Прескочи до съдържание

Търся хотел в Дубай


Препоръчани мнения

Както обикновено кратко, точно, ясно и най-вече напълно изчерпателно.  :)  Много ти благодаря!
Май трябва да ануирам резервацията преди да я направя по един от другите начини, защото в противен случай апартаментът не излиза като наличен.

Връзка към мнение

Няма никаква връзка между стаите с които разполагат отделните сайтове. Тоест Букинг има примерно 10 стаи, отел 8, експедия 8 и т.н. Така, че дори да освободиш апартамента в букинг той няма да излезе като свободен в отел или експедия. Затова не бързай с анулирането, за да не останете без него.

Нали сте от 4 до 11 май. В сайта на хотела има свободни апартаменти за този период. Не зная ти какъв си запазила, но ето виж там какво има в наличност.

https://gc.synxis.com/rez.aspx?Chain=16365&Hotel=61371&arrive=2015-05-04&depart=2015-05-11&adult=2&child=0

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
Дани Магелани

Моите фаворити са  Дубай Марина, но или до самия плаж или до метростанция. Следва Ал Башра около МОЛ Емирейтс, от където тръгва и Биг бъс. На трето - Теком до метростанцията. 

Избрали сте период с ниски цени на хотелите и може да търсите добра локация. Много горещо е вече, над 40 градуса, и след 20-30 м пеш от входа на хотела или метрото ще сте вир вода. Така, че без кола, ще се наложи да ползвате климатизирания транспорт, за да се придвижвате и оцелявате, поне предпазва от топлинен удар.

Плаж без висок фактор масла и без чадъри с много плътна материя си е сериозен риск. Добре, че на басейните в хотелите чадърите са такива.

Разходките пеш или с корабчета оставяте за след 18, когато поне няма пряко слънце. 

Това е моята рецепта за оцеляване в жегите. Но само веднъж си позволих да отида през май. Доброто време е от декември до февруари, но цените на хотелите скачат в пъти.

Връзка към мнение

Линковете, които съм пуснала са за хотели с дати 11-16.02. (феруари). Може има значение някакво предно търсене, но аз гледам за тези дати. 

Редактирано от Vyara
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , Vyara каза:

Линковете, които съм пуснала са за хотели с дати 11-16.02. (феруари). Може има значение някакво предно търсене, но аз гледам за тези дати. 

Аз прочетох 4-11 май. Извинявай!

За Дейра не мога да помогна. Избягвала съм този квартал, и придвижване там вечер, понеже съм била само с женски компании. Ако не сте само жени, локацията няма толкова голямо значение, и Дейра ще е добре.

Няма да имате проблеми с температурите и може да си позволите повечко да вървите пеш, ако това ще ви осигури предимството да резервирате по-добър, но отдалечен от метрото, хотел.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.booking.com/hotel/ae/arabian-park.bg.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQ7IAQzYAQHoAQH4AQuSAgF5qAID;sid=8543ed4209e26c08ee2de1ff4a39b990;checkin=2018-02-11;checkout=2018-02-16;room1=A,A;homd=1;atlas_src=hp_iw_title;from_sr_map=1;from=searchresults;

Ние бяхме в този - стая със голямо легло-спалня и едно единично. Когато бяхме там, преди 6 години, шев на храненето беше българка. Също така, когато имахме екскурзии, идваха първо нас да вземата, така че сядахме отпред в колите, а после ни оставяха последни, така ни се увеличаваше времето за екскурзиите.

Беше добър избор!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , rdd каза:

https://www.booking.com/hotel/ae/arabian-park.bg.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQ7IAQzYAQHoAQH4AQuSAgF5qAID;sid=8543ed4209e26c08ee2de1ff4a39b990;checkin=2018-02-11;checkout=2018-02-16;room1=A,A;homd=1;atlas_src=hp_iw_title;from_sr_map=1;from=searchresults;

Ние бяхме в този - стая със голямо легло-спалня и едно единично. Когато бяхме там, преди 6 години, шев на храненето беше българка. Също така, когато имахме екскурзии, идваха първо нас да вземата, така че сядахме отпред в колите, а после ни оставяха последни, така ни се увеличаваше времето за екскурзиите.

Беше добър избор!

И аз го бях харесала. Как е от към градски транспорт, че за таксита ми се струва далеч.

Връзка към мнение

 

преди 21 минути , Дани Магелани каза:

И аз го бях харесала. Как е от към градски транспорт, че за таксита ми се струва далеч.

Когато бяхме ние, хотелът предлагаше безплатен транспорт до основни места в Дубай,  в букинг пише, че и сега я има тази опция. На регистратурата има листовки с маршрута и разписанието на микробуса. А за такситата-не бяха скъпи, например до мол Дубай беше по спомени 10 долара, а до хотел Атлантис (на палмата) - 20 долара. За трима е добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Била съм два пъти в Дубай и двата пъти имахме нощувки в Дейра. Освен, че е преобладаващо индийски район, нищо друго по-специално няма. Не сме се чувствали застрашени от нещо. 

