Прескочи до съдържание

Проблем с немските митничари


Препоръчани мнения

Така-а-а.

Получих най-накрая отговор от "майне лиибе хер......".

Пише сухо, на немски ( аз му писах на английски и гОгъл превод на немски в дует:) )

Та случая ми ще бъде решаван и ще получа съответния отговор около средата до края на април.

Дотогава - глад и мизерия:), няма да закусваме.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Така-а-а.

Получих най-накрая отговор от "майне лиибе хер......".

Пише сухо, на немски ( аз му писах на английски и гОгъл превод на немски в дует :) )

Та случая ми ще бъде решаван и ще получа съответния отговор около средата до края на април.

Дотогава - глад и мизерия :), няма да закусваме.

Абе щом не са те отрязали веднага, не искам да давам фалшиви надежди, но може и да се смилят. Иначе,когато няма шанс, веднага казват окончателното решение. Късмет!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така-а-а.

Получих най-накрая отговор от "майне лиибе хер......".

Пише сухо, на немски ( аз му писах на английски и гОгъл превод на немски в дует :) )

Та случая ми ще бъде решаван и ще получа съответния отговор около средата до края на април.

Дотогава - глад и мизерия :), няма да закусваме.

Стига де, сега пък да умре човек от глад ли, че ще го глобяват немски митничари ;) ;)

Не го мисли - станалото-станало, Какви по-страшни работи стават, това го пиши в графата бял кахър и каквото-такова. :) А то, като не го мислиш, нешата се нареждат винаги по-лесно.

Има една много хубава молитва на св. Франциск Азиски:

 

" Господи,

Дай ми сила да се боря с нещата, с които мога да се преборя.

Дай ми сила да се примирявам с нещата, с които не мога да се преборя

и мъдрост, за да ги различавам."

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Стига де, сега пък да умре човек от глад ли, че ще го глобяват немски митничари ;) ;)

Не го мисли - станалото-станало, Какви по-страшни работи стават, това го пиши в графата бял кахър и каквото-такова. :) А то, като не го мислиш, нешата се нареждат винаги по-лесно.

Има една много хубава молитва на св. Франциск Азиски:

 

" Господи,

Дай ми сила да се боря с нещата, с които мога да се преборя.

Дай ми сила да се примирявам с нещата, с които не мога да се преборя

и мъдрост, за да ги различавам."

Зная и аз така се старая да разсъждавам. Но това не пречи да се борим докрай. Да съм направил някоя мошангия, ок, ама аз хем им изсипвам една торба пари в чисто немската технология, хем и штраф, не бива...
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Как се развива сагата:

Получих мейл вкрая на април, уведомяващ ме в 4 страници какво съм прегрешил и цитиращ няколко закона и правила.

Поставена ми е глоба от 850 евро.

Имам 4 седмичен срок да напиша своето възражени - от мен, не от адвокат.

Доколкото разбирам, ще е просто възражение, а не разглеждане наново на случая ми. Което би трябвало да е предимство някакво, тоест май ми дават шанс да ми намалят глобата, ако им обясня всичко малко по-така....

Смятам да се пробвам.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Погъделичкай ги, знаел си правилата и винаги стриктно си ги спазвал и ги уважаваш като държава и др. Съпругата ти е била притеснена да носи голяма сума и ги е дала на теб, и просто в момент на разсеяност не сте възстановили баланса, а не от други намерения. Вярваш в безпристрастността и справедливостта на германската система и си убеден, че случаят няма да ти промени мнението за нейната ефикасност. Локуми, локуми....

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

 

Кой трябва да декларира?

 

Any natural person entering or leaving the EU and carrying cash of a value of €10 000 or more is required to declare that sum to the competent authorities of the Member State through which he/she is entering or leaving the EU.

  • Any natural person is any traveller or crewmember that enters or leaves the EU by air, road, rail or sea.
  • If this person is carrying cash for a legal entity (e.g. the company for which he/she works), that person must give the name of the company in the declaration.
  • For persons travelling in a group the € 10 000 limit applies to each person individually.
  • The obligation to declare cash also applies to minors through their parents or legal guardians, and to mentally incompetent persons or protected adult persons through their legal representation.

