Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Яни каза:

С канадско пробвах, стигнах до плащането и си стоеше на 6 евро, като въведох данните - я разпозна като Мастер дебит и вдигна цената. Сега ще видя с немско.

Значи е от картата.Имаш избор на карти ,виж с коя е намалението

Редактирано от Branko
Връзка към коментар
2 hours ago, Яни said:

Мен с дебитна Мастеркард ми увеличава сумата - от 6 евро става 41 евро по тази схема. Аз ли нещо бъркам или само с кредитна Мастер става?

При мен с дебитна Master  стана. Аз се бях приготвила пак Визи-те (дебитни), но с тях ми увеличаваше цената. Пробвах и с Виза кредитна - пак се повиши крайната сума. Едва тогава ми хрумна да пробвам с Master. Както писах, действах през Chrome, като преди това бях активирала Hola приложението за смяна на IP, та не съм сигурна в крайна сметка  при какво IP мина плащането.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Бразилският jetcost -> edreams продължава да мачка. Току-що взех билет за Nok Air (тайландски лоу-кост) за €6. Официалната цена на сайта на авиокомпанията е €28.

 

Плащане с Visa Debit през българско IP.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 8 минути , Георги Матеев каза:

Бразилският jetcost -> edreams продължава да мачка. Току-що взех билет за Nok Air (тайландски лоу-кост) за €6. Официалната цена на сайта на авиокомпанията е €28.

 

Плащане с Visa Debit през българско IP.

Не те ли е страх, че няма да може да се оправиш с комуникацията, в случай на от/про-мени? Или за близки дати купуваш?

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 7 минути , Боби каза:

Не те ли е страх, че няма да може да се оправиш с комуникацията, в случай на от/про-мени? Или за близки дати купуваш?

Да, адски много ме е страх, че мога да загубя 6 евро :lol:

 

Майтапът настрана. Както всяка голяма компания Edreams има една обща база данни, независимо от коя версия на сайта е купуван билета. Тоест спокойно мога да звънна на английския Edreams и да си говоря с тях за резервацията в бразилското им братче.

 

Точно вчера имах малък проблем с билет, купен от италианското Opodo. Директно звъннах по скайп на безплатния им номер в Англия и за около 3 минути оправих нещата.

 

Същото важи за lastminute / rumbo / bravofly. Всичките им версии споделят една и съща база данни и реално е без значение на кой номер звъниш. Стига да говориш поне един език, различен от български, ще си ОК.

 

Отделно, че всички големи травъл агенции имат страшно ефективен фейсбук съпорт, където отговарят и решават проблеми в рамките на няколко часа. Та и с писане става.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 10 минути , Георги Матеев каза:

Отделно, че всички големи травъл агенции имат страшно ефективен фейсбук съпорт, където отговарят и решават проблеми в рамките на няколко часа. Та и с писане става.

Извинявам се, но тъй като не ползвам Фейсбук и не съм много на ти с него...

Ако напишеш едно съобщение в страницата на травъл агенцията във ФБ, то няма ли да се загуби сред множеството други съобщения? Ами ако се наложи някой да прави реплика и дуплика (по парламентарен жаргон :))?

Връзка към коментар
преди 12 минути , Георги Матеев каза:

билет, купен от италианското Opodo.

Точно такъв казус имах и аз, звънях на английския офис и отказаха да ме обслужат - трябвало да си говоря с италианците... та затова питах.

Особено както аз обичам да си купувам билети за след година, се плаша, че ще иде твърде много време в обяснения на междинници със съмнителен резултат, плюс пари - всички тези имат такса за посредничене при промени/отмени...

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 минута , vorbis каза:

Извинявам се, но тъй като не ползвам Фейсбук и не съм много на ти с него...

Ако напишеш едно съобщение в страницата на травъл агенцията във ФБ, то няма ли да се загуби сред множеството други съобщения? Ами ако се наложи някой да прави реплика и дуплика (по парламентарен жаргон :))?

Съобщенията не се изгубват и най-вероятно отговарят на всички наред. Не е имало случай да пиша на някоя агенция или авиокомпания (по фейсбук или туитер) и да не ми отговорят. За повечето компании е престижно да имат съпорт в социалните мрежи, като често той е дори по-добър от другите им канали за съпорт.

 

преди 1 минута , Боби каза:

Точно такъв казус имах и аз, звънях на английския офис и отказаха да ме обслужат - трябвало да си говоря с италианците... та затова питах.

