Прескочи до съдържание

С туроператор или самостоятелно в Рим?


iStamatov

Препоръчани мнения

Публикувано: (редактирано)

E, тези Унгарци много неотзивчиви пътуват само на четни дати, което автоматично означава, че ако човек пожелае 3 ( три ) дневна екскурзия ( 3 три нощувки ) математиката не излиза ! :(

Редактирано от iStamatov
Връзка към коментар

Проблемът ти е, че гледаш само Уиз, а лоукост не означава, че ще е задължително евтино. Ето ти го вариантът. Отиване с Алиталия на 23 март за 160 евро за двамата и връщане с Уиз на 26 за 120 евро с по един малък салонен багаж и един общ чекиран. Ето ти 280 евро за самолетни билети. Другите неща като избор на хотел си ги натаманяваш. Може да пробваш и с Airbnb. На примависта ти поствам две места с добри отзиви, като последните са от февруари: https://www.airbnb.com/rooms/2627430?checkin=03%2F23%2F2015&checkout=03%2F26%2F2015&guests=2&s=xCQ6 и https://www.airbnb.com/rooms/3936699?checkin=03%2F23%2F2015&checkout=03%2F26%2F2015&guests=2&s=xCQ6 на цена за тези дати за двама общо по 130 евро. Ето ти 410 евро за път и спане на добро място. Дори да няма закуска или да не е добра има много добри малки кафенета със кроасани навсякъде, които са добри да закусите като местните. 

Редактирано от Krum4ov
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Maгеланци, резервирах билети за самолет, сега остава само да си намерим и хотел. Serendipity ни хареса, но за съжаление всичко е заето за съответните дати. Спрели сме се на, Fanti Rooms ( със страхотен изглед към града ) и B&B Sergio, като втория предлагат, обща баня, което много много не е оферта. Споделете, ако сте отсядали на хубави места около район Термини.

Благодаря Ви, предварително. 

Връзка към коментар

Защо Термини? Това изобщо не е хубав район. Мръсен и криминален. Най доброто е Трастевере, но май е и най скъпо. Дай си датите и приблизителен бюджет, да потърсим нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Самоорганизирано! И не смятам, че съм загубил нищо като съм бил в Уфици без екскурзовод да речем. Движехме си се с наше темпо, гледахме каквото сами преценим и така. Ако човек има желание има предостатъчно информация да прочете, и в мрежата, и на място. А експерт по Ренесанса не съм, нито смятам, че мога да стана при едно посещение в Уфици с екскурзовод да речем. Единственото правило, което по-сериозно спазвам е да се ходи на по-туристическите места възможно най-рано се цел да няма много хора и да се разглежда спокойно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Maгеланци, резервирах билети за самолет, сега остава само да си намерим и хотел. Serendipity ни хареса, но за съжаление всичко е заето за съответните дати. Спрели сме се на, Fanti Rooms ( със страхотен изглед към града ) и B&B Sergio, като втория предлагат, обща баня, което много много не е оферта. Споделете, ако сте отсядали на хубави места около район Термини.

Благодаря Ви, предварително.

 

Аз лично съм бил 3-4 пъти в Tirreno hotel, приличен, сравнително евтин, на добро място. Стаите са малки, като почти навсякъде в Рим. Закуска има, но е скромничка.

 

Имаха и собствен сайт, т.е. цените се гледат от 2-3 места, че може да са различни.

Редактирано от logist13
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Maгеланци, резервирах билети за самолет, сега остава само да си намерим и хотел. Serendipity ни хареса, но за съжаление всичко е заето за съответните дати. Спрели сме се на, Fanti Rooms ( със страхотен изглед към града ) и B&B Sergio, като втория предлагат, обща баня, което много много не е оферта. Споделете, ако сте отсядали на хубави места около район Термини.

Благодаря Ви, предварително. 

