Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Хамбург - София, 12 юни, jetcost.com.co->edreams от 22 евро на 21000 COP, което е около 6 евро - супер. Плащане с виртуалка на ЦКБ виза дебит, на която току що и е изтекла карантината, пазарувах около нова година с нея. Не съм сменял IP адреси.

 

Имайте предвид, че може да се наложи да направите търсенето два пъти. На мен при първото търсене не ми изкара резултати от edreams, просто натиснах бутона за търсене повторно и всичко заспа. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

2-3 нови карти не минават, с нов имейл адрес съм, с Hola VPN-a, различни имена на пътници пиша и Колумбийците jetcost все ми изписват,  че съм плащал с такава карта, дали името на човека, който плаща следят, че да не минават чисто нови карти Visa Debit и Revolut?!

Връзка към коментар

Все още няма точен отговор на този въпрос.  Случва се една карта да минава по няколко пъти,  друг път идентична карта при други хора не минава и веднъж.  Пробвай пак след известно време. 

 

П. С.  Има ли начин да се избегнат тия 3% такса за зареждане на Virtual Visa на ЦКБ,  че не съм чел обстойно извън сайта на самата карта ? 

Връзка към коментар
преди 55 минути , stanimir каза:

П. С.  Има ли начин да се избегнат тия 3% такса за зареждане на Virtual Visa на ЦКБ,  че не съм чел обстойно извън сайта на самата карта ? 

Не. Когато зареждам на каса в банката, ми ги взимат. Когато зареждам от друга карта онлайн, пак ми ги взимат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

като активираш виртуална карта след колко време става активна,че да се ползва за плащане..а и има ли ограничение колко такива виртуални карти може си генерираш...извинявам се ако сте го коментирали...признавам си че не съм търсила информация и злоупотребявам с познанията в областта...

Редактирано от wiliko
Връзка към коментар
преди 10 минути , wiliko каза:

като активираш виртуална карта след колко време става активна,че да се ползва за плащане..а и има ли ограничение колко такива виртуални карти може си генерираш...извинявам се ако сте го коментирали...признавам си че не съм търсила информация и злоупотребявам с познанията в областта...

Ако е първа след 24 часа,иначе веднага.Неограничен брой.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За тези, които нямат на разположение неизползвана подходяща карта за по-сериозните намаления - едно по-скромно предложение:

www.edreams.com намалява цените на билетите за повечето полети на Ryanair (както и на почти всички авиокомпании) с около EUR 4-5 за еднопосочен билет за един пътник. Плащането е с Visa Credit. Ако промени цената - сменете IP адреса с такъв от друга държава. Изобщо като търсите с някой от jetcost-овете ако на някакъв етап ви повиши цената - това е почти сигурен знак, че ако смените IP адреса с такъв от друга подходяща страна ще получите отново ниската цена.

 

EDRome.png.85b975d17bcf5e5147425e908683bf78.png 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Горното ме подсети - при инсталиране на APP-а на eDreams излиза код за 10 Евро отстъпка "APP10". Важи до 31 март и мисля, че плащането е с каква да е карта. Откритието е на @Desi75.

  • Харесвам 9
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 56 минути , Яничка каза:

Горното ме подсети - при инсталиране на APP-а на eDreams излиза код за 10 Евро отстъпка "APP10". Важи до 31 март и мисля, че плащането е с каква да е карта. Откритието е на @Desi75.

Този код отдавна го има. Проблемът е, че през app-а цените излизат по-високи (или поне така беше когато проверявах наскоро), което практически обезсмисля отстъпката.

 

Edreams принципно имат доста подмолни практики от този тип и доста трябва да се сравнява преди да се направи покупка.

преди 16 часа, stanimir каза:

П. С.  Има ли начин да се избегнат тия 3% такса за зареждане на Virtual Visa на ЦКБ,  че не съм чел обстойно извън сайта на самата карта ? 

3% за зареждане? Нямах идея, но явно и ЦКБ се нареждат в челния списък на наглеците.

Преди 1 час, koliob каза:

Ако промени цената - сменете IP адреса с такъв от друга държава. Изобщо като търсите с някой от jetcost-овете ако на някакъв етап ви повиши цената - това е почти сигурен знак, че ако смените IP адреса с такъв от друга подходяща страна ще получите отново ниската цена.

 

EDRome.png.85b975d17bcf5e5147425e908683bf78.png 

Потвърждавам, Edreams редовно прави номера с вдигането на цената след цъкането на jetcost линка, но след смяна на IP-то цената остава ниска.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , Георги Матеев каза:

Този код отдавна го има. Проблемът е, че през app-а цените излизат по-високи (или поне така беше когато проверявах наскоро), което практически обезсмисля отстъпката.

 

Edreams принципно имат доста подмолни практики от този тип и доста трябва да се сравнява преди да се направи покупка.

Сигурна съм, че кодът не е новост. Допускам обаче, че както аз не знаех за него, може да е опция и за някой друг, който вече е изгърмял всички дебитни виза, мастеркард и т.н. Задължително трябва да се сравнява в сайта на АК и другите обичайни преди да се купи, това е ясно.