Ако правилно разбирам бебетата също имат право да пренасят без декларация суми до 10 000 евро, но декларацията за суми над 10000 евро трябва да е подписана от родителите. Въпросът който възниква в случая е, бебетата отделно ли трябва да носят в пелените парите за да им признаят правото за пренасяне без декларация или родителя му може да извърши тази дейност? Ако следваме строгата логика на немските митничари, бебетата отделно трябва да носят парите....

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ако правилно разбирам бебетата също имат право да пренасят без декларация суми до 10 000 евро, но декларацията за суми над 10000 евро трябва да е подписана от родителите. Въпросът който възниква в случая е, бебетата отделно ли трябва да носят в пелените парите за да им признаят правото за пренасяне без декларация или родителя му може да извърши тази дейност? Ако следваме строгата логика на немските митничари, бебетата отделно трябва да носят парите....

Има специални предавания по немската ТВ, точно с такива случаи и наистина децата трябва да държат парите при себе си. Имаше пример с цигарите, бяха разделили стековете цигари и на децата, но тъй като децата бяха под 18 години, родителите трябваше да платят глоба. Малко е абсурдна цялата история, ама какво да се прави...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Малолетните и непълнолетните във всяка правна система по света се представляват от своите родители или настойници...

 

Въпросът е точно какво представлява представителството. Да подпишеш декларация от името на детето можеш, но да държиш неговите пари при теб не можеш.... Малко абсурдно изглежда...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Как се развива сагата:

Получих мейл вкрая на април, уведомяващ ме в 4 страници какво съм прегрешил и цитиращ няколко закона и правила.

Поставена ми е глоба от 850 евро.

Имам 4 седмичен срок да напиша своето възражени - от мен, не от адвокат.

Доколкото разбирам, ще е просто възражение, а не разглеждане наново на случая ми. Което би трябвало да е предимство някакво, тоест май ми дават шанс да ми намалят глобата, ако им обясня всичко малко по-така....

Смятам да се пробвам.

Глобата трябва да я платиш допълнително или ще я удържат от отнетите пари и остатъка ще ти го върнат?

Връзка към коментар

Смятам да се пробвам.

 

Ще се пробваш, разбира се. И резултатът ще е добър.

На твое място вероятно бих се позовал на ето това правило на "Air Asia":

 

Can I combine my checked baggage with my travelling companion?

Yes, you can combine the baggage if you are travelling with the same PNR booking number and present yourselves together at the check-in counter.

 

Нали разбираш - дори суперстриктните нискотарифни авиокомпании позволяват известни „гимнастики“ от подобен род, ти от своя страна често си ги прилагал (гимнастиките) и в случая в Германия лекомислено си приложил същото правило, без да съобразиш, че ситуацията е различна... Както каза Заро - екстензия на глюкозо-фруктозен гел му е майката (разтягане на локуми).

 

 

 

Съпругата ти е била притеснена да носи голяма сума и ги е дала на теб

 

В нощта преди пътуването е чул жена му да говори насън за кожено палто от Германия...

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Глобата трябва да я платиш допълнително или ще я удържат от отнетите пари и остатъка ще ти го върнат?

Да, изпратили са ми отделен документ, на който да попълня банковите реквизити за връщане на остатъка.

 

Капитане, ще ме убиеш с проницателните си съждения... :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е пак са се смилили над теб, можеше и да изискват и допълнителни пари. Аз се разчетох и принципът е вземат се парите,които са над 10 хил и отделно се слага глоба. Явно са взели под внимание вашите обяснения.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Да си довърша темата...срам, не срам.

Обжалвах, написах едно готино разплакващо-сериозно-културно издържано писмо и ми отговори същия сухар - Хер Веенер.

42,50 евро за разглеждане на обжалването, 12 евро такса за превода на парите, тотал глобата стана 904,50.

Имах право пак да обжалвам - срок - 2 седмици. Ако не обжалвам, след 2-те седмици щели да ми върнат остатъка.

Не обжалвах, естествено, тоя път нахитрях, не че ми върнаха обаче и остатъка...Това беше на 22.06.

55 дена по-късно сметката ми беше със старото си салдо.

Писах им "кво става бе, фашисти", а сухаря ми отговори, че чакал да види дали ще има ново обжалване от моя страна...?!?

Тъпак. Но...си обещах, че някой ден ще им го върна на швабите.

Как ли? Изобретателен народ сме, ще го измисля.

 

Та така. Ключ на темата.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.