Прескочи до съдържание

Визи за Кения, Руанда и Уганда


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Pantelej Putnik каза:

@mililia, извини ме, че чак сега се сещам да попитам за тази подробност, но как така сте снимали програма от няколко страници на снимка, че да го изпратите като снимка? Отделни снимки на всяка страница, или всичко на една снимка? Как се снима всичко на една снимка, ако така сте го правили? Това не ми стана много ясно и моля за помощ. 🙂 

 

Преди 1 час, mililia каза:

@Mary, ти беше майстора! Ще подскажеш ли как го направи!

Всяка страница бях направила на снимка в JPG файл. Нашата програма беше от две страници.  Разбира се, може да се направи и на една страница, но явно и на две може, щом така е минало при нас.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да се похваля, че получих виза за Кения, въпреки че изпратих като снимка профилната ми в магеланци! Павел също получи, но се наложи да се снима на бял фон, явно е попаднал на по-взискателна лелка, върнаха му формата за корекция. Приложих само снимка на част от резервацията с Букинг, сафари програма и престой за останалите дни също не са ми искали.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , ivan69 каза:

Да се похваля, че получих виза за Кения....

Има ли нещо по-особено като инфо или въпроси във формата за кандидатстване? Колко струва? Колко време чака?

Връзка към коментар

Малко е тегаво попълването, искат да се прикачат снимки от програмата,-аз прикачих само една резервация от Букинг за част от периода, снимка от паспорта, 1-ва и вътрешната страници., Паспортната снимка искат да е на бял фон, аз минах без такава, но Павел се наложи да се снима и прикачи безплатно нова снимка . Отговарят в рамките на 48-72 часа, подадохме с Павел в рамките на 2-3 часа , на него му я върнаха за корекция след по малко от 48 часа, моята я пратиха на следващият работен ден по-малко от 72 часа. Таксата е 54$ 51+3,Нищо сложно няма, но е малко тегава цялата процедура.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Нашата програма за Кения се простира на 14 страници, бих я побрала в една снимка, но ще бъде нечитима. Може би файлът с програмата ще трябва да претърпи преработка.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Подавам за многократна виза за Кения и ми иска следните 2 неща:

image.png.3f6ca81d9a614324be4fd0ec67e6ecca.png

 

Според Гугъл това го иска само за многократна виза. Проблемът е че нямам никакви визи за последната година и няма как да отбележа че нямам. Регистрационния сертификат на фирмата също го нямам, писах им мейл да питам.

 

Някой сблъсквал ли се е с този проблем? Ако подам за 2 еднократни проблема ще се реши, но тази форма да я попълвам 8 пъти (за 4ма пътуващи) ми идва малко в повече....

 

По въпроса как от ПДФ да стане JPEG -  с моя Адобе Акробат става така, но е ПРО версия:

image.png.47e69bdbb283aad10e4e7664a8e73c69.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, anita82 каза:

Проблемът е че нямам никакви визи за последната година и няма как да отбележа че нямам.

Аз бих написала текст, снимала, приложила снимката, че нямам визи през последната година.

 

За другия въпрос, агенцията ще предостави данни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Mary, и аз това мислех но след доста ровене в Гугъл и разговор с Кенийското ни консулство се оказа че Сингъл виза е достатъчна за нашия случай (Найроби - Танзания - Найроби). Влизането в Танзания и връщането е ок със сингъл виза, нищо че реално са 2 влизания. Кенийска логика, иначе фирмата изпрати въпросният сертификат но той не е нужен за сингъл виза.

 

Сега си чакам моята, ако всичко ок пускам и другите 3 по същия начин😀

 

Платих с карта ДСК без проблем, визите са валидни 90 дни след издаването 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 57 минути , stanimir каза:

Кения премахва визите за чужденци от 1-ви януари 2024г.

 

https://travel-dealz.de/news/kenia-aufhebung-visumpflicht/

 

Дано да стане, таман частично ще компенсират увеличените такси за парковете. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 13.12.2023 г. в 13:55, stanimir каза:

Кения премахва визите за чужденци от 1-ви януари 2024г.

 

https://travel-dealz.de/news/kenia-aufhebung-visumpflicht/

Премахва ги, но задължително ще трябва да се взима Electronic Travel Authorization от тук:

 

https://www.etakenya.go.ke/en

 

П.с. може би някой модератор трябва да ъпдейтне темата за визовите режими с България 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , П.Кръстев каза:

Премахва ги, но задължително ще трябва да се взима Electronic Travel Authorization

Точно така. Само се чудя - за транзит (без излизане от летището) трябва ли да се попълва?

