Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Айде стига сме лочили, ами да вземем малко и да се пообразоваме :)

 

11880680_960948437260241_722368340828290

 

Само не разбрах как да си поръчам една бира в Уелс :)

На първо чете звучи като 'дай един цврв' :)

 

Но тук се оказва, че е 'куру' :)http://forvo.com/word/cwrw/

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Скулптура, разположена в езерото, близо до брега във Vevey.

 

Обяснявай ги тези, ама според мене е рикоширала вилица от мезетата, които се разхвърлят зад кадър :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Западнобалканската колекция, септември 2015

 

P1480471.JPG

Корчанско в Корча, Албания

 

P1480639.JPG

Тиранско в Шкодра, Албания

 

P1480736.JPG

Тиранско с джамия сред Проклетиите (Албанските Алпи), Албания

 

P1490107.JPG

Никсичко дневно на Плавското езеро, Черна гора

 

P1480880.JPG

Никсичко нощно във Вирпазар, Черна гора

 

P1490557.JPG

Печко в Призрен, Косово

(същото пихме и в самия Печ, но тази снимка излезе по-добра)

 

Бонуси към колекцията:

 

Албанската бира, чийто фестивал по улиците на Шкодра не дочакахме, защото ни чакаше дълъг път.

P1480837.JPG

 

 

Косовска боза в Дяково - оригинална. Не я бива!.

P1490431.JPG

 

А в тази черногорска кръчма сервираха супа от риба, пилешко, говеждо и повръщано :rolleyes:

P1480871.JPG

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

По повод бозата.. Сараево. Седим си на Башчаршия и си ядем бюрека срещу чешмичката, а до нас на масата седи майстора бюрекчия с негови другари и си сипват в чашки някаква мътна течност. Той / майстора/ видимо дружелюбен само ни подканя - искате ли това, а онова.. Измърмори ни нещо за айряна - недоволно, но продължихме приятелски разговор. Любезно го питаме какво отпиват, а той отговаря: "Боза... Боза со ракия. Желите ли да пробите?" и налива в пластмасови чашки.. дори донесе и няколко различни бутилки с ракия, с която да ни направи смеска, ако тази неговата не ни хареса, че да ни минава по-лесно бюрека.. Готини! :)

Редактирано от Polina
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

По повод бозата.. Сараево. Седим си на Башчаршия и си ядем бюрека срещу чешмичката, а до нас на масата седи майстора бюрекчия с негови другари и си сипват в чашки няква течност. Той / майстора/ видимо дружелюбен само ни подканя - това, онова.. Любезно го питаме какво отпиват, а той отговаря: "Боза... Боза со ракия. Желите ли да пробите?" и налива в пластмасови чашки.. дори донесе и няколко различни бутилки с ракия, с която да ни направи смеска, ако тази неговата не ни хареса, че да ни минава по-лесно бюрека.. Готини! :)

 

"Боза... Боза со ракия. ...  :)

 

"Горката" ни любима тема - съвсем се оттече. :) Бира, боза, сега пък и микс "боза со ракия"... :)

Връзка към коментар

По темата: Каменица са пуснали нефилтрирано. Аз поне наскоро го видях, предстои да пробвам.

Редактирано от Polina
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На мен нефилтрираното много ми харесва. Има някакъв вкус на хубава мътна бира и е доста по-различно от другите български бири. Единствено може да се сравнява със Столично Вайс от масовите. 

Връзка към коментар

Най-хубавото, е че не знам къде е Оркни :)

Мисля си че е тук..

https://en.wikipedia.org/wiki/Orkney

поне от ветроходни спомени ми се върти в главата нещо като ,,Оркадски острови,, .....но да не бъркам?

Връзка към коментар

На мен нефилтрираното много ми харесва. Има някакъв вкус на хубава мътна бира и е доста по-различно от другите български бири. Единствено може да се сравнява със Столично Вайс от масовите. 

Аз пък Столично бяло харесвам тъй че и това ще ми хареса. Само да стигна до дегустацията де .  :rolleyes:

Връзка към коментар

На всички любители на бирата предлагам следния лимърик, в превод на Цветан Пеневски:

 

НЕСРЕТНИЦА

Той сграбчи жадно, с дива страст

изящната ми шия,

наложи мъжката си власт —

не можех да се скрия.

Завлече ме в едно мазе,

аз бях се запотила,

той също, след това ме взе,

отвори ме със сила…

И сляха се уста с уста —

докрая изцеди ме,

след туй захвърли ме в калта,

изрита ме, разби ме!

Единствен споменът остана

от времето щастливо,

когато бях така желана

бутилка светло пиво!

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Я, да видим сега какво изрових...

Спомени от Ханой:

post-1179-0-60282800-1444558885_thumb.jpg

 

от Сайгон:

post-1179-0-12250900-1444559259_thumb.jpg

 

малко от Камбоджа:

post-1179-0-89455900-1444559402_thumb.jpg

 

post-1179-0-52141600-1444559472_thumb.jpg

 

В Лаос не съм била, но покрай другите дестинации попаднах и на бира от Лаос:

post-1179-0-97347600-1444559568_thumb.jpg

 

От Тайланд:

post-1179-0-31811200-1444559908_thumb.jpg

 

Та така, скромна колекция, защото все пак аз бира не пия, налитам на други неща.

 

 

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Бира “Старият Пръдльо” (Old Jock)

Това име е дело на пивоварната Broughton Ales. Своя избор за бранда те са коментирали по следния начин: “От векове войниците от Лоуландския и Хайландския паркове са наричали себе си “Jokes”. През онези времена, думата е означавала принадлежност към силните воини, чиято храброст е била известна по целия свят. Днес обаче, думата е придобила съвсем друго значение, но пък се получи доста оригинално име.”

 

post-4082-0-33965700-1444678699_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.