Прескочи до съдържание

Turkish Airlines - периодични промоции


Препоръчани мнения

преди 13 часа, T.E.Lawrence каза:

Въпреки по-шантавото време на доста места последните години, в Тайланд, Камбоджа и Южен Виетнам все още си има доста ясна закономерност. Доста години ми се понасъбраха януари -февруари  из региона, имало е такива без грам дъжд. Никога не е изключено, но рискът е точно за това преходното време, за което става въпрос. Има и тенденция дъджовният период да е до все по-късно.

 

Другото е източникът на информация. този линк горе ми прилича, на тези промотиращи туризма - оптимистични и винаги позитивно за цялата година. Ако ходиш за парти е така, ама за природни забалежителности навън може да е подвеждащо. 

Искам да взема Ханой - Хо Ши Мин, кога според теб е добре ?

Връзка към коментар
преди 16 часа, neuromancer каза:

само в Истанбул

 

https://www.turkishairlines.com/en-tr/flights/hotel-service/

 

  • Economy Class passengers having a connection time of 12 hours or longer and Business Class passengers having a connection time of 9 hours or longer can benefit from hotel service free of charge in case a transit flight with a shorter connection time is not provided for the related travel. (Note: For transit flights with a connection time shorter than the designated above, you will not be able to benefit from this service even if the transit flight with a shorter connection time is full.) For example, if passengers are provided with 2 different options for London - Dubai travel, as a flight with 6-hour connection time and a flight with 12-hour connection time, the passenger who has selected the flight with 12-hour connection time will not benefit from this service even if the 6-hour option is full.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Stefan каза:

Варна - Бали - Варна през Истанбул около 2100 лева semi flexible през август. Това как е като цена? Нещо не мога да преценя. Преди 2 г. беше почти наполовина с Катар.

Аз не бих платила толкова, ако е за един човек.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Stefan каза:

За човек е. По-ниска цена за юли и август няма. 

Толкова са цените за юли и август. Преди две седмици търсих за познати за меден месец за юли, излизаха и малко по-ниски, но до Джакарта. Накрая им взехме билети с Emirates до Джакарта и после вътрешен.

Връзка към коментар

Ами и аз да се похваля с пореден опит за атакуване на Япония 😄 Дано 3-тият път най-накрая се окаже успешен, благодаря отново на магеланци, че споделиха за тази промоция, иначе нямаше как да разбера за нея, 500 евро двупосочен за Токио, сравнение с катарците има към 1500лв разлика.. 

  • Харесвам 14
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Stefan каза:

Варна - Бали - Варна през Истанбул около 2100 лева semi flexible през август. Това как е като цена? Нещо не мога да преценя. Преди 2 г. беше почти наполовина с Катар.

Промоцията на Тurkish airlines е от септември до март.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Доколкото виждам, посредниците дават по-добри цени, но продават ужасно скъпи екстри. Аз не мога да си представя да съм на средна седалка Истанбул - Сайгон с двама дебели до мен и пусната седалка отпред. Ако си купуваш екстра място, директно през авиокомпанията цената е по-добра. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Доколкото виждам, посредниците дават по-добри цени, но продават ужасно скъпи екстри. Аз не мога да си представя да съм на средна седалка Истанбул - Сайгон с двама дебели до мен и пусната седалка отпред. Ако си купуваш екстра място, директно през авиокомпанията цената е по-добра. 

Възможно ли е да ни сложат разделени, като сме двама човека на една резервация, ако не си купим места? Все пак като се чекираме онлайн би трябвало да ни дадат възможност да избираме места. Дори и да не е онлайн като оставяме багажа и ни дадат бордните карти би трябвало да ни дадат места едно до друго, че дори и да са средните на средния ред на дългия полет. Не вярвам всеки да се юрне и да си купи места предварително, особено при положение, че хората са чакали промоция, за да е по-евтино.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Адриан ХН каза:

Възможно ли е да ни сложат разделени, като сме двама човека на една резервация, ако не си купим места? Все пак като се чекираме онлайн би трябвало да ни дадат възможност да избираме места. Дори и да не е онлайн като оставяме багажа и ни дадат бордните карти би трябвало да ни дадат места едно до друго, че дори и да са средните на средния ред на дългия полет. Не вярвам всеки да се юрне и да си купи места предварително, особено при положение, че хората са чакали промоция, за да е по-евтино.

