Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Lindt каза:

 

Интересно. С толкова намалява румънският джеткост и София-Палма от 138 на 88 евро, обаче Лондон за 30 и Палма де Майорка за 65 не мръдват и евро надолу. 

Намаляват скъпите, дето дори не ги гледам. :smile3:

Оподо UK приложение ми дава за някои до 50-60€ билети към 10€ отстъпка.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Между другото имам усещане, че сме свидетели на неофициална война между Раян и Ластминит груп. Колкото повече Раян затягат нещата за посредници толкова повече Ластминит вдигат отстъпката. Не вярвам да е случайно.

Докато е в наша полза, да си се карат :)

И на мен ми беше много смешно, като ме убеждаваха с писмото, с което ми верифицират билета колко лоши били посредниците, как най-добрите цени са при тях и т.н.

Дано не измислят само още някоя глупост.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А каква е идеята на Раян да водят война с посредници? По време на пандемията последните злоупотребяваха с връщането на пари към клиентите, но този период приключи. Всъщност какво целят и съответно постигат с тези верификации?

 

Аз продължавам да търся намаление за полети на егейците. Прерових edreams - дребни отстъпки до 10 евро дават канадския и португалския. При втория понякога излиза и намаление до 20 евро за полети на БГ еър.

Връзка към коментар
преди 10 минути , iMari каза:

А каква е идеята на Раян да водят война с посредници? По време на пандемията последните злоупотребяваха с връщането на пари към клиентите, но този период приключи. Всъщност какво целят и съответно постигат с тези верификации?

 

Външни фирми препродават техен продукт и печелят. Бизнес логично е те да продават повече от продукта си и други екстри около него, за да печелят повече.

Верификацията отказва немалко хора - неяснота, потенциална допълнителна разправия, неизвестност от резултата, риск от 50 евро такса на летище. Създадоха препятствие без да нарушават нищо и мисля, че работи и точно защото е започнало да работи мисля, че @Георги Матеев е прав. Възможно е да са започнали да се "надцакват" и ще има скоро моменти, от които може да се възползваме.

В контекста на горното - добре е да се следят познатите версии и да се споделя.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , The Doctor каза:

Външни фирми препродават техен продукт и печелят.

Това е печеливш бизнес модел не само в авиацията и никой не бяга от него. Раян не печелят по-малко от билети и услуги в този случай. Причината според мен трябва да се търси в проблемни резервации и неизчистени взаимоотношения клиент-посредник, които вредят на имиджа на АК. Но като че ли проблемите от този род затихнаха, посредниците бързат да се издължат на клиентите. Цялата суматоха се създаде около масовото рязане на полетите заради пандемията и ми е чудно, че така бурно се активираха с тези верификации почти една година по-късно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , iMari каза:

 

 

Аз продължавам да търся намаление за полети на егейците. Прерових edreams - дребни отстъпки до 10 евро дават канадския и португалския. При втория понякога излиза и намаление до 20 евро за полети на БГ еър.

Jetcost.ro - lastminute ми свали почти 14€ от 77 на човек при търсене за двама. Не стигнах до плащане и не зная изисква ли определен вид карта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 17 минути , iMari каза:

Раян не печелят по-малко от билети и услуги в този случай.

Посредниците продават услуги на висока цена и печелят, много от тях продават пакети - хотел, трансфер, коли под наем.

Печелят и от реклами на карти, даващи отстъпка, печелят от пренасочване към големите резервационни системи. Очевидно печелят след като съществуват толкова дълго. /Моят първи сблъсък с edreаms.es беше в 2008 г./

 

П.П. Предлагат билети на Renfe в Испания с голяма отстъпка.

image.png.471a3b1da58b80e179955d5e9add7e0e.png

 

преди 14 минути , Bellaero каза:

Jetcost.ro - lastminute ми свали почти 14€ от 77 на човек при търсене за двама. Не стигнах до плащане и не зная изисква ли определен вид карта.

Кажи маршрута и дати , за да се провери как и къде става отстъпката.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, The Doctor каза:

Посредниците продават услуги на висока цена и печелят, много от тях продават пакети - хотел, трансфер, коли под наем.

Печелят и от реклами на карти, даващи отстъпка, печелят от пернасочване към големите резервационни системи.

