Прескочи до съдържание

Северна Италия, езеро Исео, инсталация на Кристо, през Загреб и Любляна


Antoninus Pius

Препоръчани мнения

Здравейте, Магеланци,

поздравления за прекрасния форум!
Вчера излезе страхотната новина, че юни 2016 Христо Явашев - Кристо, ще прави инсталация на езерото Исео в Северна Италия. Във връзка с това направих следната програма:

 

Ден 1: София - Любляна. Вечерна разходка из Любляна и нощувка

Ден 2: Любляна - Венеция - Исео. Няколко часа във Венеция и отпътуване към езерото.

Ден 3,4,5: Исео.

Ден 6: Исео - Згреб. Вечерна разходка из Загреб и нощувка

Ден 7: Загреб - София.

 

Как ви се струва? Постижимо и добре разпределено ли е? Нощувките в Загреб и Любляна в самите градове ли да са или в околностите? Търсим ниско бюджетни места за преспиване, не някакъв лукс. В самите градове какво си заслужава да се разгледа? Не сме почитатели на музеи и подобни неща, по - скоро искаме да усетим духа на греда, да се разходим из паркчета и площади. И основната цел е инсталацията на Кристо. Сигурен съм, че ще  е страхотно изживяване. За проявилите интерес: http://www.christojeanneclaude.net/projects/the-floating-piers#.VTkjkJP-VSA

 

Като опция в дните 3,4 и 5 обмислям и да отскочим до Кан за няколко часа (на около 400 км е). Това как ви се струва като идея?

Във форума видях доста неща, но ще ми е интересно да чуя още мнения.
Благодаря!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Загреб бяхме отседнали в хубав модерен апартамент, съвсем близо до центъра. Имаше спалня и удобен диван в хола. Могат да спят 4 души. Има подземен паркинг в блока. Такси до центъра - 3 евро в посока. Идеален интернет. Без колебание препоръчвам. Ако се интересуваш, пиши. Цена на вечер 49 евро.

 

П.П. Не съм запозната с правилата. Ако ми е разрешено, ще постна връзка към апартамента.

Редактирано от achieva
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пътуването София-Любляна около 9 часа и Загреб - София около 8 със спирания по 5-10 мин. Не е проблем пътуването. След Венеция по посока езерата и Верона препоръчвам хотел в едно прекрасно селце Soave. Отклонението е 5 мин.от магистралата. Мое мнение, оставете Кан. Ако имате ден обиколете някое езеро, например около Гарда. Или Верона. Н Лазурния бряг е много хубаво, но е далеч, а има много за гледане, дори не точно Кан.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз не виждам защо да биете път до Кан, освен, ако нямате специална причина.

В близост района на езерото може прекрасно да се уплътнят 3 и повече дни.

Връзка към коментар

Кан е заради Френската ривиера. Отдавна искам да я видя, но май наистина не е дестинация за няколко часа.

Хотелът в Загреб звучи много добре. Този след Венеция също, макар че в Италия планувам да нощуваме на самото езеро, около което има доста хотели с хубави гледки. Ако може дайте координати.

Връзка към коментар

Линкове към хотели, особено такива в чужбина не само не са забранени, а се поощряват. И пак да кажа, по-добре да нарушите правилата, при което любезно ще ви поправим, от колкото да спестите полезна информация за останалите :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря, Георги! Ще редактирам съобщението.


В Загреб бяхме отседнали в хубав модерен апартамент, съвсем близо до центъра. Имаше спалня и удобен диван в хола. Могат да спят 4 души. Има подземен паркинг в блока. Такси до центъра - 3 евро в посока. Идеален интернет. Без колебание препоръчвам. ...Цена на вечер 49 евро.

 

П.П. Не съм запозната с правилата. Ако ми е разрешено, ще постна връзка към апартамента.

 

 

http://www.booking.com/hotel/hr/home4-you.en-gb.html?sid=19b96d0e08fea1de78e2d4d25146bb36;dcid=4;dist=0;srpos=1;type=total&

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Програмата е добре балансирана. Загреб и Любляна са прекрасни градове. В първия се разходете в "Горен" и "Долен" град, а във втория може да се качите с фуникуляра до крепостта най-вече заради гледката. За Италия нещата са ясни...

Връзка към коментар

Вчера излезе страхотната новина, че юни 2016 Христо Явашев - Кристо, ще прави инсталация на езерото Исео в Северна Италия. Във връзка с това направих следната програма:

А точните дати май още не ся ясни, така ли е, или само аз нещо не ги виждам обявени?

Връзка към коментар

И аз ползвам booking.com и има няколко оферти подобни на предложената от achieva, на когото благодаря. Явно натам ще се насочим и Загреб ще е задължителен.

Точните дати не са обявени все още и действително събитието е доста далечко, но предвид значимостта му искам да съм готов с програмата. Така ще мога да резервирам хотел около езерото по - рано, защото съм сигурен, че напливът ще бъде голям и свободните места бързо ще свършат. В Оберхаузен, където беше предната му инсталация имаше маса народ, а тя беше изложена половин година, докато тук ще е само 2 седмици.

 

Някъде из форума видях опцията Блед вместо Любляна, какво мислите?

Връзка към коментар

В Загреб бяхме отседнали в хубав модерен апартамент, съвсем близо до центъра. Имаше спалня и удобен диван в хола. Могат да спят 4 души. Има подземен паркинг в блока. Такси до центъра - 3 евро в посока. Идеален интернет. Без колебание препоръчвам. Ако се интересуваш, пиши. Цена на вечер 49 евро.

 

П.П. Не съм запозната с правилата. Ако ми е разрешено, ще постна връзка към апартамента.

Здравей, планираме пътуване до Италия през Загреб и тази цена ми се струва добра за четирима. Искам да помоля за координати, а дали има и други апартаменти в съседство или не знаеш? Ще бъдем две семейства. Благодаря :)

Връзка към коментар

Здравей, планираме пътуване до Италия през Загреб и тази цена ми се струва добра за четирима. Искам да помоля за координати, а дали има и други апартаменти в съседство или не знаеш? Ще бъдем две семейства. Благодаря :)

Трябва да се пита собственичката, но мисля, че нейният е само един. Ако сте две семейства и спите там и на отиване и на връщане, може веднъж едните да спят в спалнята, другите в хола, а после обратното ;)

Връзка към коментар

Трябва да се пита собственичката, но мисля, че нейният е само един. Ако сте две семейства и спите там и на отиване и на връщане, може веднъж едните да спят в спалнята, другите в хола, а после обратното ;)

Ооо не, няма как да се получи при положение, че сме и с по две деца :)

Връзка към коментар

Пропуснала съм момента с децата. За едно семейство с две деца е супер апартаментът. 

 

Да добавя още една забележителност за деца в района на Гардаланд - Parco Natura Viva. Направихме сафари с колата сред жирафи, носорози, лъвове и пр. за около половин час и после разгледахме пеш зоопарка. Имаше много интересни животински видове. Може и цял ден да се прекара там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Да припомня за проекта на Кристо в Лаго д'Изео, защото времето наближи. 

От 18-ти юни до 03-ти юли. 

Езерото се намира на 40км от Бергамо. 

Фичо, ти ще ходиш ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.