Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 47 минути , koliob каза:

Искам да споделя една идея за по-пълноценно използване на възможностите, които предоставя колумбийския jetcost. Моят скромен опит показва, че ако се следват долните стъпки - могат да се купят повече билети за едни и същи пътници (или поне при мен така проработи четири пъти на един и същи компютър през едно и също ...

Поздравления за пореден път.

Имам няколко въпроса/неясноти:

- Защо обвързваш името на първия пътник с титуляра на картата (измислен или не). Вчера купих два билета като имената на пътника нямаха нищо общо с тези на титуляра на картата. В тази връзка дали няма да работи схема при която за всяка единична покупка (един пътник, една посока) се вади нова виртуална карта и се посочва съвсем измислен титуляр на картата, като името на пътника след първия билет малко се посбърква. Естествено, това би било приложимо при авиокомпании, които позволяват безплатна корекция на името в първите 24 часа след покупката.

- Проверих схемата за конкретни билети на Transavia (Ams-Sof септември). Цената на билета на сайта на Трансавиа - 30 евро. През jetcost.com.co->edreams:

за един пътник - 11-12 евро   т.е. бих спечелил с две отделни плащания около 37-38 евро

за трима пътника в една транзакция - 42-43 евро т.е. бих спечелил само 18 евро.

Аз ли нещо не схващам или ...

 

------

Май трябва пак да питам майка ми - Дали не ме е излъгала и вместо в София, да съм роден в Габрово. :) 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , ven62 каза:

Поздравления за пореден път.

Имам няколко въпроса/неясноти:

- Защо обвързваш името на първия пътник с титуляра на картата (измислен или не). Вчера купих два билета като имената на пътника нямаха нищо общо с тези на титуляра на картата. В тази връзка дали няма да работи схема при която за всяка единична покупка (един пътник, една посока) се вади нова виртуална карта и се посочва съвсем измислен титуляр на картата, като името на пътника след първия билет малко се посбърква. Естествено, това би било приложимо при авиокомпании, които позволяват безплатна корекция на името в първите 24 часа след покупката.

- Проверих схемата за конкретни билети на Transavia (Ams-Sof септември). Цената на билета на сайта на Трансавиа - 30 евро. През jetcost.com.co->edreams:

за един пътник - 11-12 евро   т.е. бих спечелил с две отделни плащания около 37-38 евро

за трима пътника в една транзакция - 42-43 евро т.е. бих спечелил само 18 евро.

Аз ли нещо не схващам или ...

 

------

Май трябва пак да питам майка ми - Дали не ме е излъгала и вместо в София, да съм роден в Габрово. :) 

 

Прав си, че не е нужно да се обвързва името на титуляра на картата с първия пътник. Просто трябва да е ново за системата име. Реших, че като е несъществуващо - вероятността някой реален потребител да е купил билет е по-малка. Това, което предлагаш е по-добро за по-скъпите билети (т.е. в повечето случаи). А иначе такава схема за Трансавиа не става, но става за Wizzair и Ryanair и то за билетите им от около 10 евро. Например SOF - BTS на 24 октомври:

За 1 пътник    - COP 11234

За 2 пътници - COP 8530

За 3 пътници - COP 21610

За 4 пътници - COP 34720

За 5 пътници - COP 47800

Просто колумбийският jetcost (edreams - съответно) скалира цените и отстъпките в ниския ценови диапазон по изгоден начин за повече пътници.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, koliob каза:

 

 

преди 33 минути , ven62 каза:

 

Браво и благодаря!За такива комбинации хората учат няколко години висша математика:)Може да пробвате в тандем да решите няколко от неразрешимите задачи на хилядолетието.:)

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Мари Николова каза:

 

Браво и благодаря!За такива комбинации хората учат няколко години висша математика:)Може да пробвате в тандем да решите няколко от неразрешимите задачи на хилядолетието.:)

За неразрешимите задачи не знам, но ако спретнат една туристическа агенция "Магеланци", подозирам че може да "изядат хляба" на останалите.

Даже се сещам и кой ще им е отговорника по планирането, както и този по визови услуги а имам на ум и кой да е по офертите ;)

  • Харесвам 4
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, koliob каза:

Прав си, че не е нужно да се обвързва името на титуляра на картата с първия пътник. Просто трябва да е ново за системата име. Реших, че като е несъществуващо - вероятността някой реален потребител да е купил билет е по-малка. Това, което предлагаш е по-добро за по-скъпите билети (т.е. в повечето случаи). А иначе такава схема за Трансавиа не става, но става за Wizzair и Ryanair и то за билетите им от около 10 евро. Например SOF - BTS на 24 октомври:

За 1 пътник    - COP 11234

За 2 пътници - COP 8530

За 3 пътници - COP 21610

За 4 пътници - COP 34720

За 5 пътници - COP 47800

Просто колумбийският jetcost (edreams - съответно) скалира цените и отстъпките в ниския ценови диапазон по изгоден начин за повече пътници.