Отвори картата на Рим с хотелите в Букинг и виж другите места, които са на един адрес със Серендипити. Ние имахме резервация за там, но всъщност спахме в стая с друго име-Палма Ин резидънс. Директно ти давам едни свободни стаи за 23 до 26 март там, ако това си избрал като дати: http://www.booking.com/hotel/it/la-locanda-dell-angelo.bg.html?aid=368032;sid=f787b4267ebc3a23b5edd7237d125748;dcid=4;checkin=2015-03-23;checkout=2015-03-26

Не знам, каква им е схемата но са 5-6 места за настаняване с различни имена в целия комплекс с една обща рецепция и според мен със сравнително сходни стаи като комфорт и удобства. Все пак ако някой намери по-добро място да си каже. Това мога да го препоръчам само като личен опит мой и на една съфорумка. Иначе ако си вземете карта за един ден за метро, също ще ви е много удобно. Мисля картите бяха 6 евро, но целодневно ходене е убийствено и си трябват почивки. С метрото е една идея по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да ще минем и към придвижването. Сега погледнах и района около Ватикана и ми се видя, доста по-близо до повечето забележителности, единствено Колизеума е малко по-далече, цените в района не са лоши, а повечето малки хотелчета са с оценки над 8.5 в букинг. 

Искам да попитам, ако някой е отсядал в този район, удобен ли е ?

Връзка към коментар

Доколкото имам наблюдения, районът на Ватикана е по-скъп. Що се отнася до отстоянието - на мен лично ми строи малко встрани от другите неща, между които можеш да се придвижваш пеша. То и до Ватикана може, но е малко по-далече. Но ако ти се вписва в плана - резервирай.

Връзка към коментар

Доколкото имам наблюдения, районът на Ватикана е по-скъп. Що се отнася до отстоянието - на мен лично ми строи малко встрани от другите неща, между които можеш да се придвижваш пеша. То и до Ватикана може, но е малко по-далече. Но ако ти се вписва в плана - резервирай.

A, кой е районът от който можеш да се придвижваш пеша ? Тези в центъра ги гледах 2500 лв стаята ... супер кич, но готино място : 

Връзка към коментар

Рим си се ходи пеша, общо взето. Дори и да си отдалечен, можеш при добра програма да ползваш градски транспорт срещу 3 евро. Картата е 6, но като знаеш днес какво искаш да обиколиш, отиваш до него с един билет /1.60 евро - важи час и половина, можеш да сменяш превозните средства в рамките на този период/, обикаляш каквото искаш и се връщаш с още един билет, така ще спестиш от карта. Пак си цикля аз за това Трастевере, само от там не съм ползвала никакъв транспорт защото е близо до всичко, но сега погледнах и наистина е скъпо. Но пък е най-прекрасният и най-римският квартал. Около колизеума има евтини апартаментчета, сега си ровя в ацаунтите да видя какво съм си запазила като атрактивни места за настаняване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Рим си се ходи пеша, общо взето. Дори и да си отдалечен, можеш при добра програма да ползваш градски транспорт срещу 3 евро. Картата е 6, но като знаеш днес какво искаш да обиколиш, отиваш до него с един билет /1.60 евро - важи час и половина, можеш да сменяш превозните средства в рамките на този период/, обикаляш каквото искаш и се връщаш с още един билет, така ще спестиш от карта. Пак си цикля аз за това Трастевере, само от там не съм ползвала никакъв транспорт защото е близо до всичко, но сега погледнах и наистина е скъпо. Но пък е най-прекрасният и най-римският квартал. Около колизеума има евтини апартаментчета, сега си ровя в ацаунтите да видя какво съм си запазила като атрактивни места за настаняване.

А, за района, около Ватикана, какво ще кажете, намерих един Ватикана корнер, който малко по в страни, но е много хубав и на много приличната цена ( най-вероятно заради местоположението си ) въпреки, че е точно до метро спирка " Отавиано " 

Връзка към коментар

Не съм отсядала около Ватикана а и не знам по колко е приемливо за вас да ходите пеша на ден. До баш стария център на Рим /Навона, Пантеона, Ди Треви и т.н./ за мен не е много голямо разстоянието, към километър и половина-два от Свети Петър, но при всички положения важи по-горе казаното от мен. Разделяте Рим на части и ползвате сутрин и вечер градски транспорт. Квартала си е добър, комуникативен и със сигурност, много по-добър от Термини, който всъщност също  е на такова разстояние от забележителностите, разликата е, че всички превозни средства минават от там /почти/. :)


Kaжете си бързо мнението за Sonnino Suite в района на Трастевере, последна стая остава ... и мисля, че това е нашата ! 

