Прескочи до съдържание

Напълно резервиран полет с Air Asia


Препоръчани мнения

Здравейте, след накупените от последната промоция полети с Air Asia ми остана да напазарувам още няколко, но бях решил да изчакам до следващата промоция. Днес обаче отворих профилактично да видя как стои положението с полетите, които ме интересуват и се оказа, че най-скъпият от всичките - Ханой-Куала Лумпур не само че не е намален за датата, която ме интересува, ами са останали и само 3 места. Според вас възможно ли е да са продадени всички билети за този полет повече от 6 месеца преди датата на пътуването или просто е маркетингов трик на Air Asia?

Връзка към коментар

За някои дати имат малко билети на ниска цена. Щом са останали само три на тази цена, не само няма да пуснат за тази дата промо, но и ще са по-скъпи билетите. Неведнъж ми се е случвало да чакам промо и точно за датата, която искам, да не важи, или по гадно - точно за единствения полет, който ме устройва от няколкото дневни полета, да няма промо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сериозно започвам да се замислям за един ASEAN Pass тогава. 10 точки са 125 евро. Само този полет струва 62 евро (базова тарифа без багаж и такси), другите които са по-скъпи са Куала Лумпур - Сием Реп - 36 евро и Краби - Ченг Мей - 45 евро. За последния полет шанса за промо е минимален, като се има предвид, че на тази дата (24.11) започва фестивала Лой Кратонг в Ченг Мей и ще се изсипе маса народ в града. Или общо за трите полета 143 евро, а ми остава и още една точка от паса, която ще си ползвам за Ченг Мей - Банкок. Ще посмятам още малко да видя дали сметките ми са точни, но май ще съм тестови пилот на пас-а.

Връзка към коментар

Има едни програмки (Expertflyer , KVSTool), които показват колко места има останали от всяка тарифа. Те са с безплатна регистрация за една седмица май... Имаше и сайт (seatcounter.com), който показваше това, но от много време не работи. Та с тях може да се убедиш колко места наистина остават... 


Сериозно започвам да се замислям за един ASEAN Pass тогава. 10 точки са 125 евро. Само този полет струва 62 евро (базова тарифа без багаж и такси), другите които са по-скъпи са Куала Лумпур - Сием Реп - 36 евро и Краби - Ченг Мей - 45 евро. За последния полет шанса за промо е минимален, като се има предвид, че на тази дата (24.11) започва фестивала Лой Кратонг в Ченг Мей и ще се изсипе маса народ в града. Или общо за трите полета 143 евро, а ми остава и още една точка от паса, която ще си ползвам за Ченг Мей - Банкок. Ще посмятам още малко да видя дали сметките ми са точни, но май ще съм тестови пилот на пас-а.

А дали ще можеш да използваш ASEAN Pass за всеки полет? Или той може да се използва само ако има места от дадена тарифа? Поне с бразилския пас, който използвах едно време беше така

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами те Air Asia на полетите в рамките на ASEAN имат само 2 тарифи - обикновена и premium flex. А тази втората дава някои екстри като безплатна промяна, включен багаж, избор на място, храна, priority boarding и т.н., но на практика няма отделен салон за premium flex и няма запазени места за тази тарифа. Така че стига да има изобщо някакви места в самолета би трябвало да можеш да използваш пас-а. Има и ограничение, че трябва да направиш резервацията с пас-а не по-късно от 2 седмици преди полета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нямам това предвид.

Тарифните кодове са от вида

Y8 H4 B5 M1 V0

Това значи, че има 1 място от тарифа М, 5 от В и т.н. Примерно М са 40 евро, В са 60 евро, Н са 150 евро. Ако купуваш един билет, ти взимаш най-евтиния възможен, т.е. М по 40. Ако ти трябват 2, няма 2 от най-ниската тарифа и затова ти дават 2 от по-високата В.

Та имам предвид ако този ASEAN Pass има ограничение в тарифите, в нашия случай ако ползва само V или по-ниски, няма да можеш да вземеш билети с него, защото няма такива места.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аха, разбирам. Доколкото прочетох, ASEAN pass-a ти дава определен брой точки (10 за 125 евро и 20 и 220 евро), които разменяш за полети (1 точка са по-близки дестинации, 3 точки са по-далечните). Идеята е, че с пас-а конкретен полет ти струва винаги едни и същи точки (1 или 3) без значение как ще се промени цената на билета. Тоест не би трябвало да има ограничение в тарифите, щом с пас-а можеш да си резервираш билет винаги за 1 точка, без значение че днес този билет струва например 20 евро, а утре - 50 евро. На сайта пише това "Flight redemption is limited and subject to seat's availability, it may not be available on every flight or day, ie weekend, public holiday and school holiday.", но според мен това означава не че има ограничение в тарифата, а че няма специално запазени за пас-а места и е възможно за конкретен полет да няма места по принцип.

 

Или може би за пас-а за запазени места само в определени дни и за определени полети и е божа работа дали са точно тези, които ми трябват. Ако имаше възможност да се провери предварително за кои полети може да се ползва пас-а щеше да е супер.

