Прескочи до съдържание

Харесва ли ви по-широкият дизайн?


  

14 магеланци са гласували

  1. 1. Какво ви е мнението за по-голямата ширина на форумите?

    • Така по-широко ми допада повече
      9
    • Старият вариант беше за предпочитане
      5


Препоръчани мнения

И така, който не си е правил дизайн тестовете преди да си пусне форума пред народа ще ги прави сега и ще ползва въпросният народ да дадат обратна връзка :)

 

Така, проблемът е следният. Форумът беше с фиксирана ширина от 990px, което общо взето е около стандарта използван днес от повечето уебсайтове, например фейсбук, който е даже още по-тесен. Едно на ръка за да се побере пълната версия на таблети и т.н., второ, че четенето на текст е по-лесно на по-къси редове. Всичко звучи добре.

 

Обаче! Фискирайки ширината толкова малко може да се губи ценна информация, която с нарастването на форума и допълнителните приложения към него може да е все по-ценна. Например беше премахната една колона от галерията, която показваше всички албуми на потребителя...просто нямаше как да се сместят едновременно и колоната и списъкът със снимките. Колко от вас например са забелязали малката стрелкичка, която се намира горе вдясно над списъка със форумите, ето тук:

 

2013-05-18_00-05-19.png

 

Отидете и я натиснете и вижте какво прави! Хоп! Това меню, което за сега показва само последните начални теми може да се разнообрази по много начини, т.е. един вид допълнителна информация, но ако форумът е по-тесен прекалено много сплесква списъкът с форуми. 

 

Списък между другото, който ще расте, което пък ще направи скролването във вертикална посока по-досадно.

 

Та!

 

Какво предпочитате, изглед оптимизиран за четене на темите, като са орязани 1-2 функционалности? Или изглед, който показва максимално информация на екрана и нека оставим личния избор да реши коя е излишна, очите ще привикнат да я филтрират автоматично? Ето например как изглежда широк форум с много секции и подсекции, с пълнокръвна информационна лента вдясно: http://www.kaldata.com/forums/

 

 

Мисля да оставя сегашния изглед 2-3 дена да посвикнете и после ще теглим чертата, ако не ви харесва ще върна стария. Но той както казах малко ми е тесен и ме ограничава.

 

 

П.С. Не обръщайте внимание на синята лента отгоре и не искам вота ви да е базиран на нея, само временен вариант е. Картинките на пирамидите, статуята на Исус и т.н. ще се върне. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"изглед оптимизиран за четене на темите, като са орязани 1-2 функционалности"   - това харесвам 

 

Мисля , че стана много претрупано.  За мен галерията , последни статуси и таговете са излишни.

Единствено "нови теми" мисля е полезно.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хубавото е, че със скритото Х-че най-горе под RSS иконата може да се махне дясната колона от изгледа и да се разшири.

 

 

На мен по подразбиране досега винаги ми беше широкия вариант. Даже не знаех за тесния, но и май не ми  е нужен.

Става въпрос не за това дали да има странична колона с менюта или не (тя може да се скрие), а дали боди-то на форума да е с фиксирана дължина на всички видове резолюции (за по-широкоекранните монитори означава по-широки бели ленти отстрани), или да е процент от ширината на екрана :)  Дано успях да обясня :huh:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Обясни идеално. А за лентата от страни е само на един клик да се скрие и се запомня настройката. Просто преди по подразбиране я бях спрял, а сега по подразбиране е включена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По-къси редове = по-лесно четене, а за мен това е основното приложение на форума, тъй че категорично съм в полза на стария вариант, дори да е за сметка на някои допълнителни функционалности. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хубавото е, че със скритото Х-че най-горе под RSS иконата може да се махне дясната колона от изгледа и да се разшири.