Връзка към коментар
58 minutes ago, П.Кръстев said:

Премахва ги, но задължително ще трябва да се взима Electronic Travel Authorization от тук:

 

https://www.etakenya.go.ke/en

 

П.с. може би някой модератор трябва да ъпдейтне темата за визовите режими с България 

Така е , то го пише и в блога на германците. Сега изглежда са уточнили точно процедурата.

 

https://travel-dealz.com/news/kenya-ends-visa-requirements/

Връзка към коментар
На 13.12.2023 г. в 13:55, stanimir каза:

Кения премахва визите за чужденци от 1-ви януари 2024г.

 

https://travel-dealz.de/news/kenia-aufhebung-visumpflicht/

Информацията ми от моите хора в Найроби е, че въпреки, че ужким няма точно виза вече, пак има някаква регистрация онлайн ( @П.Кръстев е дал линк горе) и тя ще струва 30 долара вместо 50 за виза, както беше до сега. Т. е. едни 20 долара ни е цялата далавера... До няколко дни трябва да пуснат новата система в действие.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

eTA: https://www.etakenya.go.ke/en

 

Evisa (не е необходима): https://www.evisa.go.ke

 

Информация в Timatic:
"Additional Information

Visitors are required to hold proof of sufficient funds to cover their stay (at least USD 500.-).
A valid "East African Tourist Visa" issued by Rwanda or Uganda is accepted if having first entered the country that issued the visa. The visa is valid for 90 days and multiple entries/re-entries.
"

Връзка към коментар

Здравейте, трябва ли визата или това новото разрешително за Кения всеки да си го плаща със собствена карта, допуска ли се от една карта да се плати за няколко човека, дори и притежателят на картата да не кандидатства, или дори да е фирмена карта?

 

Връзка към коментар
преди 42 минути , cck каза:

Evisa (не е необходима): https://www.evisa.go.ke

Доколкото разбирам, България е в категория за "Nationals and Persons who require visas to enter Kenya", т.е. практически виза все още е необходима.

Или има нещо друго!?!?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 7 минути , deyan каза:

Доколкото разбирам, България е в категория за "Nationals and Persons who require visas to enter Kenya", т.е. практически виза все още е необходима.

Или има нещо друго!?!?

А при смяна на полет на летището има ли нужда от кенийска транзитна виза?

Връзка към коментар
преди 48 минути , deyan каза:

Доколкото разбирам, България е в категория за "Nationals and Persons who require visas to enter Kenya", т.е. практически виза все още е необходима.

Или има нещо друго!?!?

 

От тази година визите са премахнати. И за влизане след 5ти януари се изисква eTA, линка го има по-горе. България е включена в списъка на държави за кандидатстване за eTA, до ден-два ще се боря с формата и ще рапортувам 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 28.12.2023 г. в 17:53, FlyTraveler каза:

Информацията ми от моите хора в Найроби е, че въпреки, че ужким няма точно виза вече, пак има някаква регистрация онлайн ( @П.Кръстев е дал линк горе) и тя ще струва 30 долара вместо 50 за виза, както беше до сега. Т. е. едни 20 долара ни е цялата далавера... До няколко дни трябва да пуснат новата система в действие.

Да де, ама току-що любезно ме уведомиха че за  Цаво искат още  74 лв еко такса.

Връзка към коментар
преди 23 часа, Джимбо каза:

Здравейте, трябва ли визата или това новото разрешително за Кения всеки да си го плаща със собствена карта, допуска ли се от една карта да се плати за няколко човека, дори и притежателят на картата да не кандидатства, или дори да е фирмена карта?

 

Пускате групова апликация и един попълва и плаща за всички. Не е необходимо подателя на груповата апликация да е един от пътъващите, аз не съм понеже имам еВиза. Точно получихме 3 броя ЕТА, подадох на 1ви но от сайта се вижда че едва днес са започнали да ги обработват.

 

Въпроса при нас е при излизане до Танзания и влизане пак в Кения ще стане ли със същото ЕТА. Еднократната виза беше достатъчна за целта но ЕТА не знам...на място при излизането ще питаме за да не стане фал

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.