Това през английско IP ли се получава, защото при мен за 2-ма и трима цената скача много рязко?

Връзка към коментар
преди 29 минути , alienad каза:

Това през английско IP ли се получава, защото при мен за 2-ма и трима цената скача много рязко?

През UK IP се получиха, но и през българско IP трябва да е същото в случая. Пробвай например Ryanair SOF - CRL на 25 март. Цените са същите, които бях написал по-горе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А безопасно ли е да се плаща при такава смяна на IP? 3 билета през английско IP излизат на 80лв София- Рим и мисля да ги грабвам. Имам 5 виртуални визи, дано все някоя мине.

Връзка към коментар
преди 10 минути , adelina_r каза:

А безопасно ли е да се плаща при такава смяна на IP? 3 билета през английско IP излизат на 80лв София- Рим и мисля да ги грабвам. Имам 5 виртуални визи, дано все някоя мине.

Използвах TunnelBear и смених на UK IP и един билет SOF-VAR за 9 март ми излезе 11 лева от 35 на сайта на Wizz. 

 

Без UK IP излизаше 18 лева. 

 

Мина с карта Visa Electron, разпозната като Visa Debit на ОББ. 

Редактирано от Loverboy
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 53 минути , alienad каза:

Това през английско IP ли се получава, защото при мен за 2-ма и трима цената скача много рязко?

Току-що проверих.

И през БГ и през UK първоначално (на сайта на jetcost) цените са ОК.

Но после, като се цъкне да те прехвърли в edreams, някои цени през BG се променят (увеличават :( ) и с ИЕ и с Chrome

Проверих за трима за примера на @koliob - Sof-Bra 24.10.2018

 

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

При мен през английско прокси цените излизат по-ниски.

Говоря грубо:

за 1 човек - 35 000 COP

за 2ма - 141000 COP

за 3ма - 141000 СОР

за 4ма - 180000 СОР

 

Билетите са София - Рим и Рим-София през септември с Раян Еър.

 

През сайта на Раян Еър излиза 335лв билетите, през колумбийския - 160лв. Това е за трима. Довечера ще се позанимая да купя да видим дали правилно съм разбрала схемите :)

Редактирано от adelina_r
Връзка към коментар
преди 1 час, adelina_r каза:

А безопасно ли е да се плаща при такава смяна на IP? 3 билета през английско IP излизат на 80лв София- Рим и мисля да ги грабвам. Имам 5 виртуални визи, дано все някоя мине.

Това е интересен въпрос.

Според моите познания е толкова сигурно, колкото и ако плащаш без такава смяна на IP.

Говоря за TunnelBear!

 

Така си мисля, защото сигурността по пътя се осигурява от сесията, която се установява с търговеца (в случая с jetcost и edreams)

И двата сайта имат сървърен сертификат, който се вижда като се цъкне на катинарчето, горе в адрес бара (за IE браузер става въпрос)

Когато през/чрез TunnelBear се установи сесия с jetcost/edream ситуацията не се променя т.е. сесията от jetcost до мен e криптирана и никои освен моя компютър и сървъра на jetcost нямат достъп до съдържанието на кореспонденцията ни.

 

Друго би било положението, ако например установя, че като съм през TunnelBear връзката ми не е криптирана или е криптирана, но информацията за сървърния сертификат не е на jetscost/edreams а на TunnelBear. Ако е така мога да предположа, че връзката ми до UK я криптира TunnelBear, там си правят каквото си искат и след това криптират наново трафика между тях и jetcost.

Не знам дали бях ясен и дали е точно така.

 

Ако има някой по-запознат - нека сподели разсъжденията си.

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

то малко офтопик, ама реших и аз да пробвам TunnelBear /иначе досега си пипах ръчно Proxy Settings в браузъра/ и някъде след три минути Google- ми се разпищя, че някой от Англия ми използва паролата за gmail-а - който пък се проверява през 2 минути през POP3 имейл-клиент... та предполагам, че всъщност не е някой чужд, а просто и гугъла е засякъл новото IP и сама съм направила опит да си проникна в пощата откъм албион-а? ама да питам все пак де, да не стане бау и за 5 евро по-нисък билет да си отворим пробив в сигурността :biggrin:

Редактирано от antea
Връзка към коментар
преди 6 минути , antea каза:

то малко офтопик, ама реших и аз да пробвам TunnelBear /иначе досега си пипах ръчно Proxy Settings в браузъра/ и някъде след три минути Google- ми се разпищя, че някой от Англия ми използва паролата за gmail-а - който пък се проверява през 2 минути през POP3 имейл-клиент... та предполагам, че всъщност не е някой чужд, а просто и гугъла е засякъл новото IP и сама съм направила опит да си проникна в пощата откъм албион-а? ама да питам все пак де, да не стане бау и за 5 евро по-нисък билет да си отворим пробив в сигурността :biggrin:

Вероятно си си ти :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Георги каза:

Най-лесния начин е с плъгин в браузера. Например за Хром е ей тази добавка върши работа, вероятно има за други браузери подобна: https://chrome.google.com/webstore/detail/unlimited-free-vpn-hola/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?hl=en

 

Само бих препоръчал разширението да се пуска и спира, като не се ползва, защото силно вероятно ако е активирано и твоя компютър да се ползва за прокси от другите хора. А не всички, на които им трябва IP от друга държава е за да търсят ниски цени на самолетни билети, има хора и с по-користни мисли :) Но за кратък тест е най-лесно така. 

 

Популярно приложение е Tor, но не съм го ползвал аз лично. 

Може ли, за лаици като мен, с 2-3 думи как да изкарам английско ай-пи с тази добавка? Добавих я, но нещо не я схващам...

Връзка към коментар

https://www.jetcost.com.co

 

София - Атина - 3 евро за дати 3, 6, 10 юни. Предполагам има и други. Плащане с Виза Дебит :)

 

За връщане - много дати с цена 5 евро през бразилската версия

 

Редактирано от funny
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Току-що купих еднопосочен Bulgaria Air билет с колосалните 30 евро надолу (спрямо цената на air.bg) от колумбийския jetcost -> lastminute. Плащане с Mastercard Debit (Revolut мина) от българско IP.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
2 minutes ago, Георги Матеев said:

Току-що купих еднопосочен Bulgaria Air билет с колосалните 30 евро надолу (спрямо цената на air.bg) от колумбийския jetcost -> lastminute. Плащане с Mastercard Debit (Revolut мина) от българско IP.

Здр, може ли дестинация и дата да пробвам?

Връзка към коментар
On 2/8/2018 at 5:07 PM, pepi:) said:

Имам обаче следния въпрос -  когато купувам детски билет (конкретно за eDreams питам, защото с техния сайт боравих), то детето трябва да е на възраст до 12 г, ако е на навършени 12г следва да закупя билет за възрастен. Това би ли създало проблем при регистриране на полета на сайта на Райън, т.к. те пък си имат категория 12-15г и едва след това е категория възрастен?

Понеже никой не се включи с отговор на този въпрос, свързах се чрез чата с Ryanair...казаха да купя билет за teen. Обаче в сайта на eDreams няма такава възможност. Та вкрайна сметка  отсякоха - да купя билет за възрастен и да им пиша през чата да го променят те. Такса нямало да има. Въпреки всичко,  след споделеното от Branko преди няколко дни, се колебая дали да се възполвам от този вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз продължавам да не успявам да купя билет VAR-SOF на бг ер на 26.08 през edreams и от колумбийския и от бразилския сайт. Пробвах 6 карти вече и какви ли не комбинации с различни данни, IP-та, карти и т.н. Давайте съвети от къде да го букна. 1-вия билет го взех от бразилския сайт за 16 евро, но в колумбийския излиза и за 14 през английско IP. 

Връзка към коментар
преди 32 минути , Георги Матеев каза:

Току-що купих еднопосочен Bulgaria Air билет с колосалните 30 евро надолу (спрямо цената на air.bg) от колумбийския jetcost -> lastminute. Плащане с Mastercard Debit (Revolut мина) от българско IP.

Същата Revolut карта току-що мина на чилийския lastminute. Билет Солун-София-Солун на Aegean излезна с 58 евро по-евтино спрямо официалната цена. Много доволно.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Същата Revolut карта току-що мина на чилийския lastminute. Билет Солун-София-Солун на Aegean излезна с 58 евро по-евтино спрямо официалната цена. Много доволно.

Всъшност мисля, че няма колумбийски и чилийски lastminute, а само испански. Може и да греша, но ако съм прав картата ти сигурно може да мине още няколко пъти.

Връзка към коментар
преди 14 минути , pepi:) каза:

Понеже никой не се включи с отговор на този въпрос, свързах се чрез чата с Ryanair...казаха да купя билет за teen. Обаче в сайта на eDreams няма такава възможност. Та вкрайна сметка  отсякоха - да купя билет за възрастен и да им пиша през чата да го променят те. Такса нямало да има. Въпреки всичко,  след споделеното от Branko преди няколко дни, се колебая дали да се възполвам от този вариант.

Аз имам прибиране септември пак от Германия с Раян и се чудя дали да не купя места за по 5 евро за мен и детето

Връзка към коментар
преди 8 минути , koliob каза:

Всъшност мисля, че няма колумбийски и чилийски lastminute, а само испански. Може и да греша, но ако съм прав картата ти сигурно може да мине още няколко пъти.

Няма лимит за плащания с Mastercard Debit   по схемата пренасочваща към lastminute.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • bobolina
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.