Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 17 минути , rik4o каза:

Въпросът сега е как се процедира, за да си възстановя сумата от агента. В момента пиша на поддръжката им.

 

На 27.11.2017 г. в 9:24, chandni каза:

По този въпрос имах опит с промяна от Раян на полети до Милано, закупени през Rumbo.pt. След промяната можех или с Раян да договоря смяна на полета в чата, или от Rumbo да поискам връщане на парите. Избрах втория вариант и с безплатен разговор със съпорта на lastminute в UK поисках връщане на парите. Отне 10 дни и ми върнаха платената сума по картата, от която бях платила.

 

П.С. Имай предвид, че ако се стигне до връщане на парите, ти няма да получиш 120%, а ще ги получи посредникът. Ти ще получиш толкова, колкото си платила.

Билетите бяха закупени през jetcost.pt -> rumbo.pt

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
4 minutes ago, ESK said:

Тази която гледам не е VISA, а само Vpay на Уникредит.

За пръв път виждам такова животно :)

Така де- така пише, но си е чиста ВИЗА. Точно с такава съм от има- няма 100 години. ;)

https://www.visabg.com/vpay/

Връзка към коментар
преди 4 часа, ven62 каза:

Все повече си мисля, че може би контрола е по името на притежателя на картата.

Само то остана еднакво.

Другия вариант е да си колекционира данните и на отказите и да ги трупа като успешни, но ... това ми се струва по-малко вероятно.

Според мен наистина включва и неуспешните транзакции като успешни. Аз пробвах да купя през бразилския сайт, с карта, която работи само в Бразилия в реали и не мина (оказа се, че чарджва в $, въпреки че пише цената в реали). И оттам нататък с други карти за същите пътници ми излизаше, че картата е ползвана.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , ESK каза:

Тази която гледам не е VISA, а само Vpay на Уникредит.

 

Моята издадена преди 3-4 години е без трицифрен код на гърба, може би зависи от банката.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ven62 каза:

Ейхууу, успях.

 

Една колежка има карта Vpay на Уникредит. jetcost.com.co -> edreams  я разпозна като VISA дебит и мина.

През немско ИП цената от 36 евро на сайта на Ryanair стана около 63000 колумбийски песо, което колежката току-що ми каза, че е 35 лв. - толкова са и дръпнали.

 

 

С чата на Ryanair малко изтръпнах като почнаха да ме разпитват за е-майл и особено адрес, който съм посочил при резервацията, но всичко мина ОК. Трябваше да си сменя изкуствено разменените две първи букви на името и фамилията.

Това е.

А, непосредствено след първата покупка - втора не мина. не каза, че вече картата е използвана но се връткаше най-накрая нонстоп ... и не стигна до реално плащане.

А как става номера с минаването на немско или английско ИП ?

Редактирано от nino
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, rik4o каза:

Някой получавал ли е refund от eDreams и... компания?

След кратки уточнения за правата ми по трите опции Wizz Air в крайна сметка са възстановили сумата за променения от тях и отказан от мен полет по сметката на агента - eDreams. Преди повече от две седмици получих официално потвърждение от тях и с това определено натрупаха точки в моите очи:

"Уважаеми господин ..., 

Благодаря Ви за отговора, резервация ... е отменена и сумата възстановена на Агенския кредит. 

Ако имате въпроси не се колебайте да се свържете отново с нас. 

Екипът ни Ви пожелава   успешен ден и  нови полети с Wizz Air!"

 

Въпросът сега е как се процедира, за да си възстановя сумата от агента. В момента пиша на поддръжката им.

Има ли проблем сумата да се възстанови по сметката на дебитна Виза, с която е купен билета, или трябва да посоча друга банкова сметка?

 

П.П. Сумата, за която "се боря", ми е неудобно да конкретизирам. :lol: За сравнение, полетите ни за двама до Барселона и обратно бяха общо под 30 евро, а въпросният отменен полет беше закупен за повече от 5 пъти по-малко пари. ^_^ Да кажем, че го правя с познавателна цел и за да споделя тук, във форума.

На мен от бразилския Edreams ми върнаха 3,5 евро,които ми блокираха,но не успяха да резервират билет.Те самите ми писаха,че ще ги върнат,но след месец пак им писах и те без да отговорят са ги възстановили.Пише ,че срока май е до 90 дни.

 

 

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, rik4o каза:

Някой получавал ли е refund от eDreams и... компания?

След кратки уточнения за правата ми по трите опции Wizz Air в крайна сметка са възстановили сумата за променения от тях и отказан от мен полет по сметката на агента - eDreams. Преди повече от две седмици получих официално потвърждение от тях и с това определено натрупаха точки в моите очи:

"Уважаеми господин ..., 

Благодаря Ви за отговора, резервация ... е отменена и сумата възстановена на Агенския кредит. 

