Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 17 часа, adelina_r каза:

В Испанската, но не е на всички полети. Засекох го при полети на Райън еър. само едно уточнение Mastercard prepaid и обикновената са две различни, нали?

 

Mistela,  коя версия на lastminute?

От тук минах

 

www.jetcost.com.uy -> www.lastminute.es

Връзка към коментар
преди 27 минути , Фичо каза:

Mastercard prepaid предполагам е различно от Mastercard Debit ?

 

https://www.postbank.bg/bg-BG/Individuals/04Cards/prepaid/

 

Да, различно е.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 30 минути , Таньо каза:

Тази карта с отстъпката трябва да е viabuy mastercard.По-горе пишеше за Еdreams.es,че намаля до Рим.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар
преди 35 минути , Mistela каза:

От тук минах

 

www.jetcost.com.uy -> www.lastminute.es

И току що купих два билета на отделни резервации с една и съща карта.

преди 25 минути , Фичо каза:

Mastercard prepaid предполагам е различно от Mastercard Debit ?

 

С Mastercard Debit платих.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , dimitrov6 каза:

Тази карта с отстъпката трябва да е viabuy mastercard.

Ставаше въпрос за Mastercard prepaid по-горе. Иначе за viabuy mastercard преди време бях постнал превод на пълните условия за издаването ѝ.

 

преди 6 минути , Mistela каза:

И току що купих два билета на отделни резервации с една и съща карта.

С Mastercard Debit платих.

Интересно! Опитвал съм преди време и не ставаше.

Разпознава ли я като такава. Може ли първите четири цифри на картата.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Таньо каза:

Ставаше въпрос за Mastercard prepaid по-горе. Иначе за viabuy mastercard преди време бях постнал превод на пълните условия за издававенето ѝ.

 

Интересно! Опитвал съм преди време и не ставаше. Може ли първите четири цифри на картата?

след час че колежката излезе в почивка а картата е нейна :-))

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Пловдив - Милано  21.05 - 3 евро  през www.jetcost.com.co / www.co.edreams.com

Купих го с неизползвана виртуална Виза Revolut

 

По същата схема www.jetcost.com.co / www.co.edreams.com има

София - Мадрид на 25.04 Ryanair за 5 евро 

11.jpg.798a66e6abfe721f67dfe80b1d1e525a.jpg

Редактирано от Petar Georg
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Взех два билета София <-> Истанбул от kayak.it-> opodo.it за 1€, но получих потвърждение(PNR) само за единия. За втория само booking reference номер. На английския номер на оподо ми казаха че няма плащане и да се свържа с италианското оподо. От формата за информация на сайта им също ми казаха да им звъня по телефона - предполагам автоматично съобщение. Разговорът с италианците е 2€ на минута и сигурно не говорят английски(?).

 

Има ли друг начин да се свържа с тях(email) и въобще има ли шанс за този билет?

Редактирано от lub4oo
Връзка към коментар

Здравейте, моля за помощ . Последвах линка за билетите Пловдив- Милано. за пръв път ще взимам през jetcost ... На стъпката на запазване съм и пише че Цената за 4 билета е  "COP$ 272.746" , 

Precio por persona COP$ 68.187
 
 
Това наистина ли е- т.е. цялата сума да е  под едно евро, така ми го конвертира калкулаторите в интернет или има грешка и точката е запетая, и тогава билетите са по 19 евро?!!
Редактирано от gingifilche
Връзка към коментар

@lub4oo , аз имах проблем с  билет купен от френската версия на оподо / ставаше въпрос за отменен полет обаче /  . Тъй като не говоря френски, пробвах всички варианти за които се сетих без телефон- Фейсбук страницата им и сайта им на английски. Накрая проработи връзка от сайта им -разцъках всичко  докато намеря някъде в хелпа форма за онлайн контакт  / нямаше връзка с проблема ми , но след като им писах два пъти там, ми  отговориха по мейл и после си контактувах с човека от мейла/. Не помня точно откъде изкопах въпросната форма, но сега преглеждам сайта и като отида в хелп, в секцията "manage your booking"  като избереш ' status of my flights"  има подсекции, пр.  " service options "', в които има форма за връзка - в конкретния пример  от бутона " need help". По принцип пише, че тази форма е само за общи въпроси, но на мен ми отговориха по мейл и в крайна сметка реших конкретния си проблем. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
25 minutes ago, gingifilche said:

Здравейте, моля за помощ . Последвах линка за билетите Пловдив- Милано. за пръв път ще взимам през jetcost ... На стъпката на запазване съм и пише че Цената за 4 билета е  "COP$ 272.746" , 

Precio por persona COP$ 68.187
 
 
Това наистина ли е- т.е. цялата сума да е  под едно евро, така ми го конвертира калкулаторите в интернет или има грешка и точката е запетая, и тогава билетите са по 19 евро?!!

