Прескочи до съдържание

Промени и отказани полети на Cebu Pacific


Препоръчани мнения

Георги Матеев
Току-що получих имейл от Cebu Pacific, че ми отменят полета Дубай-Манила на 16 Ноември и ме ребукват за същия полет на следващия ден.

 

В момента очевидно правят някакви размествания в разписанието си, така че проверете да не са засегнати и вашите резервации.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев

Иска ли си хотел до следващия полет?

 

Нямаше смисъл, вече имам букната квартира от airbnb и просто й смених датата. Не се получиха никакви допълнителни разходи.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Абе поне едни 50 евро може да ги изтормозиш да ти отчетат за неудобството..

 

Изтормозих ги, но за друго... Промяната на датата на Дубай-Манила съответно наложи смяна с ден по-късно и на полета ми Манила-Сидни, че иначе изпусках връзката. В крайна сметка ги изнудих да ми добавят безплатно храна на всичките 4 полета и така мисля компенсираха достатъчно за неудобството :)

 

Иначе ако на някой му се наложи да звъни на Cebu за промени - препоръчвам сингапурския офис. Говорят перфектен английски и си вършат добре работата. Телефонният разговор струва 3-4 стотинки на минута чрез Скайп, 30-минути излезнаха около 1 лев.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

 

Току-що получих имейл от Cebu Pacific, че ми отменят полета Дубай-Манила на 16 Ноември и ме ребукват за същия полет на следващия ден.
 
В момента очевидно правят някакви размествания в разписанието си, така че проверете да не са засегнати и вашите резервации.

  и аз получих...вместо на 11.10, както съм искал...ми го сменат на 12.10...сега какви са вариантите ако не ме урежда тази дата?

Връзка към коментар

Моя също е сменен вместо на 04.11 да летя вечерта, го променят на 05.11 сутринта да излетя и да кацна на 05.11 вечерта, а аз имам на 05.11. следобяд  полет за Пуерто Принцеса, който изпускам, а е закупен със Air Asia - какви са ми вариантите в този случай?

Връщането също ми е променено от 18.11. на 19.11 - като тази промяна не ми е фатална, но те не го знаят :-)

Връзка към коментар

Абе поне едни 50 евро може да ги изтормозиш да ти отчетат за неудобството..

kak може да се спазаря за заплащане на една нощувка ...има ли такава практика?..или като Жоро да искам храна за полетите Дубай-Манила и обратно?

..притеснява ме слабия ми английски за приказки по телефона..ас имейл дали става?

Връзка към коментар
Георги Матеев

  и аз получих...вместо на 11.10, както съм искал...ми го сменат на 12.10...сега какви са вариантите ако не ме урежда тази дата?

 

Можеш напълно безплатно да смениш датата с друга, която те устройва, или ако пожелаеш ти връщат всичките платени пари за билета. Това са двата варианта. За нощувка нямам идея дали имат практика, но не пречи да попиташ - бяха доста любезни по телефона.

 

Моя също е сменен вместо на 04.11 да летя вечерта, го променят на 05.11 сутринта да излетя и да кацна на 05.11 вечерта, а аз имам на 05.11. следобяд  полет за Пуерто Принцеса, който изпускам, а е закупен със Air Asia - какви са ми вариантите в този случай?

Връщането също ми е променено от 18.11. на 19.11 - като тази промяна не ми е фатална, но те не го знаят :-)

 

Ако ти е възможно си смени Cebu полета за 03.11 (макар че пък така ти стават 2 нощувки в повече). Иначе се опасявам, че по принцип Air Asia билета ти гори, тъй като е с друга компания. Все пак провери колко би ти струвала промяната на Air Asia билета, макар че предполагам, че най-евтино ще ти излезне да изчакаш нова промоция и просто да си купиш друг билет до Пуерто Принцеса.

Връзка към коментар

kak може да се спазаря за заплащане на една нощувка ...има ли такава практика?..или като Жоро да искам храна за полетите Дубай-Манила и обратно?

..притеснява ме слабия ми английски за приказки по телефона..ас имейл дали става?

Аз бих разчитал на мейл, за да го има черно на бяло. Най-добре да изчетеш условията им за превоз и политиката им в такива ситуации.

Връзка към коментар

Моя също е сменен вместо на 04.11 да летя вечерта, го променят на 05.11 сутринта да излетя и да кацна на 05.11 вечерта, а аз имам на 05.11. следобяд  полет за Пуерто Принцеса, който изпускам, а е закупен със Air Asia - какви са ми вариантите в този случай?

Връщането също ми е променено от 18.11. на 19.11 - като тази промяна не ми е фатална, но те не го знаят :-)

Moите полети още не са сменени, но и аз очаквам това да стане и ще ми се получи същата боза. И аз имам билети за П. Принцеса за същия ден с А. Азия. Виж, ако ми отложат само полета за връщане с един ден, ще бъда повече от доволна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бих разчитал на мейл, за да го има черно на бяло. Най-добре да изчетеш условията им за превоз и политиката им в такива ситуации.

Проблем се явява факта, че те не искат да си комуникират с нас чрез мейл и съответно не са оставили такъв за обратна връзка. Телефона е единствения вариант, който открих, когато ми се наложи промяна преди няколко месеца.