Ако имате въпроси не се колебайте да се свържете отново с нас. 

Екипът ни Ви пожелава   успешен ден и  нови полети с Wizz Air!"

 

Въпросът сега е как се процедира, за да си възстановя сумата от агента. В момента пиша на поддръжката им.

Има ли проблем сумата да се възстанови по сметката на дебитна Виза, с която е купен билета, или трябва да посоча друга банкова сметка?

 

П.П. Сумата, за която "се боря", ми е неудобно да конкретизирам. :lol: За сравнение, полетите ни за двама до Барселона и обратно бяха общо под 30 евро, а въпросният отменен полет беше закупен за повече от 5 пъти по-малко пари. ^_^ Да кажем, че го правя с познавателна цел и за да споделя тук, във форума.

Имам опит с Bravofly.fr и Rumbo.com.Предложиха ми да ги върнат по картата (по спомен удържат такса) или като код за сумата + 10 Е с валидност 1 година.Избрах кода.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз днес в jetcost.com.co -> co.edreams.com си намерих хубава цена за София-Милано през юли и  с едно плащане исках да взема  1 билетт за възратсен и един детски, но уви...излиза ми съобщение за използвана максимален брой пъти карта ^_^. Ми аз на практика преди месец пробвах да платя с нея за първи път и не се получи, но явно и неуспешният опит се брои за тях. Жалко! Другата ми карта е Master...цената скача 5 пъти :O.

Имам обаче следния въпрос -  когато купувам детски билет (конкретно за eDreams питам, защото с техния сайт боравих), то детето трябва да е на възраст до 12 г, ако е на навършени 12г следва да закупя билет за възрастен. Това би ли създало проблем при регистриране на полета на сайта на Райън, т.к. те пък си имат категория 12-15г и едва след това е категория възрастен?

Редактирано от pepi:)
Връзка към коментар

Ако на някой му трябват билети за гръцките острови схемата www.jetcost.com.co -> lastminute.es продължава да си работи. Сваля около EUR 25 от цената на официалния сайт на Aegean Airlines (също и за полетите, които са кодшеър с Olympic Air) при търсене на еднопосочен билет за един пътник. Плащането е с Mastercard Debit. Например:

 

https://www.jetcost.com.co/results_v2.php?sid=FCO1_5a7c8a093b7e4

 

P.S. Изтрих директния линк, защото явно след известно време не води до "правилния" резултат.

 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 48 минути , koliob каза:

Ако на някой му трябват билети за гръцките острови схемата www.jetcost.com.co -> lastminute.es продължава да си работи. Сваля около EUR 25 от цената на официалния сайт на Aegean Airlines (също и за полетите, които са кодшеър с Olympic Air) при търсене на еднопосочен билет за един пътник. Плащането е с Mastercard Debit. Може и директно да се търси през този линк:

 

https://vuelos.es.lastminute.com/vg1/search/results.action?userMetaCurrency=EUR&idRequest=1009362787589

Не става с Mastercard Debit.Трябва да е Viabuy Mastercard Prepago .

Връзка към коментар
преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Не става с Mastercard Debit.Трябва да е Viabuy Mastercard Prepago .

Става, но явно трябва да се мине през jetcost.com.co първо. Линкът, който сложих отдолу спира да работи след известно време..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Варшава - Бургас за 3, 7 Май за по 1-2 евро от колумбийския и бразилския. Аз не можах да мина, защото бях взимал други билети преди това, дано някой друг го огрее :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 5.02.2018 г. в 13:18, koliob каза:

Защо не опиташ с jetcost.pt -> edreams.pt

Отстъпката е почти същата, но плащането е с Mastercard Credit. Единственият проблем е, че от български IP адрес не става, но от IP адрес в UK със сигурност става. Вчера купих билет на Ryanair по тази схема.

 

Untitled_PT.png.3d9a4b8327f7e655f24097c94373a5e1.png

Успях да купя София -Малпенса за 11 май за 4.99 евро,вместо 16.99 с Mastercard Debit на Уникредит Булбанк като включих добавката anonymoX към браузъра Firefox.

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 4 часа, nino каза:

А как става номера с минаването на немско или английско ИП ?

Най-лесния начин е с плъгин в браузера. Например за Хром е ей тази добавка върши работа, вероятно има за други браузери подобна: https://chrome.google.com/webstore/detail/unlimited-free-vpn-hola/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?hl=en

 

Само бих препоръчал разширението да се пуска и спира, като не се ползва, защото силно вероятно ако е активирано и твоя компютър да се ползва за прокси от другите хора. А не всички, на които им трябва IP от друга държава е за да търсят ниски цени на самолетни билети, има хора и с по-користни мисли :) Но за кратък тест е най-лесно така. 

