Прескочи до съдържание

All inclusive-изхранване


Препоръчани мнения

Вече на няколко пъти чета как хора се оплакват/оправдават, че ще ходят на море на база all inclusive заради децата иначе хич не им е приятно. Явно аз съм единствената, на която и харесва ;) В началото и аз се оправдах така: с детето съм, то си е капризно откъм ядене, не искам да чакам половин час да ми донесат ядене и то да ми мрънка, че е гладно и т.н. После осъзнах, че май си търся хотел, който предлага такава база най-вече заради себе си :) За мен храната е удоволствие, а не необходимост и след като не мога да си позволя три пъти на ден да ям в изискани ресторанти предпочитам да има разнообразна храна, от която да си избирам отколкото да се храня по крайбрежните капанчета с "постните" обедни менюта които предлагат. Лакомията ми сигурно все ме дърпа към такива ресторанти когато ходя на море :rolleyes:

Та, на въпроса: кое не ви харесва - задължението, че трябва да се връщате в хотела; самообслужването; лошият опит с гадна храна в конкретен хотел?

Връзка към мнение

Лично аз нямам лош опит с ол инклузива - навсякъде е имало страхотна храна, пиене и т,н,, а честно казано и на мен ми харесва, Но напоследък избягвам  да резервирам този тип изхранване, първо защото наистина ме "задължава" едва ли не да си стоя в хотела (ами според мен повечето хора са устроени така - като са си платили за нещо, гледат да си го изконсумират :D  ) и второ защото винаги се връщам с няколко килца от горе  :D , Това второто беше шега - наистина не резервирам вече ол инклузив най-вече защото предпочитам да обикалям, но ако реша, че ми се прекарват няколко дни предимно в лежане и няма нищо интересно наоколо за разглеждане, а пък ако и хотелът е хубав - задължително ще съм на ол инклузив  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз го ползвам само на море като ходя, а там съм си постоянно гладна и след плажа най-голямо удоволствие ми доставя да обходя с лакомо око всичките посуди и да си избера първо, второ, трето и десерт :rolleyes: Кафето и бирата никога не ми харесват там, но пък аз съм си капризна за кафето по принцип и почти никъде не ми харесва :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ааа, кафето изобщо не го коментирам, аз харесвам еспресо и винаги пия само такова, макар, че ми се е случвало и еспресото да е включено в ол инклузива.  Ох, а за яденето не ми говори  :) ! С риск някои да ме обвинят, че съм лакомия, аз винаги пробвам от поне няколко салати  и няколко вида второ. Не е здравословно, но какво да направя като не мога да реша кое ми се яде повече, как не съм станала все още 100 кила не знам!  В повечето случаи като пътуваме предпочитам да сме подсигурени от към храна (става въпрос за почивки, на които между другото пак обичаме да обикаляме по много, а не екскурзии), та в тази връзка ако разликата между ALL и НВ е малка бих си резервирала първото, нищо, че няма да се възползвам от него както аз си знам  ;) ,

Връзка към мнение

Ол инклузива не ми допада особено, имам лоши спомени от "вчерашната гарнитура на основно днес". Не мисля особено много за прехрана, ако съм естевствено без деца. Вода и легло са достатъчни. :D  Но, обичам да опитвам от местните специалитети на съответните държави.  :D

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

С изключение на един хотел в БГ и то преди много години, лош ол инклузив и аз не съм виждала. 

Избягваме го с цел, а именно ограничението, например вечерята е от 19 до 21ч. Много пъти, да не кажа, че е всеки път ние се замотаваме по плажа или някъде другаде (ако сме на някоя обиколка) и се прибираме много след 21ч, което предполага, че нас няма кой да ни чака. Затова  напоследък се спираме на студио в избора на стая за почивка и без храна :) 

Връзка към мнение

Aз съм от най-върлите противници на all inclusive. Просто не е за мен, лично предпочитание. Ходил съм в хубав хотел 5*,  4,5точки в Tripadvisor. Също и на круиз с Princess.

Какво не ми харесва, най-вече, това, че не се предлагат глезотии, а ние сме големи чревоугодници.

Например можеш да изядеш огромни количества от евтини до средно скъпи ястия, никой all inculive(предполагам) не включва най-скъпата част от менюто. Има естествено разни изключения. 

Следващото е обслужването, атмосферата не е същата като си сипва сам човек, специално си избирахме all inclusive с много ала карт ресторанти.

