Прескочи до съдържание

Turkish Airlines - периодични промоции


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Относно OJ билети (кацане на едно летище и излитане от друго) на Turkish Airlines и ненамирането на достатъчно големи отстъпки за тях.

 

https://www.budgetair.com/en_za - южноафриканският Budget Air дава 30-50 еврови дискаунти за OJ билети. Плащането е в южноафрикански рандове и с Mastercard Credit, като няма ограничение на броя транзакции. Българско IP е ок. При покупка на 2 или 3 билета накуп дава дори още по-голяма отстъпка. Електронните билети обикновено се получават до 8-10 часа след резервация.

 

Подчертавам, че въпреки по-високата цена директна покупка от сайта на Turkish Airlines има своите предимства. Посредниците често имат кофти съпорт и високи такси - т.е. ако не се налагат промени всичко е точно, но ако се стигне до каквато и да е операция, изискваща посредническия съпорт, отстъпката се изпарява и се влиза в преразход. Всеки да си прецени риска.

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
преди 9 часа, stanislavpp каза:

Какъв полет се следил ? Вътрешен бразилски?  Постоянно имам между 80 и 100 тракери пуснати ( предимно от любопитство ) и  цените се променят ежедневно , а например в САЩ последните 21 дни преди полета варират  три - четири пъти дневно в рамките на едни 50-60% ( след полунощ , сутрин , през деня и вечерта ) . За съжаление , тракерите известяват веднъж дневно , и трябва ръчна проверка.

 

В общият случай ,  цените за билети  са най-ниски във  вторник и сряда .

Не, конкретно Търкиш имам предвид, следих около две седмици или повече билети до България, по време на затишието юли 2021, цените не мръднаха, с изключение на отделни полети нагоре, до един ден преди полета.

за вътрешни пак ги гледах тия дни (пак няколко седмици), веднъж паднат заради промоция и после си нарастват заради покупки и накрая като свърши промоцията, но никога не намаляват вторник или сряда. Ако се има предвид за полети вторник или сряда са по-евтини билетите, да, има такова нещо, според продажбите. Но поне аз разбрах да чакаш вторник или сряда, за да паднат цените за други дни, което не го наблюдавам.

Връзка към коментар

Искам да ви питам:  за Талин 391 лв, за Рига 332 лв и за Вилнюс 350 лв (двупосочен) ОК ли ви се струват като цени? Явно са промоционални  за Турските авиолинии, според вас изгодно ли е или по-скоро бихте си купили на лоукостовете за по-малко пари, ако искате да пътувате до Прибалтийските с едно прекачване пътьом на север? Все си мисля, че за Европа Турските авиолинии няма как да са "на далавера". 

 

image.png.aa9dd6d738790a12704813c834a6ec7c.png

 

image.png.86af6c7b767625947261463ba41e1c9b.png

image.png.abf4c57620f95334dbe23234fa09aea7.png

Връзка към коментар

И аз да се похваля с билети София - Ханой - Хо Ши Мин - София в края на ноември 🙂 @Roberto Baggio, малко ни се разминават дните, но ще се радвам, ако се засечем някъде по трасето 🙂 

  • Харесвам 12
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 7 минути , Hakkâri Spor каза:

Искам да ви питам:  за Талин 391 лв, за Рига 332 лв и за Вилнюс 350 лв (двупосочен) ОК ли ви се струват като цени? Явно са промоционални  за Турските авиолинии, според вас изгодно ли е или по-скоро бихте си купили на лоукостовете за по-малко пари, ако искате да пътувате да Прибалтийските? Все си мисля, че за Европа Турските авиолинии няма как да са "на далавера". 

 

image.png.aa9dd6d738790a12704813c834a6ec7c.png

 

image.png.86af6c7b767625947261463ba41e1c9b.png

image.png.abf4c57620f95334dbe23234fa09aea7.png

Аз мисля.че е скъпо и в комбинация или самостоятелно с лоукостите може да се направи едно кръгче за една трета от цената+ бонус 1 или 2 града/държави!

