Прескочи до съдържание

Круиз в Мусандам, Оман


Ushakal

Препоръчани мнения

Искам да благодаря на всички магеланци, които много ми помогнаха със съвети и идеи за пътуването ми в Дубай! Прекарахме страхотно, но за съжевелие поради липса на време, не успяхме да посетим вичко, което искахме. По идея на Roje взехме Биг Бъс за 48 часа + 1 ден в Абу Даби. Направихме и стахотен круиз из фиордите на Мусандам в Оман, който определено препоръчвам. Много красив залив, заобиколен от скали, делфини, невероятно изумрудена вода, пълно спокойствие. Пускам няколко снимки от Мусандам.

 

post-1418-0-47139700-1424600969_thumb.jpg

post-1418-0-93174400-1424601006_thumb.jpg

post-1418-0-73805200-1424601031_thumb.jpg

  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Ushakal, може ли да опишеш подробно стигането до Оман и как/ от къде взехте споменатия круиз. Визите къде уредихте?

Редактирано от батко Биси
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ushakal, може ли да опишеш подробно стигането до Оман и как/ от къде взехте споменатия круиз. Визите къде уредихте?

Използвах оманска агенция, Khasab Tours & Travel  http://www.khasabtours.com/, и съм  много доволна, уреждат всичко, включително и визите на място - нищо не правиш предварително. Екскурзията е за 1 ден и струва 550 дирхама на човек, плаща се кеш на лодката и включва всичко. Взеха ни от хотела с мини ван точно в 6 сутринта, минахме границата и ни заведоха на лодката, там през цялото време има кафе и чай + плодове и безалкохолно, много вкусен обяд. сутринта и след обяд спират за къпане, има гид на лодката, който разказва за района. Атмосферата е много приятна и релаксираща. Вечерта те връщат обратно в хотела, някъде към 20.30.        

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам защо, но ми отряза поста, така че сега продължавам. Цената е 550 дирхама на човек за еднодневна екскурзия и включва превоз, визи, круиза, през цялото време безалкохолни и плодове + чай и кафи + много вкусен обяд. Има гид на борда, който ти разказва за района. Спира се 2 пъти за къпане - сутрин и следобед. Взеха ни сутринта в 6 часа, уредиха визите и ни върнаха вечерта към 20.30. Много добра организация, не закъсняха. Много приятен и релаксиращ ден, да не говорим, че мястото и много красиво и необикновено.   

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не знам защо, но ми отряза поста, така че сега продължавам. Цената е 550 дирхама на човек за еднодневна екскурзия и включва превоз, визи, круиза, през цялото време безалкохолни и плодове + чай и кафи + много вкусен обяд. Има гид на борда, който ти разказва за района. Спира се 2 пъти за къпане - сутрин и следобед. Взеха ни сутринта в 6 часа, уредиха визите и ни върнаха вечерта към 20.30. Много добра организация, не закъсняха. Много приятен и релаксиращ ден, да не говорим, че мястото и много красиво и необикновено.   

 

Би ли писала малко повече за този еднодневен тур до полуостров Мусандам? Имахте ли дилема м-у Диба и Касаб като място за тръгване (разправят, че от Касаб било по-красиво, но пък е и повече път)?

 

Въз основа на какво избрахте тази агенция? На мен поне ми изглежда, че са единствените, които включват цените на изходни такси за ОАЕ и входна виза за Оман в пакета.

 

Тура подходящ ли е за 6 годишно дете според теб? Имаше ли вълнение? Нямам представа малката как би реагирала на евентуална морска болест...

 

Благодаря предварително за информацията!

Връзка към мнение

Би ли писала малко повече за този еднодневен тур до полуостров Мусандам? Имахте ли дилема м-у Диба и Касаб като място за тръгване (разправят, че от Касаб било по-красиво, но пък е и повече път)?

 

Въз основа на какво избрахте тази агенция? На мен поне ми изглежда, че са единствените, които включват цените на изходни такси за ОАЕ и входна виза за Оман в пакета.

 

Тура подходящ ли е за 6 годишно дете според теб? Имаше ли вълнение? Нямам представа малката как би реагирала на евентуална морска болест...

