Прескочи до съдържание

С туроператор или самостоятелно в Рим?


iStamatov

Препоръчани мнения

Браво, Wizz имат двупосочни билети, за два и четири дни, но не и за три. Има ли шанс, след един час да са на друго мнение ? 

 

Цените може да варират, графика веднъж обявен почти не се променя, това което излиза като полети, това ще е :)

Връзка към коментар

Например 11.04-14.04 с дискаунт клуб 178.40 на човек. Това по 2+ 60 лева за картата излиза около 208 лева на човек.

 

 

 

 

166,40 е 18.04-21.04, както и 25.04-28.04

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Mи защото съм много възпитан господин  :) и не искам да се възползвам от добрината Ви. Да кажем 23-24-25 за отпътуване са хубави дати. 


Например 11.04-14.04 с дискаунт клуб 178.40 на човек. Това по 2+ 60 лева за картата излиза около 208 лева на човек.

 

 

 

 

166,40 е 18.04-21.04, както и 25.04-28.04

Дискаунт клуб, ще рече някаква карта, която си купувам и след това пътувам по-евтино с Wizz ? 

Май успяхте да ме убедите. самостоятелно ще е ...  ;)

Връзка към коментар

Здравейте.

Като екскурзовод и водач предимно в Италия моето мнение е различно... :) Първо организирано е много по-добре от към няколко страни..Първо и най-важното е посещаването на Историческите обекти,тук без екскурзовод си губи смисъла...Но това не значи,че не може да си вземете гид на място и да не е организирано.Просто ако сте свикнали да пътувате сами и да разполагате със собственото си време естествено,че организираното пътуване ще ви се стори тегаво.Но ако искате да не мислите за абсолютно нищо то тогава трябва да се насочите към някоя фирма :)

Аз обичам да пътувам сам,но моето е разбираемо..Ако имате въпроси може да се обърнете към мен,няма проблем ще помогна на всеки който попита за всичко

Поздрави

Връзка към коментар

Здравейте.

Като екскурзовод и водач предимно в Италия моето мнение е различно... :) Първо организирано е много по-добре от към няколко страни..Първо и най-важното е посещаването на Историческите обекти,тук без екскурзовод си губи смисъла

 

Наистина ли мислиш, че без екскурзовод се "губи смисъла" в "Историческите обекти" и би ли се обосновал защо е по-добре от към няколко страни да е организирано?  :)

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здрасти, Тито, радвам се, че се включи, защото може да се пообсъди с теб това-онова. Добре дошъл!

 

Особено ролята на екскурзовода и водача-придружител в съсипването на една дестинация. Рим - примерно. Не говоря за теб, разбира се. :)

 

Като начало, стига да ти е приятно да отговориш, какъв е статутът ти в Италия? Guida autorizzata, accompagnatore turistico или модерното servizi temporanea ed occasionale di guida turistica in Italia per l'anno 2015.

 

 

Връзка към коментар

Здрасти, Тито, радвам се, че се включи, защото може да се пообсъди с теб това-онова. Добре дошъл!

 

Особено ролята на екскурзовода и водача-придружител в съсипването на една дестинация. Рим - примерно. Не говоря за теб, разбира се. :)

 

Като начало, стига да ти е приятно да отговориш, какъв е статутът ти в Италия? Guida autorizzata, accompagnatore turistico или модерното servizi temporanea ed occasionale di guida turistica in Italia per l'anno 2015.

Здравейте ..Много ми е приятно да видя такъв сайт.. ;) Добре заварили... Абсолютно си прав... Рим не е за всеки :) за мен..аз от 15 години живяХ в Италия и съм всичко това заедно което го написа..като съм екскурзовод на Перуджа и Асизи там съм autorizzato но правя и други градове които позволяват естествено знаеш че в големите исторически градове местните екскурзоводи са си окей..Та за Рим ако наистина нямаш добър екскурзовод спукана ти е работата...Аз не правя Рим няма как и мисля,че не съм дорасъл да го правя... :) Всеки си тежи на мястото. Аз лично когато пътувам винаги ползвам местен екскурзовод...защото колкото и да чета това което ще ми го кажат от кухнята е по приятно...

Наистина ли мислиш, че без екскурзовод се "губи смисъла" в "Историческите обекти" и би ли се обосновал защо е по-добре от към няколко страни да е организирано?  :)

Ами има хора които са 55+ и за тях е много по-добре да е организирано..за нас младите не е така...знаем много добре,че искаме свобода в пътуването,докато има хора които искат да не мислят за абсолютно нищо...А колкото до това дали си губи смисъла..естествено,че не в този смисъл...но много по-добре е някой да ти обясни колизеума примерно от колкото да влезнеш да го разгледаш и да изленеш...

