Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Сега се чух с банката, не било от лимити, блокиране и подобни, изобщо опити за плащане не са стигнали до тях. Ако това е вярно, значи е нещо от сайта.

Не съм уверен, но ако картата е в базата им данни (румбо) и трябва да минат 3-те месеца, няма как банката да знае, че някой се опитва да плаща с нея, просто още самиqt сайт прекратява опита.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ренфе навремето искаха задължително Veryfied by Visa и плащането не минаваше и не минаваше.

От банката не виждаха никакви опити за плащане :)

Trenitalia бяха въвели ограничение за плащане с една и съща кредитна карта за страни от Източна Европа и плащанията бяха отхвърляни от сайта.

От банката ми отговаряха , че при тях изобщо не се вижда опит за плащане.

Връзка към коментар

Ошко, махни 3D-то и опитай отново. Имах подобен проблем с виетнамските авиолинии...

Не помогна за съжаление. Опитах също така с различни имейли и телефони, с различни браузъри и с компютър в работата, който излиза от Виена в интернет, но без резултат. Ако е това, че съм я ползвал вече през Януари, нямам нищо против, да не се мъча повече.

Нека някой да каже, който му е отхвърляло картата поради ползване в последните 3 месеца, с какво съобщение я отказва?

Връзка към коментар

Не помогна за съжаление. Опитах също така с различни имейли и телефони, с различни браузъри и с компютър в работата, който излиза от Виена в интернет, но без резултат. Ако е това, че съм я ползвал вече през Януари, нямам нищо против, да не се мъча повече.

Нека някой да каже, който му е отхвърляло картата поради ползване в последните 3 месеца, с какво съобщение я отказва?

На мен със същото като на теб. Опитвах поне 10 пъти и накрая се отказах, реших, че явно е заради това, че са минали по-малко от 3 месеца от последните купени билети с Маестро картата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналата седмица и моята карта не мина. 4-5 дена преди това бях купила други билети с нея. С друга Маестро нямаше проблем. Може би, ако  се пазарува в рамките на няколко минути, системата не ги засича. И, да съобщението беше нещо от сорта, че тази оферта не е валидна и , че тази цена е валидна, само ако са минали 3 месеца от последното плащане с Маестро. Доста си поиграх тогава, сменях мейли, имена, браузери, компютри, телефони, абе всякакви гимнастики и не става. Картите са на ПИБ, ако това изобщо има значение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз че ще се обадя - ще ! Обаче проблемът е дали Уиз имат почин да продават билети чрез посредник (какъвто е моя случай). Да не вземат да кажат "А, кой Ви даде тези цени, и как стана номера?!" Освен това чек-ин-а е все още недостъпен (според сайта им - пише между 30 дни и 3 часа преди полета.

Обаждал съм се за същото- няма никакъв проблем.

Връзка към коментар

Нека някой да каже, който му е отхвърляло картата поради ползване в последните 3 месеца, с какво съобщение я отказва?

Toчно съобщението не помня, но беше нещо съвсем общо че не може да завърши транзакцията. Не се споменава никакво ограничение на сайта.

Пробвай със същата карта, но друг сайт, примерно ако си пробвал на .fr, сега опитай на .es или някой друг...

Връзка към коментар

Хора, има ли някаква врътка за намаление с Виза Дебит/Виза Кредит/Виза електрон? Моето Маестро не става за онлайн плащания, а с Маестро ми излиза 60 евро отстъпка за три билета :( Няма как да извадя сега нова карта, не съм си в България. Ако някой има идея как да смъкна цени (Атина-Санторини и Санторини-София) да звънка моля. И друго да попитам: коя българска банка освен ПИБ издава дебитна Маестро, която може да се ползва онлайн? На ПИБ не мога да им се примиря с таксата за плащане на ПОС от 15 ст. и въпросът е принципен - такава практика няма никъде по развития свят. Друго предложение? Някаква предплатена или презареждаща се или онлайн най-добре ще е, но дори и закачена за сметка не е фатално. 

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към коментар

Като не ми мина картата, второто най-добро предложение без маестро беше - kayak.it->tui.it с отстъпка 30-40 евро с Виза кредит, обаче и тук не мина плащането. Накрая платих през kayak.it->gotogate.it с Виза кредит с отстъпка около 30 евро. Цената спрямо сайта на Катар беше с 60 евро тотал надолу.


Toчно съобщението не помня, но беше нещо съвсем общо че не може да завърши транзакцията. Не се споменава никакво ограничение на сайта.

Пробвай със същата карта, но друг сайт, примерно ако си пробвал на .fr, сега опитай на .es или някой друг...

минах през всички варианти, но явно няма да мине маестрото.

Връзка към коментар

На ПИБ не мога да им се примиря с таксата за плащане на ПОС от 15 ст. и въпросът е принципен - такава практика няма никъде по развития свят.

 

Няма такова нещо при ПИБ, друга банка беше така. ПИБ си увеличиха таксите тия дни, но няма такава такса. Някакъв % беше последно.
Връзка към коментар

Има такова нещо при Маестрото на ПИБ, по-точно:

 

9. Плащане чрез ПОС-терминал

9.1. в България 0.15 лв.

9.2. с карти Maestro PayPass и Debit MasterCard PayPass в България без такса

9.3. в чужбина 0.25% от сумата

Връзка към коментар

Няма такова нещо при ПИБ, друга банка беше така. ПИБ си увеличиха таксите тия дни, но няма такава такса. Някакъв % беше последно.

Ето тук е тарифата на банката. 0,15 лв за плащане на ПОС в България!! Никоя друга банка не съм чувал да има такса за плащане на клиента. По принцип търговецът плаща такса, а не картодържателя. За това няма да ида при тях. Някоя друга банка знаете ли с Маестро, който минава онлайн? В Уникредит не издават вече, а в Алианц картата не минава в интернет. 

http://fibank.bg/bg/page/11#nasheto-predlojenie

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На ЦКБ стават за онлайн разплащания, но трябва изрично да подчертаеш, че искаш Маестро. На мен първоначално ми донесоха безконтактна Debit MasterCard, защото подменяли с такива Маестротата (без да ме питат дали искам такава, аз си бях заявил Маестро). После им я върнах и ми доставиха Маестро.

 
Връзка към коментар

 

На ЦКБ стават за онлайн разплащания, но трябва изрично да подчертаеш, че искаш Маестро. На мен първоначално ми донесоха безконтактна Debit MasterCard, защото подменяли с такива Маестротата (без да ме питат дали искам такава, аз си бях заявил Маестро). После им я върнах и ми доставиха Маестро.

 

 

 

А минава ли през сайтовете за билети изпробвано?

и какви такси има?  :)

Връзка към коментар

Изпробвано е в rumbo. За таксите не съм информиран, но преди няколко дни си проверих баланса на картата на един банкомат и ми беше отрицателен с някакви стотинки. Явно има някаква месечна такса за поддръжка.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • water
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.