Прескочи до съдържание

С туроператор или самостоятелно в Рим?


iStamatov

Препоръчани мнения

Георги Матеев

хотел на 20 минути от Колизеума ми звучи точно до Термини :) не че има лошо, и ние бяхме в хостел там, но за 4 нощувки за двама цената не беше като тази на агенцията :) 1200 лв за двама ми се струват безумно много :huh:

 

Съгласен, цената и според мен е височка.

 

Миналото лято 4 човека ходихме до Рим и седяхме 4 дни. Централно разположен хотел (2 двойни стаи), самолетни билети и трансфери ни излезнаха общо малко под 1000 лв. Това беше крайната цена за 4 човека.

 

Струва си да се поразровиш, вероятно ще спестиш прилични пари. Специално Рим е супер лесен за самоорганизация.

Връзка към коментар

Съгласен, цената и според мен е височка.

 

Миналото лято 4 човека ходихме до Рим и седяхме 4 дни. Централно разположен хотел (2 двойни стаи), самолетни билети и трансфери ни излезнаха общо малко под 1000 лв. Това беше крайната цена за 4 човека.

 

Струва си да се поразровиш, вероятно ще спестиш прилични пари. Специално Рим е супер лесен за самоорганизация.

Доста рових последната седмица ( така Ви намерих и Вас )

Смея да кажа, че всички оферти са горе-долу на тези цени, плюс - минус 50-100лв

Голяма веселба с тези хотели, много ми хареса "Сиракуза", на ул. "Марсала", един от италианския трипадвайзър пише за него: "Добре дошли в ада", има и други весели рецензии. Обективността изисква да споменем, че италианците доста мрънкат за качеството на хотела. Ние, българите, мрънкаме доста по-малко. Субективно усещане.

 

Когато е възможно, прикачи офертата, да й се порадваме, да я разчепкаме. :)

Ами това, което съм написал е горе-долу офертата. Двупосочни билети + летищни такси, хотел, застраховка. И аз четох, че около Термини вечер не било много секси, разни субекти се движат наляво надясно не, че не бих седнал с някой Италиански клошар да пия едно евтино вино.

Връзка към коментар

И според мен е много. А и Рим е прекрасно място за първо самоорганизирано посещение.

За агенциите, поне доколкото сме говорили с познати, работещи в такива, взимат групови билети и по-късно дават имената.

Връзка към коментар

Единственото, за което не мога да си изкривя душата е, че мацката беше много изчерпателна и точна. Каза ми неща, които ги има тук, като информация, но колко хора успяват да го намерят. Туроператорите в момента взимат по 40евро да те закарат до хотела, което си е .... Тя ми каза и за влака, и за бусчетата - до момента ( по груби сметки ) това, което спестява човек, е около 200 лв, което не е никък малко, една вечеря в хубав ресторант. 

Връзка към коментар

В случая въобще не говорим за "организирана" екскурзия. Говорим за доста сериозна надценка за услугата резервиране на хотел и самолетен билет... Няма включен нито гид, нито транспорт, нито атракции, маршрут и план.

 

Посочените хотели не се резервират нормално по сайтовете, явно работят предимно с агенции, за това и е трудно да им се видят цените, но рейтинга им в tripadvisor на първо четене не е нищо впечатляващо. Аз поне не намирам нито една причина да резервираш през агенцията, освен изчерпателната и точна мацка, но тук сме същите и сме безплатно :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ще се включа на кратко в темата!

Рим е едно прекрасно място, което със сигурност трябва да посетиш и да организираш сам!!! :)

Подкрепям магеланците че 1200лв е безумна цена.

Бях в Рим лятото на 2013г с още няколко приятели. Всичко ,което ми беше нужно прочетох в този форум и всички бяха така отзивчиви да отговорят на всички мои безумни въпроси!

Няма нужда да казвам че сумата ,която заплатихме 4-мата за полет+2 нощувки беше на поливината на офертата , която са ти дали!

С Рома Пас - посетихме повече от 3-те включени безплатни музея. Обиколихме всички места които искахме да видим.

Великолепния Рим ......ех блаженство!!!

Организирайте се самостоятелно!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз се присъединявам към гореказаното. Цената може още да се "изпили", макар че не е чак толкова лоша. Нали мацката трябва да вземе заплата... :)

 

Преди няколко години лично организирах и водих по подобна оферта група в Рим, която бе първата римска програма за тогавашната ми фирма. Цената бе още по-ниска, а включваше и автобусен трансфер летище Фиумичино - Рим - Фиумичино и два дни по 4 часа една очарователна българка, официален екскурзовод за Рим и Ватикана, която великолепно показа на групата Рим и Папската държава.

