Прескочи до съдържание

Каква категория трябва за 125сс в Италия


mistyrain

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Опитвам се да разбера каква категория трябва да има човек за да наеме 125сс скутер в Италия и по-специални Сицилия. Намирам противоречиво инфо, но на няколко места се споменаваше, че дори и само с книжка за кола ( В към която върви и АМ) може да се вземе 125сс.

 

Много ще съм благодарен ако някой има опит. 

Връзка към коментар

До 50 cc - M (за българските книжки) или означението AM, за някои от европейските държави.

До 125 cc - A1 (което, ако го имаш по същество включва AM).

http://en.wikipedia.org/wiki/European_driving_licence

 

Това трябва за да управляваш превозното средство - наемането му, предполага наличие на право и документ за управление.

Връзка към коментар

Да и аз така предполагам, но междувременно пратих един-два майла на фирми и от там ми върнаха че с обикновена книжка за кола може да се кара и дават 125сс. Та се чудя дали има някаква неписана практика... За 150сс ми казаха че неможе.

Връзка към коментар

Да и аз така предполагам, но междувременно пратих един-два майла на фирми и от там ми върнаха че с обикновена книжка за кола може да се кара и дават 125сс. Та се чудя дали има някаква неписана практика... За 150сс ми казаха че неможе.

 

Така де. В линка по горе на wiki в ремарк е отбелязано, че за италианските книжки важи правилото:

"B licence holders in Czech Republic (only motorcycles with automatic transmission), Italy, Latvia, Slovakia (after two years and only motorcycles with automatic transmission)"

Което, го разбирам като: те получават автоматчно A1.

От тяхна гледна точка могат да наемат/шофират до 125cc. От друга страна на фирмата под наем това може би и е достатъчно за да продава тази услуга. А дали италианската пътна полиция би признала подобна презумпция, не се наемам да гадая.

Малко като с автоматиците. Ако си взел книжка за автоматик (отбелязва се), не можеш да караш с ръчна скоростна кутия същия клас автомобил (B кат.). Обратното обаче е валидно. Въпреки това в Германия биха ти дали автомобил, а пътната полиция би те глобила поради липсата на документ, че можеш да шофираш  с ръчна :)

Връзка към коментар

Дам, и аз усетих че има някакво неписано правило, но човек може да си има проблеми заради това с полицията.

 

Тюх, значи трябва да си изкарам категорията. 

 

Между другото, на сайтовете около Таормина само 125 или 150 кубилуви скутери има което малко не ми се вярва да няма 50. На google streetview се вижда даже че има :D

Редактирано от mistyrain
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.