Прескочи до съдържание

Круиз в Мусандам, Оман


Ushakal

Препоръчани мнения

Мистерията е разкрита. Цената на тура в Оман е 475 дирхама през лятото (нисък сезон) и 495 дирхама през есента/зимата (висок сезон). Звучи логично.

Интересно е, че днес запитах същата фирма (Altaiftours) за цената на полудневен дау круиз и разходка в Касаб и учтиво ми бе отговорено, че цената е 1450 дирхама на човек (за ноември 2015).

Дали аз нещо не съм разбрал или местните решиха да изкарат "нещо отгоре"?

Връзка към мнение

Интересно е, че днес запитах същата фирма (Altaiftours) за цената на полудневен дау круиз и разходка в Касаб и учтиво ми бе отговорено, че цената е 1450 дирхама на човек (за ноември 2015).

Дали аз нещо не съм разбрал или местните решиха да изкарат "нещо отгоре"?

Каква е тази разходка? Предполагам, че има някакво объркване. В сайта им пише следното по отношение на полудневния круиз:

Dhow Cruise
       This is an unforgettable tour along the "Fjords of Musandam" in the traditional omani dhow. You can discover different villages during the dhow cruise. The dhow will be anchored in Telegraphic island or near by places (as per wind direction and climatic condition) where you can swim & snorkel in the crystal clear water. There are possibilities to see dolphins during the cruise which is other attraction. Lunch, softdrinks, fruits, tea etc will be served during the cruise which is included in the trip.

 

Едно към едно с това беше и нашата програма срещу 475 дирхама.
Редактирано от pamelanb
Връзка към мнение

 

Каква е тази разходка? Предполагам, че има някакво объркване. В сайта им пише следното по отношение на полудневния круиз:

Dhow Cruise
       This is an unforgettable tour along the "Fjords of Musandam" in the traditional omani dhow. You can discover different villages during the dhow cruise. The dhow will be anchored in Telegraphic island or near by places (as per wind direction and climatic condition) where you can swim & snorkel in the crystal clear water. There are possibilities to see dolphins during the cruise which is other attraction. Lunch, softdrinks, fruits, tea etc will be served during the cruise which is included in the trip.

 

Едно към едно с това беше и нашата програма срещу 475 дирхама.

 

Ами предлага се на сайта им, в секцията Holiday packages, package (2) - http://www.altaiftours.com/. Понеже не беше цитирана цена им писах, за да знам със сигурност. Явно е станало някакво объркване, понеже абсолютно същата екскурзия (половин ден с лодката, след това разходка в града) от друга фирма ми я предлагат за 555 дирхама. Нормално е да има разлика, но чак пък 300%!

А тези 475 дирхама включваха ли изходната такса за ОАЕ и входната за Оман?

Връзка към мнение

Да, включваха абсолютно всичко.
Eто какво бяха отговорили на моето запитване:
Dear Team,
Greetings From Al Taif Tours !!!
We thank you for the below mail and as per the same we are glad to assist you with your requirements;
Day Trip Khasab  :  AED 475/-Per Adult
Inclusions;
Full Day Dhow cruise with lunch & refreshments

  • U.A.E Exit & Oman Visa Charges
  • Return Transfers

Regarding the payment you can deposit the amount in to our bank account, once the booking is confirmed.

Kindly see the attached programme sheet.

Should you require any further assistance, please don't hesitate to contact us

 

За плащането на място се уговорихме в следваща кореспонденция. Ние просто помолихме, а те приеха. Но нашето не включваше разходка из града. Може би затова цената е различна.

Редактирано от pamelanb
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А може и да пимислите дали да не се лишите от разходката. Тя със сигурност ще е за сметка на круиза и вероятно на делфините. Аз лично не видях нищо особено в града. Вярно, че го гледах от минибуса, но главно кози, прахоляк и някоя и друга джамийка видях. Имате ли информация дали има нещо интересно там?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По принцип разходката включва посещение на форта, построен от португалците през 17 век, посещение на местния сук, а след това посещение на едно съседно село Тауи (или нещо подобно), където има скални рисунки отпреди 2000 хиляди години.

И аз обмислям варианта да пропусна разходката и да останем само с круиза, ще видя какво ще ми отговорят този път. :)

Редактирано от tonik
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последното развитие. Писах пак на Altaiftours и от там ми отговориха, че ми правят специална, промо оферта - целодневен дау круиз за 415 дирхама (с всичко включено в цената, включително граничните такси и трансфера). :)  Подозирам, че предния път служителят малко ме е поизлъгал за цената и сега искат да замажат положението. Както и да е...

Между другото има ли къде и кога да се купят някакви сувенири по време на тази екскурзия? На самата лодка едва ли продават, а време за разходка в града няма. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжаление няма кога, защото програмата е много стегната , но можете да попитате шофьора на буса и ако има къде може и да спре. Аз съжалих, че не го направихме, но тогава не се сетихме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Да споделя малко ценна според мен информация. Делфините изглежда са около Касаб. С малки премеждия успяхме да отидем до Дибба, за там и цените са по-ниски но няма делфини. Внимавайте с фирма Rahal Al Muheet Travels, според ваучерите трябваше да ни посрещне транспорт от адрес в Дубай. След половин час закъснение и многобройни опити да се свържа по телефона с човек от въпросната фирма, решихме да се присъедимин към друга група която се събираше за Мусандам от същото място. Сега водя някаква вяла кореспонденция с kobonaty за възстановяване на сумата за ваучерите, но не съм много оптимистичен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.