Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Искам да споделя развитие по моят случай , за да не се опари и някой друг. Две резервации с VISA Electron на ПИБ, разпозната като VISA Debit, минаха успешно и на следващия ден  бяха канселирани без предупреждение и нотификация. След продължителни опити, вчера ми казаха, че няма да ми изплатят рифънд, поради някакви проблеми със сигурността по картата и както предния път ми бяха казали "Fraud case". Не знам оттук нататък какво ми остава, освен да оспоря транзакцията, но не знам как ще се примиря да изгоря с 300лв.

Връзка към коментар
преди 11 часа, stanimir каза:

Нямам обяснение защо е така,  но ми стана интересно,  пробвах сега през 5-6 от латиноамериканските сайтове и всички разпознават картата като Visa Debit.  Странно наистина. 

При теб поне странното работи в твоя полза

Аз си извадих VISA DEBIT СПЕЦИАЛНО ОТ Пиреус и тези сайтове ми я разпознаваха като кредитна, хаххх

 

Връзка към коментар
преди 18 минути , antony2001 каза:

Аз си извадих VISA DEBIT СПЕЦИАЛНО ОТ Пиреус

 

 Виртуална на цкб и пластика на дск за сега не знам да са имали проблем.Плащал съм и с двете.

Връзка към коментар
преди 1 час, koliob каза:

Благодарности на @Bellaero. Само да добавя, че през ирландския Jetcost има две възможности:

www.jetcost.ie -> www.edreams.com

www.jetcost.ie -> www.opodo.com

И двете изискват към момента плащане с VISA CREDIT, но това не е постоянно.

Всъшност в момента дори не е нужно да се минава през www.jetcost.ie - директно през www.edreams.com и  www.opodo.com сваля по EUR 14-15, но едва ли ще продължи дълго.

 

Също и с Mastercard Credit. 

Важи правилото за едно плащане на три месеца. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Ivko каза:

 Виртуална на цкб и пластика на дск за сега не знам да са имали проблем.Плащал съм и с двете.

Имам 5 виртуалки, дерта там е, че веднъж ако не ти признае картата, колкото и нови да вадиш-все тая. Билет няма. 

За ДСК-то нямам идея, ама там месечните такси бяха високи - поне когато проверявах.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, stanimir каза:

Нямам обяснение защо е така,  но ми стана интересно,  пробвах сега през 5-6 от латиноамериканските сайтове и всички разпознават картата като Visa Debit.  Странно наистина. 

Допълнение от личен опит:

1. Сайтовете разпознават  Visa Electron  като Visa Debit до някаква определена от тях сума, над нея - като Visa Electron и не дават отстъпка.

2. Случи ми се в различни дни сумите да са различни, при които Visa Electron  се приема като Visa Debit.

 

Уточнение: Моите са на Уникредит.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Таньо каза:

1. Сайтовете разпознават  Visa Electron  като Visa Debit до някаква определена от тях сума, над нея - като Visa Electron и не дават отстъпка.

 А имал ли си наблюдения сумата по-голяма ли трябва да е или по-малка при мен за суми от порядъка до 50 евра ми я разпознава като електрон, а дали ако сумата е 100 и над 100 ще даде бонус и разпознае като дебит 😁,  но аз съм на фибанк и само през колумбийския съм пробвал

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар
преди 41 минути , antony2001 каза:

Имам 5 виртуалки, дерта там е, че веднъж ако не ти признае картата, колкото и нови да вадиш-все тая. Билет няма. 

...

 

Не е точно така. Ако си извадиш нова виртуална карта и останалите неща по резервацията са ти нови (сгрешено име на пътник, измислен картодържател, друг тел. номер, …) става. Личен опит.

Назад в темата е писано, но то, усвояването на информацията от тази тема стана по-сложно от повечето бакалавърски програми в БГ.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

А това през кой сайт? И след като е минало плащането нямаш ли издаден билет и от авиокомпанията?

През e4dreams.cl и edreams.co. Имах издадени и номера на билети и PNR-и. Резервациите са канселирани на следващия ден, за което разбирам след справка с Bulgaria Air. Сумите и за двата полета са над 50 ЕUR. 

Връзка към коментар
преди 12 минути , ven62 каза:

Не е точно така. Ако си извадиш нова виртуална карта и останалите неща по резервацията са ти нови (сгрешено име на пътник, измислен картодържател, друг тел. номер, …) става. Личен опит.

