Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Здравейте,

миналата седмица купих 4 билета отJetcost-BravoFly от Букурещ до Бергамо и обратно на обща стойност 1,44 евро.

През сайта на Раян си намерих резервацията добавих си седалки,направих онлайн чек и разпечатах билетите.

Искам да попитам дали някой е пътувал по този начин защото цената е съмнително ниска?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

миналата седмица купих 4 билета отJetcost-BravoFly от Букурещ до Бергамо и обратно на обща стойност 1,44 евро.

През сайта на Раян си намерих резервацията добавих си седалки,направих онлайн чек и разпечатах билетите.

Искам да попитам дали някой е пътувал по този начин защото цената е съмнително ниска?

 

Уцелил си джакпота, нямаш проблеми :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой купувал ли е през volo24.it ? Букнах 2 билета , дойде един имейл с потвърждение, друг имейл с PNR кода и обяснение, че до 24ч ще издадат билетите. Това добре. Обаче дойде трети имейл с линк на който трябва да снимам и кача предната страна на кредитната карта и документ за самоличност. Защо им трябва тази информация? Билетите са на трети лица.

Връзка към коментар

 Обаче дойде трети имейл с линк на който трябва да снимам и кача предната страна на кредитната карта и документ за самоличност. Защо им трябва тази информация? Билетите са на трети лица.

 

В последното ти изречение най-вероятно се съдържа отговора. Случва се от време на време разни сайтове да поискат потвърждение на самоличност и е много по-вероятно, когато с твоята карта се купува билет на трети човек. Може да се сравни и с политиката на някои авиокомпании, които искат кредитната карта използвана за резервиране да бъде предоставена на чекин. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така ми се струва да е логично. То може и други сайтове да искат копие на документите, но аз за първи път купувам за трети лица, без да участвам в пътуването. Ще им пратя каквото искат , а дали чак след това ще издадат билетите ?

Връзка към коментар

Така ми се струва да е логично. То може и други сайтове да искат копие на документите, но аз за първи път купувам за трети лица, без да участвам в пътуването. Ще им пратя каквото искат , а дали чак след това ще издадат билетите ?

 

Най-вероятно така ще стане и след като получат информацията ще издадат билета, на външен вид сайта си ми изглежда ок. Все пак попрочети малко ревюта за сайта, на мен такова изискване за пращане на КК и лична информация по имейл ми е било винаги притеснително. 

Връзка към коментар

Някой купувал ли е през volo24.it ? Букнах 2 билета , дойде един имейл с потвърждение, друг имейл с PNR кода и обяснение, че до 24ч ще издадат билетите. Това добре. Обаче дойде трети имейл с линк на който трябва да снимам и кача предната страна на кредитната карта и документ за самоличност. Защо им трябва тази информация? Билетите са на трети лица.

 

Като се замисля - ти всъщност какво им даваш повече - ID картата си. Те данните от предната страница на КК ги имат вече.

Хм, все пак, опитай да им се обадиш по телефона и примерно да се разбереш с тях личната карта да не пращаш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като се замисля - ти всъщност какво им даваш повече - ID картата си. Те данните от предната страница на КК ги имат вече.

Хм, все пак, опитай да им се обадиш по телефона и примерно да се разбереш с тях личната карта да не пращаш.

 

И на мен това ми изглежда логично и след първоначално стъписване може би и аз бих изпратил предната част (но само нея!) :) на кредитната карта. За лк бих се замислил доста.

 

Иначе, случвало ми се е да резервирам хотел в Лондон на трети лица, без да пътувам и аз. Получи се прилично дълга кореспонденция между мен и хотела, с уверения, че с моята кк не е злоупотребено и че аз съм направил резервациите за моите приятели.

Редактирано от rik4o
Връзка към коментар

Купих вчера мулти-сити билети през ebookers.com. Всичко е наред, резервациите излизат навсякъде (LOT, Lufthansa, Check my trip), но името ми излиза шантаво - Nadejdamrs ***, a не както трябва - Nadejda ***. Не съм го въвеждала така, естествено, някаква електронна грешка е.

На сайта на ebookers и в мейлите за потвърждение е нормално, ама няма да се явя с тях на три летища.

Mоля, успокойте ме или ми дайте съвет какво да правя.

Редактирано от Надя
Връзка към коментар

Аз съм с две фамилии - моята и на мъжа ми с тире. Миналата година, когато летяхме до Япония с Аерофлот, попълних имената си с тире, както е по паспорт, но системата автоматично ги сля и премахна тирето, така че не се притеснявай. :)

Връзка към коментар

Здравейте, искам да резервирам билет: София - Барселона (03.08-11.08) като в едната посока полета е с vueling, а връщането с Bulgaria Air с включен багаж, Като през rumbo.es ми го дава на 163 euro, в същото време ме прехвърля на jetcost.es - там първоначално е на 153 euro после става на 167 euro, Това ли е най-ниската цена, която може да се постигне със включен багаж окло тези дати? Имам карта Маестро на ПИБ :)

Редактирано от ivo_121212
Връзка към коментар

Някой купувал ли е през volo24.it ? Букнах 2 билета , дойде един имейл с потвърждение, друг имейл с PNR кода и обяснение, че до 24ч ще издадат билетите. Това добре. Обаче дойде трети имейл с линк на който трябва да снимам и кача предната страна на кредитната карта и документ за самоличност. Защо им трябва тази информация? Билетите са на трети лица.

 

Миналата година Катарците поискаха сканирани лична карта и кредитна карта, защото бях платил билет на приятелка. Имат и специален формуляр на сайта за такива случаи. 

Гадно е, но няма как.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.