Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам нужда от помощ. Купих билет Варна_София  през jetcost.br->edreams за мен и Кьолн -Рига през  co.edreams.com, но сега не мога да направя втора транзакция за да купя билет на приятелката ми макар да ползвам друга карта вкл. на друго име. Дава ми грешка, че съм достигнал позволения брой транзакции. Какво да направя в случая за да купя по още 1 билет?

Връзка към коментар
преди 20 минути , Jorro каза:

Здравейте,

Имам нужда от помощ. Купих билет Варна_София  през jetcost.br->edreams за мен и Кьолн -Рига през  co.edreams.com, но сега не мога да направя втора транзакция за да купя билет на приятелката ми макар да ползвам друга карта вкл. на друго име. Дава ми грешка, че съм достигнал позволения брой транзакции. Какво да направя в случая за да купя по още 1 билет?

- Друг браузер

- Друг мейл и адрес и телефон за контакт

 

Връзка към коментар
8 minutes ago, funny said:

- Друг браузер

- Друг мейл и адрес и телефон за контакт

 

Пробвах но отново излиза съобщението:

Você já atingiu o número máximo de compras autorizadas com esse cartão. Para concluir o processo de reserva atual, escolha um cartão diferente e aproveite seu voo!

 

Интересно е, че след като излезе тази грешка цената пада с 20 R$ , но дори да сменя картата освен да забие в режим търсене при натискане на бутона Comprar друго не става. 

Връзка към коментар

През колумбийския jetcost.com.co-edreams   успешно купени  6 еднопосочни с Виза Дебит на ДСК. Цена на Райан 19.99 лири - платено по около 14.50 евро на билет. Глазгоу-София 29.04

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, ESK каза:

През колумбийския jetcost.com.co-edreams   успешно купени  6 еднопосочни с Виза Дебит на ДСК. Цена на Райан 19.99 лири - платено по около 14.50 евро на билет. Глазгоу-София 29.04

Наведнъж?

По отделно? Ако да - какво различно имаше във всяка транзакция.

Pls,...

Връзка към коментар
преди 22 минути , ven62 каза:

Наведнъж?

По отделно? Ако да - какво различно имаше във всяка транзакция.

Pls,...

Билетите са купени наведнъж, за един даваше по-добра цена, но откъде толкова карти :).

Пробвах със същата карта да купя пак, но зацикли - въртя, въртя и нищо :(

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Сега се пробвах за пореден път с jetcost.com.co и ...br.

Ако се мине през UK или немско IP цената се сваля с още 4-5-6 евро т.е нормално, през БГ,  намалението е около 12-13 евро, а така около 16-17 евро на билет на Ryanair, който си струва 36 евро.

Какво ли не опитвах - не става. Даже нова виртуална карта изкарах и с нея не става.

Все повече си мисля, че може би контрола е по името на притежателя на картата.

Само то остана еднакво.

Другия вариант е да си колекционира данните и на отказите и да ги трупа като успешни, но ... това ми се струва по-малко вероятно.

 

Връзка към коментар
преди 28 минути , ven62 каза:

Сега се пробвах за пореден път с jetcost.com.co и ...br.

Ако се мине през UK или немско IP цената се сваля с още 4-5-6 евро т.е нормално, през БГ,  намалението е около 12-13 евро, а така около 16-17 евро на билет на Ryanair, който си струва 36 евро.

Какво ли не опитвах - не става. Даже нова виртуална карта изкарах и с нея не става.

Все повече си мисля, че може би контрола е по името на притежателя на картата.

Само то остана еднакво.

Другия вариант е да си колекционира данните и на отказите и да ги трупа като успешни, но ... това ми се струва по-малко вероятно.

 

Аз никога не съм купувала през колумбийската версия и въпреки това и на мен ми дава, че са използвани картите. Пробвах с няколко, дори и нови виртуални. Нямам обяснение.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , ven62 каза:

Даже нова виртуална карта изкарах и с нея не става.

Все повече си мисля, че може би контрола е по името на притежателя на картата.

Само то остана еднакво.

