Прескочи до съдържание

До хората, пътували до Дубай


Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Днес цял ден разгръщам какви ли не сайтове и форуми, всеки казва различни неща. Реших да пусна една тема тук, тъй като гледам, че доста от вас са ходили в Дубай. Става дума за пристигането на летището.

 

1)   Отивам с туристическа виза. Четох из въпросните сайтове, че искали да се представиш ДВУПОСОЧЕН билет. Но аз имам и други планове - мисля да остана да живея там, при приятелката си, та каквото сабя покаже. Та не ми се ще да давам още 200+ лв за билет в обратната посока. На вас искаха ли ви да го прадставите?

 

2)  Другата клюка, която прочетох, е че питат къде ще отседнеш и изискват да се представи ваучер от хотел. Аз като ще отсядам в апартамент, адреса ли да им кажа или какво?

 

3)  При пътуване с Wizz Air чанта за лаптоп доплаща ли се отделно? Винаги пътувам с раница+чанта за лаптоп, но никога не съм пътувал с нискотарифна компания и не знам какви са им изискванията. В сайта им пише, че имаш право само на 1 ръчен багаж. Тея неща и други компании ги пишат, но винаги съм минавал с 3 багажа (гореспоменатите + малка чантичка).

 

4)  Всякакви други съвети са добре дошли.

 

Благодаря и успешна седмица.

Връзка към коментар

1) Не, не са ми искали. И не ми звучи логично. Може пък да искам да постоя в Дубай няколко дена и като си помисля оттам да си резервирам за някъде другаде и все още да съм в процес на размисъл за къде .... :)

2) Не, никакви ваучери не са ми искали, пак ми звучи глупаво. Може да искам на място да си търся хотел....

3) Чантата за лаптоп си е малък салонен багаж и всяка друга чанта представлява втори такъв, т.е няма начин да не ти я броят за багаж.

4) Успех :good:

П. С. Информацията е от май м.г. и не ми се вярва сега да е по-различно.

Връзка към коментар

За Дубай доколкото знам няма визи. Преди една седмица бях там, но транзитно преминаваща, та това може и да не е меродавно, но не ми поискаха нищо, нито обратен билет, нито адрес, а те нямаше как да знаят, че само минавам.

За Wizz Air - не можеш да носиш повече от 1 бр. багаж и са безкомпромисни. Това означава, че трябва да си сложиш лап-топа в раницата или да си платиш за чекиран багаж. 

Връзка към коментар

На моят паспорт,информацията е от преди няколко  дни,има печат за туристическа виза валидна 30 дни.Не знам какво става при превишаването и.Доколкото съм чела, законите там се спазват строго,така че проучи предварително нещата за по- голям престой,най -добре през посолството.

За багажа- само една чанта и се спазва строго,както са писали по горе.

Връзка към коментар

Дa, туристическaтa визa е безплaтнa и зa 30 денa. Определеноне търси нaчин дa ги преметнеш. В Дубaй се спaзвaт зaкони и порaди тaзи причинa сa тaкъв грaд. Aко нaдвишиш 30те денa, може дa ти излезе достa солено глобaтa после.

Връзка към коментар

В Дубай е много строго и се спазват законите. Ако те хванат, че живееш при приятелката ти, може да създадеш и на нея проблеми и да я депортират.

 

Първо някой от двамата може да полежи някое и друго денонощие „на топло“...

Връзка към коментар

Благодаря Ви!

 

За приятелката, няма страшно, превеждам сега документи и ще се оженим при първа възможност. Относно превишаването на престоя - по 100 дирхама на ден е глобата. Възможно е при плащане на 500 дирхама да се удължи престоя с още 1 месец. Значи на никой от вас не са му искали двупосочен билет и доказателство за престой. И аз доста се съмнявах но все пак ми поолекна малко.

Връзка към коментар

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4639242

 

А тука пише, че вече ще бъде без визи за Дубай.

 

Има разлика между липса на виза и предоставяне на безплатна такава, без усложнения, на летището при пристигане. Нашия случай е втория, на входа на летището се получава печат, който играе ролята на виза, но все пак си я има.

Връзка към коментар

Има разлика между липса на виза и предоставяне на безплатна такава, без усложнения, на летището при пристигане. Нашия случай е втория, на входа на летището се получава печат, който играе ролята на виза, но все пак си я има.

Да, но това ще бъде само, докато се подпишат всичките му там документи. От 22 март ще е така, а после - съвсем без.

Тъй казва консулът ни в Дубай:

http://light.standartnews.com/mneniya-intervyuta/padaneto_na_vizite_za_oae_e_shans_za_predpriemachite-229111.html

Връзка към коментар

Да, но това ще бъде само, докато се подпишат всичките му там документи. От 22 март ще е така, а после - съвсем без.

Тъй казва консулът ни в Дубай:

http://light.standartnews.com/mneniya-intervyuta/padaneto_na_vizite_za_oae_e_shans_za_predpriemachite-229111.html

 

Да, сигурно е възможно някой ден, но от горе-долу година не съм чул да има някакви действия в тази посока. 

Връзка към коментар

Да, но това ще бъде само, докато се подпишат всичките му там документи. От 22 март ще е така, а после - съвсем без.

Тъй казва консулът ни в Дубай:

http://light.standartnews.com/mneniya-intervyuta/padaneto_na_vizite_za_oae_e_shans_za_predpriemachite-229111.html

На 22,03 ама миналата година-2014. :)  И не отпадат визите,ами както каза Георги  на летището ти бият печат,който всъщност играе роля на виза и за това не се плаща.Аз пътувах на 01,04,2014 и падането на платените визи,както и разправиите по изкарването им ми дойде точно навреме. :)

Редактирано от christuff
Връзка към коментар

Първо някой от двамата може да полежи някое и друго денонощие „на топло“...

 

То самото живеене в Дубай означава да си "на топло" за постоянно - и в прекия, и в преносния смисъл...   :unsure:  :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.