 

Е, фирмата се върна без печалба (в туризма има и такива случаи, казва се "влизане в нова дестинация"), но и сега като срещам клиентите из София, много се радват и аз им се радвам... :)

 

Buon viaggio!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

О, сега ми изскочи един въпрос, от приятели разбрах, че 50 евро на човек е дневната дажба в Рим на човек, говорим за ядене на крак и напитки ... има ли нещо такова, или са повече, чувал съм, че Рим е доста скъп град ? 

Връзка към коментар

iStamatov, чета как доста хора вече са ти препоръчали самостоятелно организиране на пътуването, но теб очевидно по една или друга причина все още те дърпа към ползване на услугите на туристическа агенция. Затова реших да те провокирам със следното. Я, не обръщай внимание на всеобщото мнение на магеланци, а пътувай до Рим и обратно като част от организирана екскурзия. Влез после отново в нашия форум и разбий на пух и прах митовете за туристическите агенции. А, може би пък след емоцията "организирано пътуване" ще се престрашиш да опиташ и "страховитото" самостоятелно пътуване... :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въобще не е страховито. Аз умишлено търсих оферти, които не включват почти нищо, искам сам да си намирам всичко, да гледам хората по улиците, да видя как живеят Италианците в една от най-големите столици на Европа. Явно сте ме разбрал погрешно, единственото, което ме вълнува е финансовата част, а както вече разбрах, самостоятелно излиза по-приемливо, като цена. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

О, сега ми изскочи един въпрос, от приятели разбрах, че 50 евро на човек е дневната дажба в Рим на човек, говорим за ядене на крак и напитки ... има ли нещо такова, или са повече, чувал съм, че Рим е доста скъп град ? 

 

Скъп град си е, но и 50 евро на ден е доста, особено за ядене на крак. Ще оставя експертите да кажат как вървят средностатистическите цени на пица/паста, но ще е под 50€ за две хранения на ден със сигурност, като допускаме прилична закуска в хотела. Пък и без нея пак ще е под 50€.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И според мен за ядене на крак 50на човек е доста. Миналата година тримата с жена ми и малкия се вмествахме под 100 на ден, без входове, разбира се. Освен закуска в апартамента, сме яли на обяд и вечеря само навън.

 

Пица/паста е около 8-12, чаша вино - 4-5, грапата - беше и тям там накъде, или дори по-малко.

Пица на парче от улицата - 2.50.

Връзка към коментар

О, сега ми изскочи един въпрос, от приятели разбрах, че 50 евро на човек е дневната дажба в Рим на човек, говорим за ядене на крак и напитки ... има ли нещо такова, или са повече, чувал съм, че Рим е доста скъп град ? 

 

ами тъй то, в рамките на шегата, в чужбина си е страшно и скъпо, и яденето, и хотелите, абе всичко; и аз имам едни познати, дето все туй повтарят, ама май не са ходили никъде навън; иначе харчат двойно повече по нашите "курорти", ама там е евтино за тях :) 

 

та Рим е идеално място да се самоорганизираш, агенция само в краен случай, при липса на кредитна карта и желание да се занимаваш

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Само да кажа, че с приятелката ми ходихме август до Рим с Алиталия, а не Уиз. Самолетния билет за двама ни беше 250 евро. Сега ако си взимате за идните седмици, може и да е 350. Това са 700лв. Спахме в споменатия по-рано в темата серендипити(на 5 минути пеша от Термини, но в спокойно място далеч от клошарите и близо до метро), където погледнах на посоки, че има стаи за 88лв двойни и другата седмица. 3 нощувки са ти 264 лв. Трансфера от летището до Термини е 4 евро на човек при резервация и 5 евро на място. Това на първо четене една цена под 1000лв. за двама. Ясно е, че туроператорите ще ти предлагат на пръв поглед много хубави оферти. Но и те трябва да печелят, а хората, които си хвърлят парите по тях в много случаи дори не знаят реалната цена на отделните компоненти, за които плащат, но пък за сметка на това после те убеждават, че са пътували с много изгодна оферта, защото било с 10 лв. по-евтино от друга оферта.

 

Даже само ако кажеш дати и изисквания, тук всеки втори ще ти каже готова цена до половин час, която ще е по-удобна и няма да се занимаваш   :)

Редактирано от Krum4ov
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Към този момент, двупосочния на WizzAir за двама е 480 лв, приличните хотели около термини, варират между 600-650 лв общо 1100 1150. 

Плюсовете, на агенцията е, че не се занимаваш с нищо ( което не е голяма работа ) 

Плюсовете, на самостоятелното пътуване е, че на същите пари хотела е една идея по-добър. 

