Прескочи до съдържание

Turkish Airlines - периодични промоции


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Чудесна промоция.  и силно се изкушавам за Бамако, Адис Абеба 

 

преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Хайде намери и аз ще взема за Адис Абеба. 


Като вземете билети, пуснете дати, ако е за догодина и нямам по същото време вече за друго място, ще се включа за Адис, за около 5-7 дена. Даже имам и общ план в суров вид какво и къде да се гледа :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , wilks каза:

 


Като вземете билети, пуснете дати, ако е за догодина и нямам по същото време вече за друго място, ще се включа за Адис, за около 5-7 дена. Даже имам и общ план в суров вид какво и къде да се гледа :biggrin:

На първо място… возене със скоростния трамвай (наземно метро ли е, не знам как се казва), ама е голяма атракция в Адис Абеба. Влакчетата приличат малко на Сименсите по линия М3 в София 😉

 

Там кога е дъждовен сезон?

Връзка към коментар

Егати драма, предвид че цените са все едно е нямало глобална инфлация. 🙂Щом Куала Лумпур е намален, значи имате цяла ЮАзия намалена. С Air Asia можете да стигнете бързо, лесно и евтино навсякъде из региона. 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Тествах Куала Лумпур от Варна.

479 евро е минимума, който успях. Като това е с 76 часа престой в Истанбул на отиване.

И като сложа допълнително полети от там за 4 човека става цифра.

 

Screenshot_20230508-170127_Chrome.jpg

Screenshot_20230508-164600_Chrome.jpg

Връзка към коментар
преди 30 минути , vutov87 каза:

Тествах Куала Лумпур от Варна.

479 евро е минимума, който успях. Като това е с 76 часа престой в Истанбул на отиване.

И като сложа допълнително полети от там за 4 човека става цифра.

 

Screenshot_20230508-170127_Chrome.jpg

Screenshot_20230508-164600_Chrome.jpg

462e, има много дати февруари/март, летиш от Варна в петък, обратно в понеделник - полетите са по 15/16 часа

Връзка към коментар
преди 9 часа, Hakkâri Spor каза:

На първо място… возене със скоростния трамвай (наземно метро ли е, не знам как се казва), ама е голяма атракция в Адис Абеба. Влакчетата приличат малко на Сименсите по линия М3 в София 😉

 

Там кога е дъждовен сезон?

Не знам дъждовния, но знам кога е сухия - февруари - април.
В тази връзка @Георги Матеев @Pantelej Putnik и който друг иска, ако решите Адис да е около средата на февруари, примерно около 16/17 - 24 февруари, само тогава мога да се включа. За онези племена намазаните с червена кал, интересните земни образувания, и каквото друго има.
За тези билети схемата е jetcost.at  -> 421€ в сравнение с 469€ на Търкиш. Ако някой друг е открил нещо по-добро за там, да го пуска?!

 

 

преди 8 часа, Aureliano каза:

На мен норвежките версии на kayak и на momondo ми дават най-добри цени. Между 40 и 50 евро по-малко на билет в сравнение с Търкиш. 

Някой с по-добро попадение?

Този път зависи за къде търсиш. Няма общовалидна схема, която да работи универсално за всички дестинации. Затова пробвай всички версии на момондо и jetcost.
На мен за Венецуела датския момондо ми намали най-много, от €495 на сайта на Търкиш - на €418, или близо 80€. За други по-добра отстъпка дава норвежкия, или шведския, а за Адис австрийския jetcost изкара най-голям дискаунт до момента.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 39 минути , wilks каза:

За тези билети схемата е jetcost.at  -> 421€ в сравнение с 469€ на Търкиш. Ако някой друг е открил нещо по-добро за там, да го пуска?!

 

За Адис Абеба австрийският jetcost (но през апп-а) ми даде цена 393 евро. Изкушението е много силно, когато/ако наместя точни дати ще споделя тук.

 

Австрийският jetcost app определено е доста силен, извади и други топ цени, поглеждайте го задължително когато сравнявате.

 

@Aureliano €40-50 е по-скоро малко намаление, за много билети се намират отстъпки от по €60-70 и понякога дори повече. При мен работят най-вече датските и австрийските версии на jetcost / momondo, но наистина няма общо правило и трябва да се извърта всичко. Жокер: хвърляйте око и на полската версия, понякога има приятни изненади.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 5 часа, Kristinna каза:

Полет Истанбул - Канун 18 ч ? Цената на билета от София е 600 евро, доста добра, но такъв полет някой издържал ли е ? 

Мисля, че имаха спирка в Мексико сити. Както и за Хавана имаха спирка в Каракас. Тоест …  с един полет две дестинации.  Но вижте дали става въпрос за такъв случай. 

Връзка към коментар
преди 9 часа, Дани Магелани каза:

Някой откри ли януари, февруари нещо за Буенос Айрес или Рио?