Пример София-Бове/Бергамо/Айндховен/Виена/Лондон/Берлин/Рим/Неапол/Барселона/Билунд/Дортмунд-Талин/Рига/Вилнюс/Каунас/Паланга-Бове/Бергамо/Айндховен/Виена/Лондон/Берлин/Рим/Неапол/Барселона/Билунд/Дортмунд-София!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Е сега, чак през Лондон или Барселона няма нужда, ще стане голямо заобикаляне и ще мине един цял ден в път. Но да, по-изгодно е. И за скандинавските е същата ситуация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз да попитам, Ливан края на февруари как ще е времето, че ме сърби картата да купя билет до Бейрут. И три дни дали ще стигнат да видя основните неща в Ливан?

А и между другото темата ме кефи на макс. Истинска магеланска тема

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ливан е планинска държава и си вали сняг. Аз съм бил през ноември и си беше ок, но не препоръчвам декември, януари и февруари. Промоционалните цени са с връщане до 20 април, ако отиването е преди 1 април.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Костов каза:

Аз да попитам, Ливан края на февруари как ще е времето, че ме сърби картата да купя билет до Бейрут. И три дни дали ще стигнат да видя основните неща в Ливан?

А и между другото темата ме кефи на макс. Истинска магеланска тема

Ако си падаш по ските, всъщност февруари месец можеш да изкачиш най-високия връх в Леванта (трихилядник е) като ски тур 😉

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , master_of_germs каза:

Ако си падаш по ските, всъщност февруари месец можеш да изкачиш най-високия връх в Леванта (трихилядник е) като ски тур 😉

 

Хич не си падам нито по ските, нито по снега. Явно ще трябва да се ориентирам към края на март.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Hakkâri Spor каза:

Искам да ви питам:  за Талин 391 лв, за Рига 332 лв и за Вилнюс 350 лв (двупосочен) ОК ли ви се струват като цени? Явно са промоционални  за Турските авиолинии, според вас изгодно ли е или по-скоро бихте си купили на лоукостовете за по-малко пари, ако искате да пътувате до Прибалтийските с едно прекачване пътьом на север? Все си мисля, че за Европа Турските авиолинии няма как да са "на далавера". 

 

image.png.aa9dd6d738790a12704813c834a6ec7c.png

 

image.png.86af6c7b767625947261463ba41e1c9b.png

image.png.abf4c57620f95334dbe23234fa09aea7.png

8 октомври София / Дортмунд -49 лв

8 октомври Дортмунд / Вилнюс - 15 евро

11 октомври Вилнюс / Берген -30 евро

14 октомври Берген / Краков - 259 злоти - 110 лв

17 октомври Краков / Бургас - 96 злоти - 41 лв .......от Бургас се оправяй сам......

 

Значи някой път от някой въпрос във форума не можете да си представите какви скандали ми правите вкъщи......отделно ми се обърква бюджета постоянно.🙂

Да помоля ако мнението не е за тук модератор да го премести в шантави маршрути.....усещам миризмата на скандал с половинката,защото октомври вече ще е изразходвала отпуската си.

  • Харесвам 4
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Знам, че има с прекачване много ниски цени, но понякога се разминават дни и дати. Дадох в търсачката на azair точно за трите прибалтийски столици за септември и цените са горе долу същите. Има и по-ниски, разбира се, но всичките са с пристигане в 22.40 и тръгване към 6-7 сутринта в последния ден. При Турските линии всичко е м/у 9.50 и 19.00  и на връщане 12.30-20.30. А и 332 лв са 166 евро, не е много.  С лоукостовете за август и началото на септември почти няма такива цени в удобни часове. Ако пък един от 4-те полета да се промени при Уиз/Раян... отиде цялото пътуване. 😄

Така че да купуваме  от Turkish Airlines докато още има възможност.