 

 

 

Благодаря !!! Точно това ми трябваше и  вече се възползвах. Другото ми е все тая. Моят монитор е само 17 инчов. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

ОК, нека поседи още 2-3 дена така, като се съберат мнения ще видим. Интересното, е че анкетата е абсолютно еднозначно за по-новият вариант, а пък коментарите отдолу са обратни :)

 

Може би хората не забелязват разлика, предишните дни бяхме на 990 пиксела ширина, а сега сме на 75%. Хората с най-масовата разделителна способност от 1366 не би трябвало да забелязват чувствителна разлика. 

Връзка към коментар

Дано успях да обясня :huh:

Извода, който аз успях да си направя, е че Пожето обяснява сложни неща с по-малко думи и по-разбираемо :)

Сега ми просветна, че това VIP никак не ще да е случайно ;)

 

По темата - фиксирания вариант е по-добър и за мен. С другия вариант при широкоформатните монитори 16:9 става наистина много разтегнато.

 

П.П. Жоро, не се засягай, че конкретно за тази тема, не можах да оценя инженерните ти умения, и способността да обясняваш много добре,  но от това описание горе, и примера с картинката, наистина не можах да разбера за коя точно разлика ставаше дума :) Може и в мен да е грешката де...

 

Още един въпрос: Няма ли начин тези бутони за скриване на страничните ленти - стрелките под RSS-a,  и "-" за скриване на секции, да се направят по-контрастни и видими?

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Още един въпрос: Няма ли начин тези бутони за скриване на страничните ленти - стрелките под RSS-a,  и "-" за скриване на секции, да се направят по-контрастни и видими?

 

Сигурно има начин, но защо да е безкрайно видимо нещо, което ще ползваш веднъж на няколко месеца? Т.е. разбирам те какво искаш да кажеш, но ще предполага тегава ръчна редакция на скина, за много малка полза. На доста хора пък сигурно им харесва да са невидими...

Връзка към коментар

 На доста хора пък сигурно им харесва да са невидими...

Но и доста хора не подозират, че ги има.

Ако се налагат ръчни редакции, наистина по-добре не. Мислех, че може да стане по-лесно.

За мен, така или иначе, е без особено значение дали се виждат или не.

Но сега като ги коментирахме, повече хора ще знаят вече за тях.

Връзка към коментар

А какво се случи на картинките до логото?

 

Временно са махнати, защото когато се използва ширина в проценти не можеш да дизайнираш картинката както трябва - на различни монитори ще се вижда различно. Има изход от това, но изисква работа, а първо ми се щеше да видя какъв е отзвука за да не се прави за лудо.  

 

Сега за сега вървим към връщане на предишното положение, махане на колоната с допълнителна информация вдясно и фиксирана ширина. Но ще изчакам повечко мнения до утре вечер. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
 

Сега за сега вървим към връщане на предишното положение, махане на колоната с допълнителна информация вдясно и фиксирана ширина. Но ще изчакам повечко мнения до утре вечер. 

И добре ще направите, ако вървите в тази посока :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Айде, експеримента приключи. Връщаме се на предишната ширина и така. Ако на някой (Elena!) му липсва лентичката вдясно може да си я активира със стрелкичката, която съм отбелязал в първото мнение :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет,

 

Искам да попитам как мога да:

 

 - да си сменя темата с някоя по-тъмна примерно?

 - влезна в някоя тема и директно да ми се отвари последната страница с последния коментар?

 

Мерси предварително, но не намерих тези опции :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Привет,

 

Искам да попитам как мога да:

 

 - да си сменя темата с някоя по-тъмна примерно?

 - влезна в някоя тема и директно да ми се отвари последната страница с последния коментар?

 

Мерси предварително, но не намерих тези опции :)

В най-долния ляв ъгъл, в дъното на форума до езика, има опция "Смени темата". Пробвай, ако искаш, другата дали ти допада повече :)

За да отвориш последното непрочетено мнение в дадена тема, трябва да натиснеш синята точка пред заглавието на темата.

Дано съм помогнала :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Помогнала си!

 

Да добавя само за темата, че трудно се поддържа повече от 1, за това и не съм добавял повече. Стандартната IP.Board e по-тъмничка, но въобще не е пипана откъм настройки за логото, ширина и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.