За мен е определящо разстоянието до метрото, поради понякога непоносимите жеги. Гледам да е буквално на минимално отстояние от входа на някоя станция. 

Районът ми харесва, че е удобен за вечерно посещение и съзерцание на фонтаните. А и цените на хотелите са по-поносими. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, desislavna каза:

За мен е определящо разстоянието до метрото, поради понякога непоносимите жеги.

Най-добрият лек за това е кола под наем и също няма нужда да се съобразяваш разположението на хотела да е до метростанция. :)

Редактирано от christuff
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

И аз да си пусна питането въпреки,че април е далеко,но ако нещо добро се намери от сега защо не :) 

Април месец за 4 човека ми трябват 9 нощувки.Намирам за по 25 евро на човек нощувката,което мисля е ок до метро в добра част в Airbnb ,но ако някой нещо се сеща.Ако не бъркам мисля @Георги Матеев бе постнал хотел в център на много добра цена.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 39 минути , Ivko каза:

И аз да си пусна питането въпреки,че април е далеко,но ако нещо добро се намери от сега защо не :) 

Април месец за 4 човека ми трябват 9 нощувки.Намирам за по 25 евро на човек нощувката,което мисля е ок до метро в добра част в Airbnb ,но ако някой нещо се сеща.Ако не бъркам мисля @Георги Матеев бе постнал хотел в център на много добра цена.

Аз съм била в хотели в Ал Башра до МОЛ Емирейтс и до входа на съседната метростанция. По това време вече е жега и като излезеш от хотела до влизането в мертото си вир вода. Така, че разстоянието да е малко.

Биг бъс тръгва от МОЛ Емирейтс и, ако е в плановете ви, локацията е добра.

За мен перфектното място е Дубай  Марина до двете метростанции - близост на плаж, магнетично място, но е скъпо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Василев

И аз се включвам с препоръка за зоната на Ал Барша. Перфектна локация за мен. Отсядал съм в Al Waleed Hotel Apt. Al Barsha. Огромни апартаменти с всички екстри, чисто, уютно...персонал на ниво. Близо до мола на емирите и метрото. Беше нещо от рода на 850 евро за 4-ма за 8 нощувки. Бях там февруари тази година.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги Василев каза:

И аз се включвам с препоръка за зоната на Ал Барша. Перфектна локация за мен. Отсядал съм в Al Waleed Hotel Apt. Al Barsha. Огромни апартаменти с всички екстри, чисто, уютно...персонал на ниво. Близо до мола на емирите и метрото. Беше нещо от рода на 850 евро за 4-ма за 8 нощувки. Бях там февруари тази година.

 Да хубав квартал е определено преди две години бях точно до Новотела там в този квартал до метрото и бях в такъв апартамент при приятел,но сега сме повече хора и се оглеждам за нещо.Чекнах тези апартамент доста добре е 1100 евро ми дава за мойте дати и изглежда доста на ниво

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последният път бях в Hotel Ibis One Central - клик. Не беше лош - чистичко, до метрото, добро обслужване. Намира се до спирка - World Trade Centre. Цените за стая са около 50 евро.

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Nati каза:

Последният път бях в Hotel Ibis One Central - клик. Не беше лош - чистичко, до метрото, добро обслужване. Намира се до спирка - World Trade Centre. Цените за стая са около 50 евро.

Няма басейн. За Дубайските жеги е важно.

Връзка към мнение

Гледайки цените вече трети ден установявам,че от booking няма сметка там всичко е впъти и с техните такси идва едно 200лв над цените за нощувките.За с метка на това в airbnb се намират доста по-изгодни и то апартаменти с басейн,фитнес и прочия в добри локаций.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Ivko каза:

Гледайки цените вече трети ден установявам,че от booking няма сметка там всичко е впъти и с техните такси идва едно 200лв над цените за нощувките.За с метка на това в airbnb се намират доста по-изгодни и то апартаменти с басейн,фитнес и прочия в добри локаций.

Провери в ММТ и други системи за резервации.

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Интересен избор... 

За мен и двата са добри. Ако избереш втория ще трябва да се прекачвате с метрото, но сте по-близко до стария град. Първият е на червената линия, която минава през почти целия Мегаполис, но пък сте до Мола. Поне в Дубай, транспортът е добре уреден. 🙂

Ние нощувахме в Дейра и сме доволни. 

 

 

Връзка към мнение

Аз, извинявам се, да се намъкна в темата: преди с половинката ми като ходихме в Дубай, масово хотелите,които харесвахме, пишеха, че е нужно да покажем,че сме женени. Тогава взехме нещо сравнително зле по тамошните стандарти, но не ни дремеше. Има ли го още това изискване за брак? Питам понеже сега мислим нещо с детето за късна зима, ранна пролет, а още не сме женени и няма да си разваляме отношенията с брак заради един Дубай 😉🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.