 

Защо това да е проблем за Раян? 🙂

Така посредника популяризира продукта им и го прави по-достъпен за негова сметка, а Раян си прибира своето. Дълги години се облагодетелстваха взаимно.

Има ли друга авиокомпания от такъв мащаб, която да има нещо против големите резервационни системи.

Уиз по едно време също бяха вдигнали мерника на Отата, но нищо подобно не предприеха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пропускате основен момент. Ние тук ползваме посредниците само заради отстъпките, обаче огромна част от хората не са като нас. Просто купуват от тях заради реклама или по-удобен интерфейс (примерно), без да сравняват или без да имат правилната карта, и почти винаги плащат повече, отколкото реално струват билета и услугите. Което съчетано с някои неудобства при връщане на пари и т.н. реално вреди на имиджа на авиокомпанията.

 

Все някой плаща за нашите дискаунти 🙂

 

Ако аз бях авиокомпания и аз щях да искам тази практика да спре.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 50 минути , Дани Магелани каза:

Намирали ли сте вариант за намаление на Уиз? Търся за 21септември София-Ларнака.

 

преди 50 минути , Дани Магелани каза:

Намирали ли сте вариант за намаление на Уиз? Търся за 21септември София-Ларнака.

Отговорих си: с уиз дискаунт излиза по-евтино да купиш билет с флекс  и чекиран багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам как успявате, аз вече яко удрям на камъни и с никакъв jetcost не успявам да сваля билети на Ryan с нещо повече от едноцифрено число евраци :rolleyes: -  ни румънски, ни австралийски, ни австрийски или немски ... И нямам предвид най-евтините билети, а такива в диапазона 40-80€

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Фил каза:

Не знам как успявате, аз вече яко удрям на камъни и с никакъв jetcost не успявам да сваля билети на Ryan с нещо повече от едноцифрено число евраци :rolleyes: -  ни румънски, ни австралийски, ни австрийски или немски ... И нямам предвид най-евтините билети, а такива в диапазона 40-80€

Някаква криза настъпи. Моите билети са от 40-50 нагоре в момента и максималното намаление е 7 евро на билет. Това не е човешко.

  • Смея се 3
Връзка към коментар

В момента гледам Катания-София за 10 септември. През сайта на Раян цената е 49€. През джет кост цената е 39€, а през австралийското момондо и после mytrip.com цената е 29€.

  • Харесвам 13
  • Благодаря 3
Връзка към коментар

Абе верно е страшна суша. Превъртях всички познати варианти и не мога да намаля дори полет на бг еър от варна с повече от 10 евро.

Макса, който изтисках беше 10 евро за раян софия-варна (40 евро оригиналана цена)  и толкова за варна-софия на бг еър ( 123лв оригинална цена). Има ли нещо по-атрактивно в момента, че трябва да отида за ден до Варна и сърце не ми дава да дам 180лв на човек за билети ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , Jorro каза:

Абе верно е страшна суша. Превъртях всички познати варианти и не мога да намаля дори полет на бг еър от варна с повече от 10 евро.

Макса, който изтисках беше 10 евро за раян софия-варна (40 евро оригиналана цена)  и толкова за варна-софия на бг еър ( 123лв оригинална цена). Има ли нещо по-атрактивно в момента, че трябва да отида за ден до Варна и сърце не ми дава да дам 180лв на човек за билети ?

Не си казал дати, но погледни на компютър jetcost.at - с препратка към lastminute (плащане с Diners). За 20.08. - София-Варна-София (Раян-40 евро ориг. и БГеър-123 лв.) за двупосочен билет за 1 човек дава 59 евро.

А на компютър jetcost.ro - с препратка към lastminute (плащане с Visa Credit). Същото за 253 леи - около 51 евро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Jorro каза:

Има ли нещо по-атрактивно в момента, че трябва да отида за ден до Варна и сърце не ми дава да дам 180лв на човек за билети ?

Даваш 50лв за карта на БДЖ с 50% отстъпка и си джиткаш....10-15часа...до Варна. 🤣🤣 

Струва ми се, че сайтовете всяка година по това време намаляват/спират отстъпките и края на август или началото на септември пак ги пускат. Възможно е да не искат да се конкурират с БДЖ в този период.😄

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • ivan69
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.