Почти винаги двама души на една резервация се слагат един до друг, дори да не са се чекирали онлайн, такива са моите наблюдения.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , Адриан ХН каза:

Възможно ли е да ни сложат разделени, като сме двама човека на една резервация, ако не си купим места? Все пак като се чекираме онлайн би трябвало да ни дадат възможност да избираме места. Дори и да не е онлайн като оставяме багажа и ни дадат бордните карти би трябвало да ни дадат места едно до друго, че дори и да са средните на средния ред на дългия полет. Не вярвам всеки да се юрне и да си купи места предварително, особено при положение, че хората са чакали промоция, за да е по-евтино.

Давам пример, ако е много затоварен полета почти всичко е разпределено, докато дойде време за безплатното чекиране. На дълъг полет към Латинска Америка бяхме заедно двама човека на една резервация, на обратно обаче в момента, в който можеше да се чекираме всичко беше почти заето и можехме да изберем само места разделени.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , Адриан ХН каза:

Възможно ли е да ни сложат разделени, като сме двама човека на една резервация, ако не си купим места? Все пак като се чекираме онлайн би трябвало да ни дадат възможност да избираме места. Дори и да не е онлайн като оставяме багажа и ни дадат бордните карти би трябвало да ни дадат места едно до друго, че дори и да са средните на средния ред на дългия полет. Не вярвам всеки да се юрне и да си купи места предварително, особено при положение, че хората са чакали промоция, за да е по-евтино.

Нямам голям опит с търкиш, но принципно ако не си ги платиш всичко е възможно. Виж по-напред в темата @Георги Матеев беше казал, че дори при чекина автоматично се давали. Сега има и вариант да ти влязат в положение на чекина,  да питаш някой да се смените, ама няма гаранция. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Преди 2 седмици летях с тях София - Истанбул - Анталия. За първата отсечка ми даде по време на онлайн чекин да избера места. За вътрешния полет ми изписа, че няма възможност за избор и трябва да си платя или да ме сложат на произволно място. На летището в София все пак помолих да ми сменят мястото за вътрешния полет и го направиха.

Същото беше и наобратно към София. За вътрешния полет рандъм място (пак на летището ми го смениха след като помолих), за международната отсечка си избрах сам по време на онлайн чекина.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Все пак не всеки избор на места е загуба на пари. Гледам големите им самолети имат от любимата ми  конфигурация едни готини места, които хем може да пътуваш с опънати крака, хем да си кибичиш около мястото прав без да пречиш на стюардеси и отиващи до тоалетната. За такова място бих платил. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 34 минути , Адриан ХН каза:

Възможно ли е да ни сложат разделени, като сме двама човека на една резервация, ако не си купим места? Все пак като се чекираме онлайн би трябвало да ни дадат възможност да избираме места. Дори и да не е онлайн като оставяме багажа и ни дадат бордните карти би трябвало да ни дадат места едно до друго, че дори и да са средните на средния ред на дългия полет. Не вярвам всеки да се юрне и да си купи места предварително, особено при положение, че хората са чакали промоция, за да е по-евтино.

Сложиха ни отделно Истанбул-София по някаква си причина. Ама ние и без друго си бяхме омръзнали след цялото прибиране от Богота и после в салона, та не питахме за разместване ...

  • Смея се 20
Връзка към коментар
преди 10 минути , Lindt каза:

Сложиха ни отделно Истанбул-София по някаква си причина. Ама ние и без друго си бяхме омръзнали след цялото прибиране от Богота и после в салона, та не питахме за разместване ...

Малко да си починете един от друг😀.

Чудя се, ако им кажа, че сме скарани дали нарочно няма да ни сложат един до друг😀

  • Смея се 17
Връзка към коментар

По описаната схема от Г.Матеев, Варна - Буенос Айрес от 479евро пада на 399е.

На 17.05.2022 г. в 18:24, Георги Матеев каза:

Следвайте тези стъпки за (може би) най-евтини Turkish Airlines билети в момента.

 

1) Пускате датско IP.

2) Търсите желания маршрут в www.kayak.dk. Излиза най-ниска цена в travelgenio.dk. За да ви спестя ровене - Kayak бие офертите и на Jetcost и на Momondo (превъртях всички версии).