На идеално място е, това мога да кажа!

А после ти ще дадеш отзиви за него, защото изглежда като сделката на живота ти :)

Редактирано от eloena
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм отсядала около Ватикана а и не знам по колко е приемливо за вас да ходите пеша на ден. До баш стария център на Рим /Навона, Пантеона, Ди Треви и т.н./ за мен не е много голямо разстоянието, към километър и половина-два от Свети Петър, но при всички положения важи по-горе казаното от мен. Разделяте Рим на части и ползвате сутрин и вечер градски транспорт. Квартала си е добър, комуникативен и със сигурност, много по-добър от Термини, който всъщност също  е на такова разстояние от забележителностите, разликата е, че всички превозни средства минават от там /почти/. :)

На идеално място е, това мога да кажа!

А после ти ще дадеш отзиви за него, защото изглежда като сделката на живота ти :)

Ами направих последната резервация, обаче може и да я откажа, не искам да издребнявам мястото е много добро, и хотелчето е много секси, но не предлагат закуска за шампиони, а това е проблем ! :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами направих последната резервация, обаче може и да я откажа, не искам да издребнявам мястото е много добро, и хотелчето е много секси, но не предлагат закуска за шампиони, а това е проблем ! :)

Имай предвид, че италианската закуска се състои от кроасани и разни кифли сладки, което аз лично изобщо не мога да преглътна на закуска, а навсякъде има пекарни с такива и цената им е 60-70 цента, които ще спестиш от транспорт, така че, по моему не бива да изпускаш това предложение, но....ти си знаеш. 

Връзка към коментар

Закуската е различна в различните хотели, но чесно срещано в Италия е на закуска да има само сладки неща. За сметка на това кафето навсякъде е превъзходно!   :)

В последния хотел, в който отседнах в Рим, закуската беше на много добро ниво(погледнах цената за вашите дати, но беше...неприемлива).

 

Понеже в темата се заговорихме за ремонта на Ди Треви пускам две снимки, на които се вижда начина на работа(работят с нещо като писалки, които вибрират и по този начин почистват или ремонтират  :)  ) и една обща снимка:

 

P3062880.JPG

 

P3062888.JPG

 

P3062869.JPG

 

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имай предвид, че италианската закуска се състои от кроасани и разни кифли сладки, което аз лично изобщо не мога да преглътна на закуска, а навсякъде има пекарни с такива и цената им е 60-70 цента, които ще спестиш от транспорт, така че, по моему не бива да изпускаш това предложение, но....ти си знаеш. 

 

Отново да подчертая, че това всеобщо мнение не отговаря на истината. Вярно е, че в повечето малки италиански хотели закуската е именно описаната, но в по-големите хотели и тези от световните вериги, закуската е континентална и включва абсолютно всичко познато с топъл и студен бюфет, плодове и различни десерти...

Mary, май ме изпревари...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Отново да подчертая, че това всеобщо мнение не отговаря на истината. Вярно е, че в повечето малки италиански хотели закуската е именно описаната, но в по-големите хотели и тези от световните вериги, закуската е континентална и включва абсолютно всичко познато с топъл и студен бюфет, плодове и различни десерти...

Mary, май ме изпревари...

Да, да, разбира се, че е така, но за ценовия диапазон с добро местоположение просто изключих варианта с големи хотели от световни вериги.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На добрите места, хотелите за от 1.5 лв за 4 нощувки до 3хил лв, като повечето, които разгледах бяха мутров-барок .. и нещо не ме заплениха. А за цената на този, имаше единствено един по-евтин, който обаче не ни грабна, така както този. Напълно е вероятно другия да е по-добър, но просто тези хора си бяха подредили по-добре снимките, а те продават. Цената е повече от приемлива. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.