 

p.s. На половинката й кажи, че билети трябва да се купуват и парите трябва да се харчат, защото се обезценяват всеки един ден. Хампарцумян каза: инвестирайте в продукти, предмети, пътувания. Иначе спестяванията се стопяват.  (В Турция лирата се обезценява спрямо долара и еврото и те си инвестират в купуване на валута, а ние сме вързани към еврото, така че все по-малко неща можем да си купим с едно и също количество евро. Така че... самолетни билети) 😄

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Дали има някой, който е купил билети по тази промоция и да не е с българско IP? Аз не успявам да я намеря, дава ми съвсем нормални цени, италианско IP,ако това има значение.

Връзка към коментар

За Прибалтика, погледнете и LOT от София. За юли купих до Вилнюс с връщане от Гданск за 310 лв., а двупосочните са по-евтини. Цените през септември бяха същите. Часовете им също са нормални и прекачването във Варшава е кратко.

Да не е спам - имам билети от турското промо за Узбекистан началото на декември

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, Hakkâri Spor каза:

Знам, че има с прекачване много ниски цени, но понякога се разминават дни и дати. Дадох в търсачката на azair точно за трите прибалтийски столици за септември и цените са горе долу същите. Има и по-ниски, разбира се, но всичките са с пристигане в 22.40 и тръгване към 6-7 сутринта в последния ден. При Турските линии всичко е м/у 9.50 и 19.00  и на връщане 12.30-20.30. А и 332 лв са 166 евро, не е много.  С лоукостовете за август и началото на септември почти няма такива цени в удобни часове. Ако пък един от 4-те полета да се промени при Уиз/Раян... отиде цялото пътуване. 😄

Така че да купуваме  от Turkish Airlines докато още има възможност.

 

 

Цени от 160... 190 евро са много далеч от добри, още повече че има и други не лоукост превозвачи с по-добри цени и часове. 

Сравнението с цени от azair e излишно, защото модела на лоукост се променя - няма ниски цени далеч във времето. Тези дестинации да летени за 50... 60 евро с топ прекачвания. 

Иначе Търкиш тази година са ми фаворит  с други дестинации и силно се надявам и в 2023 да е така. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 11 часа, Hakkâri Spor каза:

Искам да ви питам:  за Талин 391 лв, за Рига 332 лв и за Вилнюс 350 лв (двупосочен) ОК ли ви се струват като цени? Явно са промоционални  за Турските авиолинии, според вас изгодно ли е или по-скоро бихте си купили на лоукостовете за по-малко пари, ако искате да пътувате до Прибалтийските с едно прекачване пътьом на север? Все си мисля, че за Европа Турските авиолинии няма как да са "на далавера". 

 

image.png.aa9dd6d738790a12704813c834a6ec7c.png

 

image.png.86af6c7b767625947261463ba41e1c9b.png

image.png.abf4c57620f95334dbe23234fa09aea7.png

Задаваш неправилно въпроса. Кое е по-важно - бюджета или удобните часове/връзки + включен багаж/храна? Ако е първото, то лоукостките ще те закарат на поне двойно по-ниска цена. Ако е второто, Търкиш (особено с тази промоция) трудно ще го бие нещо.

 

Лично за мен е светотатство да се дадат повече от 100 лв за какъвто и да е полет в Европа, но аз отдавна съм с изкривени разбирания 🙂

 

@aleks_s IP-то няма значение, но все пак провери дали търсиш полети в периода на промоцията (16.09-30.03) и с начална точка София/Варна. Също имай предвид, че някои от най-ниските тарифи се поизкупиха вече.

 

@Костов и мен темата ме кефи на макс!

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Задаваш неправилно въпроса. Кое е по-важно - бюджета или удобните часове/връзки + включен багаж/храна? Ако е първото, то лоукостките ще те закарат на поне двойно по-ниска цена. Ако е второто, Търкиш (особено с тази промоция) трудно ще го бие нещо.

