Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 28.08.2018 г. в 13:21, ruwenzogy каза:

Дали се вади така сложно както за САЩ и Австралия, с хилядите им там документи и дали гледат сериозно на тях.....

Хилядите документи?  Да

Сериозно? Не чак толкова 

Важно е да имаш документите, за да им сложат чавка по списък. Оставят впечатление, че не ги анализират задълбочено.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
преди 38 минути , plamenk каза:

Някой дали има информация дали имат услуга за експресна поръчка, т.е. да не се чакат 10 работни дни

Имат вариант за забавена услуга 🙂

Ако полетът ти е 20 работни дни след подаването, услужливо ще ти предложат да ти дадат визата на 19-тия ден вместо на 10-тия.

Истинска история!

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 43 минути , plamenk каза:

Някой дали има информация дали имат услуга за експресна поръчка, т.е. да не се чакат 10 работни дни?

Скоро подавах документи и пред мен имаше двама души и двамата летяха след около 10 календарни дни и им казаха, че ще им издат визите навреме.

Не разчитай на това, обаче, защото българите, работещи на гишето са....да речем,  имат нужда от сериозно обучение. Отиди на място с всички документи и пробвай.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Tourism

A duly completed visa application form (BI 84E) in English.

Two coloured recent passport type photographs (3x4 in size) attached to the application in the space provided. 

A passport valid for no less than 30 days after the expiry date of the intended duration of stay in the RSA.

Two pages of the passport must be blank in order to affix the visa and for entry/departure endorsements.

Statement and/or documentation from South Africa, confirming detailed purpose and duration of visit: letters of invitation from the South African travel agencies accompanied by detailed itinerary must be submitted (copies are applicable) or the hotel booking for the whole period of visit to the Republic. 

Confirmation of employment in original reflecting salary details, occupied position and leave granted for the period of visit.

Proof of financial means: original bank or credit card statements for the last 3 months or original confirmation of purchase of travel cheques (copy of confirmation and copies of cheques must be attached).

Visa processing fee – 65.00 Bulgarian Leva.

Proof of flight itinerary booking.
................... 
The copy of the original air-ticket must be submitted on collection of the visa

 

 

 

 

Самоосигуряващите се какви документи представят по подчертаната точка ? 

Връзка към коментар

Знаете ли писмото от работодателя дали трябва да е на английски или може и на български? Доколкото разбрах, в консулството работят българи.

Връзка към коментар
преди 2 часа, FlyTraveler каза:

Знаете ли писмото от работодателя дали трябва да е на английски или може и на български? Доколкото разбрах, в консулството работят българи.

Искат го преведено. Може да се прикачи допълнителен превод, ако работидателят не желае да го завери на английски.

А работещите там българи са меко казано некомпетентни.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте , 
знае ли някой при пътуване в Южна Африка дали е необходимо да нося със себе си преведен акт за раждане на децата?
В момента не работя, башата на децата ше покрие ражзодите, трябва ли да представя негово банково извлечение. 
Децата ми и прятелят ми не са български граждани И не се нуждаят от виза.
Благодаря

Редактирано от chandni
Кирилица
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
8 hours ago, adriano1 said:

Трябва ли да имам купен билет, за да кандидатствам за виза? Ако нямам билет,има ли шанс да ме отрежат?

На страницата на посолството пише

Quote

Proof of flight itinerary booking.

- аз си бях купил билета около 3 месеца преди да кандидатствам за визата (имаше промоция на катарските авиолонии),

Но доста време ми задържаха паспорта в консулството, макар че не са претрупани с молби за визи.

 

Не знам дали отказват визи, но ако външно минстерство имаше топки, щеше да окаже натиск на тази държава да премахнат визите. И без това в консулството в София са окачили табла колко много сме им помагали в борбата против апартейда - защо тогава искат визи за български граждани с цел туризъм?!?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , adriano1 каза:

Ами освен да вземам билетите,да хвана промоцията и после да оправям визата.

Винаги може да се застрахова билет. Има посочени в сайта исканите документи. Молба за виза се подава максимум месец преди пътуването. Издават за десетина дни. 