Връзка към коментар

Преди няма и седмица се върнах от Рим, за три нощувки и полети платихме 540 лева за двама. Да уточня само, че летяхме от Солун и това включа двупосочен билет за автобус по 44 лева на човек, спахме в много приятен Bed and Breakfast (Vatican's Roof), на 5 минути от Ватикана за 300 лева. За вечеря за двама плащахме от 24 до 40 евро. Пица на парче - около 2,50 евро, в зависимост от грамажа, малък сладолед - 2,50 евро, еспресо - 1,50 евро. Ние обикновено през деня ядем на крак, а вечер сядаме по заведения. За цените на забележителностите може да видите в интернет и да си направите сметка колко джобни са ви необходими. Лично моето мнение е, че човек може и с две и с двеста ;-)!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Само да кажа, че с приятелката ми ходихме август до Рим с Алиталия, а не Уиз. Самолетния билет за двама ни беше 250 евро. Сега ако си взимате за идните седмици, може и да е 350. Това са 700лв. Спахме в споменатия по-рано в темата серендипити(на 5 минути пеша от Термини, но в спокойно място далеч от клошарите и близо до метро), където погледнах на посоки, че има стаи за 88лв двойни и другата седмица. 3 нощувки са ти 264 лв. Трансфера от летището до Термини е 4 евро на човек при резервация и 5 евро на място. Това на първо четене една цена под 1000лв. за двама. Ясно е, че туроператорите ще ти предлагат на пръв поглед много хубави оферти. Но и те трябва да печелят, а хората, които си хвърлят парите по тях в много случаи дори не знаят реалната цена на отделните компоненти, за които плащат, но пък за сметка на това после те убеждават, че са пътували с много изгодна оферта, защото било с 10 лв. по-евтино от друга оферта.

О, г-н Крумчов сега Ви прочетох коментара, 264 лв 3 нощувки звучи много приятно. Веднага ще погледна хотела, Благодаря мосю.

Даже само ако кажеш дати и изисквания, тук всеки втори ще ти каже готова цена до половин час, която ще е по-удобна и няма да се занимаваш   :)

Връзка към коментар

То е ясно, че през деня ще сте на теренна практика из Рим (носете си възможно най-удобните обувки) и ще хапвате на крак.

 

Вечер обаче е хубаво да се поседне и да се хапне. След доста мои посещения в Рим, съм се спрял на един ресторант, отговарящ на следните ми критерии: ресторант в средния ценови диапазон (туристическо меню не ям), традиции (работи от 1960 г.), никакви туристи - само местни го посещават, добра оценка във форумите, добро обслужване, готвят италианци, близост до метро (в случая спирка на метрото "Манцони"). Винцето е домашно, от Кастели Романи.

 

Другари, да ви представя моят любим ресторант в Рим, който не ще ви разочарова:

 

Bottega Trattoria De Santis

 

меню на: http://www.bottegatrattoriadesantis.it/menu/

 

сравнително много добро представяне в Трипадвайзър

http://www.tripadvisor.it/Restaurant_Review-g187791-d2002406-Reviews-or20-Bottega_Trattoria_De_Santis-Rome_Lazio.html#photos

 

Добър апетит!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

,,, единственото, което ме вълнува е финансовата част, а както вече разбрах, самостоятелно излиза по-приемливо, като цена. 

 

Имай предвид, че избираш туристически сезон ако отидеш в други месеци самолетните разходи ще са ти по-ниски, както и нощувките. Не знам дали знаеш, но фонтана ди Треви се реставрира, а това си е сериозна липса. 

 

Относно дневния бюджет може спокойно под 50 евро да се вмъкнеш. Необходимо е да знаеш обаче къде, как и какво.

Връзка към коментар

 

 

О, г-н Крумчов сега Ви прочетох коментара, 264 лв 3 нощувки звучи много приятно. Веднага ще погледна хотела, Благодаря мосю.

Даже само ако кажеш дати и изисквания, тук всеки втори ще ти каже готова цена до половин час, която ще е по-удобна и няма да се занимаваш   :)

 

Да, само нещо за Серендипити да кажа още. Тъй като се водят стаи за настаняване, а не хотел, мисля че нямаше звезди. Но като лукс вътре е поне като тризвезден хотел, а съм виждал и по-лоши четиризвездни. Има си рецепция, стаите са със всички удобства и чисто нови и много добре обзаведени. Даже приятелката ми снима стаята, защото много я хареса. Може би, защото не е хотел, плащат и по-ниски данъци и съответно цените са евтини. 

Връзка към коментар

Да, само нещо за Серендипити да кажа още. Тъй като се водят стаи за настаняване, а не хотел, мисля че нямаше звезди. Но като лукс вътре е поне като тризвезден хотел, а съм виждал и по-лоши четиризвездни. Има си рецепция, стаите са със всички удобства и чисто нови и много добре обзаведени. Даже приятелката ми снима стаята, защото много я хареса. Може би, защото не е хотел, плащат и по-ниски данъци и съответно цените са евтини. 

А бе, нещо не мога да го намеря в нета, Ако ми изпратиш линк, ще съм безкрайно признателен. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.