 

Благодаря предварително за информацията!

 

Всъщност четох в един пътешественически форум + имам приятелка, която е обиколила Оман - единодушното мнение беше, че Касаб е по-красиво. Намерих 2 агенции, едната в Дубай /Арабиан хърайзенс или нещо подобно/ и тази. Избрах тази, защото: 1. за другата пишеше, че закъснявали и 2. обикновено избирам местни.

когато бяхме, февруари, беше много спокойно, нямаше никакво вълнение. Гидът каза, че по принцип е спокойно, но понякога има вълнение. Питайте за всеки случай предварително. Според мен е подходящо - 6 год. е голямо дете, ще му е и много интересно. Казаха, че от юни до август не работят заради горещината. Питай, ако се сетиш нещо друго.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Всъщност четох в един пътешественически форум + имам приятелка, която е обиколила Оман - единодушното мнение беше, че Касаб е по-красиво. Намерих 2 агенции, едната в Дубай /Арабиан хърайзенс или нещо подобно/ и тази. Избрах тази, защото: 1. за другата пишеше, че закъснявали и 2. обикновено избирам местни.

когато бяхме, февруари, беше много спокойно, нямаше никакво вълнение. Гидът каза, че по принцип е спокойно, но понякога има вълнение. Питайте за всеки случай предварително. Според мен е подходящо - 6 год. е голямо дете, ще му е и много интересно. Казаха, че от юни до август не работят заради горещината. Питай, ако се сетиш нещо друго.

 

Хиляди благодарности! Всичко, което ме интересуваше добре подредено в няколко изречения.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Всъщност четох в един пътешественически форум + имам приятелка, която е обиколила Оман - единодушното мнение беше, че Касаб е по-красиво. Намерих 2 агенции, едната в Дубай /Арабиан хърайзенс или нещо подобно/ и тази. Избрах тази, защото: 1. за другата пишеше, че закъснявали и 2. обикновено избирам местни.

когато бяхме, февруари, беше много спокойно, нямаше никакво вълнение. Гидът каза, че по принцип е спокойно, но понякога има вълнение. Питайте за всеки случай предварително. Според мен е подходящо - 6 год. е голямо дете, ще му е и много интересно. Казаха, че от юни до август не работят заради горещината. Питай, ако се сетиш нещо друго.

 

Имаш ли идея дали оманците ще се намръщят на паспорт с израелски печат, или няма да обръщат внимание на това както е в ОАЕ?

Връзка към мнение

Имаш ли идея дали оманците ще се намръщят на паспорт с израелски печат, или няма да обръщат внимание на това както е в ОАЕ?

Честно казано, не знам. По-добре е да провериш преди това.

Връзка към мнение

Питай, ако се сетиш нещо друго.

 

Извинявай, последни 2 уточнения само - горе-долу колко време е пътя от Дубай до Касаб (от където предполагам се взема дау гемията)? С какво пътувахте при земните трансфери? Автобус?

 

С български паспорти ли бяхте? Искам да се уверя, че няма проблем с БГ паспорт да се излезе от ОАЕ, да се вземе виза на място за Оман и да се влезе пак в ОАЕ същия ден за връщането в Дубай.

 

Благодаря отново!

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Извинявай, последни 2 уточнения само - горе-долу колко време е пътя от Дубай до Касаб (от където предполагам се взема дау гемията)? С какво пътувахте при земните трансфери? Автобус?

 

С български паспорти ли бяхте? Искам да се уверя, че няма проблем с БГ паспорт да се излезе от ОАЕ, да се вземе виза на място за Оман и да се влезе пак в ОАЕ същия ден за връщането в Дубай.

 

Благодаря отново!

До Касаб пътувахме с мини ван за около 10 души - с него ни взеха от хотела /толкова бяхме и на лодката/. За това е хубаво да се пита предварително да няма прекалено много хора. Стигнахме за около 2 часа и 15, на по пътя спряхме на много красиво място в Рас ел Кхайма да вземем 1 семейство и малко се разходиме, имахме около 10 мин почивка за тоалетна и спряхме за снимки на 1 красиво място. Зависи колко души още трябва да вземе шофьора.

