Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Не знам, вчера отново купувах билет. Покрай темата преди време си извадих и маестро карта. За трети път оттогава купувам билети. Проверявам през всички посочени сайтове и врътки. Въпреки това за трети път най-ниската цена, която получавам е на сайта на авиокомпанията. Последните два пъти това е на сайта на Луфтханза, третият случай е на сайта на Уиз. Съвсем откровено ви казвам, не разбирам цялата тази истерия. Давам пример от вчера, че ми е прясно в главата. Става дума за билет София - Амстердам - София с дати 03.09.2016 г. - 17.12.2016 г. Конкретно ме интересуваше полет на отиване през Виена, за да не се става рано и пак по същата причина полет през Мюнхен на връщане. Луфтахназа ми ги изкара по-евтино от всяка търсачка плюс австрийците. Говорим за билет с включен чекиран багаж. Румбовци и сие ми вадеха по-ниска цена, но без включен багаж. Да не говорим, че баш тази комбинация, която ме интересуваше така и не излезе в търсачките. Явно нямам късмет, но за трети път получавам по-ниска цена директно от сайта на компанията...

Връзка към коментар

Луфтханза и партньорите й са частен случай. Техните билети винаги ще са 16 евро (поне) по-евтини на техния сайт. Рядко ги лови каквато и да е отстъпка отвън.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Луфтханза и партньорите й са частен случай. Техните билети винаги ще са 16 евро (поне) по-евтини на техния сайт. Рядко ги лови каквато и да е отстъпка отвън.

 

Явно на това се дължи разликата, не знаех. Действително последните билети са купени през сайта на Луфтханза, макар, че едната отсечка по единия (състояща се от два полета) се оперира от австрийците. Другото беше Уиз, където е логично да получа по-ниска цена с дискаунт клуб. Явно не е дошъл моментът, в който и аз да използвам тези сайтове...

Връзка към коментар

Да внеса и аз малко успокоение: :)

 

rumbo си работи с маестро (ОББ, неизползвано до момента - на тъщата  )

 

Току що мина плащането, пратиха ми веднага PNR, видях си резервациите във Vueling. Даже си посочих мейла във Vueling за да ми пратят отново резервацията. Всичко точно.

 

Че се бях притеснил от няколкото поста на тази и/или предишната страница.

 

Утре ще се правя на нагъл и ще пробвам със същото маестро и с едно друго на ПИБ, което е използвано вече в Jetcost->bravofly.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Утре ще се правя на нагъл и ще пробвам със същото маестро и с едно друго на ПИБ, което е използвано вече в Jetcost->bravofly.

Моля да споделиш резултата, че ние нямаме все още Маестро и мислехме да вадим тези дни от ПИБ, но след като някой писа, че не минало, започнахме да се замисляме има ли смисъл.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Докладвам продължението:

 

След като през нощта изпразних маестрото на тъщата, днес сутринта го заредих отново и се пробвах.

Този път не мина, опитах и с моето от ПИБ - и то не мина.

Продължих да опитвам и през rumbo.es и през jetcost->lastminute ту с едното маестро (ОББ) ту с другото (ПИБ) никъде нищо не минава.

Така или иначе - и двете са използвани през последните три месеца:

Маестро ОББ в rumbo.es

Маестро ПИБ в jetcost.fr->bravofly.

 

Според мен това е причината днес да не минават.

 

След няколкото опита видях че юзерския интерфейс за попълване на данните за резервацията на всичките сайтове е еднакъв или почти еднакъв. Това ме навежда на мисълта, че ползват и една и съща база данни и през който и сайт да се пробва човек, засичат маестрото, че вече е използвано.

 

Ако неизползвано маестро на ПИБ или ОББ не минава, може би трябва да се пробва в часовия диапазон в който аз успях т.е. 12 - 1 през нощта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ясно е, че трудно може да се хване принципа, по който се активира ограничението за ползване на отстъпките в тези сайтове. 
Ясно е също, че много от сайтовете са в една група (някъде из темата беше коментирано кои и как).

Мога да изкажа предположение, че ограничение има вероятно и по името на притежателя на картата, на база на вчерашния ми опит. 
Пробвах да взема едни билети през jetcost.fr ->bravofly с моя Diners, които досега въобще не съм ползвал по тези сайтове (но пък преди месец за една вечер накупих 4х3 билета през jetcost.fr -> bravofly с едно Maestro ). Като видях, че не става пробвахме Diners-а на мой приятел и плащането мина. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

...

 

Мога да изкажа предположение, че ограничение има вероятно и по името на притежателя на картата, на база на вчерашния ми опит. 

... 

 

Фичо, При маестрото не се иска името на притежателя на картата, а име за контакт. Аз опитвах с различни имена, различни имейли - не стана.

Връзка към коментар

По испанските форуми няма нищо, по простата причина, че в Испания реално няма карти Марстро. Изключая една малка банка, която има офиси само в определени области и вадят Марстро само за подарък с еднократно зареждане и никой не ги използва.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хора, да ви попитам... в момента се опитвам да купя един полет от Женева до Виена и през rumbo.es и jetcost.fr--->bravofly ми дава чудни цени, но... при опит да го купя ми дава грешка... и от двата сайта. Пробвах другите, при тях минава. На някой случвало ли му се е?

Грешката е: La opción seleccionada ya no está disponible, pero hemos encontrado otras para el mismo trayecto. ¡Échales un vistazo!

 

Купувал съм много билети и това не ми се е случвало никога.

Връзка към коментар

 На някой случвало ли му се е?

Грешката е: La opción seleccionada ya no está disponible, pero hemos encontrado otras para el mismo trayecto. ¡Échales un vistazo!

 

Да, случва ми се вече няколко пъти.

Това коментирахме и по-нагоре - че вече май затягат кранчетата. 

Пробвай  с друга карта, с друг мейл, с друго име и т.н. 

Връзка към коментар

Днес напазарувах малко. Явно сайтът gotogate има някаква оферта с AirFrance, защото Прага - Париж ми го даде 8 евро еднопосочен. Връщането е 25 евро, което е също без пари, но не го купих. Навсякъде другаде е по-скъпо много. Плаща се с Виза Електрон. Също така jetcost.de и препращане към opodo.de дава на някой авиокомпании много добри пари и се плаща с Виза Кредит. Купих Женева - Виена за 21 евро, веднага след това цената скочи на 30.

Редактирано от MARTiNSHO
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Днес напазарувах малко. Явно сайтът gotogate има някаква оферта с AirFrance, защото Прага - Париж ми го даде 8 евро еднопосочен. 

Директно gotogate или първо нещо друго? 

Плаща се с Виза Електрон. 

 

Това май е новинка, не си спомням някой да е споменавал, че има намаления точно с Виза Електрон ...

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Грешката е: La opción seleccionada ya no está disponible, pero hemos encontrado otras para el mismo trayecto. ¡Échales un vistazo!

В превод съобщението е: "Избраният от Вас вариант вече не е достъпен, но намерихме друг вариант за същия маршрут. Прегледайте го!"

 

т.е. грешката не е свързана с картата, а с наличноста на места по съответния маршрут или с цената  :rolleyes:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.