3) Отваряте Travelgenio и там следвате стъпките, попълвате си данните и тн. Ако се озорите с датския ползвайте google translate. Забележка: ако не сте с датско IP цената при първоначално зареждане на Travelgenio най-вероятно ще бъде по-висока от показаната в Kayak.

4) Когато стигнете до финалния екран с плащането изключвате датското IP - в противен случай не зарежда екрана за 3D верификация и плащането не минава. После плащате нормално с Visa Debit, която дава най-голяма отстъпка. Потвърждението за резервация идва на имейла веднага, а самият билет се издава най-късно до 72 часа (това проверено работи безотказно, не се притеснявайте от забавянето).

 

Току-що по тази схема взех билет за 287 евро (2140 DKK) при официална цена €349, отстъпка €62.

 

Приятно пазаруване 🙂

 

UPDATE: Електронният билет в крайна сметка беше издаден 15 минути след получаване на потвърждение. Всичко е ОК.

В каква валута е най-добре да се плати? DKK или евро? 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Направих се на луд и преди малко звъннах на една агенция, която упорито предлага промоцията на Търкиш, за да ги попитам, ако си купим билети през тях без места може ли да ни сложат отделно и кога можем да се чекираме. Жената ми обясни, че няма гаранция за местата и че ще можем веднага да се чекираме. Явно не е наясно, че чекина е затворен и без закупуване на места ще отвори едва 24 часа преди полета. Твърдеше, че можем да се чекираме и ще ни дадат произволни места 😀 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 43 минути , Kamen каза:

В каква валута е най-добре да се плати? DKK или евро? 

Задължително в датски крони, т.е. каквато валута показва оригинално сайта. Така няма шанс някой да те изпързаля с превалутирането.

 

преди 33 минути , Адриан ХН каза:

Жената ми обясни, че няма гаранция за местата и че ще можем веднага да се чекираме. Явно не е наясно, че чекина е затворен и без закупуване на места ще отвори едва 24 часа преди полета. Твърдеше, че можем да се чекираме и ще ни дадат произволни места 😀 

Помоли дамата да влезне във форума и да се информира 🙂 

 

Относно местата: напоследък доста летях с Търкиш и на голяма част от полетите (без значение доместик или международни) въобще не позволяваше избор на места дори по време на чекин, а ги разпределяше автоматично. Но пък на някои полети можеше да се избира, нямам идея от какво зависи. Иначе когато няколко души са на една резервация почти винаги дава места един до друг - изключение е само, когато полетът е претоварен и повечето места вече са заети. Т.е. препоръчвам бърза реакция веднага щом отвори онлайн чекина.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Да се похваля/оплача:

 

Взехме multi-city до Иран:

София-Исфахан и после Шираз-София

 

Общо за 2ма директно от Търкиш: 970 лв.

 

Оплакването ми е, че не можахме да свалим повече от 10 евро на билет и решихме, че няма смисъл упражнението. Сваляше за двупосочен до Шираз или Исфахан по 33 евро, което беше преценено като недостатъчно с оглед неудобствата, до които ще доведе.

 

Така де, ЩЕ ХОДИМ В ИРАН!

  • Харесвам 27
  • Браво 12
Връзка към коментар

Да се похваля и аз... С мъжа ми ще ходим за годишнината от сватбата в Мексико!
Illustration Traditional Mexican Doll Stock Vector (Royalty Free) 759616978  | ShutterstockPremium Vector | Hola amigos hand drawn lettering with mexican sombrero and  red cayenne pepper

 :dance4: OJ SOF-MEX-CUN-SOF 1907,20 лв за двама през февруари-март.

преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

Доколкото виждам, посредниците дават по-добри цени, но продават ужасно скъпи екстри. Аз не мога да си представя да съм на средна седалка Истанбул - Сайгон с двама дебели до мен и пусната седалка отпред. Ако си купуваш екстра място, директно през авиокомпанията цената е по-добра. 

Относно местата - днес по време на закупуване на билетите, на допълнителни услуги искаха по 17 лв за избор на място на полета SOF-IST, но на IST-MEX и CUN-IST изборът беше безплатен (Go figure...) Избрахме места за дългите полети. На късите полети - каквото стане. :girl_crazy:

 

Мексико, дръж сееее! :girl_witch:

  • Харесвам 17
  • Браво 13
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.