Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Търсих отделна тема с информация за Masterpass и не открих такава, за това ще вмъкна въпроса си тук, към тези който резервират с Masterpass.

Направих регитрация и си поръчах карта Revolut, Masterpass на същия принцип ли е? Има ли физическа карта или е само виртуална? Има ли такса и някакви скрити неща, които трябва да знаем. Благодаря предварително! :ok:

Връзка към коментар
преди 2 минути , Denittta каза:

Търсих отделна тема с информация за Masterpass и не открих такава, за това ще вмъкна въпроса си тук, към тези който резервират с Masterpass.

Направих регитрация и си поръчах карта Revolut, Masterpass на същия принцип ли е? Има ли физическа карта или е само виртуална? Има ли такса и някакви скрити неща, които трябва да знаем. Благодаря предварително! :ok:

не е на същия принцип.

по скоро е като пейпал

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Denittta каза:

Търсих отделна тема с информация за Masterpass и не открих такава, за това ще вмъкна въпроса си тук, към тези който резервират с Masterpass.

Направих регитрация и си поръчах карта Revolut, Masterpass на същия принцип ли е? Има ли физическа карта или е само виртуална? Има ли такса и някакви скрити неща, които трябва да знаем. Благодаря предварително! :ok:

"Masterpass is a simple, convenient, trusted digital wallet for faster safe shopping at thousands of Online Merchants."

Това не е карта, а дигитален портфейл, към който добавяш съществуваща карта.

Връзка към коментар
преди 23 минути , mitaka каза:

И аз купих билет с  Masterpass , но при цена от 18.90EUR. ми изтеглиха 23.14. Това някаква такса при превалутирането ли е?

Не си се отказал от застраховка според мене - около 4 евро е. Опитай още веднъж и провери каква крайна цена ще ти излезе след отказа ѝ.

преди 26 минути , antea каза:

а някой взимал ли е билети през rumbo за easyjet, след това как се добавят полетите евентуално?

Rumbo.es дава ли за easyjet отстъпка?!

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , mitaka каза:

И аз купих билет с  Masterpass , но при цена от 18.90EUR. ми изтеглиха 23.14. Това някаква такса при превалутирането ли е?

Преди да те препрати към сайта на masterpass, излиза едно съобщение с две опции, ако избереш грешната, ти начислява допълнителната застраховка, дори да си я отказал вече по-нагоре.

Трябва да се избира лявата опция, за да не ти слага застраховката.image.png.aec71cc3010cbe2b3b96fd26ebb70704.png

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Таньо каза:

Rumbo.es дава ли за easyjet отстъпка?!

5 евро общо за двама по-ниска цена спрямо сайта на easyjet, но не откривам коментари как после се процедира с резервацията, ако е направена през rumbo /за Ryan и Wizz е ясно... но с тези ще има ли проблем някакъв, чудя се дали си струва?

Връзка към коментар
преди 4 минути , Цвете каза:

Учудващо rumbo.es не ми показва полет на Wizz за търсената дата, а съм купувала за техни полети. Някой има ли подобен проблем?

Сутринта не ми показваше никакви полети за Раян. След 2-3 часа пробвах пак и вече нямаше проблем.

Връзка към коментар
преди 19 минути , Цвете каза:

Учудващо rumbo.es не ми показва полет на Wizz за търсената дата, а съм купувала за техни полети. Някой има ли подобен проблем?

И на мен не ми излизат полети на Wizz.

Връзка към коментар
преди 18 минути , antea каза:

5 евро общо за двама по-ниска цена спрямо сайта на easyjet, но не откривам коментари как после се процедира с резервацията, ако е направена през rumbo /за Ryan и Wizz е ясно... но с тези ще има ли проблем някакъв, чудя се дали си струва?

Както в повечето случаи, когато се правят резервации не през сайта на авиокомпанията, това, което ти е необходимо (и достатъчно), са Booking reference/PNR и фамилия на пътника. :smile3: 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

мерси @Фичо :)

eто какви ги натворих през румбото с мастърпасс-а

от безплатните билети от оподото имах 2 броя /не е от особено значение, че са безплатни, днес са примерно по 10 евро/ за 9 юни с Уиз София-Базел, с идеята разходка до Колмар по случай рождения ми ден, но исках да се върнем в понеделник вечер, а с Райън или Уиз за момента възможностите са неделя или вторник

 

та взех сега Базел-Порто на 9 юни вечерта с Easyjet - 34.74 евро и Порто-Мадрид - 11 юни рано сутринта с Ryan 29 евро /цени за двама/, остава ми връщането вечерта от Мадрид към София на 11 юни, което в момента с мастърпасса може да мине за около 35 евро на човек, но по-скоро ще чакам още малко да видя дали ще паднат цените, т.е. мисля, че ще я докарам тази разходка по около 60 евро на човек за полетите и да се потопим за по ден в Колмар, Порто и Мадрид

 

да кажа също, че внимателно прегледах цените по купените отсечки за 6-7 месеца напред спрямо днес, за да видя дали в по-близките дни не се намират ниски цени и това да ме ориентира за тренда, но при поставените условия за точен ден от седмицата за прибиране /понеделник/ няма по-ниски цени от това, което сега взех, а все пак тогава ще е и по-силно туристическо време, така че се надявам да не съм се набутала и някой променен полет да не ми срути крехката куличка :girlcrazy:

