Прескочи до съдържание

All inclusive-изхранване


Препоръчани мнения

Аз на харесвам турската кухня. Ама от това агнешко. Добре, че имат хубави риби иначе нещата щяха да са много зле. 

Няма хотел в Турция, който да предлага изцяло турска кухня. Кухнята е смесена и това ще го потвърди всеки, който е бил. Особено в хотели, в които основните туристи са европейци кухнята е съобразена с преобладаващите гости. Агнешко почти не сервират, разбира се има изключения (когато си там по време на техен религиозен празник, например). Основно се предлага - пиле и риба, според гостите, както писах.

Аз пък не съм доволна от легловата база в Майорка. Това са стари хотели, които са реновирани и ги предлагат на неособено приемливи цени. Да, плажът е хубав. Да, градът е хубав.  

Връзка към мнение

Аз пък нещо не съм много фен на all inclusive-a като основните причини са две. Първата е, че като цяло съм малко кулинарен турист и обичам като отида някъде извън България, да ям местните специалитети, а ол инклузив-ът, който съм виждал досега са все едни и същи манджи с малки изключения. Втората причина е, лекият ми досег с хранителната индустрия ме е научил, че когато нещата се приготвят на конвейер, обикновено компромисите с качеството на продуктите (особено алкохола) са най-съществени, което не е никак маловажно. Като цяло предпочитам закуска в хотела и после да си ям и пия каквото, където, когато и колкото си поискам. Бил съм и на уникален ол инклузив с 5 а-ла-карт ресторанта и основен, в който имаше от пиле мляко, при това всичко приготвяно пред теб, но бих избрал този вариант само ако наистина съм се разположил под някоя палмичка на тропически плаж и не мисля да мърдам никъде цялата почивка.

 

П.С. Тук ми хрумна една идея да направим тема от сорта на "Кулинарен туризъм или какво да ядем по света", в която да пишем какви чуждоземски ястия си заслужава да пробваме в конкретна страна. Струва ми се интересно,

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

 

П.С. Тук ми хрумна една идея да направим тема от сорта на "Кулинарен туризъм или какво да ядем по света", в която да пишем какви чуждоземски ястия си заслужава да пробваме в конкретна страна. Струва ми се интересно,

Напълно подкрепям! Направо я започвай темата, а ако имате и снимки на различните ястия ще е още по-добре :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

П.С. Тук ми хрумна една идея да направим тема от сорта на "Кулинарен туризъм или какво да ядем по света", в която да пишем какви чуждоземски ястия си заслужава да пробваме в конкретна страна. Струва ми се интересно,

И аз съм за, напоследък не правя много снимки на маса, че доста се насъбраха:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се, отново няма верен отговор - за или против :) Зависи най-вече от локацията и целта на пътуването.

Турция, на морска почивка - задължително. При цени за бира или дюнер от по 6 лири и малко заведения за хранене в курортите им, както и отдалечената локация на голяма част от комплексите, това е задължително. Колкото до качеството на храната, трябва да бъдете в добър 4 звезден комплекс или среден клас 5 звезди. Най-високия клас хотели не ги коментирам, понеже там има и много добър сървис и голямо разнообразие от гурме ресторанти, като разбира се цената е доста по-висока.

Така или иначе целта е по-цял ден да се лентяйства, с изключение на някоя допълнителна екскурзия. Алл инклузив програмите гарантират лентяйстване, понеже не се замисляш къде и кога да се храниш, да се чудиш това заведение добро ли е и т.н.

От друга страна Турция, на обиколка, например Истанбул - забравете Ол инклузива, нищо не може да се сравни с един лют кукуреч на Истикляо.

Подобен е случаят с Испания -ако сте на морска почивка -All inclusive, ако обикаляте - твърдо без, по добрия вариант е да намерите някои ресторант предлагащ бюфет и да се "омажите" на воля :), а и има доста добри тапас ресторанти.

 

По отношение на Гърция бих казал, че имат много малко добри All Inclusive комплекси и е доста по-скъпо от Турция. Там се предлагат основно BB и HB.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Два пъти бях на all inclusive , уж детето да има с какво да се занимава, докато не ни открехна, че мрази груповите забавления тип сега клекни, плесни и т.н.

Моят опит

Турция 5*, ама друг път.

Много възрастни ходеха на въпросните анимации да подскачат, което не ми пречеше, падаше голям смях да ги гледаш.

Повечето българи, си слагат хавлиите на шезлонга вечерта да пази място . Редовно ги разхвърлях.

Любимо ми е как се заформя опашка за ресторанта, 15 мин преди да отвори и после опашка за манджа. Ние обичаме да вечеряме 5часа и да ни принасят и отнасят.Това усещане за "стол" хич не ми харесва. Имаше и ала карт р-ти , но без разнообразие. Последните дни се хранехме на вън и излезе скъпа почивка.

Тунис- същата история със опашките.

Там обаче беше много смешно. Веднъж помолих един от сервитьорите да ни даде лед и му дадох 1 лира бакшиш/ 1 лев/

На другия ден ни беше запазил маса, обсипал я беше с цветя и цяла вечер ни носеше напитките. Бяхме като на сватба в сравнение с другите. И така всяка вечер му давахме 1 лира и той ни викаше, масата като е готова. Мисля, че накрая му дадохме малко повече,че ни стана мъчно за човека, кой знае в каква беднотия живее.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В добрите 5 * няма никакви опашки за храна и ресторантите е трудно да се нарекат стол. Не зная в какви хотели сте били, но на всякъде, където аз съм била сервитьори са носили алкохола и не сме се битали да ядем

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ми ние обикновено гледаме топ 20 на немци, англичани и по възможност изключваме хотели с преобладаващи руски туристи. По тази схема няма разочарования. Ако за подредения немец хотела е ок и за мен ще е. Разбира се не става въпрос за топ 20 в турция, а за топ 20 в белек например

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.