 

Като се позачетох тук http://www.yourtravelpath.com/archives/479 май положението не е толкова розово с тоя пас колкото си мислех първоначално. Ако не намеря някъде линк за възможните за резервация полети с пас-а ще се откажа да го купувам.

Редактирано от tougherty
Връзка към коментар

Според вас възможно ли е да са продадени всички билети за този полет повече от 6 месеца преди датата на пътуването или просто е маркетингов трик на Air Asia?

 

Скоро не съм резервирал полет за Air Asia, но не си спомням да пишат колко точно места остават за полета. За полети за близки също ли пише оставащи 2-3 билета или много повече има?

 

Ако за всички полети показва малко оставащи места, тогава вероятно се отнася за местата на тази тарифа в този момент.

 

Ако обаче за другите полети пише много повече свободни места може и полета да е резервиран от участници в дадена конференция и т.н. Такива събития се планират минимум 6-12 месеца предварително.

Връзка към коментар

Ние следихме 2-3 месеца 6 билета на определена дата през ноември, като има само 1 полет през деня. 5 билета бяха на ниската цена и ги пишеше в сайта. Не мръдна бройката.Даже се зачудих дали няма нито един продаден. Миналата седмица ги взехме, да го отхвърлим като ангажимент. Сега остава още 1 вътрешен полет, но там има няколко полета дневно и засега цените са високи, т.ч. ще чакаме.

Връзка към коментар

Сериозно започвам да се замислям за един ASEAN Pass тогава. 10 точки са 125 евро. Само този полет струва 62 евро (базова тарифа без багаж и такси), другите които са по-скъпи са Куала Лумпур - Сием Реп - 36 евро и Краби - Ченг Мей - 45 евро. За последния полет шанса за промо е минимален, като се има предвид, че на тази дата (24.11) започва фестивала Лой Кратонг в Ченг Мей и ще се изсипе маса народ в града. Или общо за трите полета 143 евро, а ми остава и още една точка от паса, която ще си ползвам за Ченг Мей - Банкок. Ще посмятам още малко да видя дали сметките ми са точни, но май ще съм тестови пилот на пас-а.

 

Ти си го видял, но все пак да ти кажа, че да разчиташ да вземеш билет по време на loy krathong с паса ще е доста рисковано. Те са си написали, че на определени дати може да няма билет и да увиснеш... Всъщност може ли някак да провериш преди да си купиш точки дали билета е отворен за продажба с пас-а? Предполагам, не...

 

Има едни програмки (Expertflyer , KVSTool), които показват колко места има останали от всяка тарифа. Те са с безплатна регистрация за една седмица май... Имаше и сайт (seatcounter.com), който показваше това, но от много време не работи. Та с тях може да се убедиш колко места наистина остават... 

 

Само за традиционни обаче или поне тия, които са в GDS-ите. За Air Asia няма да вършат работа програмките. 

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Не се лъжи с този пас. Може да го ползваш само в определени дати, като за някои дестинации няма дати в продължение на месеци. Пасът става само ако нямаш никакви конкретни планове нито за посока, нито за дата.

Връзка към коментар

Да, мерси, и аз стигнах до този извод.

Четох насам, натам различни коментари и реших, че не е за мен и няма да ми е от полза сега, защото нямам много голям избор от дати и варианти. 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

И аз стигнах до извода, че този Air-Asien-Pass не върши работа. Няма възможност предварително да се направи проверка за полети и дати, а не важи за всички. Пътешественик в един немски форум беше споделил, че си е купил Air Asien-Pass и изобщо не е могъл да го ползва. Преди да осъществи покупката са били в наличност всички полети, а след покупката се оказало, че Pass-ът не дава правото да лети на избраните от него дати, т.е. върши работа на хора с гъвкава програма по отношение на дните и часовете на пътуване. :(

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз стигнах до извода, че този Air-Asien-Pass не върши работа. Няма възможност предварително да се направи проверка за полети и дати, а не важи за всички. Пътешественик в един немски форум беше споделил, че си е купил Air Asien-Pass и изобщо не е могъл да го ползва. Преди да осъществи покупката са били в наличност всички полети, а след покупката се оказало, че Pass-ът не дава правото да лети на избраните от него дати, т.е. върши работа на хора с гъвкава програма по отношение на дните и часовете на пътуване. :(

Добре дошла :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз стигнах до извода, че този Air-Asien-Pass не върши работа. Няма възможност предварително да се направи проверка за полети и дати, а не важи за всички. Пътешественик в един немски форум беше споделил, че си е купил Air Asien-Pass и изобщо не е могъл да го ползва. Преди да осъществи покупката са били в наличност всички полети, а след покупката се оказало, че Pass-ът не дава правото да лети на избраните от него дати, т.е. върши работа на хора с гъвкава програма по отношение на дните и часовете на пътуване.

 Много се радвам да те видя пишеща тук!  :)  :wub:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.