Прескочи до съдържание

Татуировки


krasen_denev

Препоръчани мнения

В допълнение към въпроса и аз да попитам: колко време след правенето на нов татус кожата е червена, и кога изобщо може да покажеш с гордост татуса си?

Има случаи когато кожата придобива нормалния си цвят чак след месец-два.Ако искаш да си показваш татуса през лятото,трябва да го направиш есента.Много е важно татуса ти да не"вижда" слънце поне три месеца.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По-горе писа, че не трябва да виждат слънце новите татуси доста време - какво може да стане? Не за друго, но виждам много често сложено едно фолио върху нова татуировка и гордо показана 2-3 дни след това. А пък един колега през няколко дни се появява с нова и дори не и е сложил нищо за протекция.

Връзка към коментар

Искам малко да ви жегна!!!Какво мислите за този татус?Този палиндром го има на много места по света.Някой от вас пътешественици виждал ли го е на живо,и къде?

post-259-0-41189700-1368875058_thumb.jpg

Естествено тука е потърсен ефекта на гръцки кръст с буквите в средните редове,а латинската буква "N"в средата идва от "Pater Noster" или"Отче наш"

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

По-горе писа, че не трябва да виждат слънце новите татуси доста време - какво може да стане? Не за друго, но виждам много често сложено едно фолио върху нова татуировка и гордо показана 2-3 дни след това. А пък един колега през няколко дни се появява с нова и дори не и е сложил нищо за протекция.

Не е хубаво за растителните бои.Слънцето има основна вина за избледняването на цветовете.Татуировката е рана,а нали се сещаш,че една рана нагрявана от слънцето хваща коричка,а тази коричка изкарва боите.Ето няколко основни правила.

1.Никога да не остава суха-маже се с Витамерфен или Вазелин,а при по големи с антибиотичен крем

2.Никакво слънце-татуистите имат един лаф "колкото повече-толкова повече"

3.Никакво къпане в  изкуствени или естествени басейни-татуса е рана и може да се възпали.

4.Винаги да предпазваме татуировката с крем с висок фактор на защита 50+,но не и преди да заздравее.

Тези които се перчат с новите си татуси седмица след тяхната направа,скоро ще посещават студиото за повтаряне поради изсветляване на боите.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не е хубаво за растителните бои.Слънцето има основна вина за избледняването на цветовете.Татуировката е рана,а нали се сещаш,че една рана нагрявана от слънцето хваща коричка,а тази коричка изкарва боите.Ето няколко основни правила.

1.Никога да не остава суха-маже се с Витамерфен или Вазелин,а при по големи с антибиотичен крем

2.Никакво слънце-татуистите имат един лаф "колкото повече-толкова повече"

3.Никакво къпане в  изкуствени или естествени басейни-татуса е рана и може да се възпали.

4.Винаги да предпазваме татуировката с крем с висок фактор на защита 50+,но не и преди да заздравее.

Тези които се перчат с новите си татуси седмица след тяхната направа,скоро ще посещават студиото за повтаряне поради изсветляване на боите.

Шекспир го е казал: Много шум за нищо! (Не го приемай лично!)

 

Винаги съм се чудела на разни представителки на женския пол как могат да дават една торба с пари за "разкрасяване" и накрая да мязат на мелба, увита в палачинка!

 

Та и с татуировките - нещо подобно, ако не знаеш как да го направиш и къде е границата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много харесвам татуировките по принцип, особено когато човекът е вложил мисъл и някакво лично значение в тях. Както в случая със 3те звезди на Красен! И аз щях да си правя такава (само 1 звезда), но тогава бях на 15 и реших да поизчакам малко и до сега още не съм се наканила.... :(

Имам 4 татуса, като единия на глезена ми плаче за промяна... :) Другите са: буквата "A" на врата ми,post-37-0-44140000-1368883948_thumb.jpg

йероглиф на рамото

post-37-0-85602500-1368883961_thumb.jpg

и сърце с пламъци на кръста. Всичките съм си ги правила преди повече от 8 години, и ми е крайно време да се наканя да си направя и въпросната звезда + още 1 татус, но все не мога да събера пари. :(

Знам, че има хора, които си правят татуировки само за да се покажат, аз лично не бих си направила, такава, но всеки си решава. :) Моите са си със лично значение за мен, не за да се виждат. ( То всъщност тази на врата и тази на кръста, почти никога не се виждат). 

 

Elena, не се шашкай толкова. :) Наистина шансът да ти стане нещо от татус е мноооого минимален (да подчертая и аз, че винаги трябва да си сигурна в студиото, в което ще те татуират), а за болката всичко е много относително. Мен тези които ми бяха върху кокал (врата и глезена) само ме беше гъдел, на кръста мъничко ме боля само контура, а на рамото най-много усещах. :) Тъй, че много си зависи от човека, но като цяло не бих казала, че боли особено.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-накрая,Магеланец да сподели татуси.Бях започнал да си мисля,че само аз ще покажа част от мене си.За сега сме двама, Аз и Адинко.Чакаме и други да се присъединят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-накрая,Магеланец да сподели татуси.Бях започнал да си мисля,че само аз ще покажа част от мене си.За сега сме двама, Аз и Адинко.Чакаме и други да се присъединД;рЕ

Есента живот и здраве ще споделя и моите, засега просто нямам още какво да показвам :) Даже вече почти съм сигурен какви ще бъдат първите 2 татуса :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...
Да представя и моя Спайдър :)

Доста години ми отне, докато го открия, но от тогава си го разхождам с удоволствие по света и у нас.

 

 

 

* Една сутрин сновях из коридора преди да излезя за работа и изведнъж на бялата стена зад мен видях един огромен паяк :swoon: Размер колкото дъската на касата на вратата. Ако намеря снимката ще я споделя. Та от там започна това със Спайдър.

 

А решението за това дали да имаш / нямаш татус е доста индивидуално. Повечето хора го правят, защото било модерно :biggrin:  и после съжаляват като мине модата. Когато обаче има символика в целият този "ритуал", нещата изглеждат съвсем различни. Например като талисман, който винаги е с теб или пък нещо друго.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.