Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Да докладвам. Не, че е нещо ново:

jetcost.com.co -> edreams  сваля цената на Амстердам-София с Transavia с 35 евро. Отстъпката май зависи от цената - 118 на 83.

Платих два билета с виртуални карти на ЦКБ.

Двата билета по отделно с нови имейли (неизползвани) нови виртуални карти, нови (измислени) имена на картодържателите. сбъркани собствени имена на пътниците.

После по телефона с трансавиа оправихме имената.

 

Все още не мога да преживея по 5 лева дето ги дадох на ЦКБ - комисионна за да си преведа пари във виртуалните карти.

Надявам се до довечера да ми мине. :) 

 

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Да докладвам. Не, че е нещо ново:

jetcost.com.co -> edreams  сваля цената на Амстердам-София с Transavia с 35 евро. Отстъпката май зависи от цената - 118 на 83.

Платих два билета с виртуални карти на ЦКБ.

Двата билета по отделно с нови имейли (неизползвани) нови виртуални карти, нови (измислени) имена на картодържателите. сбъркани собствени имена на пътниците.

После по телефона с трансавиа оправихме имената.

 

Все още не мога да преживея по 5 лева дето ги дадох на ЦКБ - комисионна за да си преведа пари във виртуалните карти.

Надявам се до довечера да ми мине. :) 

 

Сакън де, дай си сметката, да ти метна  една десятка, важен си ми, че те харесвам.;)

  • Харесвам 2
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Имам два двупосочни билета София-Аматердам от черния петък купени през едриймс за по 4 евро,които няма да ползвам...някой ако иска...не,че смяната на имената е евтина,но може да имаме еднакви имена :rofl:

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Трябва да купя 2 билета за Прага/Берлин - отиване 27/28, връщане 31/01.

 

Най-евтиното, което намерих е:

София - Прага - 27.05 - Bulgaria Air за 85 EUR

Берлин - София - 01.06 - Bulgaria air за 75 EUR

 

Пробвах се да ги бутна, но само за втория успявам с jetcost.pt - rumbo на 64 EUR. Другият не мърда, въртях ги как ли не...

 

Някой по-опитен дали може да намери нещо по-изгодно или да даде съвет? Мерси предварително.

 

П.С. Дали на Bulgaria Air може да се променя безплатно името, ако го объркам нарочно?

Редактирано от Pepi Popova
Връзка към коментар

При положение,  че на сайта на Bulgaria Air първия полет се продава за 118€ ,  а ти си го намерила за 85€ не виждам каква по-голяма отстъпка търсиш при това за полет след четири дни.   Купувай. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , stanimir каза:

При положение,  че на сайта на Bulgaria Air първия полет се продава за 118€ ,  а ти си го намерила за 85€ не виждам каква по-голяма отстъпка търсиш при това за полет след четири дни.   Купувай. 

Хммм... сега вече и на мен ми излиза с такава цена. Когато ги проверих бях пуснала двупосочни и ми дава тази цена, но като направя еднопосочен и ми вдига цената. 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Hollywood каза:

При купени билети от едреамс, системата на уиз не разрешава избор на места  при  чекирането.

През мобилното приложение могат да се добавят услуги към резервацията (направена през агенция), включително избор на място.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Купих билетите през: 

 

София - Прага jetcost.co - edreams - oт 116 EUR в сайта на BGAir,  за 82 с Visa Electron приета като Visa Debit

Берлин - София jetcost.cl - edreams - от 86 ЕUR в сайта на BGAir,  за 62 с Visa Electron приета като Visa Debit

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 22 минути , yordanov каза:

През мобилното приложение могат да се добавят услуги към резервацията (направена през агенция), включително избор на място.

Project24.png.3aa3fea542c8b3bd4f3dc88eeb86bf9b.png

 

няма поле избор или не е активно

Връзка към коментар
преди 5 минути , Hollywood каза:

Project24.png.3aa3fea542c8b3bd4f3dc88eeb86bf9b.png

 

няма поле избор или не е активно

През сайта не става. Трябва през мобилното приложение. Поне за iOS има опция да добавяш всякакви услуги, включително място.

Връзка към коментар
преди 6 часа, ven62 каза:

Да докладвам. Не, че е нещо ново:

jetcost.com.co -> edreams  сваля цената на Амстердам-София с Transavia с 35 евро. Отстъпката май зависи от цената - 118 на 83.

Платих два билета с виртуални карти на ЦКБ.

Двата билета по отделно с нови имейли (неизползвани) нови виртуални карти, нови (измислени) имена на картодържателите. сбъркани собствени имена на пътниците.