 

https://www.cebupacificair.com/Pages/contact-us.aspx

Редактирано от bronco
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако ти е възможно си смени Cebu полета за 03.11 (макар че пък така ти стават 2 нощувки в повече). Иначе се опасявам, че по принцип Air Asia билета ти гори, тъй като е с друга компания. Все пак провери колко би ти струвала промяната на Air Asia билета, макар че предполагам, че най-евтино ще ти излезне да изчакаш нова промоция и просто да си купиш друг билет до Пуерто Принцеса.

Жоро, благодаря за отговора!

Лошото е, че на 03.11 пристигам в 19,45 в Дубай, а мисля, че за Филипините се излита от друго летище и няма как да успея.

Но доколкото разбирам билета с Air Asia имам право на промяна на полета, така че и тук не е толкова страшно, а само ще ги попитам от Cebu кой ще ми плати допълнителната нощувка, а ако стане, стане, ако не здраве да е :-))))

Moите полети още не са сменени, но и аз очаквам това да стане и ще ми се получи същата боза. И аз имам билети за П. Принцеса за същия ден с А. Азия. Виж, ако ми отложат само полета за връщане с един ден, ще бъда повече от доволна.

Има такса май за промяна на полета с Air Asia, че първоначално не го бях дочела както трябва - така че дано не ти променят нищо :-)

Редактирано от Desi75
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е адресът за комуникация при промени в графика:

 

cebskedchange@cebupacificair.com

 

Проблем се явява факта, че те не искат да си комуникират с нас чрез мейл и съответно не са оставили такъв за обратна връзка. Телефона е единствения вариант, който открих, когато ми се наложи промяна преди няколко месеца.

 

https://www.cebupacificair.com/Pages/contact-us.aspx

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Георги Матеев

Но доколкото разбирам билета с Air Asia имам право на промяна на полета, така че и тук не е толкова страшно, а само ще ги попитам от Cebu кой ще ми плати допълнителната нощувка, а ако стане, стане, ако не здраве да е :-))))

Билетите на Air Asia позволяват безплатна промяна на полета, но дано не ти променят нищо, че се получава едно леко объркване :-)

 

Сигурна ли си, че Air Asia позволяват безплатна промяна на полета? Това звучи много, много нетипично. Провери хубаво в условията...

Връзка към коментар

Сигурна ли си, че Air Asia позволяват безплатна промяна на полета? Това звучи много, много нетипично. Провери хубаво в условията...

На разпечатката пише "Is ALLOED to do a flight change up to 48 hours prior to the scheduled departure time subject fee chargeable per passenger per sector, plus any fare difference applicable."

Май мога да правя промяна, но срещу такса - не съм го дочела ........

Благодаря пак, че ми обърна внимание.

Редактирано от Desi75
Връзка към коментар

Air Asia  са много ларж ако сменят по тяхна вина полет дори с няколко часа - дават безплатна смяна, връщане на пари, код за намаление за бъдещ полет, затова ако имам избор летя само с тях в Азия. Ако нямат вина, обаче, си цъкат яко таксички за смяна, особено, ако е промо полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също се оказах с кансалиран полет и сменен за следващия ден 14.10. Звъннах им в австралииския клон и си промених полета за 15/10. Нямаше никакви проблеми. Звънях 2 пъти и 2 та пъти имаше телефониска със странен Австралииски акцент. Първият път не разбирах и дума. Някой беше споменал по-горе да се звъни в Хон Конг, предполагам е по-добър вариянт.

Връзка към коментар

Аз все още нямам съобщение на пощата, но има ли къде другаде да се провери. Както е тръгнало да сменят на всички, надали ще се размина, а имам свързващи полети...

Връзка към коментар

и моя полет на връщане го отмениха Себу и го изтеглиха за след 1 ден, имах мейл в който ме уведомяват, и така 1 ден повече във Филипини...ако ми бяха взели 1 ден щяхме да се носим :) , но в случая се съгласих, щом е в повече....

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И на мен ми смениха 2 полета с по 1 час, търпи се, звънях им и си промених единият пак с 1 час но по-късно, вместо по-рано, нямаше проблем, само доста дълго стоене на телефона, сигурно 20 минути(разговор, не чакане)

Връзка към коментар

Очаквано, смениха и моя полет до Манила на 20.10.15 г. по най-неудачния за мен начин - намалиха ми престоя във Филипини с ден, за сметка отново на Дубай, който всячески исках да избегна. Още повече, че и аз имам полет с Air Asia за деня на пристигането /трябваше да е 21.10./. Него мога да го сменя без такса, защото те вече самоволно го преместиха с час напред. Писах на Cebu, на мейла, който macflan посочи, с молба да ми преместят полета за предния ден /19.10.15 г./ вместо на 21.10. Сега остава въпросът: ще успеем ли да стигнем за 4 часа от едното дубайско летище до другото? И то даже часовете не са 4, защото трябва да сме на летището...колко беше, 2 часа по-рано? Ако и Уиз закъснеят малко, вечеее, закъсвацията ще е пълна!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.