Прескочи до съдържание

Еднодневна екскурзия от Мадрид?


Childish

Препоръчани мнения

Здравейте,

препоръчайте еднодневна екскурзия от Мадрид. Под еднодневна се разбира тръгване рано сутрин и връщане късно вечер. Наоколо вече съм била в:

Toledo, Cuenca, Aranjuez, Alcala de Hernares, El Escurial, Salamanca, Avila, Burgos, Zaragoza.

Предпочитам пътуване с влак, но не с AVE (заради цената).

Благодаря предварително.

Връзка към коментар

Лили, в близост до Сеговия има още два замъка, които си заслужава да се видят, дори повече от Алказар:

в Ла Гранха - Сан Инделфонсо и розовия замък в Рио Фрио.

Ако можеш да измъкнеш от нета информация как да стигнеш до тях с обществен транспорт си заслужава да се отиде до тях и тъкмо ще ти уплатнят изцяло времето. И до днес в главата ми са останали спомени от тях, за разлика от Алказар в Сеговия, който помня само отвън как изглеждаше.

Връзка към коментар

Ами ти си била навсякъде, даже в съседните области. Реално няма къде да ти изпратим..

Ако тръгнеш с влака до по-далечни места, няма смисъл, понеже ще се изгуби по-голямата част от деня в пътуване..

Не знам за кои дати става дума, но мога да предложа да погледнеш самолетите, примерно за около 40евро с райън може да отидеш сутринта рано до Santiago de Compostela и да се върнеш късно в Мадрид, ще имаш над 12 часа там. За мен е доста приемлива офертата.

Друг добър вариант е Порто, цената е същата и пак има два полета, сутринта и вечерта.

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар

Здравейте,

Аз също се интересувам от еднодневна екскурзия около Мадрид - например Толедо (с влак или автобус заради цената).

За първи път ще посетя Мадрид и Барселона и за мен всички предложения са интересни и ценни.

Въпросът ми е струва ли си Толедо, или има и по-интересни места около Мадрид!

Благодаря предварително !

Връзка към коментар

Здравейте,

Аз също се интересувам от еднодневна екскурзия около Мадрид - например Толедо (с влак или автобус заради цената).

За първи път ще посетя Мадрид и Барселона и за мен всички предложения са интересни и ценни.

Въпросът ми е струва ли си Толедо, или има и по-интересни места около Мадрид!

Благодаря предварително !

Погледни тази тема

http://magelanci.com/topic/3580-4-дни-в-мадрид-и-наоколо/?hl=%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%B4

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За мен определено Толедо си заслужава. Един е от любимите ми градове в Испания. Може да се стигне с влак (хваща се от Аточа) и с автобус от Пласа Елиптика (Plaza Eliptica), която се намира на циркуляра (линия на метро №6). С автобус е 2-пъти по-евтино и цената е 10 евро двупосочно, а автобусите са на всеки 30 мин. Стига се за около 50 мин.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз и на по-далечни места съм била, изброих по-близките до Мадрид.

Някакви идеи? Може да не е град, да е природна забележителност. (Не си падам по дворци и замъци, омръзнали са ми).

Става дума за края на март. 

Не бих летяла, защото на следващия ден имам презокеански полет, който не искам да пропусна. Т.е. връщането в Мадрид да е сигурно.

Връзка към коментар

Сега виждам, че там където искам да те пратя, може да стигнеш само в събота и неделя. Ставаше дума за puerto de navacerrada, влаковете са само през почивните дни, като се хващат от Cercedilla.

Все пак,  може да видиш планината и да се разходиш, като вземеш влака от Аточа до Cercedilla, това пак е в планината и от там има също много пешеходни пътеки. Потърси на английски, ето някои за да видиш за какво става дума

http://www.wikirutas.es/rutas/mostrarmapa.asp?idmunicipio=4324

http://www.cercedilla.net/htm/mis_rutas.htm
http://es.wikiloc.com/rutas/senderismo/espana/comunidad-de-madrid/cercedilla

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Втория влак, работи събота и неделя до 04.04, линия ц 9, хваща са от Cercedilla. Щом се оправяш с езика супер.

Най-добре разгледай различните варианти и от двете места и си избери кое ти допада повече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Alexander, още веднъж благодаря за идеята. Добра разходка се получи

 

10425508_10152830876484779_4976114993677

Laguna Grande de Peñalara (е, ние малка я видяхме)

 

инфо

http://www.wikirutas.es/rutas/Madrid/Cumbres_Circo_y_Lagunas_de_Penalara/Laguna_Grande_de_Penalara/

как да се стигне - Cercanias от Аточа до Cercedilla, там смяна на влакчето до Cotos

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

За да не отварям нова тема, реших да пиша тук.