Също и винаги има разни дребни 'номерца', които дразнят- алкохол може, но до 12, кола може, но наливна, вино може и 100 чаши, но не цяла бутилка, работните времена на отделните ресторанти, барове и т.н., въпреки старанието да се застъпват, оак е по-ограничено, отколкото ако си плащаш. Естествено условнията варират страшно много, може и всичко да е супер ако  платиш много, много...

Връзка към мнение

Миналата година бях на сефте на ол-инклузив по настояване на женската част от компанията семейства, да сме видели как е. 

На мен лично не ми допадна. Не че беше лошо, но просто не е моят тип почивка. 

Първо, пакетът те обвързва, а мен на втория ден ме хващат лудите, не мога да стоя на едно място, трябва да се обикаля. 

Второ, беше ми изключително досадно да обикаля някой от персонала и да ме пита от коя стая съм, за да си отметне в графика. 

Трето, алкохолът беше убийствено разреден. Знам си капацитета, ама там разреждането беше такова, че при нормални обстоятелства щях да бъда в токсикологията още първия ден. 

Ол-инклузив пакетът си е едно диво угояване и поене. 

Скарата беше най-добрата част от яденето, ама скараджиите бяха най-отегчените хора, които съм срещал в живота си. 

 

Предишни години наемахме една вила в едно зачукано село до Варна, на 8 км от морето, ходехме два пъти до Варна да заредим ядене и пиене, сутрин за малко на плаж, после обратно във вилата, лек обяд, басейнче, почивка и вечер засядахме на скарата да въртим пържолите. Много хора реагират на това, че си приготвяме сами храната по време на ядене, но пък то си е табиет. Цър-пър на скарата и домашна ракийка е безценна комбинация. В комбинация с чистия въздух човек се чувства като в барокамера и на следващия ден е готов за нови подвизи. 

 

Между двете предпочитам второто. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разбира се има много условности - компания, представа и очаквания. Идеята ми беше най-вече за храната, алкохола е ясно, че не става. Лично аз харесам ли си дадено ядене хич не ме интересува дали е приготвено от майстор-готвач или от чичо Митко от третия етаж ;) То и моята баница е по-хубава от кварталните закусвални ама като ми се яде си купувам, ако не съм си направила :) В интерес на истината по едно време страшно много ги бях намразила руснаците точно покрай ол инклузив ресторантите, но това е друга тема. Харесва си ми да си сложа една малка бучка сирене и три маслини в салата, защото точно така я обичам, на пържолата (да ме прощават вегетарианците) да си сложа поне три малки гарнитури и т.н. :)

Връзка към мнение

Пред ALL предпочитам HB. Има осигурена храна за децата и през деня не си в комплекса. Що се касае за качеството - малко като на конвейр. Но имам много добри впечатления от хотел на о-в Скиатос, където всяка вечер имаше мин. 5 вида морски деликатеси /миди, сепия, скариди, октоподи, раци, калмари/, 3 вида риби и 5 вида меса /вкл. и заешко/. До месата не стигнах.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пред ALL предпочитам HB. Има осигурена храна за децата и през деня не си в комплекса. Що се касае за качеството - малко като на конвейр. Но имам много добри впечатления от хотел на о-в Скиатос, където всяка вечер имаше мин. 5 вида морски деликатеси /миди, сепия, скариди, октоподи, раци, калмари/, 3 вида риби и 5 вида меса /вкл. и заешко/. До месата не стигнах.

Ммммммммммм, рибка и рибни - това е за мен. Сепия не съм яла, но в Италия гледах как ги ловят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Присъединявам се към горното. Аз също бих приел оферта "ол-инклузив" при наличие на разнообразие от морски деликатеси. Иначе няколко пъти го мислим това с евентуална почивка тип "ол-инклузив" и все нещо става и се отказваме. Нещо не ми допада концепцията, някак скучна ми идва...

Връзка към мнение

Присъединявам се към горното. Аз също бих приел оферта "ол-инклузив" при наличие на разнообразие от морски деликатеси. Иначе няколко пъти го мислим това с евентуална почивка тип "ол-инклузив" и все нещо става и се отказваме. Нещо не ми допада концепцията, някак скучна ми идва...

