Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

На 2/2/2018 в 9:42, Милен Вълчев каза:

Здравейте, благодаря на всички в тази тема.

Благодарение на Вас снощи закупих 3 двупосочни билета Букурещ - Болоня за 21 и 25 май. През сайта на Раян бяха по 13 евро на посока.

Понеже нямах Visa Debit си изкарах виртуална през Revolut за 6 евро.

От www.jetcost.com.co -> co.edreams.com закупих 3 еднопосочни билета за 11.79 евро (при Раян 39 евро). Интересно беше, че ми даваше еднаква цена за 1 и за 2 билета.

От www.jetcost.com.br -> www.edreams.com.br закупих 3 еднопосочни билета за обратния полет за 23.98 евро (при Раян 39 евро).

Така се сдобих с 3 двупосочни билета за 35.77 евро при цена в Раян 78 евро.

Билетите ги получих директно от Раян минута след плащанията (от Itinerary@ryanair.com)

И аз се опитах да купя билети през бразилския и колумбийския сайт с виртуална карта Visa от Revolut, но ми изписа и в двата сайта, че вече е превишен лимита на картата. А аз току-що я създадох. Имате ли идеи какво мога да направя?

Връзка към коментар

Цена: ~ 22 евро
Отстъпка: ~ 14 евро

Направление: София - Милано
Дати за пътуване: Края на август
Портал: jetcost.es->edreams.es

Авиокомпания: Ryanair


Банкова карта: American Express  
В БГ има ли такива карти?

Четох, че Пощенска ги издавали до средата на миналата година, но вече – не.

 

Ако се влезе през kayak.es->edreams.es картата е Viabuy MasterCard Prepago  т.е. пак греда :) 

Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Цена: ~ 22 евро
Отстъпка: ~ 14 евро

Направление: София - Милано
Дати за пътуване: Края на август

Защо не опиташ с jetcost.pt -> edreams.pt

Отстъпката е почти същата, но плащането е с Mastercard Credit. Единственият проблем е, че от български IP адрес не става, но от IP адрес в UK със сигурност става. Вчера купих билет на Ryanair по тази схема.

 

Untitled_PT.png.3d9a4b8327f7e655f24097c94373a5e1.png

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, koliob каза:

Защо не опиташ с jetcost.pt -> edreams.pt

Отстъпката е почти същата, но плащането е с Mastercard Credit. Единственият проблем е, че от български IP адрес не става, но от IP адрес в UK със сигурност става. Вчера купих билет на Ryanair по тази схема.

 

Untitled_PT.png.3d9a4b8327f7e655f24097c94373a5e1.png

Какво ползваш за смяна на IP? 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Loverboy каза:

Какво ползваш за смяна на IP? 

не ме питат мен, ама да си кажа:

tunnelbear

 

:)

 

@koliob, благодаря за инфото. Интересното е, че зависи и от браузера. С IE дава отстъпка, но с Chrome или Firefox - не.

Докато малко по-нагоре по страниците имахме обратни случаи.

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Loverboy каза:

Какво ползваш за смяна на IP? 

Не мога да съм много полезен, защото ползвам служебен VPN.

 

преди 4 минути , ven62 каза:

 

@koliob, благодаря за инфото. Интересното е, че зависи и от браузера. С IE дава отстъпка, но с Chrome или Firefox - не.

Докато малко по-нагоре по страниците имахме обратни случаи.

 

Странно е това, защото аз купих през Chrome.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, koliob каза:

Защо не опиташ с jetcost.pt -> edreams.pt

Отстъпката е почти същата, но плащането е с Mastercard Credit. Единственият проблем е, че от български IP адрес не става, но от IP адрес в UK със сигурност става. Вчера купих билет на Ryanair по тази схема.

 

Untitled_PT.png.3d9a4b8327f7e655f24097c94373a5e1.png

Опитах се да купя билети с Ryanair от  jetcost.pt -> edreams.pt. Симулирах английско IP и ми даде отстъпка. Билетът става 5 евро, а в сайта на авиокомпанията е 16,99 евро. Когато въведа номера на картата и я приема като Mastercard Debit и цената скача, а тя е кредитна. Имате ли идея защо е така? Картата е на SG експресбанк.