После по телефона с трансавиа оправихме имената.

 

Все още не мога да преживея по 5 лева дето ги дадох на ЦКБ - комисионна за да си преведа пари във виртуалните карти.

Надявам се до довечера да ми мине. :) 

 

Сигурен ли си , че ако напишеш друго измислено име за картодържателя минава?!

Връзка към коментар

на мен ми е адски странно, нали уж проверява номер на картата, валидност, кода, име и понякога адрес? Или името седи само за парлама?

 

И един въпрос изникна в мен. Като купувате в бразилския сайт, в реали ли чарджва картата или в евро/ долари ? Че аз пробвах, ама ми казва, че няма да е в реали... А за бразилските карти превалутирането добавя 6% и нещо данъци и малко се губи смисъла...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 3 минути , neuromancer каза:

И един въпрос изникна в мен. Като купувате в бразилския сайт, в реали ли чарджва картата или в евро/ долари ? Че аз пробвах, ама ми казва, че няма да е в реали... А за бразилските карти превалутирането добавя 6% и нещо данъци и малко се губи смисъла...

На мен от революта ми дърпа евро.

Връзка към коментар
преди 31 минути , neuromancer каза:

И един въпрос изникна в мен. Като купувате в бразилския сайт, в реали ли чарджва картата или в евро/ долари ? Че аз пробвах, ама ми казва, че няма да е в реали... А за бразилските карти превалутирането добавя 6% и нещо данъци и малко се губи смисъла...

Винаги ми е правил впечатление ето този текст, който се появява, когато резервирам от бразилския еДриймс точно над полето за въвеждане на картата:

 

Цитат

Importante: esta é uma compra internacional, por isso a cobrança será realizada em euros, baseada na taxa de câmbio diária. Pode haver uma variação entre o valor mostrado em reais na data da compra e o valor efetivo na data da cobrança (fatura) segundo a cotação adotada pela instituição financeira administradora do seu cartão de crédito. É necessário que o seu cartão autorize compras online e internacionais.

или грубо преведено на английски с Гугъл:

 

Цитат

Important: This is an international purchase, so the charge will be made in euros, based on the daily exchange rate. There may be a variation between the amount shown in reais at the date of purchase and the effective amount at the date of collection (invoice) according to the rate adopted by the financial institution that administers your credit card. It is necessary that your card authorizes online and international purchases.

 

Не знам какво точно разбират под 'international purchase' .. пробрах с вътрешни полети в Бразилия като избрах държавата на пътника да е Бразилия и пак се появи. Евентуално да следи, че не съм с бразилско IP.

 

Иначе по другия въпрос с измисленото име - минава, да, поне при еДриймс.

Редактирано от yordanov
Връзка към коментар
Преди 1 час, vinidj каза:

Сигурен ли си , че ако напишеш друго измислено име за картодържателя минава?!

200% - ДА.

Не само сега, и преди това съм го пробвал.

Мисля, че @koliob първи беше писал за това или поне аз от негов пост разбрах.

Все пак да кажа отново:

за jetcost.com.co->edreams  става въпрос, а картите са VISA виртуални на ЦКБ.

Имам вече 9.

Всяка с по 1-2 лева остатък. Кога ли ще прескоча до някой клон на ЦКБ да ги закрия - т.е. да се "изгавря" с някоя клета служителка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , ven62 каза:

Имам вече 9.

Всяка с по 1-2 лева остатък. Кога ли ще прескоча до някой клон на ЦКБ да ги закрия - т.е. да се "изгавря" с някоя клета служителка.

А добре де те нямат ли срок тия карти и после да са невалидни? Аз имам една, която вадих ноември 2017 и онзи днес имам имейл, че ми изтича този месец и да си направя друга!А сегашната става не валидна?!

Връзка към коментар

Валидни са шест месеца и не може да ги подновяваш.  Може да си извадиш нова за зареждане на която пак ще ти вземат съответните такси. 

 

Ако не са jetcost сайтовете  не виждам кой нормален човек би си извадил подобна карта. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, yordanov каза:

Не знам какво точно разбират под 'international purchase' .. пробрах с вътрешни полети в Бразилия като избрах държавата на пътника да е Бразилия и пак се появи. Евентуално да следи, че не съм с бразилско IP.

Еми има се предвид, че плащаш на търговец извън Бразилия и дължиш данъци отгоре върху сумата, която плащаш.

преди 39 минути , elateq каза:

На мен от революта ми дърпа евро.

Тоест не е реали, конвертирани в евро?

Спасение от данъците явно няма, ако ще плащам с бразилска карта няма смисъл да си играя

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.