Чисто статистически, според мен е въпрос на финанси. По-евтино излиза ALL-a.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

А, сигурно, от тази гледна точка наистина е точно така. Ето, сега за отминалите празници, за пореден път бях пред дилемата дали да отидем до Турция (Дидим, страхотен 5* комплекс от самостоятелни къщи и пълен "ол-инклузив") или да планирам друга дестинация. След много умуване решихме да направим обиколка на Трансилвания. Като теглих чертата дадохме същите пари, но някак имам чувството, че в Турция щеше да ми бъде скучно пет дни, независимо от планираните екскурзии до Ефес и още някакви забележителности...

Връзка към мнение

Страшно е далеч от мястото където бях и цял ден трябваше да пътувам, сигурна съм че е много красиво (каквото е останало от него), но предпочетох да се излежавам на плажа :)

Ами през 2008 год.,когато аз посетих Памуккале,беше останало доста от него :D  :D  :D .Ограничен беше достъпа до няколко от терасите,но като цяло си беше ок.Даже се потопихме и поизкаляхме в няколко от естествените басейни.

 

А относно ол-инклузива,това е необходима услуга.Има голямо значение обаче дали искаш да се"тъпчеш" в хотела без риск,или да опиташ местната кухня със съмнително качество от уличен продавач.Ако си от първия тип хора,които не обичат да рискуват то ол-инклузива е най-добрата услуга,която може да им се предложи(особено в страни като Египет)

Връзка към мнение

Всъщност само веднъж съм ползвала такава услуга в чужбина. Само не разбрах защо всички използват думата "тъпча"? Тук става въпрос за разнообразна храна, който иска да се "тъпче" може да го направи навсякъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ол инклузива си има своето очарование, когато наистина искаш за няколко дни да се разтечеш на шезлонга, плажа и да не мръднеш от хотела. Тогава дори преглед на меню е усилие и предизвикателство, за това е много добре, ако някой е направил избора вместо вас и просто трябва да отидеш и да сипеш в чинията без да мислиш :)

 

Но мисля, че е добре да се прави само в луксозни хотели/комплекси или да не се застоява човек дълго. Главно защото в по-ниския клас храната е една и съща всеки ден и никакво разнообразие. Същото се случва и със закуските, включени в цената на повечето места. ОК, на първия ден кроасанче, на втория филийка с мармалад, на третия ти писва. 

 

Гърция, Памуккале и Турция ще заминат в нова тема в "Дестинации" всеки момент, гледам, че може да се заформи обширна дискусия. Ето я:http://magelanci.com/topic/417-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B8-%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Тогава дори преглед на меню е усилие и предизвикателство, за това е много добре, ако някой е направил избора вместо вас и просто трябва да отидеш и да сипеш в чинията без да мислиш :)

 

Е ти пък много силно се изказа. Някой да прави избор вместо теб?! Абсолютно същото е като да четеш от меню, с тази разлика че виждаш какво представлява наистина храната, а не да се осланяш на снимките в менюто. :)