Редактирано от alienad
Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

Някои дебитни ги вижда като кредитни, при мен също е така с Mastercard debit на Райфайзен.

Да, само че горният случай е в обратна посока - кредитна МС се приема като МС дебит, което е леко странно.

преди 3 часа, alienad каза:

 и я приема като Mastercard Debit и цената скача, а тя е кредитна

Ако горе е посочено вярно.

Изводът, който аз съм установил през годините, е  че всичко зависи от настройките на съответния сайт.
Аз съм имал следните случаи на успешни плащания с едни карти, вместо други при различни сайтове:
Visa Electron се приема за  Visa Credit

Visa Electron минава за  Visa Debit

и обратното с Visa Debit минава плащане като за  Visa Electron

MasterCard Debit - > MasterСard Credit

и MasterCrad Debit да мине за Maestro (това еднократно и много отдавна, още преди голямата офанзива на апетитните отстъпки от миналото с Maestro)

Като в нито един опит досега съм нямал случай каквато и да е кредитна да се приеме като дебитна. То няма и логика да може. Но специално при МС дебит и съответно кредит, параметрите им са леко смесени заради естеството на характеристиките на МС дебит, затова не е съвсем изненадващо :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Vyara каза:

Някой успял ли е да намали вътрешен полет на Олимпик от Атина? Удрям на камък.

 

 

Kayak.de намаля полет на гръцката авиокомпания Еllinair от 43 на 20 евро.

Вчера виждах отстъпка,но днес май няма.

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-summer-flights-from-thessaloniki-to-mykonos-from-only-e14-each-way/#more-292358

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това, което се опитва да намаля е Атина-Миконос на 14.07., полета в 19:05, тъй като кацаме в 18 в Атина (като се надявам да успеем да се справим за час с прекачването). И през каяк.де полета е 89 евро.

Редактирано от Vyara
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хамбург - София, 12.06, jetcost.pt->edreams.pt с Chrome и симулирано английско IP падна от 22 евро на 10 с Mastercard Credit. През южноамериканските сайтове даже на 6-7€ пада, но всичките ми виртуални, реални и всякакви виза дебити в момента явно са изпушени.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хм, колумбийския и бразилския джеткост вече въобще не ми изкарват добри цени през edreams, да не би да свърши купона или пак играят брой търсения, айпита и т.н.?

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , bad kid каза:

явно отстъпките с Мастъркард варират, вчера пробвах билет от 9,99 и го даде за 4,99

Вероятно зависи от цената на самия билет. За по-скъпите отстъпката е 12-14 евро. При мен от 36 евро сваля на около 24 за края на август Соф-Милано, ама още се назлъндисвам. 

Схемата е jetcost.pt->edreams.pt с UK IP и MasterCard Debit - Така както @koliob е показал по-горе

 

Въх, @Георги, и при мен е така - jetcost.com.co дава по-високи цени от самата авиокомпания (Ryanair).

А дано е временно. :( 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

jetcost.pt->edreams.pt - дава двойни цени от тези в сайта на Ryanair.

42,99 €  срещу 19,99 € от Райън. Досега винаги са били по- ниски.

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар

При мен, jetcost.com.co, все още дава хубави цени. Пример двупосочен за двама 15.06 - 18.06 Пловдив - Бергамо за 33€, цена в сайта на ryan - 52€. Еднопосочен Пловдив - Милано 15.06 пак за двама е на цена около 2€. Проблема е, че колумбийците категорично не харесват или мен, или картите ми. :)

Редактирано от Костов
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Просто ментят.  Като не искат да продават, те изкарват тебе крив.

 

Между другото, днес чух по новините, че скоро ще бъде гласуван Регламент на ЕС, задължаващ онлайн търговците да дават еднакви условия за всичките си клиенти в рамките на ЕС. Т.е. пренасочването към локален сайт ще бъде забранено, различното ценообразуване според IP адрес също.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.