 

 

Защо не смени името си на новата карта - например име и презиме, разделяне на името и/или презимето, или фамилията на две части.

Има доста възможни вариации.

Моето например е TAN  YO   _ _ _ _ _

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Таньо каза:

Защо не смени името си на новата карта - например име и презиме, разделяне на името и/или презимето, или фамилията на две части.

Хм, че то предложи ли ми изобщо такова нещо (виртуална на ЦКБ) Май само посочих че искам още една.

Ще взема направо на името на жена ми да изкарам и ще пробвам.

Ама като посъбера достатъчно енергия, че ми писна.

Сега ще анкетирам 10-на колеги и някой ако има VISA дебитна - ще докладвам.

Редактирано от ven62
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Хм, че то предложи ли ми изобщо такова нещо (виртуална на ЦКБ) Май само посочих че искам още една.

Ще взема направо на името на жена ми да изкарам и ще пробвам.

Ама като посъбера достатъчно енергия, че ми писна.

Сега ще анкетирам 10-на колеги и някой ако има VISA дебитна - ще докладвам.

Може да си избереш каквото си искаш име на виртуалната.Според мен ,за да се купи пак от колумбийския,трябва всичко да е различно-IP,браузър,може би устроийството,телефон, карта,имената на пътник да са леко променени,мейл,.

Тази тема е много посещавана и май трябва да се прекръсти форума на Румбовци.:)

Редактирано от dimitrov6
Връзка към коментар

Да се похваля, че след дълги, неуспешни опити, днес най-накрая успях да купя билети от jetcost.com.co!!! :dancing:За два еднопосочни, Пловдив - Бергамо, платих колосалната сума от 7423 COP равнявщи се на около 4 лв. :) Да поясня, че плащането мина с visa debit на ЦКБ.  Нищо не съм променял в имената, просто писах името на съпругата на първо място и нейния телефон. Сега започвам да пробвам варианти за закупуване на билети за връщане.

Редактирано от Костов
  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 47 минути , ven62 каза:

 

Сега ще анкетирам 10-на колеги и някой ако има VISA дебитна - ще докладвам.

Ейхууу, успях.

 

Една колежка има карта Vpay на Уникредит. jetcost.com.co -> edreams  я разпозна като VISA дебит и мина.

През немско ИП цената от 36 евро на сайта на Ryanair стана около 63000 колумбийски песо, което колежката току-що ми каза, че е 35 лв. - толкова са и дръпнали.

 

 

С чата на Ryanair малко изтръпнах като почнаха да ме разпитват за е-майл и особено адрес, който съм посочил при резервацията, но всичко мина ОК. Трябваше да си сменя изкуствено разменените две първи букви на името и фамилията.

Това е.

А, непосредствено след първата покупка - втора не мина. не каза, че вече картата е използвана но се връткаше най-накрая нонстоп ... и не стигна до реално плащане.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 27.01.2018 г. в 13:11, Branko каза:

Вкарах си резервацията в сайта на Турците.Пратиха ми нов пнр код.Но в потвърждението освен полет Ист-Соф на 9 май имам и полет за обратно Соф-Ист на 6 юни .А взех еднопосочен :) Трябва ли да се радвам :):) или нещо е грешка

Не е грешка:lol::lol:,току що си проверих билетите в бокс офиса на турците на летището.Еднопосочния билет неясно как е станал двупосочен,втората посока е месец след първата.Всичко това се случи след регистрацията на билета в профила ми в Miles&Smiles.Тъй че който иска да пробваM:)MILES&SMILESILES&SMILES

Редактирано от Branko
  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

...Една колежка има карта Vpay на Уникредит. jetcost.com.co -> edreams  я разпозна като VISA дебит и мина.

През немско ИП цената от 36 евро на сайта на Ryanair стана около 63000 колумбийски песо, което колежката току-що ми каза, че е 35 лв. - толкова са и дръпнали.

...

