Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

На ‎9‎.‎2‎.‎2018‎ г. в 20:03, Георги Матеев каза:

Току-що купих еднопосочен Bulgaria Air билет с колосалните 30 евро надолу (спрямо цената на air.bg) от колумбийския jetcost -> lastminute. Плащане с Mastercard Debit (Revolut мина) от българско IP.

@Георги Матеев, току-що спечели поредната бира, с която да те почерпя (sorry, водка - знам какво пиеш ;) )

Благодарение на теб преди пет минути взех два билета (един по един) от jetcosl.cl -> lastminute   Лисабон-Амстердам за по 33 евро вместо 58 евро (толкова са на сайта на TAP)

Картите са ЦКБ - mastercard дебитни.

:ok:

 

@AlexandraKo - тагвам те, защото знам, че търсиш за/от Лисабон. По тази схема може и с багаж.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
27 minutes ago, ven62 said:

jetcosl.cl -> lastminute   Лисабон-Амстердам за по 33 евро вместо 58 евро (толкова са на сайта на TAP)

Картите са ЦКБ - mastercard дебитни.

:ok:

 

 

За кои дати е това?

Връзка към коментар
преди 24 минути , ven62 каза:

 

:ok:

 

@AlexandraKo - тагвам те, защото знам, че търсиш за/от Лисабон. По тази схема може и с багаж.

Вен,много ти благодаря!

Купих вече, директния полет, нали знаеш, че тия дълги пътувания с много смени хич не ги обичам. Нито имам време, нито имам нерви да влача багажи по разни летища.Нали все си имаме куфари, куфарчета и пр.:((((

Даже, го натъкмих още същия ден, в който тръгваме от София, тоооочно за следобедния коктейл, вече да сме изпружени на плажа в Мадейра.:))))

  • Браво 1
Връзка към коментар

След много опити минах с нова виртуална дебитна на Револют, сгрешено буква в името на картодържателя и немско ИП през бразилсия jetcos->edreams! През клумбиския зависваше и нищо.

 Свали ми 15 евро на билет на Райън, който е 36 евро в сайта им.

За другите два билета, които ми трябват сваля общо 5 евро за двата и няма смисъл, а и не ми се рискува да сменям билет за възрастен на дете, ако изобщо мине плащането.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Гледам за билет на bg.air  за утре. В сайта им пише, че за утре нямат места-разпродадено. В същото време  всички jetcost  и kayak  продават. 

Някой знае ли колко време преди полет спират продажбите  Bulg Air I Wizz  по интернет? Аз искам утре за 19, 45. 

Връзка към коментар

Май 24 часа по-рано спират България Еър, директно това. Уиз май продават до края. 

Ако сайта на Уиз дава, че няма места, а каяк че има, може би е кеширано. Иначе Бг Еър може спокойно да има, сайта им е много зле.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , neuromancer каза:

Май 24 часа по-рано спират България Еър, директно това. Уиз май продават до края. 

Ако сайта на Уиз дава, че няма места, а каяк че има, може би е кеширано. Иначе Бг Еър може спокойно да има, сайта им е много зле.

  Взех през lastminute.com на  БГ Еър. И имам вече код и билет. А в страницата им до преди 3 часа нямаше "economy", а после -  никакви и имаше съобщение, че първа възможна дата е 14.02. Благодаря ти много!  :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Tani каза:

Гледам за билет на bg.air  за утре. В сайта им пише, че за утре нямат места-разпродадено. В същото време  всички jetcost  и kayak  продават. 

Някой знае ли колко време преди полет спират продажбите  Bulg Air I Wizz  по интернет? Аз искам утре за 19, 45. 

БГ Еър спират продажбите от сайта си 24 часа по-рано, независимо има ли места или не. Лично проверено. Бях изпаднал в такава ситуация и се наложи да им се обаждам по телефона за да си купя билет.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Тъй като досега само гледам и пробвам, без реално да съм купувала изгодни билети, след като се закупи билета, всичко останало се случва на сайта на самата авиокомпания, нали (чекиране, евентуално закупуване на място)?

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 17 часа, Alexander каза:

След много опити минах с нова виртуална дебитна на Револют, сгрешено буква в името на картодържателя и немско ИП през бразилския jetcost->edreams! През колумбийския зависваше и нищо.

Виртуална карта, умишлено сгрешено име, немско IP, бразилски/колумбийски сайт, плащания в "екзотични" валути и тн... Дори не мога да си представя колко неразбираемо звучи цялото това нещо на някой по-незапознат страничен човек... И после какво да отговоря като ме попитат как да си вземат билет с отстъпка? :O

 

Напред сме с материала, това е положението :lol:

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 15
  • Смея се 19
Връзка към коментар
33 minutes ago, Георги Матеев said:

Напред сме с материала, това е положението :lol:

Е така както сте напред, дали може да ми отговорите на горния въпрос. :)

На теория всичко е ясно. Даже мисля да купувам билет днес. Интересното е, че двупосочен е на същата цена както, ако се купува посока по посока. Така поне с една карта ще се плати- чиста работа. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, aleksandrina каза:

Тъй като досега само гледам и пробвам, без реално да съм купувала изгодни билети, след като се закупи билета, всичко останало се случва на сайта на самата авиокомпания, нали (чекиране, евентуално закупуване на място)?

