две образования едновременно, поне за мен де.....

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.