 

Популярно приложение е Tor, но не съм го ползвал аз лично. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги каза:

Най-лесния начин е с плъгин в браузера. Например за Хром е ей тази добавка върши работа, вероятно има за други браузери подобна: https://chrome.google.com/webstore/detail/unlimited-free-vpn-hola/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?hl=en

 

Само бих препоръчал разширението да се пуска и спира, като не се ползва, защото силно вероятно ако е активирано и твоя компютър да се ползва за прокси от другите хора. А не всички, на които им трябва IP от друга държава е за да търсят ниски цени на самолетни билети, има хора и с по-користни мисли :) Но за кратък тест е най-лесно така. 

 

Популярно приложение е Tor, но не съм го ползвал аз лично. 

Благодаря, пробвах с Тор, но нещо не се получава. Стигам само донякъде . 

Връзка към коментар
преди 6 минути , ZORI каза:

Какъв адрес слагате. Мога ли българския?..и в момента в които си набирам номера на картата ми сменя цената от 2 долара на 150. 

Значи проблемът е, че не ти приема картата. Разпознава я като онези, "скъпите".

Връзка към коментар
преди 7 часа, ESK каза:

... а има ли трицифрения код на гърба или не?

На мен ми припадна една такава, но без трицифрения код на гърба.

Възможно ли е без него да се направи резервация?

Да, има. Но трудно се забелязва. Не е отпечатан на светла/бяла лента с тъмен цвят, както на другите карти, а е щампован т.е. цифрите са релефни, леко вдлъбнати. Дори не са 3. а 5. Аз въведох само последните 3. Като гледаш гърба на картата по диагонал срещу светлината се виждат.

преди 6 часа, nino каза:

А как става номера с минаването на немско или английско ИП ?

Аз използвам TunnelBear. Безплатната версия има лимит от 500 МБ на месец, но това е предостатъчно за да се проучат и купят доста билети. 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

За карти без трицифрен код за сигурност в сайтовете много често минава, ако се въведат 111 или 000.

Имам едно подозрение, че това е така само при активиран 3D код, но за това не съм сигурен.

 

Факт е, че де що имах Маестро съм го ползвал многократно така.

Връзка към коментар

С VISA на ПИБ в Трипста плащането не мина 3 пъти по ред, махнах 3Д паролата и стана, след това си я върнах. За инфо. На някого може да е полезно.

Спестяването беше около 30-40 евро на билет на Qatar Airways. Билетите издадоха чак след няколко часа. При Трипста май винаги не е автоматично и това ги забавя известно време.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искам да споделя една идея за по-пълноценно използване на възможностите, които предоставя колумбийския jetcost. Моят скромен опит показва, че ако се следват долните стъпки - могат да се купят повече билети за едни и същи пътници (или поне при мен така проработи четири пъти на един и същи компютър през едно и също IP) без да съм сигурен, че работи във всички случаи. Примерът е за закупуване на билети за двама пътници:

1. С неизползвана карта VISA Debit (такава, която jetcost.com.co решава, че не е използвана) купувате два еднопосочни билета, като подреждате пътниците например така:

                  1. IVAN PETROV

                  2. MARIA PETROVA

Като титуляр на картата попълвате първия пътник - IVAN PETROV, без значение дали картата реално е на негово име. Това поле според мен се проверява само за да не продадат два пъти на един и същи пътник.

2. С друга неизползвана карта VISA Debit (лесно може да си създадете такава виртуална в ЦКБ например) купувате три еднопосочни билета, като подреждате пътниците така:

                  1. JANDDER IFFES                 

                  2. IVAN PETROV

                  3. MARIA PETROVA

Попълвате съвсем различни данни за email, адрес, телефон, а като титуляр на картата попълвате отново първия пътник -  JANDDER IFFES (колкото по-криво име - толкова по-добре), който не е нужно да съществува. Допълнителен бонус е, че така се сдобивате с още едно свободно място, което прави пътуването по-комфортно.

3. Повтаряте стъпка 2, като само измисляте ново (най-добре трудноповторимо име) за първия пътник (който трябва да бъде и титуляр на картата) и отново измисляте съвсем различни данни за email, адрес, телефон.

По този начин успях да купя билети с карти, за които преди това ми пишеше, че са използвани (а те не бяха). Такава схема работи най-добре за резервации до 5 души еднопосочно (ефективно 4 души, защото единия е измислен), особено когато си намерите билети, които превозвача предлага в момента по 10 евро на човек. Тогава колумбийският jetcost намалява общата цена за 4 души на 10 евро.

                 

  • Харесвам 17
  • Благодаря 5
  • Браво 11
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • bobolina
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.