Редактирано от Toto
Връзка към коментар

Ами има хора които са 55+ и за тях е много по-добре да е организирано..за нас младите не е така...знаем много добре,че искаме свобода в пътуването,докато има хора които искат да не мислят за абсолютно нищо...А колкото до това дали си губи смисъла..естествено,че не в този смисъл...но много по-добре е някой да ти обясни колизеума примерно от колкото да влезнеш да го разгледаш и да изленеш...

Не съм много съгласна. Всичко зависи от познанията на ескурзовода + познанията и интересите на конкретния човек. Ако се отиде на т.нар. археологическа/историческа екскурзия като гид е специалист в съответната област, това е нещо наистина интересно и съвсем различно. С група и екскурзовод си е препускане и слаломиране в тълпата, някак се губи чарът. Има достатъчно специализирана литература, който се интересува, ще прочете; който иска само ще се наслаждава - не на всеки е необходимо да знае всичко. А че има хора, които предпочитат организирано, съм съгласна, но зависи от човека. Познавам доста хора 55+, които са много по-авантюристични и отворино от мнозина младежи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не съм много съгласна. Всичко зависи от познанията на ескурзовода + познанията и интересите на конкретния човек. Ако се отиде на т.нар. археологическа/историческа екскурзия като гид е специалист в съответната област, това е нещо наистина интересно и съвсем различно. С група и екскурзовод си е препускане и слаломиране в тълпата, някак се губи чарът. Има достатъчно специализирана литература, който се интересува, ще прочете; който иска само ще се наслаждава - не на всеки е необходимо да знае всичко. А че има хора, които предпочитат организирано, съм съгласна, но зависи от човека. Познавам доста хора 55+, които са много по-авантюристични и отворино от мнозина младежи.

Съгласен! И аз имам предвид на специализиран екскурзовод...Отиваш примерно ватикана поема те епциален..примерно ние имаме един Свещеник Българин преводач е бил на папа Йоан Павел,прави уникална обиколка на Ватикана......за това си права....наистина е така...Абе има си хора и за организирано и за самостоятелно това е като заключение

Връзка към коментар

Аз познавам интелигентни хора, знаят езици, ама не могат да пътуват сами. Страх ги е, че не могат се оправи, че ще се загубят, че нещо ще им се случи. Така че, наистина си има хора за всякакви начини на пътуване..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Съгласен! И аз имам предвид на специализиран екскурзовод...Отиваш примерно ватикана поема те епциален..примерно ние имаме един Свещеник Българин преводач е бил на папа Йоан Павел,прави уникална обиколка на Ватикана......за това си права....наистина е така...Абе има си хора и за организирано и за самостоятелно това е като заключение

Може ли линк, ако има за групите на този специалициран ексурзовод. С удоволствие бих се записала в негова група. Ватикана е цяла вселена.

Връзка към коментар

Може ли линк, ако има за групите на този специалициран ексурзовод. С удоволствие бих се записала в негова група. Ватикана е цяла вселена.

Ами той е само на повикване от туроператорите ,казва се Джовани-Иван,преподавател е в семинарията в София,

мога да се информирам кога ще води групи.

Връзка към коментар

Аз съм много против организираните посещения, самостоятелно е най-добре! Аз лично не искам да завися от някой друг, да ми казват какво да правя, къде да ходя и да ми говорят разни неща, които не ме интересуват. Обичам да си обикалям и разглеждам с моето си темпо, да правя много снимки. Информацията може да се прочете предварително навсякъде.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Има си случаи, в които екскурзоводът е силно препоръчителен. Дори и в Рим. Примерно ако сте слушали богоподобния Валтерино Андреани из Рим и Ватикана, ще знаете, че той е нивото. След него зрялото и по-младото поколение български екскурзоводи също е много добро: ей ги римляните: http://www.provincia.roma.it/percorsitematici/turismo/aree-di-intervento/4530

 

Да си представим, че един-двама магеланци са със семействата си пред "Уфици" и ще да се правят на познавачи на Ренесанса, помъкнали НАТГЕО, Лоунли Планет и проч. Клети мой братко - пишман екскурзовод, ми вземи си Буонарини, Лазаров и прочие проверени официални екскурзоводи. Когато 10 души българи си поделят парите за екскурзовод, хем няма да се охарчат кой знае колко, хем ще получат качествена услуга. Те ги флорентинците - тук

 

Тото, основен преводач на папата не беше ли Марчевски http://www.blitz.bg/news/article/138960 Този дон Джовани Ватикански кога и как е превеждал на папа Войтила. Материали от него, че ми стана интересно.