Трябва да вземеш 2 отиване за 21.05, после наново два за връщане на 25.05. Така излизат най-евтино. Но не е сигурно дали ще можеш да платиш два пъти с една карта и с едни и същи имена

Връзка към коментар
11 hours ago, gingifilche said:

Здравейте, моля за помощ . Последвах линка за билетите Пловдив- Милано. за пръв път ще взимам през jetcost ... На стъпката на запазване съм и пише че Цената за 4 билета е  "COP$ 272.746" , 

Precio por persona COP$ 68.187
 
 
Това наистина ли е- т.е. цялата сума да е  под едно евро, така ми го конвертира калкулаторите в интернет или има грешка и точката е запетая, и тогава билетите са по 19 евро?!!

Когато се купува билет по билет, само за по 1 човек, тогава цената е под/около 1-2€. Дори за 2-ма да купуваш за една посока, то цената веднага се променя- нагоре. А най- скъпо е, когато купуваш за няколко човека и двупосочно.

Тук проблем може да се окаже плащането с карта- в някои дава само веднъж да се използва 1 карта и край. Т.е. за всеки билет ще трябва отделна карта.

Не при всички е така (няколко страници назад има коментари на тези, които са успяли с една и съща карта да платят няколко билета).

Тази тема съм я "изяла" още преди да се регистрирам тук. :)

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Плащането си е пълно тото, визирам колумбийци, чилийци и  и пр, има случай с една карта да минат няколко плащания 3 мисля, има втори когато минава само едно и има трети, когато не минава нито едно с неизползвана карта! Включително имам случай при опит за купуване на билет  различни имена на пътник, нова карта и не. Та всичко си лотария.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Освен различните имена на пътник ( някъде бях писала че за един и същи човек използвах първо име и фамилия а на втория билет в квадратчето за името слагам име и презиме ) установих че минава номера с една и съща карта, когато за притежател на картата първо се вписвам с двете имена, точно както е по карта, а следващия път слагам и буквата на презимето ми по средата . Например 1) Иван Иванов ; 2) Иван П Иванов. Приема го явно като нова карта и ме допусна до плащане, след като малко преди това ме изхвърли с надписа че съм превишила лимита.

 

 

С две думи успешно перефразирам поговорката " Сиромах човек - жив дявол" на "Магеланец - жив дявол" :biggrin:

 

Редактирано от funny
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Вчера за първи път опитах да пазарувам от edreams и не ме пусна на продължа. Попълних данните на пътника (аз), искаше адрес и телефон (дадох моите БГ данни) и не ме пусна нататък. Изобщо не стигнах до етап карта и т.н. Има ли значение държата и данните на пътника? Трябва ли да са от съответната държава, каквато е версията на сайта?

Връзка към коментар
преди 11 минути , iliana_t каза:

Вчера за първи път опитах да пазарувам от edreams и не ме пусна на продължа. Попълних данните на пътника (аз), искаше адрес и телефон (дадох моите БГ данни) и не ме пусна нататък. Изобщо не стигнах до етап карта и т.н. Има ли значение държата и данните на пътника? Трябва ли да са от съответната държава, каквато е версията на сайта?

Не, аз винаги слагам адрес в БГ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз си пазарувам с домашния адрес, който за сега нито е в Колумбия, нито в Бразилия и до момента не съм имал проблеми. Цялото упражнение е едно тото, едни карти минават по няколко пъти, други са блеклистнати по рождение.

От 6-те карти до които имам достъп, 2 са изначално блокирани без да са ползвани, 3 са минавали по веднъж и после даже и след 3-те месеца пак са си блокирани и имам една с която съм пазарувал като разпран 5-6 пъти :)

Не спирам да се пробвам с всички обаче!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Чета из основи, но не виждам да коментирате таксата за транзакция, която ми изписва преди да платя в edreams, в случая -

 
-R$ 124,65
Taxas de pagamento por cartão
 
Това за Виза Дебит. Самата сума за плащане най-долу, изглежда така:
 Да ме притеснява ли тази такса, т.е. ще ми я дръпнат ли и нея?!

edreams.jpg

Редактирано от Яни
Връзка към коментар

Под надписа Pague com seguranca (точно вляво на цената) има едни син Exibir... натиснете там и ще видите тази такса прибавена и премахната.

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.