За пълнота на изследването:

Жена ми ще пътува с мен :)  Карта на колега -  VISA дебит - виртуална на ДСК стана, така че билетите са окомплектовани.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
1 hour ago, ven62 said:

С чата на Ryanair малко изтръпнах като почнаха да ме разпитват за е-майл и особено адрес, който съм посочил при резервацията, но всичко мина ОК. Трябваше да си сменя изкуствено разменените две първи букви на името и фамилията.

А защо не си написахте името на мястото на фамилията и обратно? Така се избягва и чат с Райън. :)

Връзка към коментар
преди 1 минута , aleksandrina каза:

А защо не си написахте името на мястото на фамилията и обратно? Така се избягва и чат с Райън. :)

Не е сигурно, че ще стане и ако не - картата отива в забвение. Сменени/грешни букви  дават най-добър резултат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой получавал ли е refund от eDreams и... компания?

След кратки уточнения за правата ми по трите опции Wizz Air в крайна сметка са възстановили сумата за променения от тях и отказан от мен полет по сметката на агента - eDreams. Преди повече от две седмици получих официално потвърждение от тях и с това определено натрупаха точки в моите очи:

"Уважаеми господин ..., 

Благодаря Ви за отговора, резервация ... е отменена и сумата възстановена на Агенския кредит. 

Ако имате въпроси не се колебайте да се свържете отново с нас. 

Екипът ни Ви пожелава   успешен ден и  нови полети с Wizz Air!"

 

Въпросът сега е как се процедира, за да си възстановя сумата от агента. В момента пиша на поддръжката им.

Има ли проблем сумата да се възстанови по сметката на дебитна Виза, с която е купен билета, или трябва да посоча друга банкова сметка?

 

П.П. Сумата, за която "се боря", ми е неудобно да конкретизирам. :lol: За сравнение, полетите ни за двама до Барселона и обратно бяха общо под 30 евро, а въпросният отменен полет беше закупен за повече от 5 пъти по-малко пари. ^_^ Да кажем, че го правя с познавателна цел и за да споделя тук, във форума.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

С чата на Ryanair ...

...Трябваше да си сменя изкуствено разменените две първи букви на името и фамилията.

 

Аз бях сбъркала цяло име /двама с една и съща фамилия, бях повторила и първото име в бързината, т.е. двама пътника с еднакви имена/.

Резервацията ми дойде с двама пътника с еднакви имена, като към фамилията на единя беше добавено " Jr".

Бях прежалила вече единя билет, но след като добавих резервацията в сайта на Райън видях, че мога да коригирам имената да 24 часа ... успях ...

първо смених обърканото първо име и след това от другото изтрих " Jr".

Установих, че като пипам на един пътник в едното поле /име или фамилия/ не ме таксува, но ако опитам и в двете тогава таксува.

Днес влязох да проверя, имената в резервацията на сайта им са поправените.

Може и без чата, ако има грешка или "грешка", но само когато касае само едното име  :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
5 minutes ago, ESK said:

Аз бях сбъркала цяло име /двама с една и съща фамилия, бях повторила и първото име в бързината, т.е. двама пътника с еднакви имена/.

Резервацията ми дойде с двама пътника с еднакви имена, като към фамилията на единя беше добавено " Jr".

Бях прежалила вече единя билет, но след като добавих резервацията в сайта на Райън видях, че мога да коригирам имената да 24 часа ... успях ...

първо смених обърканото първо име и след това от другото изтрих " Jr".

Установих, че като пипам на един пътник в едното поле /име или фамилия/ не ме таксува, но ако опитам и в двете тогава таксува.

Днес влязох да проверя, имената в резервацията на сайта им са поправените.

Може и без чата, ако има грешка или "грешка", но само когато касае само едното име  :)

В тази връзка потвърждавам,че през сайта на уизз също можете да редактирате правописна грешка 1 път безплатно в рамките на първите 24ч. Същото е валидно и за кол центъра. Тествано вчера.

Редактирано от Jorro
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 50 минути , ven62 каза:

...Една колежка има карта Vpay на Уникредит.

... а има ли трицифрения код на гърба или не?

На мен ми припадна една такава, но без трицифрения код на гърба.

Възможно ли е без него да се направи резервация?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • bobolina
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.