Прескочи до съдържание

Търся хотел в Дубай


Препоръчани мнения

Ще съм малко хаотична, но все ги върша разни в последния момент. Та:

 

Най-после се престраших за първия по-дълъг полет и купих билети за Дубай - от 04.05. до 11.05. т.г. 
Моля ви да ми помогнете за намирането на приличен хотел за 7 нощувки за 3-ма души. Може и една двойна и една единична стая. Критерии: до 1200-1300 лв. за 7 нощувки (ако не е много нагло :) ) и близо (или сравнително близо) до метрото. Малко съм паникьосана, защото все още не съм запозната в подробности с мястото и хотелите, които намирам излизат извън бюджета. 
Това, което засега виждам в Букинга е:

 

http://www.booking.com/hotel/ae/chelsea.bg.html?aid=368032&sid=74f19ccb23d743c7af5eed8d5960bf2d;dcid=1;checkin_monthday=4;checkin_year_month=2015-5;checkout_monthday=11;checkout_year_month=2015-5;no_rooms=1;req_adults=3;req_children=0&

 

http://www.booking.com/hotel/ae/golden-sands-apartments.bg.html?sid=74f19ccb23d743c7af5eed8d5960bf2d;dcid=1;checkin_monthday=4;checkin_year_month=2015-5;checkout_monthday=11;checkout_year_month=2015-5;no_rooms=1;req_adults=3;req_children=0&

 

Ако можете да ми дадете съвет за този хотели или да ми препоръчате друг ще съм ви изключително благодарна!  :rolleyes:

Редактирано от pamelanb
Връзка към мнение

Към варианта Airbnb отворена ли си? В хотел почти гарантирано ще платите две стаи, което ще вдигне доста цената, рядко единичната стая е на 50% от цената на двойната, така че един вид ще платите виртуално легло. 

 

А иначе може да се намери едностаен апартамент със спалня и хол и така мисля, че ще ви се наредят нещата. 

 

Твърдо ли държите на градски транспорт или може и с кола, местата които не са до метрото са доста по-евтини, но ще си трябва кола. 

Връзка към мнение

Георги, благодаря ти за бързия отговор. С Airbnb ще ми е за първи път, но това не ме притеснява  :)  Твърдо държим на градския транспорт, тъй като сме без СУМПС  :lol: (срамота...)

Връзка към мнение

Ще ударя едно рамо, но ориентацията ми в Дубай куца малко, особено откъм градски транспорт. Ако някой помогне с кои са комуникативните квартали, мога да се опитам да намеря прилични апартаментчета. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година бях в Auris Metro Central Hotel Apartments и силно го препоръчвам. Кварталът е Tecom /определено може да се нарече комуникативен/, входа на метрото е на 20 метра от хотела, но за съжаление цената му не отговаря на критериите на pamelanb. Друг предпочитан квартал е Al Barsha и по-специално района около Mall of the Emirates. Съвсем наблизо е Citymax Hotel Al Barsha за който съм чувал само хубави неща, но ако Георги предложи апартамент наоколо със сигурност ще е по-изгодно. Няма да е зле да се включи и експерта по темата Roje, който със сигурност може да помогне ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще съм малко хаотична, но все ги върша разни в последния момент. Та:

 

Най-после се престраших за първия по-дълъг полет и купих билети за Дубай - от 04.05. до 11.05. т.г. 

Моля ви да ми помогнете за намирането на приличен хотел за 7 нощувки за 3-ма души. Може и една двойна и една единична стая. Критерии: до 1200-1300 лв. за 7 нощувки (ако не е много нагло :) ) и близо (или сравнително близо) до метрото. Малко съм паникьосана, защото все още не съм запозната в подробности с мястото и хотелите, които намирам излизат извън бюджета. 

Това, което засега виждам в Букинга е:

 

http://www.booking.com/hotel/ae/chelsea.bg.html?aid=368032&sid=74f19ccb23d743c7af5eed8d5960bf2d;dcid=1;checkin_monthday=4;checkin_year_month=2015-5;checkout_monthday=11;checkout_year_month=2015-5;no_rooms=1;req_adults=3;req_children=0&

 

http://www.booking.com/hotel/ae/golden-sands-apartments.bg.html?sid=74f19ccb23d743c7af5eed8d5960bf2d;dcid=1;checkin_monthday=4;checkin_year_month=2015-5;checkout_monthday=11;checkout_year_month=2015-5;no_rooms=1;req_adults=3;req_children=0&

 

Ако можете да ми дадете съвет за този хотели или да ми препоръчате друг ще съм ви изключително благодарна!  :rolleyes:

За Дубай не мога да кажа много тъй като съм била само за 2 дни като спирка между две пътувания, но ние бяхме отседнали в това хотелче, виж линка по-долу. За нас беше удобно, тъй като е близо до метро, защото главно него използвахме за обиколки и от/до летището. Пускам ти и едно файлче за метро спирките, дано да е полезно ;)

metro_brochure.pdf

 

http://www.booking.com/hotel/ae/comfort-inn.en-gb.html?aid=368032

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не те притеснява липсата на интернет можеш да потърсиш апартаменти в Марина бей. Миналата година имаше много добри предложения сравнено с хотелите, но на нас интернетът ни беше задължителен.

