Прескочи до съдържание

С благодарност към Магеланците :)


Яничка

Препоръчани мнения

Тръгнах да пиша тази тема и видях, че вече има подобна, пусната съвсем скоро от galvass. Мисля, че по едно и също време се подготвяхме за азиатско пътуване /а може и да бъркам, защото в главата ми е каша тия дни/, така че и покрай неговите питания намазах инфо за моето пътуване :)

Маршрутът ми беше Виетнам - Камбоджа - Тайланд. Имах организирани неща, но благодарение на вас, мили магеланци, имах някои по-екзотични и нестандартни преживявания, въпреки че Азия сам по себе си е континент, който е екзотичен и нестандартен.

Първо, специални благодарности на Angelika, че специално се разрови и ми даде адреса на змийския ресторант в Ханой. Много съм доволна, че успях да се преборя с вътрешните си задръжки и опитах бамбуковата змия (за кобрата не ми стигна смелост). Разбира се, нямах представа, че преди да вечеряме, трябва да си изберем вечерята, която още мърдаше. Сервитьорите много се забавляваха с туристите, които пищяха, като изпуснат някоя змия :)

post-1179-0-69309400-1428765781_thumb.jpg

Иначе вечерята изглеждаше така - всичко от една и съща змия, с която се нахранихме 4 човека.

post-1179-0-09213300-1428765833_thumb.jpg

Платихме само по 20 лв. на човек, което за екзотична храна ми се вижда супер.

За всеки, който не е ходил по тези земи и иска да експериментира, ресторантът е този:

Mr. Nguyễn Văn Dực's House in Lệ Mật Snake Village. Малко е забутан и влязохме плахо, но понеже е препоръчан от виден магеланец, нямах притеснения.

Благодарение пък на MarianaG и една тема за странни храни с преобладаващи стряскащи снимки, се зарибих да опитам тарантула. Отидох в Bugs Cafe в Siem Reap, което тя беше препоръчала. Адресът е този: 

Siem Reap, Siemreab-Otdar, Siem Reap, Cambodia post-1179-0-57140000-1428766212_thumb.jpg Откриването му си беше цяло приключение. Местният гид не беше чувал за него, от хотела ми разпечатаха карта и той ми обясни как да го намерим, но за нещастие забравих картата и последва лутане и питане из улиците и никой от местните не знаеше за какво иде реч - дори туристически фирми, шофьори на тук-тук и т.н. Накрая го намерихме и се оказа, че работи от 17 ч., а до тогава имаше 3 часа. Но понеже съм тъпа и упорита се върнах по-късно и преживяването си заслужаваше. Намерихме някаква рекламна листовка, според която ни се падаше един безплатен паяк. Пичовете от ресторанта доста се опъваха, но накрая изненадващо ни донесоха паяка на шишче :) Отделно пробвахме и крокодилски шишчета, които трябва да призная бяха много вкусни: post-1179-0-22976600-1428766521_thumb.jpg Благодарение на ето тази тема тук за полет с балон в движение успях да вместя и това в програмата за Камбоджа. Като четях темата в сайта преди пътуването, търсех инфо за балона, защото исках да изненадам майка ми, но за полет в Бг. Въобще си нямах идея, че след полета ми в Кападокия ще го повторя на друго място, и то в Азия. post-1179-0-65715500-1428766725_thumb.jpg Местният гид отново не беше много в час. Питам го колко струва полета, а той ми казва 15 долара за 1 час. Викам си - няма начин. Естествено се оказа, че е 20 долара за 10 мин. Но понеже сме гадни българчета, като се качвахме на балона, си погледнахме многозначително часовника и за всеки случай питахме (в случай, че не са ни видяли как си гледаме часовника) за колко време е полета. Накрая летяхме 20 мин. Всъщност балонът е вързан и преживяването далеч не е най-истинското, но видяхме от високо Анкор Ват и залеза: post-1179-0-73722400-1428766895_thumb.jpg Благодарности и на T.E.Lawrence и на cck, които много бързо отговориха на мой постинг за Tiger Temple, Erawan waterfalls и Kwai River в Тайланд. В един ден вместих тигрите, водопадите Erawan и плаващия пазар. Трябва да кажа, че водопадите страшно много ме изкефиха! Страхотно преживяване е с тези рибки. За съжаление, стигнахме само до 4-то ниво, защото наблъсках много неща за един ден в програмата, но това беше последният ден в Тайланд и повече време нямаше. Но дори и само до 4-то ниво, водопадите са супер: post-1179-0-45451600-1428767180_thumb.jpg Докато се изкачвахме към водопадите, попаднахме и на този красив екземпляр: post-1179-0-29895900-1428767243_thumb.jpg Въобще Азия е един страхотен континент, а това пространство в интернет, събрало опитни пътешественици, които не отказват помощ и съвет, е страхотно. Благодаря ви! :)

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.