Назад в темата е писано, но то, усвояването на информацията от тази тема стана по-сложно от повечето бакалавърски програми в БГ.

Сигурно си прав! 

Следя темата, но съм пробвал и не става!

В момента имам две  нови виртуалки и като тръгна да плащам, системата казва - не!  

Връзка към коментар

И моите 5 стотинки, които по никакъв начин не изясняват общата картина😀. Виза Електрон на Прокредит, която преди минаваше за дебитна, за дребни суми, 5-10 Е, си я разпознава като Електрон и не дава отстъпка. Колумбийски и бразилски Джеткост това.

Редактирано от Звелина
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Звелина каза:

И моите 5 стотинки, които по никакъв начин не изясняват общата картина😀. Виза Електрон на Прокредит, която преди минаваше за дебитна, за дребни суми, 5-10 Е, си я разпознава като Електрон и не дава отстъпка. Колумбийски и бразилски Джеткост това.

Както споменах - новоиздадена VISA DEBIT на Пиреус я разпознава като кредитна карта от всички латино сайтове. 

 

Връзка към коментар
преди 32 минути , antony2001 каза:

...

В момента имам две  нови виртуалки и като тръгна да плащам, системата казва - не!  

Аз натрупах 9 виртуални карти през ЦКБ.

Едната от тях така и не успях да ползвам (подобно на твоя случай)

Направи си анализ на данните, които въвеждаш.

При мен става т.е. коректното е стана, но не повтарях абсолютно нищо (адрес, тел. номер, имейл, имена на пътника, имена на картодържателя, … нищо)

Аз говоря за jetcost.com.co->edreams…

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

 ДА

Цитат

При изтичане срока на валидност на виртуалната карта, наличната сума по картата можете да изтеглите не по-рано от 30 календарни дни след датата на изтичане на картата. При изтекла валидност на картата, сумата на превода ще бъде за цялата оставаща наличност, намалена с таксата за обработка на банков превод от 0.80 лв.

 

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , cybersimo каза:

Малко офф, но тъй като старата ми виртуалка изтече преди 2-3 дни, как да си създам нова и да си прехвърля наличността от старата?

 Влизаш си в профила и кандидастваш за нова, като не се чака одобрение от 24 часа за всяка следваща.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всичко това съм го прочел, но не виждам отговор на основния въпрос: Как да прехвърля наличността от изтеклата карта в новата? Не искам да тегля нищо от офиси на Изипей или да превеждам по разни банкови сметки.

Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Създай нова и пробвай.  Тъкмо и ние ще разберем 🙂

Обадих се по телефона в ЦКБ. Не можело да се прехвърля наличност от стара карта. Създава се нова, отива се в клон на ЦКБ, тегли се старата сума и се захранва новата карта - "супер удобна" процедура за виртуална карта през 2018 г. 

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Като стана въпрос за виртуалните карти на ЦКБ и реших да видя какво им е състоянието.

Оказа се, че една от последните ми е с 0 лв.

Викам си - е как пък точно съм уцелил да внеса точно толкова колкото edreams са дръпнали.

Оказа се, (от справката за движенията по картата), че са ми изтеглили с 1.12 лв. повече отколкото съм внесъл по картата.

Спомням си, че плащането мина успешно (то и така си пише) и че бяха останали 1-2 лв.

Явно в последващото осчетоводяване на транзакциите превалутирането е било различно.

Така, че - ЦКБ са се прецакали с 1 лв. 

😭

 

преди 1 минута , cybersimo каза:

Обадих се по телефона в ЦКБ. Не можело да се прехвърля наличност от стара карта. Създава се нова, отива се в клон на ЦКБ, тегли се старата сума и се захранва новата карта - "супер удобна" процедура за виртуална карта през 2018 г. 

Е, все пак искаш да оперираш с картата след изтичане на срока й.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

Е, все пак искаш да оперираш с картата след изтичане на срока й.

Все пак не искам точно това. Нали картата е виртуална, какво пречи при създаването на нова просто същата сума да е налична автоматично и в другата карта? Без да ходя до клон на ЦКБ и да губя време в излишни тъпотии

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар
преди 7 минути , ven62 каза:

 

😭

Е, все пак искаш да оперираш с картата след изтичане на срока й.

Не точно с картата, а с остатъчните авоари. А той така или иначе ще оперира с тях - ще ги изтегли, само че трябва да го направи физически - супер "удобно". 

P.S. Писали сме едновременно 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.