Връзка към мнение

Аз съм привърженик на Ол инклузива и го избирам всеки път, когато ходим на почивка. Имам малки деца и чудесни спомени от едно лято в Сани на закуска и вечеря дето на обяд се къпехме, товарехме на колата да стигнем до някое от близките села за да обядваме, чакаш да ти сервират, после обратно, сън и то станало 6 часа вечерта :D . Цените от 10 евро за клуб  сандвич и 8 евро за Мохито няма да ги коментирам.  Ние с мъж ми не сте от слабичките и с 1 клуб сандвич може да добутаме от 12 до 2, но не и да обядваме. Затова винаги избираме ол инклузив. За мен е удобно. Обикновено закусваме, плаж, след плажа директно в плажния ресторант хапваме набързо и като се изкъпем паркираме децата по леглата. Следобед след ставането директно скок в банските и на плажа, а пътьом отмъкваме по някоя сладка или кроасанче. Не съм улучвала лош алкохол никога, но пък и ние повече на коктейли наблягаме. Винаги избираме много хубави хотели за тези ни плажни глезотии и храната винаги е била на много добро ниво (имаме една прецакня с 5* океания в гърция, но всички останали хотели са били на 6). Навсякъде, където сме били е имало обилно количество морска храна, включително октоподи (любими). Често има суши (любимо). А и имам чудесни спомени за малки прасенца на жар, цяла сьомга печена и подобни глезотии из различни хотели на ол. Изобщо спомените ми от всичките хотели са по-скоро положителни. Мразя да съм по бански и да трябва да се чудя къде да си завра парите, защото ако ми се допие коктейл на плажа не ми се тича до стаята. Когато ходим на екскурзия дори не вземам закуска в хотела. Просто искам да сме мобилни и да не се съобразяваме с часове за хранене, а и често цената на закуската превишава значително разходите, които правим за нея. Пример - в хотела ни в Барселона закуската струваше 18 евро. това умножено по 4 прави един чудесен обяд например. Та... обикновено за цената на една закуска успявахме да пием кафе (за мен и мъжа ми), да хапнем кроасан и сок (за децата) в близкия старбъгс и да се изтреляме по забележителности. Та така... обикновено избираме Ол за плажните си почивки. Нямам никакви притеснения за това, че ако реша някой ден да обикалям забележителностите ще изпусна скъпоценното ядене...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм луд привърженик на Ол инклузива. След две седмици заминавам за Майорка пак на Ол инклузив, но в хотела има винаги рибни специалитети, местна кухня, италианка и интернационална. Алкохола не е разреден както в Турция и в България. Разбира се всичко е до цена. В Албена бирата е Славена в Испания Амстел. Има малка разлика. В този хотел има решени е и за хората които искат да пият вино от бутилка. Доплащаш си 8 евро на ден и ползваш допълнителни екстри, като коктеийли и всякакъв марков алкохол. Бг Ол инклузива е с много нискокачествена храна. Визирам Албена. Алкохола е много гаден, като в Трурция, но там бирата беше малко по-добра(Туборг). Най голямото предимство на Ол инклузива е планирането на разходите. Знам, че ми са необходими пари само за допълнителни глупости. Който иска качествена храна добре да подбира хотела. За Турция от 5* нагоре. Много от хотелите им не отговарят на звездите. Не е вярно, че като си Ол инклузив си вързан за хотела. Предлага се чантичка с храна за плажа или за където искаш. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ол инклузива си има своето очарование, когато наистина искаш за няколко дни да се разтечеш на шезлонга, плажа и да не мръднеш от хотела. Тогава дори преглед на меню е усилие и предизвикателство, за това е много добре, ако някой е направил избора вместо вас и просто трябва да отидеш и да сипеш в чинията без да мислиш :)

 

 

 

Предполагам е добре за чисто туристически комплекси  , ама не мога да си представя да съм в Сицилия , Ница или дори Барселона и да съм на oлл инклузив. Не и ако наистина искам да усетя мястото  ... съвсем друго е усещането да откриваш местни кръчми , истинска автенттична местна кухня която не е съобразена с вкуса на туристите най-масови за дадената дестинация.

Мисля , че хотел и закуска е ОК , освен ако наистина цялата почивка не се изчерпва в разходка от хотела до плажа и обратно ;-)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз съм луд привърженик на Ол инклузива. След две седмици заминавам за Майорка пак на Ол инклузив, но в хотела има винаги рибни специалитети, местна кухня, италианка и интернационална. Алкохола не е разреден както в Турция и в България. Разбира се всичко е до цена.

Моите наблюдения специално за Майорка са, че 90% от хотелите са някакъв странен ол инклузив лайт, който включва само вино, бира и определен брой коктейли. Всичко на пълен ол излизаше над 2 000 евро за 1 седмица (2+2) за плажен хотел с 4 или повече звезди. Проверка лято 2011. Според мен обаче дестинацията е несравнима с Турция. Т.е. олл-а в Турция е на доста по-високо ниво за същите пари. Като цяло като тегля чертата в Майорка е бил най-хубавия плаж, на който съм била (изключително чисто, ситен пясък, прозрачна и чиста вода, спокойно море, плитко поне 100 м), но определено като база и храна са несравними нещата с Турция...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите наблюдения специално за Майорка са, че 90% от хотелите са някакъв странен ол инклузив лайт, който включва само вино, бира и определен брой коктейли. Всичко на пълен ол излизаше над 2 000 евро за 1 седмица (2+2) за плажен хотел с 4 или повече звезди. Проверка лято 2011. Според мен обаче дестинацията е несравнима с Турция. Т.е. олл-а в Турция е на доста по-високо ниво за същите пари. Като цяло като тегля чертата в Майорка е бил най-хубавия плаж, на който съм била (изключително чисто, ситен пясък, прозрачна и чиста вода, спокойно море, плитко поне 100 м), но определено като база и храна са несравними нещата с Турция...

Разбира се, че в Майорка излиза по скъпо. Спор няма, но на мен повече ми харесва. Аз на харесвам турската кухня. Ама от това агнешко. Добре, че имат хубави риби иначе нещата щяха да са много зле. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.