Редактирано от maialearrosto
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Самоорганизирано! Ами то тръпката си е да намериш евтино пътуване, евтини хотели, да прочетеш всичко за дестинацията която те интересува написано от Магеланците :) Като отидеш там където искаш, да правиш каквото си искаш - Ако искаш цял ден ще си лежиш в хотела, ако искаш цял ден ще се разхождаш. С една дума - Свобода. Правиш каквото си искаш и не зависиш от никого

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Toto, предполагам си бил не малко пъти в Рим, щом си живял в Италия, а и работиш като екскурзовод. Ще ни представиш ли един тридневен план за Рим, тамън ще бъде полезно на всички начинаещи.

Връзка към коментар

Има си случаи, в които екскурзоводът е силно препоръчителен. Дори и в Рим. Примерно ако сте слушали богоподобния Валтерино Андреани из Рим и Ватикана, ще знаете, че той е нивото. След него зрялото и по-младото поколение български екскурзоводи също е много добро: ей ги римляните: http://www.provincia.roma.it/percorsitematici/turismo/aree-di-intervento/4530

 

Да си представим, че един-двама магеланци са със семействата си пред "Уфици" и ще да се правят на познавачи на Ренесанса, помъкнали НАТГЕО, Лоунли Планет и проч. Клети мой братко - пишман екскурзовод, ми вземи си Буонарини, Лазаров и прочие проверени официални екскурзоводи. Когато 10 души българи си поделят парите за екскурзовод, хем няма да се охарчат кой знае колко, хем ще получат качествена услуга. Те ги флорентинците - тук

 

Тото, основен преводач на папата не беше ли Марчевски http://www.blitz.bg/news/article/138960 Този дон Джовани Ватикански кога и как е превеждал на папа Войтила. Материали от него, че ми стана интересно.

Славомир от Лазаров ми е много голям приятел от него съм се учил..за мен е един от най-добрите екскурзоводи в Италия да не кажа най-добрия...Даже нямам думи..но щом го споменаваш значи знаеш...Уникален е!

За Иван,не той е превеждал когато папата беше в България като е помагал основно- (така каза той..не съм сигурен)(между другото книгата на Марчевски е уникална ако не си я чел пробвай я) А между другото като влизахме във Ватикана навсякъде го познаваха и ни пускаха,облече си расото..Попитах го и той така ми  каза...Но е много начетен и свят човек.Сега ако той лъже и аз ви лъжа..ама не вярвам.

Но си много прав за Уфиции...знаеш ли колко мои групи правят така...ами не не искаме екскурзовод влизат излизат и после "Амиии то картини..какво толкова" Боже божеее.....Кво да ти кажа...Понякога оставам без думи! 

 

Ето места където имаме Българи

Венеция,Флоренция,Сиена,Неапол,Милано,Сицилия,Рим (може да пропускам някой град)

Редактирано от Toto
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да се намеся между екскурзоводите с малко цени - най-ниската цена на парче пица, която видях вчера е 1 евро. Кафе около 1,5 без да сядате. В заведенията - от 20 до 50(средно) заедно с вино. Доста малки заведения имат предложени комбинации на цени от 10-13 евро на човек. Ако си купувате храна от магазин или от пекарна, разходите падат още повече.

 

Ди Треви е...доста в ремонт. Днес минах от там - много ми беше любопитно как се прави такъв ремонт и защо толкова време отнема. Доста време погледах работниците. Да кажа още, че имаше хвърлени монети, макар и да няма грам вода във фонтана.

Хайде стига съм писала, че ще изпият виното без мен. :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря, със Слави си пием често кафето във Флоренция. Наистина е ниво.

Е, много се радвам, Тото, че се присъединяваш към форума ни. Когато си на кеф, отиди във Форума за Италия и отпочвай Умбрия, напиши материал. Поздрави!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да се намеся между екскурзоводите с малко цени - най-ниската цена на парче пица, която видях вчера е 1 евро. Кафе около 1,5 без да сядате. В заведенията - от 20 до 50(средно) заедно с вино. Доста малки заведения имат предложени комбинации на цени от 10-13 евро на човек. Ако си купувате храна от магазин или от пекарна, разходите падат още повече.

 

Ди Треви е...доста в ремонт. Днес минах от там - много ми беше любопитно как се прави такъв ремонт и защо толкова време отнема. Доста време погледах работниците. Да кажа още, че имаше хвърлени монети, макар и да няма грам вода във фонтана.

Хайде стига съм писала, че ще изпият виното без мен. :)

Още правят ремонт?!? Айде бе..Вече година и половина е този ремонт...това не е нормално....

Благодаря, със Слави си пием често кафето във Флоренция. Наистина е ниво.

Е, много се радвам, Тото, че се присъединяваш към форума ни. Когато си на кеф, отиди във Форума за Италия и отпочвай Умбрия, напиши материал. Поздрави!

Супер :) Поздрави 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.