Ще бъдем 4 дни в Мадрид края на април. 

На 26.04.2015 - неделя сме планували един ден Толедо с автобус.

Моля ви за информация нужно ли е да се купят предварително онлайн билети за автобуса

и съвети какво си заслужава да се посети в Толедо.

Ще съм благодарна на всякаква информация за един ден в Толедо.

В някоя от другите теми бях прочела за някакви гривнички, които давали безплатен вход до някой от забележителностите /за съжаление не мога да я открия/, ако някой знае нещо по въпроса, моля да сподели :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето това е темата: http://magelanci.com/topic/3580-4-%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%B4-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE/

 

Според мен няма смисъл от предварително закупуване на билети до Толедо. Автобус се хваща от Автогарата Плаза Елиптика, която се намира на линията на метрото (циркуляра) № 6.

Това е карта на метрото: http://subway.umka.org/map-madrid.html

Двупосочен билет е около 10 евро. Автобусите са на 30 мин. Пътува се около 50 мин

Самият град е забележителен... Катедралата (вътре) е една от най-красивите.

Ето тук може да прочетеш повече за Толедо: http://idi.bg/blogs/view/blog/1531

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, виждам, че в темата коментирате еднодневни екскурзии около Мадрид.

В началото на  февруари ще бъдем три дни в Мадрид и ми се ще да отидем и до Толедо. Прочетох, че автобусите тръгват от  Автогарата Плаза Елиптика и двупосочния билет е около 10 евро.

Видях, че с 1, 2, 3...дневните туристически карти, ако се закупи за зона Т може да се ходи и до Толедо. С тези карти пак ли се ползват автобусите от Плаза Елиптика ?

Картите важат ли за влаковете, които тръгват от гара Аточа?

Ако някой е ползвал тези карти знае ли как се отчитат - ако единия ден се чекира в 13,00 ч . значи ли, че важи до другия ден до 12,59 ч.?

Връзка към коментар

С карта от зона Т може да използваш всички видове транспорт. Може да отидеш до Толедо с автобус от Елиптика и с влак от Аточа.

Валидността е по дни, не по часове. Активира се автоматично след първото използване. Ако я активиращ следобед, ще ти изгори реално повече от половин ден.

Сега гледам са добавили, че последния ден важи до 05:00 сутринта на следващия ден.

Връзка към коментар

С карта от зона Т може да използваш всички видове транспорт. Може да отидеш до Толедо с автобус от Елиптика и с влак от Аточа.

Валидността е по дни, не по часове. Активира се автоматично след първото използване. Ако я активиращ следобед, ще ти изгори реално повече от половин ден.

Сега гледам са добавили, че последния ден важи до 05:00 сутринта на следващия ден.

Много благодаря :)

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

На 19.10 родителите ми кацат в Мадрид в 08:45 ч. с полет на Раян от Порто и вечерта имат полет за София на Уизз в 21:55ч. Тъй като вече са разглеждали Мадрид ви моля за идея какъв дневен трип да им организирам за времето, което имам м/у полетите? Мисля да ползват безплатния шътъл до Т4 и от там влака до Аточа за най-бързо и удобно. Предполагам ще могат да хванат влакаа най-рано в 10ч със всичките формалности , чакане на багажи и т.н. Колко време е пътя от Т1 до Т4 ? 10 мин? На връщане искам да пристигнат на Т4 с влака около 19-19:30 ч. за да може спокойно да се стигне до гейта и да имат време за лаундж.  Като варианти разглеждам Толедо, Сеговия, Аранхуес и Саламанка. Като цяло гледам да е нещо близко и компактно за разглеждане за няколкото часа,които имат. Какви са вашите предложения за град? Като цени как стоят нещата? Предпочитам пътуване с влак, защото е по-бързо и е по-малко вероятно да има голямо закъснение заради задръстване например. 

Видях, че с AVE билет до Толедо е 12.90 евро в посока онлайн, но предполагам на място ще е в пъти по-скъп. Притеснявам се да запазя билет с точен час, заради евентуално забавяне на полета или после на летището, но май нямам много варианти. Видях, че Т - паса е валиден само за автобусите до Толедо, но не и за влаковете. Има ли друг билет или карта, която да позволява ползване и на влака? Като цяло кой град мислите, че ще си струва за това време и ще бъде най-лесно за логистика и нека го наречем stress free .... Благодаря ви предварително за съветите. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.