Връзка към мнение

http://www.booking.com/hotel/ae/auris-first-central-suites.bg.html?aid=368032

Ние бяхме в този.До метро станцията е 5 мин,Беше чисто,но закуската не много богата.Разстоянията в Дубай са големи и не може да си близо до всички основни места за посещаване,но опция са такситата, особено за 3-4 души излиза по евтино от метро.

На 5 мин. има Карфур 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме средата на февруари за 7 нощи в Новотел Дейра Сити Сентър. Стая: за 3 души /двойно легло и софа, която е добре за дете, за възрастен - зависи от размерите/. Цена: някъде беше около 1000 или 1100 евро общо с всички такси и включена закуска /закуската е скъпа и, ако се махне, е по-евтино/. Местото е много удобно: на 2 мин от хотела е метрото, молът е отсреща и там е една от спирките на хоп-он хоп-оф. На страницата на букинг хотелът беше по-скъп, резервирахме директно от акор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте и от мен. Точно тогава се прибирам за Бг, но мился че Тиком, Барша са най добри като варианти,тъй като сте най близо до Шейх Зайед Роуд, и всичко ще ти е в близост на по 10 максимум 20 мин с метро или такси. Също Дискавъри Гардънс тъй като има автобус за 2, 3 спирки до метрото, (или такси за 5 мин) и картата за метрото е валидна и за автобусите. На всякъде през седмицата, има пик часове и има задръстване по Шейх Зайед, от 7ч до 9ч и вечер от 17.30ч до 19ч. Има и автогари които автобуси ходят и до Абу Даби, а там ще трябва да отидете 2 пъти ( за Шейх Зайед Моск и Емирейтс Палас, и един път до Ферари Уърлд). Да не забравите за Емирейтс палас да си вземете подходящо облекло за да влезнете вътре- без къси гащи и разголени рамене и т.н. А във джамията ще ви дадът абаи за жените. Един ден до Мединат Джумейра, Дубай Мол и Бурдж Халифа, един ден за сафари, ако искате и градината с цветята да видите в друг ден в комбинация със Атлантис хотел примерно, а от хотела може да ви закарат на плаж на друго място, ако те нямат басейн ( че дори и да имат). :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Памела, местоположението на хотела, който си посочила не е добро :( . Намира се  в район който няма да Ви хареса, далеч от метро станция и ако ще ползвате градски транспорт за придвижване в града това ще Ви донесе много негативи предвид горещото време, липсата на тротоари и нормални условия за придвижване на пешеходците. Можеш да видиш точното местоположение на хотела в сайта му, защото в картата на Букинг както в повечето случаи не е посочено точното му местоположение. И след това да видиш със стрийт вюто на гугъл мапс дали ще ти хареса това местоположение. На мен не ми хареса това, което видях.

Винаги съм твърдял, че когато човек отиде за пръв път в Дубай и не иска да се разочарова от създаденото вече в него мнение за един високотехнологичен и ултра модерен град не трябва да отсяда в Бур Дубай. Това е квартала, в който живеят пакистанци, индийци, филипинци и каквито се сетите още емигранти. Той няма нищо общо с лъскавите снимки на Шейх Зайед роуд и новите квартали като Ал Барша, Теком или Дубай Марина, населени с европейци и предлагащи великолепни условия за пристигащите туристи. Имал съм щастието или по скоро нещастието да минавам през вътрешните улици на Бур Дубай, където туристите не стъпват и където мизерията по терасите и жилищните сгради е толкова голяма, че в един момент се питах дали наистина съм в Дубай. Затова и цените в Бур Дубай са най-евтини :) .
 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мислите ли, че това е добро като разположение?  :huh:

 

http://www.booking.com/hotel/ae/royal-home-apartments.bg.html?aid=3

Според мен сте далеч от метро и автобуси,мисля че кварталът не е много подходящ.Там минава червената линия на метрото ,а повечето обекти са по зелената и ще се налага да сменяте метро и автобуси,ако разбира се ползвате обществен транспорт.

 Писали сме заедно с Роже. :)

Редактирано от Sara
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Много ви благодаря за всичко, което споделяте, защото все още не съм изчела цялата информация за Дубай и търсенето беше предимно по критериите близост до метро и цена. Но сега ще съсредоточа търсенето само в споменатите от вас квартали. Вече съм наясно, че цената на хотела ще е по-висока от отва, което си въобразявах, но и разбирам какво купува човек срещу тази цена. 
Набелязала съм някои неща и отново ще ви помоля за мнение.

 

Първото резервирах току що с възможност за безплатна анулация. Цена за апартамент с две спални - 1448 лв. без таксите. Мисля, че Роже беше препоръчал този хотел на Стенк (ако не греша). 