Буенос Айрес 600 евро 1-14 февруари, но с дълъг стоп в Истанбул. Та в тази връзка да попитам - как мога на обратния път да си взема багажа в Истанбул? Защото не ми се ще да дремя цял ден, а след това да ходя и до София. Някой правил ли е подобно нещо? 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , EmoKrastev каза:

Буенос Айрес 600 евро 1-14 февруари, но с дълъг стоп в Истанбул. Та в тази връзка да попитам - как мога на обратния път да си взема багажа в Истанбул? Защото не ми се ще да дремя цял ден, а след това да ходя и до София. Някой правил ли е подобно нещо? 

При дълъг престой би могъл да чекираш багажа до Истанбул, но пропускането на последната отсечка е силно непрепоръчително, т.к. ще те търсят за нея и при неявяване влизаш в  регистрите им. Предполагам, че полета в обратна посока до Истанбул е на по-висока цена от този до София, но ако не - просто купи този вариант.

Връзка към коментар
43 minutes ago, EmoKrastev said:

Буенос Айрес 600 евро 1-14 февруари, но с дълъг стоп в Истанбул. Та в тази връзка да попитам - как мога на обратния път да си взема багажа в Истанбул? Защото не ми се ще да дремя цял ден, а след това да ходя и до София. Някой правил ли е подобно нещо? 

Сигурен ли си, че не става дума за Сао Пауло ?

Връзка към коментар
преди 23 минути , stanimir каза:

Сигурен ли си, че не става дума за Сао Пауло ?

Да

преди 51 минути , The Doctor каза:

При дълъг престой би могъл да чекираш багажа до Истанбул, но пропускането на последната отсечка е силно непрепоръчително, т.к. ще те търсят за нея и при неявяване влизаш в  регистрите им. Предполагам, че полета в обратна посока до Истанбул е на по-висока цена от този до София, но ако не - просто купи този вариант.

Какви последствия може да има? 

преди 25 минути , stanimir каза:

Сигурен ли си, че не става дума за Сао Пауло ?

 

Screenshot_20230508_211918_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , EmoKrastev каза:

Да

Какви последствия може да има? 

 

Screenshot_20230508_211918_com.android.chrome.jpg

не вярвам да има последствия ако не го правите прекалено често

ако имате престой с нощувка или повече от 24 часа чекирате багажа до Истанбул, взимате си го и си заминавате

ако чекирате багажа до края ще трябва да се разправяте да си го получите и може да ви променят билета до действителния, тоест да трябва да доплащате

Връзка към коментар
преди 10 часа, EmoKrastev каза:

Да

Какви последствия може да има? 

 

Screenshot_20230508_211918_com.android.chrome.jpg

Нарушават се правила и общи условия. Как ще реагира компанията е друг въпрос, но определено носи риск при следващо ползване на превозвача.

Имахме такава тема, но не я намерих. Пишехме е в нея, колко често излизат далечни полети на ниски цени спрямо междинни спирки. Бяха съдили някакъв американец, беше и баннат да не лети, но и за Европа имаше подобни публикувани случаи. 

 

В момента не осигуряват ли хотел и трансфери при дълъг стоп? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , The Doctor каза:

Имахме такава тема, но не я намерих. Пишехме е в нея, колко често излизат далечни полети на ниски цени спрямо междинни спирки. Бяха съдили някакъв американец, беше и баннат да не лети, но и за Европа имаше подобни публикувани случаи. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 18 часа, Kristinna каза:

Полет Истанбул - Канкун 18 ч ?

Ние пътувахме с този полет, само че до Мексико Сити - 15 часа. Много изморително е. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, The Doctor каза:

В момента не осигуряват ли хотел и трансфери при дълъг стоп? 

Може и да осигуряват, ама от летище Истанбул до вкъщи ми е 2 часа и половина максимум /Бургас/, не ми се чака един ден и след това още три часа и половина обратно от София. Затова питах. 

Връзка към коментар

Осигуряват , когато няма по-ранен полет до крайната дестинация.Ако има такъв , но не си купил (примерно защото е по-скъп) няма безплатен хотел и трансфери.Поне така беше.

Иначе освен с Iberia съм пропускал последна отсечка с Луфтханза и два пъти с Ер Канада. Няма мили ,но с това се изчерпват нещата.После съм имал други резервации с тях без проблем.Предполагам наточват брадвата , ако си редовен пътник и системно нарушаваш правилата.

Аз бих си тръгнал направо към Бургас без притеснения.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Взехме билетчета за Канкун, да видим. Престоите в Истанбул са минимални, но дотогава сигурно няколко пъти ще сменят разписанието 🙂 Директно от сайта на турците, прецених, че икономиите не си струват - при промени в разписанието с турците е доста по-удобно да си нагласиш нови удобни полети, през посредниците е доста по-трудна работа. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.