Пътувахме с БГ паспорти, попълнихме формулярите в колата, дадохме ги на шофьора - нямахме никакви проблеми на границата с Оман, викаха ни по име и слагаха печатите. Това беше всичсо.   

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Намерих малко по-ниска цена за същата екскурзия. http://altaiftours.com я предлагат за 495 дирхама на човек и офертата им включва на практика всичко:

 

- трансфер Дубай-Касаб-Дубай
- изходна такса за ОАЕ
- оманска виза
- целодневен дау круиз с обяд, напитки, гледане на делфини и гмуркане (включва безплатно ползване на екипировка)
 
Размених си 10-ина имейла с агенцията, отговаряха бързо и на перфектен английски. Вдъхнаха ми доверие и си направих резервация при тях. Не искат никакви пари предварително, плаща се кеш на място при тръгване.
 
Така си уплътнявам транзитния ден в Дубай на път за Австралия :) Взимат ме директно от летището и ме връщат обратно там, идеално се получава. И между другото, няма никакъв проблем, ако в паспорта имаш израелски печат (проверено).
 
Благодаря на всички за страхотната идея.
Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 14
Връзка към мнение

До Касаб пътувахме с мини ван за около 10 души - с него ни взеха от хотела /толкова бяхме и на лодката/. За това е хубаво да се пита предварително да няма прекалено много хора. Стигнахме за около 2 часа и 15, на по пътя спряхме на много красиво място в Рас ел Кхайма да вземем 1 семейство и малко се разходиме, имахме около 10 мин почивка за тоалетна и спряхме за снимки на 1 красиво място. Зависи колко души още трябва да вземе шофьора.

Пътувахме с БГ паспорти, попълнихме формулярите в колата, дадохме ги на шофьора - нямахме никакви проблеми на границата с Оман, викаха ни по име и слагаха печатите. Това беше всичсо.   

 

Благодаря отново!

Връзка към мнение

 

Намерих малко по-ниска цена за същата екскурзия. http://altaiftours.com я предлагат за 495 дирхама на човек и офертата им включва на практика всичко:

 

...

 

Тези май ще ги ползвам, но ми искат да трансферирам парите предварително по банков път. Аз нямам проблем с това, но ти имаше един начин за евтино изпращане на пари в банкови сметки в чужбина. Рових из форумите, но не можах да го намеря... Би ли дал линк, моля? Дали става номера за пращане на пари до Дубай (там имат офис и банкова сметка).

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
Георги Матеев

Тези май ще ги ползвам, но ми искат да трансферирам парите предварително по банков път. Аз нямам проблем с това, но ти имаше един начин за евтино изпращане на пари в банкови сметки в чужбина. Рових из форумите, но не можах да го намеря... Би ли дал линк, моля? Дали става номера за пращане на пари до Дубай (там имат офис и банкова сметка).

 

Благодаря предварително!

 

Странно, на мен не ми поискаха никакво предварително плащане? Но може би защото датата ми е чак през ноември.

 

Услугата за пращане на пари е Transferwise, сега ще ти пратя на лично referral линк, чрез който трансфера ще ти излезне напълно безплатно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Странно, на мен не ми поискаха никакво предварително плащане? Но може би защото датата ми е чак през ноември.

 

Услугата за пращане на пари е Transferwise, сега ще ти пратя на лично referral линк, чрез който трансфера ще ти излезне напълно безплатно.

 

Мерси много, май ОАЕ ги няма в списъка с държави, ще погледна пак...

Странно, на мен не ми поискаха никакво предварително плащане? Но може би защото датата ми е чак през ноември.

 

Услугата за пращане на пари е Transferwise, сега ще ти пратя на лично referral линк, чрез който трансфера ще ти излезне напълно безплатно.