 

https://www.booking.com/hotel/ae/najd-apartments.bg.html?aid=368032;sid=6686947b8a556e00c60de7d3952a3cf9;dcid=2;label=postbooking_confpage

 

Второто също ми изглежда добре:

 http://www.booking.com/hotel/ae/city-stay-pearl.bg.html?aid=368032;sid=6686947b8a556e00c60de7d3952a3cf9;dcid=4;checkin=2015-05-04;checkout=2015-05-11- 1373 лева, без възможност за анулация.

Редактирано от pamelanb
Връзка към мнение

Памелка, виж какво ти намерих:

 

http://www.homeaway.co.uk/p1694023#summary

 

Ако не се отвори по някаква причина, оставям ти един screenshot: 

 

Не познавам Дубай и не мога да преценя кварталите, но видях на картата че е на хубаво място - Al Marjan Island in Ras al Khaimah. Ако греша, информираните могат да ме поправят. 

 

Този апартамент беше най-евтиния, който намерих - и едновременно с това много приличен за мен - EUR 473 = грубо 946 лева - трябва да се провери дали няма допълнителни такси за почистване, както и е напълно възможно да ви поискат депозит. Само че побързай с избора, защото много хубави апартаменти са вече заети. 

 

Извън този апартамент провери и други в HomeAway. Ползвах тази платформа при пътуването ми Колмар - когато бяхме 5 човека и хотел беше изключен, и съм изключително доволна. 

 

Ако мога с нещо да помагам още, казвай. Успех и прегръдки!

 

P.S. Не съм видяла че си резервирала, но още една информация не пречи :)

Dubai.jpg

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Rainy, сърдечни благодарности! :wub:

Ще разгледам, нищо че съм резервирала. Ако намеря нещо по-удачно ще анулирам. До туй нящо дето ми го пращаш има ли метро ....или лодка  :lol: Много далеч ми се вижда, но вече не знам доколко преценката ми е правилна.

Аз бързам, защото за съжаление нямам възможност напълно да се посветя на търсенето, а и защото оставам с впечатлението, че дори в началото на май туристическият наплив е голям.

Редактирано от pamelanb
Връзка към мнение

Хаха, нямам идея за лодката, честно :) Обаче като видях как гледа към океана и цената е хипер прилична, просто реших да предложа. Няма вреда. Да, напливът определено е голям - когато зададох датите, огромна част от апартаментите с прилична цена директно отпаднаха. Успех! 

Връзка към мнение

И мен ме съблазни и си го представих за второто или третото B) посещение, когато ще сме там предимно за плаж и шопинг  :rolleyes:

Връзка към мнение

 Райни, не  изпращай Памела през две емирства в трето :) Тя все пак отива да пребива основно в Дубай, а не в ОАЕ по принцип.

Апартамента, който си и предложила е в емирство Рас Ал-Хайм - едно от  7те емирства наред с Дубай, Шарджа, Аб Даби, Фуджейра... :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Райни, не  изпращай Памела през две емирства в трето :) Тя все пак отива да пребива основно в Дубай, а не в ОАЕ по принцип.

Апартамента, който си и предложила е в емирство Рас Ал-Хайм - едно от  7те емирства наред с Дубай, Шарджа, Аб Даби, Фуджейра... :P

 

:wacko:  :blush:  Млъквам... хах

Връзка към мнение

Райни, не млъквай. :)  Ти го правиш искрено от сърце, за да помогнеш :) така че нищо лошо не е станало...

 

Вярно е, ама не исках да пращам Памелчето в Саудитска Арабия  :huh:  :) Просто исках да препоръчам апартаменти от тази платформа, лично използвана. Смятам, че при повече от двама човека апартаментите са чудесен избор, пък защо не и за двама. Особено при скъпа дестинация. Иначе тихо замитам следите от предложението и се изнасям по терлици, засрамена... хах

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

:lol:  Ох, развеселихте ме...А как съм се панирала...Е, не много, ама ми е напрегнато. 
Роже, моля те, кажи ми какво мислиш за хотелите, които съм посочила в предпоследното мнение. Единият съм го резервирала, за не "избяга", но другият ми дава малко по-ниска цена. Питам се дали си заслужава да предпочета него?

Редактирано от pamelanb
Връзка към мнение

Памела, вторият не си заслужава сравнявайки го с  La Villa Najd Hotel Apartments.

Малко по ниската цена няма да може да компенсира почти двойно по-дългото разстояние от Мола на емирствата. А и в самия Мол имате още доста път докато стигнете до метро станцията. Ако питаш мен аз бих резервирал без никакво колебание La Villa Najd Hotel Apartments. Не е задължително да го резервираш през Букинг, там със сигурност е най-високата цена, която можеш да намериш. Резервирай го през отел / през фейсбук профила им ти дават код за 7% отстъпка/, или през сайта на хотела. Може да имат и някаква промоция. Аз съм го резервирал този хотел директно през сайта им на промоция- плащаш 3 ползваш 5 дни. Може и да видиш в трипадвайзър, и в триваго кои сайтове ще ти дадат най-ниска цена за резервация. Букинг не е най-доброто ти решение. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.