Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Beer tasting в Кларънс, Южна Африка. Невероятна местна микро-пивоварна. В заведенито даваха да се опитат 6-7 вида, преди да се започне с поръчката:

 

post-794-0-29304900-1461515783_thumb.jpg

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Холандска колекция, април 2016

  • Лайден 

P1610882.JPG

(тук на власт е херцог Ян)

  • Фалкенбург ан де Гьол

P1620130.JPG

(Лъвът е местното Фалкенбургско пиво)

 

P1620062.JPG

(Бранд е южно лимбургският стандарт от съседното градче Вейлре)

 

P1620134.JPG

(това е белгийско абатско, разбира се, но си имаме традиции с него във Фалкенбург)

 

P1620174.JPG

(белгийско франкофонско)

 

P1620066.JPG

(сестри Афлихемови, също белгийки, едната - блондинка, другата - брюнетка)

P1620178.JPG

(е, тука, холандците се изложиха - може ли да плъзнат по модата и да почнат да варят IPA, дето хич не им е в традицията)

 

  • летище Айндховен

P1620218.JPG

(бeлият белгийски трапист на зяпа самолети)

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Домосед, половината ти холандска колекция 2016 е от белгийски бири :) . Точно така правят/пият холандците. Има много кафенета с белгийски бири. В началото се чудех защо, но след поръчване на няколко местни холандски бири ми се изясни този въпрос. Все още не съм открила 'моята холандската бира'. Даже веднъж един сервитьор в Бреда ме пита два пъти уточняващо дали наистина искам холандската бира от менюто, и ме гледаше доста учудено.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Beer tasting в Кларънс, Южна Африка. Невероятна местна микро-пивоварна. В заведенито даваха да се опитат 6-7 вида, преди да се започне с поръчката:

 

 

В Кларънс се провежда един от най-добрите, ако не и най-добрият, фестивал на крафт-бирите в Южна Африка: http://www.clarenscraftbeerfest.com/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мога добре да видя снимката, но май само последната може да мине за "тосканска", тъй като останалите са съвсем стандартни италиански... ;)

 

Не е тосканска, пиемонтска е  :rolleyes:  И аз я добавих към колекцията 

 

Малко италиански и от мен

 

 

И тези  :)

 

Италианска колекция, април 2016

 

  • Обикновено Перони за разгряване, някъде в Италия

 

P1620648.JPG

 

  • Не по-малко обикновено, но на балкона на квартирата в Соренто с гледка към главната търговска улица, поркарана в тоя си вид още от древните гърци, преди да дойдат римляните. Duke не знае, че е вдъхновител на избора ми да спя една нощ точно в Соренто

P1620881.JPG

 

  • Крафтът уби Кравата, Пестум

 

P1620630.JPG

 

  • въпросното пиемонтско, Позитано

 

P1620763.JPG

 

  • Падуанско в Неапол

 

P1630302.JPG

 

  • И две популярни в Южна Италия чужбински, силни 

 

P1620688.JPG

 

P1630329.JPG

 

  • и още едно, римско, в Ерколано

 

P1630244.JPG

Редактирано от домосед
  • Харесвам 11
Връзка към коментар
Евгени Димитров

Ако сте фенове на тъмното пиво, силно препоръчва Kormoran Porter. Има интересен вкус на кафе. Катранено черна е. Купих я в Краков.

Долната бира също ми допадна - Zywiec Biale

post-4606-0-38691100-1462009315_thumb.jpeg

post-4606-0-37598400-1462009889.jpeg

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 

 

  • Не по-малко обикновено, но на балкона на квартирата в Соренто с гледка към главната търговска улица, поркарана в тоя си вид още от древните гърци, преди да дойдат римляните. Duke не знае, че е вдъхновител на избора ми да спя една нощ точно в Соренто

P1620881.JPG

 

 

 

Радвам се, че Соренто е направило добро впечатление! Дано си успял да минеш и през любимата тратория на София Лорен на старото пристанище. Много история и вкусна храна се крие там... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Баничка с капачка на югоизточния бряг на Великобритания. Нейде отсреща трябва да живеят французите...

post-952-0-94497400-1463294054_thumb.jpg

Редактирано от Palio
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Тцъ! Биричката... Чак ми се допи. Червеникавите ги обичам. Много.

Тази е плодова, слабо алкохолна, но не трябва да се подценавя. След няколко бири, може и да ти се позамотае главата. За топло време е идеална, разхлажда и освежава.

 

П.П. Била са съм на организирано посещение в Пивоварната на Liefmans, но от там една снимка нямам. Не направихме дори с телефон. Сега ме е яд.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.