 

А, току-що ми изпратиха мейл, че мога да платя и в деня на тура (бях ги питал дали нямат банкова  сметка в щатски долари). Мерси така или иначе, здраве и живот да направим тура ще пиша как е било.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

Намерих малко по-ниска цена за същата екскурзия. http://altaiftours.com я предлагат за 495 дирхама на човек и офертата им включва на практика всичко:

 

- трансфер Дубай-Касаб-Дубай
- изходна такса за ОАЕ
- оманска виза
- целодневен дау круиз с обяд, напитки, гледане на делфини и гмуркане (включва безплатно ползване на екипировка)

 

Направих круиз с тази фирма и се предствавиха много добре. Предпочетох я пред фирмата, с която е ходила Ushakal по 2 основни причини:

 

1. Тези можеха да вземат от частен адрес в Дубай (докато другите вземаха само от хотел).

 

2. Тези гарантират сравнително малка дау лодка (една палуба), бяхме 14 човека, докато другите при повече хора пускат лодка с две палуби (повече народ).

 

Та всичко е 6 с тези, не мога да се сетя за какъвто и да било проблем. Платих им в брой преди да се качим на гемията в Касаб.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Направих круиз с тази фирма и се предствавиха много добре. 

 

Пазите ли имейл, на който сте контактували с фирмата? Цял ден не мога да отворя сайта им.

Връзка към мнение

Пазите ли имейл, на който сте контактували с фирмата? Цял ден не мога да отворя сайта им.

 

Предполагам, че вече сте се свързали, за всеки случай имейла е info@altaiftours.com  Mr. Abbu пише сносно на английски (ако пише той де), по телефона звъчи доста отчайващо, но всичко беше уредено перфектно. Самите им лодки не са много големи (една палуба), което е добре (няма много хора).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Още един глас за Altaiftours ! :)  Бих препоръчала на всеки, който отива в Дубай за повече от 5 дни да "жертва" един ден за това прекрасно преживяване. 

При резервацията ги поломих за плащане на място, приеха без никакви условия. В деня преди отпътуването ни потърсиха в хотела от името на Mr Appu, за да повърдим. Взеха ни от хотела около 6:30, в бусчето бяхме 6 човека. Стигнахме в Оман за малко повече от 3 часа в това число изчакването на границата. На отиване минахме много бързо - никакви въпроси, никакви проверки. Плащането стана след като ни настаниха на лодката - по 475 дирхама на човек, като още в кореспонденцията ни казаха, че струва толкова. Една фанцузойка от нашето бусче, която взеха от същия квартал, в който бяхме и ние, ми каза, че е платила 500 дирхама. Не намерих логика.

Палубата на корабчето изглеждаше така. Бяхме вероятно малко повече от 20 човека, не се сетих да преброя, тъй като нямах усещането за навалица. Освен това компанията се случи много приятна, хората бях кротки и възпитани.

post-1941-0-92934500-1431068689_thumb.jpg

post-1941-0-22555500-1431068221_thumb.jpg

 

През цялото време предлагаха чай, кафе, 7up, pepsi, вода, ябълки и банани. За обяд имаше ето това:

post-1941-0-97931600-1431068823_thumb.jpg

 

Два път спрямхе да поплуваме в ето тази вода

post-1941-0-57878000-1431069247_thumb.jpg

 

 

Най-запомнящото се, разбира се, са делфините, които е прекрасно да видиш в естествената им среда. Гидът, който впрочем имаше отлични английски и френски, каза, че почти винаги са там, което прави тези круизи в 99,9% от случаите успешни.

post-1941-0-09837400-1431069141_thumb.jpg

 

На връщане се наложи да прекараме около 3 часа  на границата на ОАЕ. Беше се сринала компютърната система (по техните обяснения във всичките емирства, в т.ч. и по летищата). Но тава не успя да помрачи настроението ни. Там снимането беше забранено, но очите ни видяха прелестен залез над морето  :)

 

 

 

 

 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
Георги Матеев

Плащането стана след като ни настаниха на лодката - по 475 дирхама на човек

 

Много полезна информация - когато резервирах на мен ми обявиха цена от 495 дирхама. Сега ще им пиша за да коригират тази неправда :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев

Мистерията е разкрита. Цената на тура в Оман е 475 дирхама през лятото (нисък сезон) и 495 дирхама през есента/зимата (висок сезон). Звучи логично.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.