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , antea каза:

 

...та взех сега Базел-Порто на 9 юни вечерта с Easyjet - 34.74 евро и Порто-Мадрид - 11 юни рано сутринта с Ryan 29 евро /цени за двама/, остава ми връщането вечерта от Мадрид към София на 11 юни, което в момента с мастърпасса може да мине за около 35 евро на човек, но по-скоро ще чакам още малко да видя дали ще паднат цените, т.е. мисля, че ще я докарам тази разходка по около 60 евро на човек за полетите и да се потопим за по ден в Колмар, Порто и Мадрид

 

Малко ще е препускане ;) и може би не точно "потапяне", а по-скоро водни ски, или уейкборд :biggrin:  , обаче какво пък - някой път и така е интересно и има тръпка.  :smile3:

 

Цитат

да кажа също, че внимателно прегледах цените по купените отсечки за 6-7 месеца напред спрямо днес, за да видя дали в по-близките дни не се намират ниски цени ...

юни месец месец вече си е туристически сезон и трудно може да се очаква спад на цените ;) 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

5 евро общо за двама по-ниска цена спрямо сайта на easyjet, но не откривам коментари как после се процедира с резервацията, ако е направена през rumbo /за Ryan и Wizz е ясно... но с тези ще има ли проблем някакъв, чудя се дали си струва?

Купувал съм многократно билети на easyjet през edreams.es /преди години сваляше по 5-6 евро/ - не имало проблем по-късно да намеря резервацията. Билета се издава от сайта без да си регистриран в него. Не се сещам от къде може да дойде проблем за техен билет закупен от другаде.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Zaro каза:

Само аз ли не мога да се регистрирам в Masterpass?

При мен стана и само с добавянето на 'астериск' ( * ), в края на истинския ми пощенски код. Предполагам, че ще стане и с всякакъв друг символ, просто трябва да са 6 знака за код.
Според мен може да е от картата. Някои карти просто не иска да ги приема. Аз си регисрирах една Maestro, след това пак Маестро от същата банка не ми прие. На другия ден пробвах с трета, и пак стана регистрацията.

Току що регистрирах и една V Electron пробно. 

 

Преди 1 час, antea каза:

остава ми връщането вечерта от Мадрид към София на 11 юни, което в момента с мастърпасса може да мине за около 35 евро на човек, но по-скоро ще чакам още малко да видя дали ще паднат цените, т.е. мисля, че ще я докарам тази разходка по около 60 евро на човек за полетите и да се потопим за по ден в Колмар, Порто и Мадрид

Точно от Мадрид в началото на лятото няма голяма вероятност да паднат цените. Там, както и в цяла Испания има много българи, които 11 месеца си чакат отпуските, за да тръгнат към България. И по-нетърпеливите започват още от началото на юни. После офанзивата в обратната посока е след средата на август.
Моята лична прогноза е, че цените ще се движат само в посока нагоре. Има минимален шанс за съвсем краткотрайно и минимално сваляне (3-4€), ако прекалено дълго време никой не купува билети точно за твоя полет, но това е свързано с постоянно дебнене дни и седмици наред. Аз си го спестявам това за такива инимални разлики. Когато една авиокомпания е сигурна, че ще продаде един полет, няма особено голяма причина да сваля цените за него. А случаят е точно такъв. Трябва да се случи някакъв непредвиден катаклизъм, че тълпите да не започнат редовното си преселение в началото на лятото.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Zaro каза:

Само аз ли не мога да се регистрирам в Masterpass?

Моята регистрация е през италианската версия. Всички въведени данни са реални без кода на страната пред телефона ми. На пощенския код отпред сложих нула, защото в Италия цифрите трябва да са пет. След успешна регистрация, по-късно го промених на +359. Преди време не успях да се регистрирам - не приемаше карти Виза Електрон и Маестро. Сега прие Револют.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 18 минути , Таньо каза:

Моята регистрация е през италианската версия. Всички въведени данни са реални без кода на страната пред телефона ми. На пощенския код отпред сложих нула, защото в Италия цифрите трябва да са пет. След успешна регистрация, по-късно го промених на +359. Преди време не успях да се регистрирам - не приемаше карти Виза Електрон и Маестро. Сега прие Револют.

Grazie mille! :biggrin:

 

Досега бях провал през международната, където кпй знае защо дойде искане за оторизация на Революта от Индия, все едно съм влязъл в индийската версия (IN), а не в международната (също IN), и през английската.

И на двете места отказ с революта и с друга мастър.

Редактирано от Zaro
Връзка към коментар

и моята оторизация мина с 0 INR в международната версия, учудих се малко, но, да кажем, не е непозната валута за форума :biggrin:

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Едвам успях да регистрирам един акаунт. Не ми е ясно, къде пишете българския  телефон, като не дава да се пише с кода за държавата.

Интересно, че на апликацията на революта ми излиза съобщение, че е ауторизиран, но на сайта на мастерпас ми дава грешка и да опитам пак да променя данните.

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.