преди 16 минути , Георги Матеев каза:

3% за зареждане? Нямах идея, но явно и ЦКБ се нареждат в челния списък на наглеците.

Не че са ми симпатични, но и те от някъде трябва да печелят. Виртуалната им карта няма месечна такса или друга такса за обслужване.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 минута , Яничка каза:

Сигурна съм, че кодът не е новост. Допускам обаче, че както аз не знаех за него, може да е опция и за някой друг, който вече е изгърмял всички дебитни виза, мастеркард и т.н. Задължително трябва да се сравнява в сайта на АК и другите обичайни преди да се купи, това е ясно.

Не че са ми симпатични, но и те от някъде трябва да печелят. Виртуалната им карта няма месечна такса или друга такса за обслужване.

Да, разбира се, просто обръщам специално внимание, че цените в app-a обикновено са по-високи.

 

А "горките" банки миналата година реализираха рекордни приходи, та не ги мисли чак толкова :biggrin: В случая печалбата от комисионни от транзакциите по картата би трябвало да е предостатъчна (на принципа на Revolut), но явно предпочитат да одерат две кожи - една от търговеца и една от потребителя. 3% за зареждане на сметка е абсолютна наглост и уви далеч не е единствената.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

А "горките" банки миналата година реализираха рекордни приходи, та не ги мисли чак толкова

И аз това казвам, въобще не сами симпатични банките :) А и какви глобални проблеми имам, не мога и тях да ги мисля ;)

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 27.03.2018 г. в 21:53, Радика каза:

Взех през колумбийският jetcost билети за БЕър с 15 евро по-евтини, за моя изненада, прие онази карта Виза Дебит, дето оподо-то не я хареса оня ден. Отивам да гледам дали всичко с имената и другото е наред, щото направо на майтап го направих.
:biggrin:

 

Значи аз пак с проблеми  B)
За тази покупка още не съм получила потвърждение на имейл. Парите са блокирани, но не са дръпнати.

В сайта на компанията (България еър) не разпознава кода на резервацията. 

Писах на jetcost, нямам отговор, а банката без отказ на фирмата не може да освободи парите.

Голям съм карък, да му се не види! :biggrin:

Редактирано от Радика
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Виж дали няма друг PNR. Обикновено има един, който важи за посредника и този, с който се разпознава резервацията в сайта на самата авиокомпания. Ако имаш само този, влез с него в сайта на посредника с него, би трябвало да си видиш резервацията.

Връзка към коментар

Като нямам писмо от jetcost/edreams и нямам линк за проверка/справка/информация по резервацията.

Гледах на сайта на edreams, но не видях къде мога да проверя.

Не очаквах такава издънка и не записах това, което излезе след резервацията. Сефте ми се случва...

Връзка към коментар

О, да. Имейла ми е само за пътувания (резервации и билети), така че всички папки се преглеждат. 

Оплаках се, защото се надявам да се промени ситуацията. Пък и да ми олекне.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Радика каза:

Гледах на сайта на edreams, но не видях къде мога да проверя.

Като влезеш в edreams, отиди на My trips, от там Find with booking reference. Там се вкарва номера на резервацията.

Edreams.png.74395a0637131cf78be7eac38f512740.pngПонеже е необходимо да се въведе и и-мейла, от който е направена резервацията, с твоя най-вероятно няма да стане, трябва да е този на edreams. Пиши им съобщение във FB. Наскоро писах на Rumbo за същото и ми отговориха бързо. Като им пишеш във FB, нека ти кажат и PNR за сайта на Bulgaria Air.

Дано всичко е ок :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Оф! Понеже my trip така и не ме пусна, реших да си направя регистрация в сайта.

Познайте - с потвърждението и в профила ми в сайта се появи резервацията.

Благодаря, @Яничка ! 

 

П.С. Все още нямам мейл, обаче.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Намерих още една възможност за намаления, главно на билети за полети на Wizzair (но не само) с около EUR 12.

Схемата е jetcost.co.za -> za.edreams.com, а плащането става с карта Maestro. Не съм купувал билети, но през английски IP адрес се стига без проблем до последната стъпка на плащането без да променя цената.

 

SABra.png.5d7f0c86d49e4681baaef616e5a431fa.png

 

SAVarna.png.a401935eb21593c3c7388b0fb55f424a.png

Редактирано от koliob
  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 8
Връзка към коментар
преди 14 минути , Звелина каза:

Колко сигурно е плащането през сменено айпи, има ли нещо, за което трябва да се гледа/внимава?

Зависи с какво и как го сменяш.

Но по мое мнение - отговорът е по-скоро, че не трябва да се притесняваш.

Преди в темата го разисквахме този въпрос.

Връзка към коментар

Здравейте.

Опитвам се да купя билет София- Варна и да го платя с вече използвана карта Visa през Jetcost.com.co -> eDreams обаче вече 10-та минута върти с надписа да изчакам и да не презареждам или рефрешвам страницата.

Колко време да чакам още и дали има шанс да мине все пак? Или пък да ме отреже, че да знам... Да го оставя ли да се "врътка" още?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.