Благодаря!

 

преди 19 минути , aleksandrina каза:

Е така както сте напред, дали може да ми отговорите на горния въпрос. :)

На теория всичко е ясно. Даже мисля да купувам билет днес. Интересното е, че двупосочен е на същата цена както, ако се купува посока по посока. Така поне с една карта ще се плати- чиста работа. ;)

На горния въпрос е отговаряно многократно и многократно в темата по-назад...

Има и специална тема за закупуване на билети през тези сайтове:

 

Все пак, нека и отново:

Билет се закупува през сайта, който дава най-добрата остъпка и/или където е възможно това.

Напълно възможно е да излиза добра цена и за двупосочен билет.

Всичко останало на сайта на авиокомпанията.

Възможно е в някои от сайтовете за отстъпки да излезе и предложение за място, но трябва да се прецени дали цената му не е по-висока, както и дали общата цена по някаква причина не се увеличава при добавяне на местата.

Късмет със закупуването! :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много благодаря!

Както писах- теорията ми е за 6-ца, без продължението. Темата я чета доста отдавна, но не бях срещала въпрос и отговор за "продължението" след закупуването. И карти имам (няколко вида и варианта от вид), и отстъпките гледам, разиграла съм ги доста пъти. Общо взето всички трикове, които споменава Георги Матеев не са ми непознати. Единствено ме интересуваше СЛЕД. ПРЕДИ-то е ясно! :)

И отново благодаря!

Връзка към коментар
преди 22 минути , aleksandrina каза:

Много благодаря!

Както писах- теорията ми е за 6-ца, без продължението. Темата я чета доста отдавна, но не бях срещала въпрос и отговор за "продължението" след закупуването. И карти имам (няколко вида и варианта от вид), и отстъпките гледам, разиграла съм ги доста пъти. Общо взето всички трикове, които споменава Георги Матеев не са ми непознати. Единствено ме интересуваше СЛЕД. ПРЕДИ-то е ясно! :)

И отново благодаря!

Ето една почти толкова дълга тема за СЛЕД:

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Виртуална карта, умишлено сгрешено име, немско IP, бразилски/колумбийски сайт, плащания в "екзотични" валути и тн... Дори не мога да си представя колко неразбираемо звучи цялото това нещо на някой по-незапознат страничен човек... И после как да отговоря като ме попитат как да си вземат билет с отстъпка? :O

 

Напред сме с материала, това е положението :lol:

Така както сме напред с материала (къде па се слагам и аз :)) да докладвам:

Виртуална карта VISA на ЦКБ  не мина.  Единствения й грях е, че е въвеждана преди няколко дни при несполучливи опити. Днес се постарах всичко друго да е различно - Имена на пътник, дата на раждане, телефони, адреси, и-мейл, имена на титуляря на картата. Всичко!

От където мога да направя обосновано предположение (за себе си съм 100% сигурен), че "дяволите" от колумбийския и бразилския jetcost трупат номерата на картите и при неуспешните опити с тях.

 

Докато писах тук съм получил на използваните (в по-горе описаните неуспешни опити) пощенски кутии имейли от edreams - "Да си продължа с покупката...". Направи ми впечатление, че домейна е един, а само пощенските кутии на изпращачите са различни т.е. от co@e.dreams.com  и от br@e.dreams.com

Редактирано от ven62
  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , aleksandrina каза:

Купих току що. И всичко е точно. ;)

Благодаря!

"И всичко е точно" ...

Би ли ни припомнила какво точно е точно, че всеки може да си мисли различни неща: ;)

Аз имам предвид да кажеш - дати, компания, от къде /до къде  (ако се притесняваш - кажи поне ориентировачно )

  • Смея се 1
Връзка към коментар

О, няма притеснения.

1 човек, София - Варна - София окло Великден, 4-10 април за 125533.86 COP двупосочно през jetcost.com.co -> lastminute с Mastercard Debit. Дойде потвърдителен мейл. Все още не откриваме резервацията в сайта на бг еър, но ще поизчакаме.

p.s. И резервацията на сайта на БГ еър си е там. Наистина всичко е точно! ;)

Благодаря ви още веднъж! Страхотни сте!

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар

Ще почакаме още ден и ще разберем :)

 

А да питам, когато билета е на редовна авиокомпания през momondo -> airfinder, как мога да разбера дали цената е с включен чекиран багаж?

Или не го пишат, защото по презумпция тези компании са си с включен багаж? Нещо не мога да се ориентирам в сайта на airfinder :unsure:

Връзка към коментар
преди 15 минути , iliana_t каза:

Или не го пишат, защото по презумпция тези компании са си с включен багаж?

няма такова нещо вече. Трябва да го пише в условията на билета, точно тези не съм ползвал и не мога да кажа, но за къси разстояния (в един континент) включен багаж вече е изключение

Връзка към коментар
преди 29 минути , neuromancer каза:

за къси разстояния (в един континент) включен багаж вече е изключение

 

В моят случай търся за София - Ню Йорк , но никъде не видях условия за билета...ще потърся още. Неудобството идва малко и от това, че трябва да превеждам с Гугъл транслатора като е на италиански, испански и т.н. , та се губя в превода от време на време :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • bobolina
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.