Особено както аз обичам да си купувам билети за след година, се плаша, че ще иде твърде много време в обяснения на междинници със съмнителен резултат, плюс пари - всички тези имат такса за посредничене при промени/отмени...

Много странно. Точно вчера говорих по телефона с английското Opodo за резервация в италианското и свършиха работа. И това далеч не е еднократен случай. Може просто да си попаднал на агент, който го е мързяло.

 

Иначе... който се плаши от мечки - не ходи в гората :) Винаги можеш да си плащаш стандартните цени на официалните сайтове :biggrin: А промените - когато са по вина на авиокомпанията - винаги са безплатни, независимо откъде са купувани билетите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

винаги са безплатни, независимо откъде са купувани билетите.

Не съм съгласен - посредникът ти дава безплатно една опция за полети максимално близо до първоначалните, която ако не те устройва и им създава работа, те таксуват, освен ако не си си купил някаква допълнителна услуга, съответно - платена. В момента не мога да изровя screenshot, но съм убеден, че съм го чел, в budgetair, ако не се лъжа. Иначе за мечките си съвсем прав ;)

Връзка към коментар
Георги Матеев
В момента, Боби каза:

Не съм съгласен - посредникът ти дава безплатно една опция за полети максимално близо до първоначалните, която ако не те устройва и им създава работа, те таксуват, освен ако не си си купил някаква допълнителна услуга, съответно - платена. В момента не мога да изровя screenshot, но съм убеден, че съм го чел, в budgetair, ако не се лъжа. Иначе за мечките си съвсем прав ;)

Мога доста да поспоря по въпроса, тъй като често се е случвало да не съм съгласен с предложените от посредника опции и в последствие безплатно съм променял полетите с такива, каквито пожелая аз. Включително 3-4 пъти в budgetair, като никога не съм купувал допълнителни услуги. Промяната винаги е ставала след телефонен разговор с посредника или директно с авиокомпанията и никой никога не ме е таксувал за такова нещо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев

Докладвам също, че чилийският jetcost -> lastminute току-що даде €20 отстъпка за полет на Air Asia. Плащане с Mastercard Debit през българско IP.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 30 минути , Loverboy каза:

momondo.it - edreams.it сваля по пет евро на полети на Раян. Тествах с Брюксел за 4 април - от 10 на 5. Visa Debit. 

Има ли ограничение ,като при колумбийците веднъж на 3 месеца с една карта ?

Връзка към коментар
15 hours ago, vorbis said:

Извинявам се, но тъй като не ползвам Фейсбук и не съм много на ти с него...

Ако напишеш едно съобщение в страницата на травъл агенцията във ФБ, то няма ли да се загуби сред множеството други съобщения? Ами ако се наложи някой да прави реплика и дуплика (по парламентарен жаргон :))?

Обикновено се комуникира чрез лични съобщения.

Връзка към коментар

И аз ще попитам, ако може! Нещо за Рим открива ли се изгодно! Всичко изрових няма и няма..... Дати примерно 12-14 април. Или когато се намират, освен сбирката през 20-22. Благодаря предварително! На

@koliob пробвах със схемите, но нищо не ми излиза от телефона! 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Иван Попов каза:

И аз ще попитам, ако може! Нещо за Рим открива ли се изгодно! Всичко изрових няма и няма..... Дати примерно 12-14 април. Или когато се намират, освен сбирката през 20-22. Благодаря предварително! На

@koliob пробвах със схемите, но нищо не ми излиза от телефона! 

Изгодно или безплатно?

Уиз имат доста ниски цени през април, виж тук:

https://wizzair.com/bg-bg/poleti/razpisanie/софия-/рим-фиумичино#/1/1/2/0/0/2018-04/2018-04

Връзка към коментар
преди 12 часа, Иван Попов каза:

И аз ще попитам, ако може! Нещо за Рим открива ли се изгодно! Всичко изрових няма и няма..... Дати примерно 12-14 април. Или когато се намират, освен сбирката през 20-22. Благодаря предварително! На

@koliob пробвах със схемите, но нищо не ми излиза от телефона! 

Работят си намаленията, но ако си пробвал за 12-14 април - за тези дати и направление Ryanair имат промоция, която смъква цените на техния сайт с 10% и съответно намаленията, които осигуряват jetcost-овете са малко по-малки.

Редактирано от koliob
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • teodd
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.