Връзка към коментар
преди 21 часа, adriano1 каза:

Трябва ли да имам купен билет, за да кандидатствам за виза? Ако нямам билет,има ли шанс да ме отрежат?

Ако имаш всички документи, е много малко вероятно да те отрежат.

Без билет може и да те върнат. Ти кога ще пътуваш? 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, относно документите за виза за ЮАР. Освен, че трябва да са преведени на английски трябва ли да са и легализирани. По точно ме притеснява подробното банково извлечение за последните 3 месеца, което е над 10 страници.

Връзка към коментар

Не е нужна легализация на превода.

Относно банковото извлечение - от банката получих официално удостоверение на английски език за това с каква сметка разполагам при тях и каква е наличността към определена дата.  Допълнително приложих извлечение от ел.банкиране за движението по сметката за последните три месеца, в което се вижда номера на сметката и се засича салдото. Това не знам дали въобще беше нужно.

Тази информация е валидна към юли миналата година.

Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте! Имам малко глупаво запитване. Реших да ползвам услугите на агенция за оформянето на документите за виза за РЮА, уж за улесненение, но вече не мисля, че много ме улесняват. Представих им служебна бележка от бюрото по труда и заповед от НОИ за месечноте обезщетение, а те казаха, че така може да не се съгласят да ми дадат виза. Посъветваха ме да напиша служебна бележка като фрийленсър, но нито имам идея как да я оформя, нито дали така няма да наруша някой закон, при положение, че не съм регистрирана като самоосигуряващо се лице. Тези от вас, които вече са пътували като безработни, бихте ли могли да ми дадете съвет?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Малко да вдигна темата с едно запитване относно визата и по-точно маркирания текст в жълто.

Достатъчно ли е да се предоставят резервации от букинг.ком за целия престой? Виждам, че се споменава и някаква покана, та се зачудих да не би да има някакво изискване като за Русия ?

image.png.091b282e375e7db78d7320a2c2a86019.png

Връзка към коментар
Преди 1 час, П.Кръстев каза:

Малко да вдигна темата с едно запитване относно визата и по-точно маркирания текст в жълто.

Достатъчно ли е да се предоставят резервации от букинг.ком за целия престой? Виждам, че се споменава и някаква покана, та се зачудих да не би да има някакво изискване като за Русия ?

image.png.091b282e375e7db78d7320a2c2a86019.png

Мисля, че са достатъчни резервации за хотел. Ще ви искат извлечение от банкова сметка, за да докажете финансова обезпеченост. Можеш да звъннеш в посолството, за да ти кажат колко е необходимо да докажеш.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Да поизтупам темата…

Имам 3 въпроса към знаещите, на които не намерих отговор след бърз поглед в сайта на посолството на ЮАР:

 

1. Мога ли да взема виза с двойно влизане? Кацаме в Кейптаун от Истанбул, стоим 3 дена, летим за Намибия и полета на връщане пак ни е от Кейптаун. Понеже не са свързани полетите от Намибия с Търкиш, предпочитам ден по-рано да се върнем в Кейптаун.

 

2. Ако пък решим да се върнем и излетим от Кейптаун в същия ден, нужна ли е транзитна виза? Мисля, че не, нали?

 

3. Каква е валидността на визата в дни и колко по-рано може да се подадат документите?

 

Благодаря предварително

Връзка към коментар
преди 5 часа, Sun4o каза:

3. Каква е валидността на визата в дни и колко по-рано може да се подадат документите?

Продължителността на визата я съобразяват с датите на полетите ти.

Информацията ми е от преди Ковид, но се сърдеха за твърде ранно кандидатстване, защото ти задържат паспорта и го връщат с визата дни преди пътуването. Аз кандидатствах лятото за пътуване през есента, но обясних, че няма да съм в България и не мога да дойда по друго време и ми приеха документите.

 

Цитат

 Цвете:

Молба за виза се подава максимум месец преди пътуването. Издават за десетина дни. 

 

Редактирано от Sju
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.