 

Така е, така е. Но аз преди да си задам въпроса, изрично проверих и лоукостовете с търсачки. За началото на септември почти няма такива цени. Имаше и на по-ниски цени, но с излитане в 6 сутринта и кацане в 22.40.  Само да кажа, че... (всеки, който живее в отдалечен от летището квартал ще потвърди) едно такси в 4-5 ч. сутринта от Люлин/Обеля/О.Купел/Кр.поляна и т.н. до летище София е към 30 лв, особено сега , след като драстично увеличиха тарифите на такситата. Преди плащах по 20. Нерядко съм плащал по-малко за самолетния билет, отколкото за такси до/от летището.  Отделно, да кацнеш в друга страна, в 23 ч, на летище, отдалечено 10 км от града... ОК, ще се придвижиш някак. И от летището право в леглото. Тоест... плащаш нощувката, без да си видял нищо през деня. Е то тогава защо ти е тази разлика в цената, като тя отива в хотела?  Багаж и храна изобщо не ме вълнуват, за няколко нощувки така или иначе чекиран багаж няма да взема, дори и да има включен безплатен такъв с TНY.  Много повече ме притесняват при лоукостовете (понеже съм гризвал дръвцето с тях) като купя 4-те отсечки и една от тях се промени, разместят се часовете и всичко се разбичка, тогава цялото пътуване отива на кино. И тъй като всеки, който се е опарил от тези размествания в часовете и си е изпускал връзката ще каже "взимаш си нощувка в трансферния град, за да ти е сигурна работата и да ти е спокойно", да, така е... но нощувка в Европа макар и само в едната посока, всъщност... пак струва пари и ти изяжда разликата в цената, която всъщност ще спестиш, ако си вземеш билет с TНY/Austrian/Lufthansa и т.н. С  2 думи: плюс-минус 20-30 евро не са проблем, по-скоро проблем е лоукостовете като си правят размествания на часовете и ти се прецаква прекачването. Затова ползвам лоукостове предимно за директни полети. 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 31 минути , Hakkâri Spor каза:

Само да кажа, че... (всеки, който живее в отдалечен от летището квартал ще потвърди) едно такси в 4-5 ч. сутринта от Люлин/Обеля/О.Купел/Кр.поляна и т.н. до летище София е към 30 лв, особено сега , след като драстично увеличиха тарифите на такситата.

Трябва да построят блок на входа на летището само за магеланци,и така да не се губи време и такси за полет.Работни места също на летището или до него.

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Иронията е излишна. Плащам си такситата чинно при всеки сутрешен полет. Просто говорихме за разликите в цените (че при лоукостовете е по-евтино, но с неудобни часове) и допълних, че като си плащаш такситата в двете посоки и разликата в цените е изядена.  И по темата: купих си прибалтийските билети вече, с Турските авиолинии 😉

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 17.05.2022 г. в 11:10, Георги Матеев каза:

Направо съм в потрес, чувствам се като детенце в сладкарница. Да не казвам голяма дума, но до момента това май е най-силната промоция за годината. Харесах си тези дестинации и след малко почвам да умувам дати:

 

Iran: Tabriz, Mashhad, Tehran, Shiraz (ще избера 2 от тези) - €249
Tajikistan: Dushanbe - €349
Saudi Arabia: Dammam, Medina (OJ ticket) - €349
Sudan: Khartoum - €349
Pakistan: Islamabad, Lahore (OJ ticket) - €379
Nepal: Kathmandu (мисля да съчетая с Бутан) - €399

DR Congo: Kinshasa - €449

 

Много се колебая също за Монголия, Мавриций, Колумбия и Аржентина, ама годината няма да стигне.

 

Желаещи има ли? 🙂

 

Знам, че сред нас ти си носил на най-много места знамето, и то все екзотични и трудно достъпни. Ако решиш - да възродиш и продължиш това добро дело?

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

София-Рига-София 1-5 септ., 332 лв, има пак такива цени (без нощни престои) за 2-5, 2-10, 6-10 септ. и т.н. На много дати излизат ниски цени ,но после като се кликне става ясно, че тези цени са с време за трансфер 22 часа примерно, малко са датите с двете отсечки в рамките на един ден и все още на промоционалните цени.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.