Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 1 час, Яничка каза:

Да.

 А след като изтече няма опция за подновяване ами си вадя нова така ли, че не видях никъде. А в тарифата им защо го пише така:

 

Издаване и подновяване на карта Без такса
Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

А след като изтече няма опция за подновяване ами си вадя нова така ли

Моята скоро изтича и ще знам със сигурност, но бях останала с впечатление, че се издава нова.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Ivko каза:

 А след като изтече няма опция за подновяване ами си вадя нова така ли, че не видях никъде. А в тарифата им защо го пише така:

 

Издаване и подновяване на карта Без такса

Точно така е. Те са с валидност 6 месеца. Дори и преди да изтече срокът, можеш да си вадиш, и то произволен брой карти и да ги управляваш през един и същ акаунт или през различни.

Имайте предвид, че ако срокът на картата изтече, тя се деактивира автоматично. И което е по-неприятното, ако имате остатък по нея, ще трябва да изчакате още 1 месец след датата на изтичане, за да си ги вземете на каса в ЦКБ. Точно днес се разходих  напразно до един от клоновете им. На служителката й се появи предупреждение, че мога да тегля сумата след месец и след консултация с когото трябва, официално ми поднесе изненадата. Добре че клонът на банката е по пътя между работата и дома ми. 🙂

Ако отидете малко преди края на срока на валидност, такива дертове няма да имате.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да това го прочетох в условията, че може да си ги теглиш след 30 дена след деактивацията или да си ги прехвърлиш в новата карта преди да е истекла старата само не знам какво ги правят толкова карти не,че са на носител и да се хаби нещо де ама и то на всеки 6 месеца да трупаш по една.А трябва ли нещо да се закрива изтеклата или така си остава?

Връзка към коментар
преди 9 минути , Ivko каза:

...А трябва ли нещо да се закрива изтеклата или така си остава?

Тъй си и седи през годините... 🙂

611948927_Screenshot-05_06_2018.18_52_38.png.90d8fcc190db5c0c46479b667240d31f.png

 

Редактирано от rik4o
Връзка към коментар

Това не е темата, но като е почнато тук - и моята изтича скоро и си спомням нещо смътно, че ми бяха казали в ЦКБ, че трябва да ида инда кажа ако искам да я спра, иначе има 5 лв такса автоматично за подновяване или нещо подобно. Някой знае ли как точно се закрива такава карта ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това с 5 - те лева за подновяване не съм го срещал в условията. 

 

След изтичане срока на валидност картата се деактивира автоматично. 

 

Ако имаш в нея пари може и в последния ден на валидност да отидеш в офис на ЦКБ да си ги изтеглиш (без такса). 

Може онлайн да наредиш превод към твоя сметка в друга банка (такса 80 стотинки) 

 

Ако срока на валидност е изтекъл и имаш средства в картата може да ги изтеглиш чак след 30 дни. 

 

П. С.  По темата - еDreams - ите разпознават  Visa Electron като Visa Debit,  но не съм пробвал плащане. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

П. С.  По темата - еDreams - ите разпознават  Visa Electron като Visa Debit,  но не съм пробвал плащане. 

Кой edreams? От няколко месеца насам моята си я разпознават абсолютно всички като Electron.

Връзка към коментар

Точно такава е картата ми. Сега ще пробвам, може нещата да са се променили от вчера.

Нищо не се е променило. Visa Electron на Fibank си я разпознава точно като такава и колумбийския, и чилийския и т.н. edreams.

Редактирано от Dreamm
Връзка към коментар

Не съм го написал да си чеша езика. Както да е,  проверих пак и се разпознава точно както съм казал.  Може да има някакви разлики и в картите на ПИБ,  но моята е така

 

 

IMG_20180605_221216.jpg

IMG_20180605_221139.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нямам обяснение защо е така,  но ми стана интересно,  пробвах сега през 5-6 от латиноамериканските сайтове и всички разпознават картата като Visa Debit.  Странно наистина. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Някой писал ли е на Оподо и на какъв адрес?

Имам канселиран полет от Варна до София,от голямото пазаруване,когато цената беше 3 паунда.Искам да пробвам да ми го сменят.Така или иначе не са ме уведомили.Говорих с Бългерия еър,пратиха ме при посредника.

Връзка към коментар
преди 1 минута , mamaivy каза:

Някой писал ли е на Оподо и на какъв адрес?

Имам канселиран полет от Варна до София,от голямото пазаруване,когато цената беше 3 паунда.Искам да пробвам да ми го сменят.Така или иначе не са ме уведомили.Говорих с Бългерия еър,пратиха ме при посредника.

 

Аз пиша на Оподо и еДриймс в Туитър, други знам, че им пишат във Фейсбук. Отговарят горе долу бързо и помагат.

 

Туитър: https://twitter.com/opodo_uk

Фейсбук: https://www.facebook.com/opodo.international/

 

Може да погледнеш и тази тема, която е за еДриймс, но те с Оподо са едно и също така или иначе.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Купих си билети от бразилския Джеткост и от израелския, ако ie домейн е израелския. Свалят по 15 евро на резервация. И двата ме препратиха към Идриймс. За едната резервация получих мейл само от Райън. И в двата пробвах по време на резервацията да добавя втори пътник, до последно даваше цената като за един, но след проба за плащане я променяше 🙂 В израелския цената за двама стана общо 57 при цена за един пътник 25 евро. Ако някой няма сто карти, си заслужава. Цената в авиокомпанията за двама беше 80 двупосочно. Бразилците качиха на 65 евра. Нямах нерви и карти да пробвам всяка посока да купувам за по пет евро 🙂 В израелския единия ден искаше мастър кредит, на следващия виза кредит. Бразилците с виза дебит. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодарности на @Bellaero. Само да добавя, че през ирландския Jetcost има две възможности:

www.jetcost.ie -> www.edreams.com

www.jetcost.ie -> www.opodo.com

И двете изискват към момента плащане с VISA CREDIT, но това не е постоянно.

Всъшност в момента дори не е нужно да се минава през www.jetcost.ie - директно през www.edreams.com и  www.opodo.com сваля по EUR 14-15, но едва ли ще продължи дълго.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.