Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, имам въпросче,ще заминавам за Кипър но имам малко кученце а нямам на кого да го оставя а и не искам честно казано.Дали ще мога да го принеса със самолета?  И ако е не до колко те проверяват при чекирането дали ще мога да го скрия в якето си? 

Връзка към коментар

Здравейте, имам въпросче,ще заминавам за Кипър но имам малко кученце а нямам на кого да го оставя а и не искам честно казано.Дали ще мога да го принеса със самолета?

 

Кажи с коя авиокомпания си? Уиз, България Ер или някоя друга? От там нататък ще го мислим

Връзка към коментар

С Уиз

 

Уиз не превозват домашни любимци, за съжаление. 

 

Не бих препоръчал да го криеш в якето, против правилата е, съмнявам се, че ще успееш цял полет да го скриеш и може да имаш неприятности след кацане. Най-малкото и през скенера преди излитане не можеш да минеш. 

Връзка към коментар

С Уиз

 

 

Мога ли да превозвам своя домашен любимец с полетите на Wizz Air?

Wizz Air не превозва живи животни с изключение на кучета-водачи, пътуващи заедно с нуждаещия се от тях пътник, който разполага с документите, указани в разпоредбите на засегнатите от превоза държави и съответстващи на условията на тези разпоредби.

Доста традиционни авиокомпании разрешават превоз на домашни любимци, но изискват да имат необходимите ваксини и удостоверение от ветеринарен лекар, че животното не е болно. Виждал съм да превозват домашни любимци и в салона за пътници, но само за много малки животни. Повечето ги слагат в една голяма клетка и ги транспортират заедно в багажното отделение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Доста традиционни авиокомпании разрешават превоз на домашни любимци, но изискват да имат необходимите ваксини и удостоверение от ветеринарен лекар, че животното не е болно. Виждал съм да превозват домашни любимци и в салона за пътници, но само за много малки животни. Повечето ги слагат в една голяма клетка и ги транспортират заедно в багажното отделение.

Доста традиционни авиокомпании разрешават превоз на домашни любимци, но изискват да имат необходимите ваксини и удостоверение от ветеринарен лекар, че животното не е болно. Виждал съм да превозват домашни любимци и в салона за пътници, но само за много малки животни. Повечето ги слагат в една голяма клетка и ги тран

спортират заедно в багажното отделение.

Да но сигурно билетите са на доста по високи цени?

Връзка към коментар

Да но сигурно билетите са на доста по високи цени?

 

По принцип са по скъпи от нискотарифните авиокомпании, но и искат отделна такса за кучето. Това са условията на България ер:

 

 

Домашни любимци в пътническата кабина/PETC/ Максимално тегло на животното и клетката до-8 kг.

Максимални размери на клетката–48x35x 22cм.

 Приемат се само кучета и котки. 

Не се включва в безплатната норма багаж.

Заплаща се такса отEUR 50.

 

Животни в багажника /AVIH/ Максимално тегло на животното и контейнера – 32 кг.

Максимални размери на контейнера- 80 x 74 x 64 cм.

Не се включва в безплатната норма багаж. Заплаща се такса в размер на EUR 80.

Връзка към коментар

Благодаря ви за отговорите, но днес разбрах че дечковците ми са алергични и се налага да се разделим със кученцето ни :(

 

Гадно. Дано успееш да му намериш добър дом. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.